Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en güzel konuma sahip eşsiz bir tesis mi arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Zevkinize ve şehri ziyaret amacınıza göre bölge seçimi yaptıktan sonra, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Genellikle iş seyahatleri için tercih edilen Washington DC, New York veya San Francisco kadar olmasa da, yine de pahalı diyebileceğimiz bir şehir.

Özellikle merkez yakınlarındaki 4-5 yıldızlı oteller, biraz bütçeyi zorlayacak türden.

Washington DC’de Nerede Kalınır ? – En Güzel Konaklama Tavsiyeleri

Bu şehirde birçok konaklama bölgesi bulunuyor olsa da, hem kültür gezisi hem de iş seyahatleri için tercih edilebilecek 4 bölge bulunuyor. Bunlar ;

 • Foggy Bottom
 • Logan Circle
 • Dupont Circle
 • Ve son olarak Georgetown Bölgeleridir.

1.Foggy Bottom Otelleri

Foggy Bottom - Washington Otelleri

Foggy Bottom

Şehrin batı ucundaki güzel konuma sahip olan ”Foggy Bottom” detaylı bir araştırma yapmadan gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir bölge.

Bu bölge, Beyaz Saray ve Potomac Nehri arasında yer alıyor. Daha çok iş seyahatleri için tercih edilen bir bölge olsa da, kültür gezisi için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bölgelerden.

Bu bölgeden, şehirdeki finans bölgesine çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca toplu taşıma araçlarının mükemmel şekilde bağlanmış olduğu bu bölgeden, şehirde dilediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölge, şehirdeki diğer bölgelere nazaran bir tık daha pahalı olabiliyor. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimlerini de burada bulabiliyorsunuz.

Foggy Bottom Otellerine göz atmak için tıklayın

Foggy Bottom Otel Tavsiyeleri

 • State Plaza Hotel – 4 Yıldız ; Şehirdeki lüks tesislerden biri olan State Plaza, konum olarak bölgedeki en merkezi yerde bulunuyor. 9+ konuk değerlendirme puanı ile, şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden bir tanesi.
 • ARC THE.HOTEL, Washington DC – 4 Yıldız; Biraz daha düşük ücretli bir lüks tesiste konaklamak isterseniz de, Watergate complex adı verilen yapıya sadece 5 dakika yürüme mesafesindeki bu tesise göz atabilirsiniz.
 • Hotel Hive – 3 Yıldız; Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir tesis olarak bilinse de, iş seyahatleri için de düşünülebilecek seçeneklerden. Güzel bir barı ve konumu olan bu otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız, bu tesise mutlaka göz atın deriz.

2.Logan Circle Otelleri

Logan Circle ve Otelleri

Logan Circle

Bu bölge, Washington’da en ucuz konaklama birimlerini, en uygun fiyatlı restoranları ve kafeleri bulabileceğiniz yer.

Şehir merkezindeki konaklama birimleri ile bu bölgedeki tesisler arasında çok büyük fiyat farklılıkları olmasa da, bu bölgenin biraz daha uygun olduğunu, tesislerin daha az vergi ve ek ücret aldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

İster düşük bütçeli butik oteller ve hosteller isterseniz de 4-5 yıldızlı lüks konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz. Fakat biraz daha uygun fiyata.

Burası bir yerleşim yeri olmasına rağmen, şehirdeki turistlerin en çok tercih ettiği bölgedir. Çünkü bu bölgeden şehirdeki popüler turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Oldukça merkezi konumu sayesinde ve daha uygun fiyatlı konaklama birimleri olduğundan Washington’da nerede kalmalı ? sorusuna cevap olabilecek ideal bir bölgedir.

Logan Circle Otellerine göz atmak için tıklayın

Logan Circle Otel Tavsiyeleri

 • Washington Plaza Hotel – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks tesislerden biri olan Washington Plaza, biraz daha lüks, 5 yıldızlı otel konseptinde bir tesis arayanların tercih edebileceği bir otel. Beyaz Saray’a 15 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesiste, yüzme havuzu, bar ve aile odaları gibi olanakları da bulabilirsiniz.
 • The Madison, a Hilton Hotel : Biraz daha uygun bir otel arayanların tercih edebileceği bu tesis ise, Beyaz Saray’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 1963 yılında inşa edilmiş olan bu otelde de, geniş aile odalarını bulabilirsiniz.

