Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden biri olan Avusturya‘nın başkenti ve en güzel şehri Viyana, konaklama konusunda yüzlerce farklı seçeneğe sahip. 4-5 yıldızlı ultra lüks otellerden düşük bütçeli butik otellere ve hostellere kadar hemen her zevke ve bütçeye uygun bir konaklama birimini bu şehirde bulabilirsiniz. Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgeler ise, genellikle şehir merkezi etrafında toplanıyor. 1-2 günlük bir Viyana gezisi için bu bölgeler en ideal seçim olabilir, fakat daha uzun süre Viyana’da kalmayı planlıyorsanız, şehir merkezine biraz daha uzak olan bölgeleri de düşünebilirsiniz.

Viyana’daki otellerin büyük bir bölümü, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinen ”Innere Stadt” bölgesinde bulunuyor. Her turistin ilk olarak konaklamak istediği bu bölge, Viyana’daki gezip görülecek turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Ayrıca bu bölge cafeler ve restoranlarla çevrili oldukça renkli ve hareketli bir yer.

Bu bölge şehirdeki en pahalı olan bölge. Fakat bütçenize uygun bir oteli bulabilirseniz Innere Stadt, Viyana’da konaklama için en iyi bölgedir.

Viyana’da nerede konaklayacağınıza karar verirken bir metro istasyonunun (U-bahn) veya tramvay durağının yakınında olun deriz. Böylece tam şehir merkezinde konaklamanıza da gerek kalmaz. Tramvaylar ve metrolar ile nerede olursanız olun, şehrin merkezine 10-15 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Viyana’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

⇒Innere Stadt ; Şehrin kalbinin attığı en popüler bölge. Bölgenin en popüler otelleri ise, 3 yıldızlı ekonomik bir konaklama sunan ”Pension Riedl” ve 4 yıldızlı lüks bir konaklama deneyimi sunan ”Austria Trend Hotel Astoria Wien” adlı tesistir.

⇒Leopolstadt ; Şehir merkezi olan Innere Stadt bölgesine nazaran daha ekonomik otellere ev sahipliği yapar. ”Prater” adı verilen Lunapark’ın hemen yanı başında bulunur ve turistik yerlere kolay bir ulaşım ağına sahip. En popüler otelleri 3 yıldızlıAustria Classic Hotel Wien” ve 4 yıldızlıDer Wilhelmshof‘ adlı tesistir.

⇒Landstrasse ; Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz bölge olarak bilinir. Şehir merkezinin batısında Viyana’nın kültürel bölgesidir. Hundertwasser’in Evi’ne ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Bölgedeki en popüler 2 otel ise ; 4 yıldızlıMercure Grand Hotel Biedermeier Wien” ve 5 yıldızlıHilton Vienna Park‘ adlı tesistir.

⇒Wieden ; Viyana’daki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Şehir merkezinin güneyinde yer alan bu bölge, şehirdeki popüler barlara ve gece kulüplerine yakınlığı ile dikkat çekiyor. En popüler otelleri, 3 yıldızlı ”Carlton Opera” ve 4 yıldızlı Saint SHERMIN bed breakfast & champagne adlı tesistir.

Viyana’daki bölgeler, tıpkı Prag ve Budapeşte‘de olduğu gibi numaralandırılmıştır. Bölgeler 01’den başlar 22’ye kadar gider. 01 şehrin en merkezi bölgesiyken, 22 nolu bölge şehrin merkezine en uzak olan bölgedir. Merkeze yakın bir yerde olmak istiyorsanız 01-05 arası bölgelerden birinde konaklayabilirsiniz.

