İspanya‘nın son zamanlarda artan turist trafiğine sahip şehirlerinden biri olan Valencia (Valensiya), etkileyici tarihi yapıları, kültürü, inanılmaz yemekleri ve eşsiz gece hayatıyla muhteşem bir deneyim sunuyor. Ülkedeki birçok şehre nazaran otellerin ve diğer konaklama birimlerinin biraz daha uygun fiyatlı olduğu bu şehirde hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor. Valencia’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevabı verebilmek adına da, tesis seçmeden önce konaklayacağınız bölgeye karar vermenizde yarar var.

Valencia, oldukça büyük bir şehir ve çok fazla semti ve bölgesi bulunuyor. Fakat bu bölgeler arasında en popüler, en güzel konuma sahip ve en ideal olan 4 bölge bulunuyor. Bunlar ; Ciutat Vella, Ruzafa, El Carmen ve Quatre Carreres bölgeleridir.

Her bölge farklı bütçeye ve turiste hitap ettiğinden dolayı bölgeler hakkında az çok fikir sahibi olmakta da yarar var.

Valencia’da Nerede Kalınır ? – En İyi 4 Konaklama Bölgesi

 • Ciutat Vella ; Valencia’nın en çok tercih edilen bölgesi. Ancak diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor. Ancak şehirdeki en önemli cazibe merkezlerine çok kısa bir mesafede olmak istiyorsanız, kalmak isteyebileceğiniz en ideal bölge. En popüler oteli 4 yıldızlı One Shot Palacio Reina Victoria 04 ve en ucuz otellerinden biri ise 2 yıldızlı Valencia Suits You Business Budget adlı tesistir.
 • El Carmen ; Valencia’da 2 gün veya daha uzun bir süre konaklamayı planlıyor, şehrin canlı gece hayatını da deneyimlemek istiyorsanız, Ciutat Vella’ya (Eski şehir bölgesi) yürüme mesafesinde olan bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Otel fiyatları eski şehir bölgesine nazaran biraz daha uygun olabiliyor.
 • Quatre Carreres ; Valencia’nın en çok tercih edilen üçüncü bölgesi. Daha çok ailelere hitap ediyor olsa da, her turistin göz atabileceği bölgelerden. Çok sayıda çocuklarla yapılacak aktiviteye ve şehrin olmazsa olmaz cazibe merkezi olan ‘Bilim ve Sanat Şehri’ne ev sahipliği yapmasıyla ünlü.
 • Ruzafa ; Valencia’nın modern yüzü. Daha çok daire konseptindeki konaklama birimleriyle ünlü. Eski şehir bölgesine ve turistik noktalara çok uzak olmasa da, toplu taşıma araçlarını en çok kullanmanız gereken bölge.

1.Ciutat Vella – Eski Şehir

Ciutat Vella - Eski Şehir

Ciutat Vella

Ciutat Vella (Eski Şehir), Valencia’nın kalbi, ruhu ve en merkezi yeridir.

Bu küçük mahalleyi yürüyerek rahatlıkla keşfedebileceğiniz gibi, şehirdeki önemli gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne buradan çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Parke taşı sokaklarıyla ünlü, her köşeden dönüşte tarihi bir yere ev sahipliği yapan bu bölge, Llotja de la Seda (Silk Exchange), Central Market ve Valencia Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına ev sahipliği yapıyor.

Eğer Valencia’da kısa bir süreliğine kalmayı planlıyor ve şehri en çabuk şekilde keşfetmek istiyorsanız, şehirde konaklayabileceğiniz en iyi ve en popüler bölge burasıdır.

Peki Ciutat Vella Pahalı mı ? Evet biraz pahalı. Diğer bölgelere nazaran burada otel fiyatları biraz artabiliyor. Fakat bütçenize uygun bir tesis bulmak da oldukça kolay.

Bu bölgede hem bütçeli butik otelleri, hostelleri ve konukevi tarzı konaklama birimlerini, hem de 4-5 yıldızlı lüks otelleri bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, bu bölgeyi incelemeden hangi bölgede konaklayacağınıza da karar vermeyin deriz.

Göz At : Eski Şehir Otelleri (Bölgedeki en iyi otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabilir, otel fiyatlarına ve konuk yorumlarına Booking üzerinden göz atabilirsiniz)

Valencia Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

 • Palacio Vallier 5 Yıldız ; Eğer otel konusunda seçici biriyseniz ve lüksünüze düşkünseniz, şehirdeki ”EN İYİ” konuk değerlendirme puanına sahip bu otele göz atabilirsiniz. Oda ücretleri diğer 5 yıldızlı otellere nazaran pahalı değil. Eski şehir merkezinin tam kalbinde yer alan bu otel, havaalanı servisi, barı ve restoranı ile hizmet veriyor.
 • Hotel Cosmo – 3 Yıldız ; Orta bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız da, Valencia Merkez Pazarı’na 1 dakika yürüme mesafesinde yer alan bu merkezi tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki en uzak turistik yer bu otele 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani otel, şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerin tam kalbinde yer alıyor.
 • Buho House ; Yıldızsız bir apart otel olan Buho House, Valencia’da turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olarak bilinir ve fiyatı da bölgedeki diğer tesislere nazaran biraz daha uygundur. Daire konseptindeki odaları ile popüler bu tesisin, aile odaları da bulunmaktadır.

