Torino’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal, en merkezi ve en popüler cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz.

Torino’da konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında en çok tercih edilen ve turistik yerlere en kolay ulaşım ağı sunan bölgeler ; Tarihi Şehir Merkezi, San Salvario ve Aurora bölgeleridir.

Bu 3 bölge farklı bütçeye ve farklı zevke hitap ediyor. Bu yüzden kısaca 3 bölgeye de göz atmanızda yarar var.

Tarihi Şehir Merkezi, şehrin tam kalbinde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgedir. Turistik yerlere yürüme mesafesinde ve şehirdeki en çok tercih edilen bölgedir.

San Salvario, Po Nehri’nin en güzel manzarasına sahip olmasıyla ünlüdür. Süper merkezi bir bölge olmasa da, tarihi merkeze yürüme mesafesindedir.

Aurora ise, biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz, turistik yerlere biraz daha uzak olan bir bölgedir.

Torino’da Nerede Kalınır ? – En Güzel 3 Bölge

Yukarıdaki konaklama bölgelerinin özetinden sonra, az çok nerede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, aşağıdaki detaylı bölge incelemesi ile, aradığınız bölgeyi ve oteli çok daha rahat bulabilirsiniz.

Konaklama bölgelerine geçmeden önce, şehirdeki en popüler otellere göz atacak olursak;

 • Tarihi Şehir merkezine 1 km uzaklıkta bulunan 3 yıldızlı Hotel Universo, şehirdeki en bütçeli otellerden biri olduğu gibi, turistlerin en çok tercih ettiği oteldir.
 • Bunun yanında, yine tarihi şehir merkezinde yer alan, lüks bir otel olan Hotel Astoria Torino Porta Nuova da, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir oteldir. Biraz daha pahalı bir 3 yıldızlı otel olsa da, lüks otel arayanların göz atabileceği tesislerden.

Şimdi gelelim şehirde en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere özel otel tavsiyelerine ;

1.Torino Tarihi Şehir Merkezi

Torino Tarihi Şehir Merkezi

Po Nehri‘nin batı kıyısında yer alan Tarihi Şehir Merkezi, şehirdeki en önemli turistik ve tarihi yerlere ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

İtalya‘daki diğer birçok meydanların birbirine bağlandığı, dar ve karmaşık sokakların aksine, Torino’nun tarihi merkezi çok daha düzenli ve keşfetmesi oldukça kolaydır.

Bu bölge, Castello veya San Carlos gibi şehrin ana meydanlarının yanı sıra Palazzo Reale, Palazzo de la Madama veya Palazzo Carignano gibi şehrin önde gelen saraylarına da ev sahipliği yapıyor.

Juan Bautista Katedrali ise, merkezin tam kalbinde güzel konumu ile, çevredeki konaklama birimlerinin hemen hemen hepsine yürüme mesafesindedir.

Mısır ve Doğu Sanatları Müzesi gibi, şehrin önde gelen müzeleri de Torino’nun tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alır.

Bunun yanında alışveriş için şehrin en gözde yeri olan ”Via Roma”da burada bulunmaktadır. Yani şehirdeki belli başlı cazibe merkezlerinin hepsi, bu bölgede bulunuyor. Bu yüzden de, Torino’da konaklama için ilk olarak düşünülmesi gereken yer, tarihi merkez bölgesidir.

Torino tarihi şehir merkezi otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Torino Şehir Merkezi Otelleri

 • Hotel Vinzaglio – 1 Yıldız ; Düşük bütçeli bir otel arıyorsanız, tarihi merkez bölgesinin tam kalbinde yer alan bu otele göz atabilirsiniz. Konum, fiyat ve turistik yerlere yakınlık bakımından daha ucuzunu ve iyisini bulamayabilirsiniz. Oteli İncele
 • Hotel Victoria – 4 Yıldız ; Spa ve sağlık merkezi, aile odaları, kapalı yüzme havuzu ve barı ile hizmet veren bu otel, San Carlo Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden biri olan bu tesis, biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli İncele
 • Grand Hotel Sitea – 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks ve en çok tercih edilen tesislerden biri olan Grand Hotel, San Carlo Meydanı’nın hemen arkasında merkezi bir konumda bulunmaktadır. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olsa da, aile odalarını da tesiste bulabiliyorsunuz. Oteli İncele

2.San Salvario Valentino

San Salverio Torino

Valentino Kalesi

Torino’nun bir diğer merkezi bölgesi olan San Salvorio Valentino, tarihi şehir merkezine nazaran biraz daha uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Tarihi merkezin güneydoğusunda yer alan bu bölge, Valentino Parkı‘na ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan Valentino Kalesi‘nin hemen yanında bulunan bu park, Torino’da mutlaka görülmesi gereken noktalardan biri olduğu gibi, şehirde birçok turistik noktaya da yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu bölge, Torino Merkez Tren İstasyonu‘na en yakın olan bölgedir. Ve bölgedeki otellerin büyük bir bölümü tarihi şehir merkezine 15-20 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.