Viyana Otelleri – En Popüler Viyana Otel Tavsiyeleri

–Motel One Wien-Staatsoper – 3 yıldız

Motel One Wien-StaatsoperMotel One Wien-Staatsoper

Motel One Wien-Staatsoper

Opera Binası’na 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu merkezi otel, Aziz Stefan Katedrali dahil şehirdeki turistik yerlerin hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunuyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

–Hotel Post Wien – 3 yıldız

Hotel Post Wien - Viyana da Nerede Kalınır

Hotel Post Wien

Aziz Stefan Katedrali‘ne 5 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel Post Wien, şehirdeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden. Merkezi konumu ve orta bütçeli fiyatıyla ilgi gören otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

–Boutique Hotel Das Tigra – 4 yıldız

Boutique Hotel Das Tigra

Boutique Hotel Das Tigra

Viyana’nın en lüks otellerinden biri olan Boutique Hotel Das Tigra, Herrengasse Metro İstasyonuna (U3 hattı) 2 dakika ve Aziz Stefan Katedrali’ne ise 10 dakika yürüme mesafesinde. Modern ve lüks odalarıyla hizmet veren tesis daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olsa da, tesisin aile odaları da var. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

–Steigenberger Hotel Herrenhof – 5 yıldız

Steigenberger Hotel Herrenhof

Steigenberger Hotel Herrenhof

Viyana’nın birinci bölgesi olan Innere Stadt’ın kalbinde, Hofburg İmparatorluk Sarayı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu lüks otel 1913 yılında inşa edilmiş. Viyana’nın en iyi otelleri kategorisinde yer alan tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Viyana’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Aşağıda, şehirdeki en merkezi ve en popüler 5 bölgeyi ve bu bölgelere özel otel önerilerini bulabilirsiniz. Her bir bölge kendine özgü karaktere, konaklama birimlerine ve fiyatlara sahip olsa da, bu 4 bölge de, Viyana’da konaklama için düşünebilecek bölgelerden. Innere Stadt, her ne kadar en iyi ve en merkezi bölge olsa da, diğer 3 bölgeye de mutlaka göz atın deriz.

1.INNERE STADT 

INNERE STADT - Viyana otel tavsiyesi

INNERE STADT – Şehir Merkezi Bölgesi

Viyana da Nerede Kalınır

Innere Stadt – Viyana Şehir Merkezi

Temel olarak Innere Stadt, Viyana’nın Eski Kenti’dir ve zamanınızın çoğunu Viyana’da yapılacak harika şeyleri bulmak için harcayacağınız yer burasıdır. Şehirdeki birinci bölge (District 01) olarak bilinen bu bölge, Viyana’nın en lüks otellerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor.

Şehir merkezi dükkanlar, müzeler ve harika restoranlarla doludur ve turistik yerlerin hemen hepsine toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olmadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yani kelimenin tam anlamıyla şehrin kalbinin attığı yer burası diyebiliriz.

Tabii her şeyin böylesine elinizin altında olması da biraz pahalı olabiliyor. Özellikle tam merkezde bulunan otellere göz atacak olursanız, fiyatların çok daha pahalı olduğunu görebilirsiniz.

Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız 3-4 yıldızlı oteller fazlasıyla yeterli olacaktır. Biraz daha bütçeli otelleri arıyorsanız da başka bir bölgeye göz atmanız da yarar var. Bu bölgede 3 yıldızlı otellerden düşük bir konaklama birimi yok.

Innere Stadt Bölgesi yani şehrin kalbinde bulunan konaklama birimlerine de buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Innere Stadt – Viyana Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (250€ ve ÜZERİ) ;

 • Das Opernring Hotel – 4 Yıldız ; Viyana Devlet Operası’nın tam karşısında bulunan bu tesis, şehrin tam kalbi olarak bilinen noktada bulunuyor. Bu yüzden de bir 5 yıldızlı otele eş değer. Lüks bir konaklama için düşünülebilir.
 • The Ritz-Carlton, Vienna – 5  yıldız ; Viyana’nın merkezinde 4 tarihi saray içerisinde hizmet veren bu ultra lüks otel, Aziz Stefan Katedrali ve Albertina Müzesi’ne kısa bir yürüme mesafesinde bulunuyor.