3.Dupont Circle Otelleri

Dupont Washington Otelleri

Dupont Circle

Bu bölge, Washington’un gece hayatını deneyimlemek veya akşamlar güzel atmosfere sahip barlara yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği tesislerden.

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna popüler bir cevap olan bu bölge, şehirdeki birinci sınıf restoranları, galerileri ve kaliteli kafeleri bulabileceğiniz bölgelerden.

Bu bölgedeki konaklama birimleri, şehir merkezinde tesisler ile ortalama aynı fiyat düzeyinde.

Washington DC’de gezilecek turistik yerlere yürüme mesafesinde olan bu bölge, ayrıca şehirdeki en iyi toplu taşıma ağına sahip olan bölgelerden.

Buradan ister finans bölgesine, isterseniz de gece hayatı için popüler olan noktalara çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Washington gecelerini deneyimlemek istiyorsanız, en iyi adres Dupont Circle olacaktır.

Göz At : Dupont Circle Otelleri

Dupont Circle Otel Önerileri

 • Holiday Inn Washington-Central/White House – 3 Yıldız ; Turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan bu tesis, hem konum ve fiyat hem de konuk değerlendirme puanı ve hizmet bakımından şehirdeki birçok otelden daha iyi. Biraz daha düşük bütçeli bir tesis arayanların tercih edebileceği bu tesis, Beyaz Saray’a 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • The Embassy Row Hotel – 4 Yıldız ; Şık ve modern bir tesis olan bu otel, daha çok ailelerin ve çiftlerin tercih ettiği bir tesis olarak biliniyor olsa da, güzel konumu sayesinde iş amaçlı seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir konaklama birimi.

4.Georgetown Otelleri

Washington DC Nerede Kalınır

Georgetown

Bu bölge, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor olsa da, güzel konumu ile her turistin rahatlıkla tercih edebileceği bir semt.

Burası, şehirdeki en havalı ve lüks semtlerden biri. Fakat otel fiyatları şehir merkezindeki tesisler ile hemen hemen aynı düzeyde.

Potomac Nehri‘ne bakan bu bölge, daha çok doğa severlerin çabucak beğenebileceği bir bölge. Yemyeşil parklara ve yapılacak birçok aktiviteye ev sahipliği yapıyor olması, bu bölgenin öne çıkan özelliklerinden.

Georgetown Otellerine göz atmak için tıklayın

Georgetown Otel Tavsiyeleri

Four Seasons Washington DC – 5 Yıldız

Washington da nerede konaklanir

Four Seasons Washington DC

9+ konuk değerlendirme puanı ve lüks konaklama seçeneği ile ünlü bir tesis. Şehirdeki en kaliteli 5 yıldızlı otellerden. Beyaz Saray’a yaklaşık 2 km ve Foggy Bottom Metro İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, ABD’nin başkentinde konaklamak için en ideal seçenekler arasında.

The Avery Georgetown – 4 Yıldız

Washington da nerede kalinmali

The Avery Georgetown

Biraz daha orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği tesislerden. Süper geniş aile odaları ile hizmet veren bu tesis Beyaz Saray’a 2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Washington DC Şehir Merkezi Otelleri

Washington Şehir Merkezi

Yukarıdaki Georgetown bölgesi hariç diğer bölgeler, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fakat en merkez olan tesisler Dupont veya Logan Circle bölgelerinde bulunabilir.

Tabii bu bölgelerdeki otellerin bazıları şehir merkezine 5 bazıları ise 10-15 dakika yürüme mesafesinde.

Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız ; McPherson Square adı verilen meydana yakın olmanız gerekiyor. Bu meydan haritada bile Washington’un merkezi tabii, bu meydana 3-5 dakika yürüme mesafesinde olan çok fazla otel yok. Ayrıca Beyaz Saray’ı da merkez olarak düşünebilirsiniz. Eğer şehirdeki herhangi bir tesis Beyaz Saray’a 5-10 dakika yürüme mesafesindeyse, o otel merkez oteli olarak kabul edilir.