2.El Carmen

El Carmen

El Carmen, Ciutat Vella’ya (Eski Şehir Bölgesi) yürüme mesafesinde yer alan, fakat biraz daha hareketli bir bölgedir.

Burası şehirdeki gece hayatının en iyisine ev sahipliği yapar ve daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir bölgedir.

Tabi bu bölgede, dilerseniz ailenizle de rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Yani gece hayatı olsa da, bölge aile dostudur.

El Carmen de en az eski şehir bölgesi kadar popüler ve turistik noktalara da yürüme mesafesindedir. Tabi turistik yerlere yakınlık bakımından eski şehir bölgesi ilk gelir, El Carmen ikincidir.

Bu bölgede de, hemen her bütçeye uygun konaklama birimi bulmak mümkün. Fakat düşük bütçeli hostel veya konukevleri burada pek yok. Bu yüzden daha çok daireler ve orta/lüks bütçeli otellerde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden.

Not : Bu bölge daha çok Valencia gece hayatına yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği bir bölgedir. Eğer bu şehirde geceleri için de planınız varsa, bu bölgeye yakın olmak güzel bir seçim olacaktır. Ayrıca bu bölgenin teknik olarak eski şehir bölgesi sınırları içerisinde (1-1.5km) yer aldığını da unutmayın.

El Carmen Konaklama Tavsiyeleri

Bu bölgede dairede de konaklamayı düşünün deriz. Özellikle grup halinde seyahat ediyorsanız, buradaki daireler biraz daha uygun fiyatlı olacaktır.

 • Valenciaflats Centro Histórico – Daire ; Saint Nicolas Kilisesi’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, konum olarak eski şehre de oldukça yakındır. Tesisten, şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Blanq Carmen Hotel – 3 Yıldız ; Valencia’nın en iyi oteli olarak anılan bu tesis, yüksek konuk değerlendirme puanı, modern ve lüks havası, uygun fiyatları ve eşsiz konumu ile şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. 4 Yıldız kıvamında bir otel arıyorsanız da, bu otele göz atın deriz.

3.Quatre Carreres

Quatre Carreres - Bilim ve Kültür Merkezi Valencia

Bilim ve Kültür Merkezi

Valencia’nın tarihi merkezinin doğusunda yer alan bu bölge, daha çok çocuklu ailelerin ve çiftlerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinir. Bunun en önemli nedeni de, bölgenin şehirdeki en aile dostu bölge olması.

Burası, birbirinden güzel yapılacak turistik aktivitelere ev sahipliği yapan 7 mahalleden oluşmaktadır. O dünyaca ünlü ”Bilim ve Sanat Şehri” işte tam olarak bu bölgede yer alıyor. Bu merkez, hem çocukların hem de yetişkinlerin severek gezebileceği bir yer.

Ayrıca kompleks içerisinde akvaryum ve IMAX Sineması da bulunuyor. Yani çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız burayı kaçırmayın.

Not : Bu bölgede birçok konaklama birimi bulunuyor. Fakat otel sayısı 6’dır ve bu 6 otel de, Valencia’daki en çok tercih edilen tesislerdendir. Ayrıca bölgeden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gidemeyeceğinizi unutmayın (Turistik yerler bölgeye 1-2 km uzaklıkta. Tabi eski şehir merkezindeki tesislerden daha uygun fiyatlara bu bölgede konaklayabileceğinizi de unutmayın)

Göz At : Quatre Carreres Otelleri (Bölgedeki en çok tercih edilen 6 oteli inceleyebilirsiniz)

Quatre Carreres Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Malcom and Barret – 3 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. Ucuz diyebileceğimiz bir otel olan Malcom and Barret adlı bu tesis, eski şehir bölgesine 2 km, Bilim ve Sanat Şehri’ne de 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu tesisten yürüyerek gidebileceğiniz yerler sınırlı. Fakat fiyat iyi. Otel iyi. Konuk değerlendirme puanı güzel. Mutlaka göz atın deriz.
 • Hotel Medium Valencia – 4 Yıldız ; Biraz daha çıtayı artırmak isteyenlerin tercih edebileceği bu lüks otel de, şehirde kendi kategorisinde en ideal olan tesislerdendir. Eski şehrin merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, geniş aile odaları için düşünülebilecek seçeneklerden.

4.Ruzafa

Ruzafa

Ruzafa

Ruzafa Bölgesi‘nin konsepti çok açık. Az otel, çok daire.

Ruzafa’da 3-5 otel ya var ya yok. Fakat dairede konaklamayı planlıyor ve seçici biriyseniz, her zevke uygun bir daireyi bu bölgede bulabilirsiniz.

Bu bölgede ayrıca, birkaç pansiyon ve hostel de bulabiliyorsunuz. Fakat ağırlık olarak daireler bulunmaktadır.