ORTA BÜTÇELİ (100€-250€ ARASI) ;

 • Hotel Ambassador – 5 yıldız ; Kärntner Strasse alışveriş caddesi üzerinde, Stephansplatz ve Karlsplatz metro istasyonlarına sadece 2 dakika yürüme mesafesinde. Geleneksel tarzdaki odaları ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor.
 • Hotel Marc Aurel 3 Yıldız ; Innere Stadt Bölgesi’nin en şık ve en bütçeli otellerinden. Aziz Stefan Katedrali otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin aile odaları da bulunuyor.
 • Hotel Karntnerhof – 3 Yıldız; Şehir merkezindeki bir diğer orta bütçeli otel ise, Viyana balayı otelleri arasında ün yapmış tesislerden biri olan Karntnerhof oteldir. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, tek başınıza veya ailece Viyana’ya seyahat ediyorsanız da, bu otele göz atabilirsiniz. Otel, Aziz Stefan Katedrali’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

UCUZ (90€’ya kadar olan tesisler) ;

 • CH-Hostel ; Viyana’nın tam kalbinde yer alıyor. Daha çok paylaşımlı dorm odalarıyla öne çıkan bir tesis. Hostelin tek veya çift kişilik özel odaları bulunmuyor.

2.Leopoldstadt

Leopolstadt Viyana Konaklama Rehberi

Leopolstadt

Prater Park‘a ve birkaç filmde yer alan ikonik Feribot Çarkına ev sahipliği yapan geniş bir yerleşim bölgesi olan Leopoldstadt, Viyana’da kalınacak yerler arasında en sessiz olan bölgelerden biri.

İkinci bölge (02 district) olarak da bilinir ve şehir merkezine nazaran biraz daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapar.

Burası şehrin en güzel bölgelerinden biri olsa da, şehir merkezine veya şehirdeki turistik noktalara ulaşmak için metroya ihtiyacınız oluyor. Fakat bu bölgede market, restoran, kafe ve barları da fazlasıyla  bulabiliyorsunuz.

Şehir merkezi bölgesine nazaran biraz daha uygun konaklama birimleriyle popüler olan bu bölgeden, şehirdeki turistik noktalara veya dilediğiniz herhangi bir noktaya çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Leopoldstadt Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Leopolstadt Otel Tavsiyeleri

LÜKS (170€ ve ÜZERİ) ;

 • Courtyard by Marriott Vienna Prater/Messe – 4 Yıldız ; Şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otel yerine bu tesiste konaklayabilirsiniz. Otelden metro istasyonuna da yürüyerek 2 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz.
 • SO/ Vienna – 5 yıldız ; Muhteşem şehir manzarasına sahip bu otel, Viyana’daki öne çıkan gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Ultra lüks bir konaklama deneyimi sunan otelin, erken rezervasyon fırsat indirimleri de var.

ORTA BÜTÇELİ (100€-170€ ARASI) ;

 • Hotel IMLAUER Wien – 4 yıldız ; Sessiz ve sakin bir sokakta bulunuyor. Şehir merkezine ortalama 10-15 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumu ve fiyatıyla öne çıkıyor.
 • Motel One Wien-Prater – 3 Yıldız ; Şehrin tam merkezine ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, merkezdeki 3 yıldızlı otellere nazaran ucuz. Otelden 3 dakika yürüyerek metro istasyonuna ulaşabiliyorsunuz.
 • Austria Trend Hotel Messe Wien Prater – 3 Yıldız ; Viyana otelleri arasında en popüler tesislerden biri olarak bilinir. Meşhur Dev Dönme Dolap’a ev sahipliği yapan Wiener Prater birkaç dakika yürüme mesafesinde olsa da, şehir merkezi ve şehrin ikonik yapılarına ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız var.

UCUZ (100€’ya kadar olan oteller) ;

 • myNext – Hotel Leo ; Viyana’nın öne çıkan turistik yerlerine 2-3 km uzaklıkta bulunan otel, yıldızsız bir otel olsa da, 3 yıldızlı otel kıvamında diyebiliriz. Modern ve şık odaları, yüksek değerlendirme puanı ve fiyatıyla Viyana’da kalınacak en ucuz otellerden biri.