Mükemmel toplu taşıma bağlantıları, turistik yerlere yakınlığı ve biraz daha uygun fiyatlı otelleri ile, Torino’da en ideal nerede kalınır ? sorusuna cevap için düşünülebilecek bölgelerdendir.

San Salvario Valentino Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

San Salvario Valentino Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Urbani – 3 Yıldız ; Bölgedeki en ekonomik otellerden biri olan bu tesis, Porta Nuova Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otel, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli İncele
 • Apart Hotel Torino ; Daire konseptinde bir otelde konaklamak isterseniz de, gayet şık ve lüks bir otel olan bu tesise göz atabilirsiniz. Otel, tren istasyonuna da 5 dakika yürüme mesafesinde. Oteli İncele
 • Best Western Hotel Piemontese – 3 Yıldız ; Biraz daha şık ve modern, fakat biraz daha uygun fiyatlı bir 3 yıldızlı otel arıyorsanız, konum olarak turistik yerlere biraz daha uzak olan bu tesisi inceleyebilirsiniz. Geniş aile odaları da olan bu tesis, tren istasyonuna 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli İncele

3.Aurora Vanchiglia

Aurora Vanchiglia

Eğer hostellerde, dairelerde veya pansiyon tarzı konukevlerinde konaklamayı planlıyorsanız, Aurora Vanchiglia bölgesine göz atabilirsiniz. Bu bölge, şehirdeki en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Daha çok ”Sırtçantalı” gezginlerin tercih ettiği bir bölge olsa da, çiftler veya aileler için de uygun konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz.

Bölgede toplasan 10-15 otel ya var ya yok. Fakat şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden oluşuyor. Eğer süper lüks bir otel yerine orta bütçeli veya bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölge size göre olabilir.

Tarihi şehir merkezinin kuzeydoğusunda bulunan bu bölgeden de, şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Aslında San Salvario bölgesine bakarak bu bölgenin biraz daha merkezi bir bölge olduğunu söyleyebiliriz.

Bu küçük bölge, 19. yüzyılın ortalarında Torino’daki ilk sanayileşme dalgasının merkez üssü olmasıyla da öne çıkıyor.

Dora Nehri‘nin her iki kıyısına uzanan bu bölge, Basilica di Maria Ausiliatrice, Porta Palazzo, Piazza Della Repubblica ve Demiryolu Müzesi gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Aurora Vanchiglia, ayrıca şehirdeki gece hayatı için düşünülebilecek bölgelerden biridir. Burada, şehirdeki birçok ünlü barları ve gece kulüplerini bulabileceğiniz gibi, şehrin en gözde restoranlarından bazılarını da bulabilirsiniz.

Aurora Vanchiglia Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Aurora Vanchiglia Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Serenella – 2 Yıldız ; Bölgedeki en ucuz otellerden biri olan bu tesis, şehirde turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olarak bilinmektedir. Bunun en önemli nedeni tesisin ucuz olması olsa da, otel, Torino Katedrali dahil şehirdeki önemli turistik yerlerin büyük bir bölümüne de yürüme mesafesinde bulunuyor. 10 dakikadan daha kısa bir sürede yürüyerek şehrin önde gelen cazibe merkezlerine bu otelden ulaşabilirsiniz. Oteli İncele
 • Hotel President – 3 Yıldız ; Bu tesis, bölgenin çok daha dışında bulunuyor. Yani şehirdeki turistik noktaların sadece birkaç tanesine bu otelden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ancak toplu taşıma araçlarıyla şehirde dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşmak mümkün. Otel, şehirdeki önemli noktalara 1.5-2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ancak çok daha ucuz bir otel arıyorsanız, bu tesise de göz atabilirsiniz. Eğer Torino’da 1 günden fazla konaklamayı planlıyorsanız, bu uygun fiyatlı otele göz atın. Oteli İncele
 • Pacific Hotel Fortino – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, Dora Nehri kenarında yer alan, aile odası, barı, restoranı ve otoparkı olan bu tesisi inceleyebilirsiniz. Otel, tarihi şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani şehirdeki görülecek birçok önemli yere yürüyerek bu tesisten gitmek mümkün. Oteli İncele

Torino Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Torino Otel Fiyatları ve Rezervasyon

İtalya’nın sanayi merkezlerinden olan Torino, güzel kemerli binaların sıralandığı geniş cadde ve meydanlardan oluşan şık ve zarif bir şehirdir.