Ciutat Vella’nın (Eski Şehrin) güneyinde bulunan bu bölge, ”Modern Valencia”yı en iyi görebileceğiniz bölgedir. Ayrıca şehirdeki en iyi tapasları ve yemekleri de burada bulabilirsiniz.

Göz At : Ruzafa Bölgesindeki konaklama birimleri

Not : Bu bölge, Ciutat Vella’ya ortalama 10-20 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu bölgedeki merkezi daireler, şehir merkezine daha yakın olacaktır.

Ruzafa Otel Tavsiyesi

Valencia da kalınacak yerler

Senator Parque Central Hotel

Ruzafa’da dairelerin daha çok olduğunu söylemiştik. Bu yüzden tek bir otel önerisi verebiliriz, o da şehirdeki en popüler ve en lüks otellerden biri olan Senator Parque Central Hotel‘dir. Bu otel, eski şehrin merkezine ortalama 1 km uzaklıkta bulunmakta ve Valencia’daki turistik yerlerin birçoğunu da yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bütçenize uyuyorsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bu bölgede dairede konaklamak isterseniz de, SingularStays Parque Central adlı tesise göz atabilirsiniz.


Booking.com

Valencia Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Valencia Konaklama

Valencia’da otel ücretleri genel olarak 45€’dan başlamakta ve 200+€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 65-120€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin birçoğunda konaklayabilirsiniz.

En ucuz otel 35-40€ civarındadır ve bu fiyattan düşük ücretleri bir tesis arıyorsanız, pansiyonlara ve hostellere bakmanızda yarar var.

Çok düşük bütçeli otellerde konaklamak yerine, biraz daha şık, modern ve güzel konuma sahip hostellerde ve konukevlerinde konaklamayı da düşünün deriz. Bu şehirdeki düşük bütçeli otellerin konumu, merkeze ve turistik yerlere biraz uzak kalıyor.

Valencia’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Hotels.com adlı siteleri kulanabilirsiniz.

Not : Şehirdeki otel fiyatlarına vergiler ve ek ücretler genelde dahildir. Fakat dahil olmayan tesisleri de Booking üzerinden görebilirsiniz.

Valencia Ucuz Otel Tavsiyeleri

Hotel Malcom and Barret – 3 Yıldız 

Hotel Malcom and Barret

Hotel Malcom and Barret

Yukarıda da bahsettiğimiz bu otel, eski şehir bölgesine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise 40€’dan başlamaktadır.

Hem modern hem ucuz hem de güzel bir konumda bulunan bu tesisin, yüksek bir de konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Casual de la Música Valencia – 2 Yıldız

Casual de la Música Valencia

Casual de la Música Hotel Valencia

Yok hem ucuz hem de şehir merkezinin kalbinde, turistik yerlere yürüme mesafesinde olan bir otelde konaklamak isterseniz de, bu 2 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

Otel Ciutat Vella, yani şehrin kalbinde bulunmaktadır. Tesiste gecelik konaklama ücretleri ise, 50€’dan başlamaktadır. Şehir merkezindeki en ucuz fiyatlı tesislerden biridir.

Venecia Plaza Centro – 2 Yıldız

Valencia da nerede kalınır

Venecia Plaza Centro

Valencia da en ucuz nerede kalınır

Venecia Plaza Centro

9+ yüksek konuk değerlendirme puanına sahip, şehirdeki en çok tercih edilen bu otel de, Ciutat Vella Bölgesi’nde, yani şehrin kalbinde bulunmaktadır. Yani konum olarak şehirdeki turistik yerlere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise 55€’dan başlamaktadır. Fakat 2 yıldızlı bir otele göre çok daha modern ve havalıdır.

Valencia’da konaklama önerileri için bahsedebileceğiz bölgeler ve oteller, tabi ki bu listeden ibaret değildir. Fakat listedeki bu 4 bölge şehirdeki en çok tercih edilen bölgeler olduğu gibi, her bütçeye ve her zevke göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden aradığınız her tesisi bu bölgelerden birinde çok rahat bulabilirsiniz.

Madrid‘e veya Barselona‘ya nazaran çok daha uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu şehirde, çok düşük fiyata otellerde konaklayacağım diye, şehrin bilinmedik uzak bölgelerinde de konaklamayın deriz. Şehir merkezinde de birkaç bütçeli tesis bulabileceğinizden dolayı, buna gerek kalmayacaktır.

Valencia’da Gezilecek Yerler

Valencia da nerede kalınır

Valencia’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak, şehirdeki popüler gezilecek yerlere yakın otelleri de inceleyebilirsiniz. Eğer yukarıda bahsettiğimiz Ciutat Vella’da, yani Eski Şehir bölgesinde konaklayacak olursanız turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olursunuz. Fakat özellikle görmek istediğiniz yere yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, aşağıdaki gezilecek popüler yerlere yakın otelleri de inceleyebilirsiniz.

 • Bilim ve Sanat Şehri
 • Llotja de la Seda
 • Valencia Katedrali
 • The Central Market of Valencia
 • Playa de la Malvorrosa
 • Valencia Bioparc

BENZER İÇERİKLER