3.Landstrasse

Landstrasse Viyana

Landstrasse – Hundertwasser Evi

Innerstadt’ın batısındaki Landstrasse, Viyana’nın kültürel bölgesidir ve Viyana sanatçısı Hundertwasser’in evine ev sahipliği yapar. Üçüncü bölge (03 District) olarak bilinen bu bölge, özellikle bütçeli gezginler arasında Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler bölgelerden biri.

Burada en sıradışı yaratımlardan KunstHaus Wien ve Hundertwasser Evi gibi yerleri görebilirsiniz. Ayrıca buradaki otellerden muhteşem Belvedere’ye ve güzel bahçelerine de kısa bir yürüyüş sonrası ulaşabilirsiniz.

Bu bölge şehir merkezine yakın. Yani dilerseniz tramvaylar ile dilerseniz de yürüyerek merkeze ve diğer turistik noktalara ulaşmak mümkün.

Landstrasse Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Landstrasse Bölgesi Otel Tavsiyesi

LÜKS (200€ ve ÜZERİ) ;

 • Hilton Vienna – 5 Yıldız ; Şehir Parkı’nın yanında bulunan bu otel, şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Eski Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alan bu lüks otel, konum olarak şehirdeki en iyi otellerden.
 • Austria Trend Hotel Savoyen Vienna – 4 Yıldız ; Viyana otelleri arasında en popüler tesislerden biri. Bu otelden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz.

ORTA BÜTÇELİ (100€-200€ ARASI) ;

 • Gartenhotel Gabriel City – 3 Yıldız ; Şehirdeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, biraz bölgenin dışında bulunuyor. Bu yüzden de şehirdeki turistik yerlere veya merkeze yürüyerek gitmek biraz zor. Fakat tramvay ile dilediğiniz yere 5-10 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz.
 • Hotel Spiess & Spiess – 4 yıldız ; Bu otelin en önemli özelliği, kalite seviyesini sağlamak için Avrupa Alerji Araştırma Vakfı (ECARF) tarafından onaylanmış olması. Yani Viyana’daki belki de temizlik konusunda en hassas önlemler alan otellerden biri.

UCUZ (100€’ya kadar olan oteller) ; 

 • Best Western Plus Amedia Wien – 4 yıldız ; Viyana’nın en ucuz lüks otellerinden biri. Konum olarak finans merkezinin tam kalbinde yer alıyor olsa da, şehirdeki cazibe merkezlerine bu otelden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.
 • Sommerhotel Don Bosco – 2 yıldız ; Düşük bütçeli Viyana otellerinden biri. Modern ve şık odalara sahip olan otel, Hundertwasser Evi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

4.Wieden – Ailece Viyana’da Nerede Kalınır ? 

Viyana da nerede kalınır

Viyana konaklama

Şehir merkezinin güneyinde yer alan bu bölge, merkeze en güzel bağlantıları olan bölgelerden biri. Bu bölgeden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz. Yürüyerek gidemediğiniz yerler için de bölgedeki güzel bir bağlantı sunan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Burası 4. bölge (IV. District) olarak biliniyor.

Art Noveau şehir evlerinin bulunduğu güzel bir bölge olan Wieden, taze ürünlerle dolu harika bir pazar olan Naschmarkt‘a ev sahipliği yapıyor.