Kuzey İtalya‘nın Piedmont bölgesinin başkenti Torino, geometrik düzenini bir Roma şehri olarak kuruluşuna kadar takip ediyor ve İmparator Augustus döneminden kalma etkileyici bir kapı bugün turistik cazibe merkezleri arasında. Napolyon’un 1798’den 1814’e kadar Fransız işgalinden sonra Torino, İtalya’yı birleştirme hareketinin merkezi olmuş, Risorgimento olarak bilinen, ışıltılı kafelerinin bu aktivistlerin tartışmaları ve planlarıyla çaldığı bir dönem.

Torino’da otel fiyatları ortalama 35€‘dan başlamakta ve 150€‘ya kadar çıkmaktadır. Fakat ortalama 55-95€ arasında bir ücrete şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde hatta çoğu bazı 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Eğer 35€’nun altında bir fiyata konaklama birimi arıyorsanız da, oteller yerine hostellere veya pansiyon tarzı konaklama birimlerine göz atmanız gerekiyor.

Torino’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Ayrıca çok önceden bu şehir için rezervasyon yapmanıza da gerek yok. Fiyatlar çok fazla farklılık göstermemektedir.


Booking.com

En Merkezi Torino Otelleri

En merkezi Torino Otelleri, genel olarak tarihi merkezde yer alıyor. Yani şehrin tam kalbinde konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak tarihi merkez bölgesine göz atabilirsiniz. Burada aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulmak da mümkün. Yukarıdaki bölgelere özel otel önerilerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otellere de göz atabilirsiniz.

1.NH Torino Santo Stefano – 4 Yıldız

NH Torino Santo Stefano

NH Torino Santo Stefano

Merkezdeki Torino otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan NH Torino, lüks otel arayanların tercih edebileceği en kaliteli tesislerden.

Restoranı, barı ve aile odalarıyla hizmet veren bu tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı ve birbirinden güzel olumlu konuk yorumları bulunuyor. Otel, tam olarak Torino Katedrali’nin yanında yer almaktadır. Ayrıca şehirdeki diğer turistik noktalara da kısa sürede yürüyerek bu otelden ulaşabiliyorsunuz.

2.Le Petit Hotel – 3 Yıldız

Le Petit Hotel

Tarihi şehir merkezinin tam kalbinde bulunan bu orta bütçeli tesis, Mısır Müzesi‘ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tren istasyonuna da yürüme mesafesinde bulunan otel, hem konum hem de fiyat bakımından turistlerin en çok tercih tesislerden.

3.Hotel Amadeus E Teatro – 3 Yıldız

Hotel Amadeus E Teatro

Hotel Amadeus E Teatro

Biraz daha düşük bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız da, Piazza Vittorio Veneto’ya 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan, daha çok çiftlerin tercih ettiği bu otele göz atabilirsiniz.

Barı ve otoparkı da olan bu otelden de, yürüyerek şehirdeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne gidebiliyorsunuz.

4.Principi di Piemonte | UNA Esperienze – 5 yıldız

Torino da nerede kalınır

Principi di Piemonte | UNA Esperienze

Torino’nun en lüks otellerinden biri olan Principi di Piemonte, şehirdeki en güzel ve en merkezi konuma sahip olan otellerden biri. Mısır Müzesi’ne yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde olan otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

5.Hotel Diplomatic – 4 yıldız

Hotel Diplomatic - Torino da nerede kalınır

Hotel Diplomatic

Torino’nun en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerinden biri olan Hotel Diplomatic, Porta Susa Tren İstasyonu’nun hemen yanında bulunuyor. Merkezi konumu sayesinde Torino gezilecek yerler arasında popüler olan birçok cazibe merkezine yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Torino’da kalınacak yerler için tavsiye edebileceğimiz daha çok sayıda tesisten bahsetmek mümkün. Ancak öncelikle konaklayacağınız bölgeye karar verecek olursanız, otel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Torino’da Gezilecek Yerler

Torino’da konaklama tercihi yaparken, şehirdeki gezip görülecek turistik yerlere ne kadar yakın olabileceğinize mutlaka göz atın. Gezilecek yerlere yakın bir otel tercihi yapmak isterseniz, aşağıdaki öne çıkan cazibe merkezleri çevresindeki tesislere göz atabilirsiniz.

 • Mısır Müzesi
 • Torino Kraliyet Sarayı
 • Mole Antonelliana
 • Madame Palace
 • Ulusal Sinema Müzesi
 • Piazza Castello
 • Basilica of Superga

BENZER İÇERİKLER