McPherson Meydanı’na süper yakın, şehrin en merkezi otelleri ise ;

1.Sofitel Lafayette Square Washington DC – 5 Yıldız ;

Washington DC Nerede Kalınır

Sofitel Lafayette Square Washington DC

Şehrin kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde. Washington’daki Beyaz Saray’a 400 metre mesafede yer alan bu tarihi otelde restoran ve salon mevcuttur. Tüm odalarda düz ekran kablo TV vardır. Metro 600 metre uzaklıktadır. Oteli incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

2.Capital Hilton – 4 Yıldız

Capital Hilton - Washington DC otelleri

Capital Hilton

Tam merkeze 3 dakika uzaklıkta yer alan bu otel de, Washington otelleri arasında oldukça ünlü olan bir tesis. Şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden biri olması, yüksek konuk değerlendirme puanı ve merkezi puanıyla dikkat çeken otel, göz atmaya değer. Oteli incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Club Quarters Hotel in Washington DC – 4 Yıldız

Washington DC Nerede Kalınır

Club Quarters Hotel in Washington DC

Washington DC’nin kalbinin attığı yere 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en işlek caddede bulunuyor. Daha çok iş seyahatleri için tercih edilen turistik cazibe merkezlerine ve şehrin önde gelen restoran/cafelerine de oldukça yakın. Oteli incele & fiyatlara göz at

Washington DC Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Washington DC Otel Tavsiyeleri

Bu şehirde otel fiyatları, 70$’dan başlamakta ve 400$’un üzerine kadar çıkabilmektedir.

Şehirde 70$ altında ücrete bulabileceğiniz konaklama birimleri, ya hosteller yada pansiyon tarzı konukevleri olacaktır. Bu yüzden ucuz bir otel için bile en azından 70-110$ gibi bir ücreti gözden çıkarın deriz.

İdeal otel ücretleri ise, 90-170$ arasındadır. İdeal otelden kastımız, konum ve hizmet bakımından en iyi tesislerdir.

Bu şehirde de erken rezervasyon fırsat indirimleri bulabilirsiniz. Fakat iş amaçlı Washington’u ziyaret etmiyorsanız ve ziyaret edeceğiniz tarihlerde az çok oynama yapabilirseniz, bu şehri hafta sonu ziyaret edin. Hafta sonu finans bölgesindeki oteller, çok daha uygun olabiliyor. Hafta içi ise, fiyatlar tekrardan artmaktadır.

Bu şehirde otel rezervasyonu için de, Booking, hotels.com ve expedia adlı siteleri kullanabilirsiniz. Ancak bunlar arasında hem vergileri ve ek ücretleri, hem de otel fırsatlarını en iyi gösteren site Booking’dir.

NOT : Her ABD şehrinde olduğu gibi, Washington’da da vergi ve ek ücretleri otelin konaklama ücretinden ayrı ödüyorsunuz, bazı oteller 10$ vergi ve ek ücret alırken, bazıları 50$’a kadar vergi alıyor. Yani her ucuz otel, gerçekten de ucuz bir tesis olmayabilir.

Ucuz Washington DC Otel Tavsiyeleri

Ucuz Washington Otel Tavsiyeleri

Bu şehirde ucuz bir otel için en azından 70$’ı gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii 70$’ın altında bir ücrete konaklama birimi arıyorsanız da, hem konumdan hem de hizmetten biraz feragat etmeniz gerekiyor.

Bu şehirde 70$’ın altındaki tesisler için beklentinizi düşük tutun.

Bu tesislerden bazıları ise ;

Duo Housing – Hostel ; Şehir merkezinde güzel konuma sahip. Dorm odalarında konaklayabilirsiniz. 30$’a kadar paylaşımlı dorm odaları bulabilirsiniz.

Found Places Capitol Hill Bed and Breakfast ; Bu tesiste hostel tarzı, fakat şehir merkezine 3.5 km uzaklıkta. Konum problem değil diyorsanız, çift kişilik odaları 50$’a kadar burada bulabilirsiniz.

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak yukarıdaki oteller ve bölgelerden başka bir yer aramanıza sanıyoruz gerek yok. İlk olarak zevkinize ve şehri ziyaret amacınıza göre bir bölge bulacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.


Booking.com

İLGİLİ YAZILAR ;