Eğer ailece seyahat ediyor ve dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, bu market yakınınındaki konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Wieden’da bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Wieden Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Suite Hotel 900 m zur Oper – 4 Yıldız ; Bölgedeki en iyi ve en kaliteli otellerden biri olan bu tesis, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor. Biraz lüks ama bütçeli bir otel arıyorsanız, Opera’ya ve renkli Naschmarkt’e 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otele de göz atabilirsiniz.
 • Carlton Opera – 3 Yıldız ; Viyana Devlet Operası’na 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en bütçeli 3 yıldızlı otellerden biri.Booking.com

Viyana Otel Fiyatları

Viyana da nerede kalınır

Viyana Konaklama Rehberi

Viyana’da otel fiyatları 60€’dan başlamakta ve 400€’ya kadar çıkabilmektedir. Turistlerin en çok tercih oteller genelde erken rezervasyon fırsatı olan tesislerden oluşuyor. Eğer rezervasyon yaparken çok fazla rezervasyon alan konaklama birimlerine bakacak olursanız, fiyatların %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz, tabii 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız.

Bu şehirde ortalama 80-170€ arasında bir ücrete şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yakın 3-4 yıldızlı otellerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Hatta 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, erken rezervasyon fırsat indirimleri olan 5 yıldızlı otelleri bile bulabilirsiniz.

Viyana’da turistik yerlere yakın, güzel bir ucuz otel için de en azından 65€-70€’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii şehir merkezine uzak veya biraz daha az kaliteli tesisleri de bu fiyatların altında bulabilirsiniz.

En Ucuz Viyana Otel Tavsiyeleri

Viyana Otelleri

Şehir merkezine en yakın ucuz oteller ; Merkeze yakın konaklama birimleri genel olarak pahalı. Fakat merkezdeki en uygun fiyatlı otellere göz atarak, bütçenize ve zevkinize uygun mu değil mi ? bakabilirsiniz. Bu tesisler ;

 • Hotel Post Wien – 3 Yıldız  ; Gecelik konaklama ücretleri 100€’dan başlamakta. Şehrin tam kalbinde yer alıyor. Oteli incele
 • Hotel Pension Residenz – 3 Yıldız ; Gecelik konaklama ücretleri 90€’dan başlamaktadır. Oteli incele

Viyana şehir merkezi dışındaki en ucuz oteller ise ; 

 • Hotel City Residence – 3 Yıldız ; Gecelik 70€’dan başlayan fiyatlarla
 • Hotel Kolbeck – 2 Yıldız ; 60€’dan başlayan fiyatlarla
 • Hotel Geblergasse – 3 yıldız ; 75€’dan başlayan fiyatlarla, şehirdeki turistik noktalara ve merkeze yürüme mesafesinde.

Viyana Balayı Otelleri

Viyana da nerede kalınır

Viyana Opera Binası

Hollmann Beletage Design & Boutique Hotel – 4 Yıldız

Viyana’daki en romantik oteller arasında bir hayli popüler olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 220€’dan başlamaktadır. Oteli incele & fiyatlara göz at

Small Luxury Hotel Altstadt Vienna – 4 Yıldız

Small Luxury Hotel Altstadt Vienna

Şehirdeki turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan bu otel de balayı otelleri arasında popüler. Gecelik konaklama ücretleri 210€’dan başlamaktadır. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Hotel Imperial – A Luxury Collection Hotel – 5 Yıldız

Viyana da nerede kalmali

Hotel Imperial – A Luxury Collection Hotel

Gerçek bir balayı tatili için ideal. Şehrin kalbinde bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise 330€’dan başlamaktadır. Oteli incelemek için tıklayın.

Viyana Aile Otelleri

Viyana da Nerede Kalınır

Eğer şehir merkezindeki oteller pahalı gelecek olursa, Wieden Bölgesi’nde birçok aile oteli bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede birbirinden güzel daireleri de bulmak mümkün. Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna ailece veya kalabalık bir grup olarak cevap arıyorsanız, şehir merkezi ve merkeze komşu bu 4 bölgenin dışındaki 5. ve 6. bölgeye de göz atabilirsiniz.

Daire konseptinde hizmet veren geniş odaları, merkezde ciddi anlamda pahalı olabilmektedir. Bu yüzden ailece konaklamalar için diğer alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz.

