Shakespeare’ın Romeo ve Juliet’in hikayesinin gerçekleştiği yer olan Verona, Kuzey İtalya‘daki en güzel ve en eski şehirlerden biri.

Özellikle yaz tatillerinde kalabalıklaşan bu şehirde aradığınız oteli bulmak çok kolay olmuyor. Bu şehri yüksek sezonda ziyaret etmeyi planlıyorsanız nerede, hangi bölgede konaklayacağınıza da iyi bir şekilde karar vermeniz gerekebiliyor.

Roma veya Venedik gibi daha turistik şehirlere nazaran, Verona’da biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz. Fakat Verona, Avrupa standartlarında yine de pahalı diyebileceğimiz bir şehir.

Verona’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en ideal cevabı bulmak adına ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bütçe sorun değilse ve sadece 1 gün bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinin dışına çıkmanıza pek gerek yok. Ancak düşük bütçeli veya daha farklı bölgelerdeki kaliteli otellerde, daha uygun fiyata konaklamayı planlıyorsanız Verona’daki diğer bölgelere de göz atmanız da yarar var.

Verona’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek en popüler bölgeler ise ; Porta Nuova, Historical Centre (Tarihi Şehir Merkezi) ve Borgo Trento bölgeleridir.

Tarihi şehir merkezi, hem turistik cazibe merkezlerine yakın hem de şehrin tam kalbinde olmak için tercih edilebilecek bölgedir. Diğer bölgelere nazaran daha pahalı bir konaklama sunuyor olsa da, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerin büyük bir çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor.

Porta Nuova, daha çok canlı gece hayatına yakınlığı ile ilgi görüyor. Genç turistlerin yoğun olduğu bir bölge olsa da, her yaştan turistin şehir merkezine alternatif olarak düşünebileceği bölgelerden biri.

Borgo Trento ise, Verona’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birçok otele ev sahipliği yapar. Ayrıca konukevi ve hostelleri de en fazla bu bölgede bulabilirsiniz.

1.Tarihi Şehir Merkezi ve Otelleri

Tarihi Şehir Merkezi ve Otelleri

Tarihi Merkez ve Verona Arenası

Historical Centre olarak da bilinen bölge, şehrin kalbinin attığı yerdir. Bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği konaklama semti olsa da, düşük bütçeli bir Verona gezisi planlıyorsanız, bu bölgedeki oteller pahalı gelebilir.

Bu bölgede 4-5 yıldızlı lüks konaklama birimlerini bulabileceğiniz gibi, düşük bütçeli butik otelleri veya pansiyon tarzı tesisleri de bulabilirsiniz. Ancak diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalıdır.

Şehirdeki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bu bölgenin en güzel yanı, şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor olmasıdır.

Juliet’in evi, Piazza dell Erbe adı verilen şehrin en eski meydanı ve Verona Arenası gibi şehrin önde gelen turistik yerlerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Tarihi şehir merkezindeki otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com 

Verona Tarihi Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Milano & SPA’S – 3 Yıldız ; Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, tesisin aile odaları da bulunmaktadır. 9+ konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumuyla düşünülebilecek seçeneklerden.
 • Hotel Colomba d’Oro – 4 Yıldız ; Şehirdeki en şık otellerden biri olan bu tesis, Verona Arenası’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki diğer önemli turistik noktalara da yürüme mesafesindeki bu tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Ayrıca şehirde, turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri.
 • Albergo Trento – 2 Yıldız ; Verona’da ucuz bir otel arıyorsanız da, şehrin kalbindeki bu tesise göz atabilirsiniz. Bra Meydanı’na 7 ve Verona Arenası’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, konum olarak şehirdeki en güzel tesislerden.

2.Porta Nuova ve Otelleri

Porta Nuova

Porta Nuova

Porta Nuova, şehirdeki gece hayatına ev sahipliği yapan bölge olarak bilinmektedir. Bu bölge, tarihi merkezin hemen güneyinde yer almakta ve merkezdeki turistik ve tarihi yerlere de çok uzak sayılmaz.

Ayrıca bu bölge, şehrin ana tren istasyonunun bulunduğu bölgedir ve şehrin önemli cazibe merkezlerine buradan da yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adige nehri kıyısındaki Castelvecchio da bu bölgede bulunmaktadır. Şehirde Orta Çağ mimarisinin en güzel örneklerinden olan bu yapıya da mutlaka göz atın.

Bölge, şehirdeki en güzel ve en kaliteli barlara ev sahipliği yapmasıyla da ünlüdür. Bu bölgede konaklamasanız dahi, mutlaka gece hayatı için buraya bir göz atın. Birbirinden kaliteli barları ve gece kulüpleri görülmeye değer.

Not : Bu bölgede bazı tesislerin, tarihi şehir merkezi ile sınırı bulunmaktadır. Yani hem tarihi merkezde hem de Porta Nuova sınırları içerisinde yer alan otellerin olduğunu da bilin.

Porta Nuova’daki Otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Porta Nuova

Porta Nuova Otel Tavsiyeleri

 • Novo Hotel Rossi – 3 Yıldız ; Tren istasyonuna sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip tesislerden. Tarihi merkeze de bu tesisten yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Güzel konuk değerlendirme puanı ve bütçeli oda ücretleri düşünülebilecek seçenekler arasındadır.
 • Sole Hotel Verona – 3 Yıldız ; Biraz daha modern ve lüks bir 3 yıldızlı tesis için de, şehir merkezine 7 dakika yürüme mesafesindeki bu tesise göz atabilirsiniz. Verona Porta Nuova Tren İstasyonu’nun hemen yanında bulunan bu otelden, şehirdeki gece hayatının ünlü olduğu bölgelere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca turistik noktaların büyük bir bölümü de, tesise oldukça yakın bir konumda bulunuyor.
 • Ark Hotel – 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık tesislerden biri olan Ark Hotel, konum olarak tarihi merkeze daha yakın bulunmaktadır. Merkeze yürüyerek 5 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Hem merkeze hem de Porta Nuova’ya sınırları olan bu tesis, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden.