Viyana Merkez Otelleri

Viyana şehir merkezi otelleri genel olarak Innere Stadt Bölgesi ve çevresinde bulunuyor. Şehirdeki en merkezi otelleri bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Fakat bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü otellerden oluşuyor, yani düşük bütçeli tesisleri bu bölgede bulmak pek mümkün değil.

Ayrıca bu bölgede konaklama birimleri seçerken nerede konakladığınızın pek bir önemi yok. Çünkü merkezde olduğunuzdan dolayı hemen hemen her yere yürüyerek gidebiliyorsunuz. Bu yüzden Aziz Stefan Katedrali’ne biraz daha uzak olan tesisleri seçin deriz. Böylece fiyatlar biraz daha uygun olacaktır.

Viyana Hostel Tavsiyeleri

Viyana Otel Tavsiyesi - Viyana da nerede kalınır ?

Viyana

Viyana hostelleri diyip geçmeyin. Bu şehirde hosteller de pahalı. Bu şehirde tercih edilebilecek en ideal hosteller ise ;

Vienna Hostel Ruthensteiner

Gecelik dorm ücretleri 24€’dan başlayan bu hostel, şehirdeki en popüler olanlar arasında. Şehir merkezine 2-3 km uzaklıkta bulunsa da, toplu taşıma araçlarının güzel bir bağlantısı olan bölgede bulunuyor. Hosteli incele

Boutique Hostel – Zum Goldenen Kegel – EN UCUZ HOSTEL

Şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüme mesafesinde bulunan bu hostelden merkeze yürüyerek gidebilirsiniz. Gecelik dorm ücretleri 17£’dan başlıyor. Ayrıca sadece bayan ve sadece erken dorm odalarını da bu hostelde bulabilirsiniz. Hosteli incele

Viyana Gezilecek Yerler’e Göre Nerede Kalınır ? 

Viyana Otel Tavsiyeleri

Landstrasse Bölgesi

Viyana’da gezilecek yerlerin büyük bir bölümü Innere Stadt Bölgesi’nde yer almaktadır. Fakat daha önce söylediğimiz gibi bu bölge biraz pahalı. Şehir merkezi yerine gezilecek yerlere yakın olabileceğiniz bölge tavsiyesi olarak Landstrabe’yi önerebiliriz. Bu bölgeden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bölgedeki en güzel konuma sahip oteli bulmak.

Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak konaklayabileceğiniz en turistik yerler ise ;

 • Aziz Stefan Bazilikası
 • Viyana Opera Binası
 • Hofburg İmparatorluk Sarayı
 • Belvedere Sarayı
 • Prater
 • Viyana Belediye Binası
 • Museumquartier
 • Hundertwasser Evi

Viyana’da Daire Kiralamak 

Viyana Otelleri

Viyana’da oda kiralamak veya dairelerde konaklamak istiyorsanız, bunun için Airbnb stresine girmeyin deriz. Booking üzerinde de dairelerde konaklayabilirsiniz. Hem de sıfır stres ile.

Viyana’da daire tercih ederken dikkat etmeniz gereken şey, tesisin vergileri ve ek ücretleridir. Yani bir 4 yıldızlı daire 60-70€ olabilir, fakat bu fiyata 30-50€ gibi de vergiler ve ek ücretler bindiğinde 120€’ya kadar çıkabilmekte. Bu yüzden vergileri de mutlaka kontrol edin.

Viyana’da oda kiralamak yerine hostellerde konaklayabilirsiniz. Hostellerin tek kişilik odaları çok daha uygun olacaktır. Ayrıca hostellerde de sıkılmazsınız.

Viyana’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda şehirdeki en ideal bölgelerden, otellerden, hostellerden ve dairelerden bahsettik. Fakat yukarıdaki bölgelere ve otellere ek birkaç yer daha eklemek mümkün. Ancak seçimin kolay olması adına yukarıdaki bölgeler ile tesis aramaya başlamanızı tavsiye ederiz.


Booking.com

BENZER İÇERİKLER