3.Borgo Trento ve Otelleri

Borgo Trento

Borgo Trento

Borgo Trento, daha çok hostel ve pansiyon tarzı konukevi arayanların tercih edebileceği bölgelerden biri.

Bu bölgede, şehirdeki en uygun fiyatlı tesisleri bulabiliyorsunuz. Çok fazla sayıda otel olmasa da, konukevleri ve dairelerin sayısı oldukça fazladır. Verona’da dairede konaklamayı da düşünürseniz ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz. Bölgede çok sayıda bütçeli daire bulabiliyorsunuz.

Tabii merkezde veya Porta Nuova’da konaklayabilecek bir bütçeniz varsa, bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Ancak şehrin en ucuz otellerini arıyorsanız veya dairelerde ailece/grup olarak konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeyi de inceleyebilirsiniz.

Not : Bu bölge, şehir merkezine ve turistik noktalara yürüyerek ulaşabileceğiniz bir bölge değil. Yani şehirdeki birçok yere bu bölgeden ulaşmak için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Göz At : Borgo Trento’daki tesisler

Borgo Trento Konaklama Tavsiyeleri 

 • Corte San Mattia – Çiftlik Evi : Bölgedeki, hatta şehirdeki en çok tercih edilen konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, şehir merkezine ve turistik noktalara 2-3 km uzaklıkta bulunuyor. Fakat hem uygun fiyatlı odaları hem de farklı otantik havasıyla, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis, göz atılmaya değer.
 • A11 – Konukevi : Bölgedeki en bütçeli ve en çok tercih edilen tesislerden biri olan A11, merkeze ve turistik yerlere 1- 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca 9+ gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Verona Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Verona Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Verona

Bu şehirde otel ücretleri 40€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 70-120€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı tesislerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki en ucuz otelin gecelik konaklama ücretleri 40€ olsa da, bu tesisler hem konum olarak hem de konfor bakımından pek de tatmin edici tesisler değil. Eğer 50€’nun altında bir ücrete tesis arıyorsanız, konukevlerine göz atın derim. Hem daha güzel konumda oluyor hem de güzel hizmet sunan birçok konukevini bu fiyat aralığında Verona’da bulabiliyorsunuz.

Verona’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Bu siteler arasından tabii ki en çok tercih edilen ve fırsat indirimlerini en iyi gösteren Booking’dir. Bu site üzerinden, şehirdeki erken rezervasyon otel fırsatlarını görebilirsiniz.

Ucuz Verona Otel Tavsiyeleri

Miglioranzi Antonio Rooms

Verona da nerede kalınır - Miglioranzi Antonio Rooms

Miglioranzi Antonio Rooms

Gayet şık ve modern odalarıyla dikkat çeken bu konukevi, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. 9+ konuk değerlendirme puanına, güzel ve merkezi bir konuma sahip olması bu tesisi tercih etmek için yeterli olacaktır. Tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 50€’dan başlamaktadır. Merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesise mutlaka göz atın deriz.

Locazione Turistica Poker d’assi

Locazione Turistica Poker d'assi - Verona da nerede kalınır

Locazione Turistica Poker d’assi

Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 40€’dan başlamaktadır. Güzel konuk yorumlarına ve değerlendirme puanına sahip bu tesiste, otel konusun çok seçici olmayanların göz atabileceği tesislerden.

Hotel Giulietta –  1 yıldız

Hotel Giulietta - Verona da nerede kalınır

Hotel Giulietta

Verona’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevaplardan olan Hotel Giulietta, şehir merkezine ortalama 2 km uzaklıkta bulunuyor. Eğer şehirde 2 gün veya daha uzun bir süre konaklamayı planlıyor veya çok düşük bütçeli modern bir otel arıyorsanız bu oteli inceleyebilirsiniz.

Verona’da gezilecek yerlere göre bölge seçimi yapacak olursanız da, tarihi şehir merkezi dışında bir bölgeye göz atmanıza gerek yok. Fakat düşük bütçeli bir gezi planı yapıyorsanız da, ikinci seçenek olarak Porta Nuova’ya göz atın. Bu iki bölgede büyük bir ihtimalle aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bulabilirsiniz, fakat bulamazsanız da son çare olarak Borgo Trento’ya göz atabilirsiniz. Bu bölgedeki tesisler ucuz ve güzel. Fakat otel konusunda seçici biriyseniz, bu bölgeyi es geçin. Aradığınız konforu ve hizmeti bulamayabilirsiniz.

Verona’da Gezilecek Yerler Listesi

Veronada kalınacak yerler

Verona’da gezip görülecek turistik noktalara yakın bir yerde konaklamak isterseniz de, şehirdeki en popüler aşağıdaki 7 yere yürüme mesafesinde olduğunuzdan da emin olun ;

 • Erbe Meydanı
 • Verona Arenası
 • Piazza bra
 • Torre dei Lampberti
 • Castelvecchio Köprüsü
 • Casa di giulietta
 • Basilica di San Zeno MaggioreBooking.com

BENZER İÇERİKLER