Taşöz olarak da bilinen Thassos Adası, Yunan adaları arasında en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biri. Ada, birbirinden güzel, temiz ve canlı plajları, doğal yerleri ve tarihi yapılarıyla eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.
Bu adada konaklama ise, ne çok pahalı ne de çok ucuz. Ancak dilediğiniz tarzda ve bütçede konaklama birimini bu adada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Thassos’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile adadaki en ideal, en merkezi ve en çok tercih edilen konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Adada, otel veya diğer konaklama biriminizi seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza da karar vermenizde yarar var.

 • Adanın en meşhur, en çok tercih edilen ve Thassos’u Thassos yapan bölgesi, Limenas Bölgesi‘dir.
 • Thassos’un en güzel ve en popüler ikinci bölgesi ise, Limenaria Bölgesi‘dir.
 • Yukarıdaki adanın en favori bölgelerinde aradığınız bütçede konaklama birimini bulamadıysanız veya biraz daha bütçeli bir Thassos tatili yapmayı planlıyorsanız da, Potos ve Skala Potamias Bölgeleri’ne de göz atabilirsiniz.

Thassos’ta Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Adanın en güzel ve en çok tercih edilen bölgeleri yukarıdaki 4 bölge diyebiliriz. Tabii Thassos bu 4 bölgeden ibaret değil. Fakat bu bölgelerin dışındaki yerler, turistlerin pek tercih ettiği yerlerden olmadığı gibi adanın merkezine ve plajlara ulaşım konusunda sıkıntıların da yaşandığı bölgelerdir. Bu yüzden aradığınız tesisi bu 4 bölgede bulmaya çalışın. Hatta Limenaria ve Limenas Bölgeleri ilk önceliğiniz olsun deriz.

1.LİMENAS

Limenas Thassos

Limenas Bölgesi

Adanın başkenti olarak bilinen Limenas, başkent havasının ve merkezi konumunun vermiş olduğu havadan olsa gerek otel fiyatları burada biraz daha pahalı.

Daha çok çiftler tarafından tercih edilen bu bölgede bir tatilden beklediğiniz hemen her şeyi rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Yunan gece eğlenceleri, barlar, plajlar, istemediğiniz kadar restoranlar ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz Limenas, Thassos’ta konaklayabileceğiniz en güzel, en merkezi ve en iyi bölgedir. Fakat turistik yerleri sevmiyor, kendi başınıza olmak istiyorsanız başka bir bölgede konaklamanızda yarar var. Çünkü burası özellikle yüksek sezonda aşırı kalabalık olabiliyor.

Limenas bölgesindeki popüler otellere ve fiyatlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Limenas Otel TavsiyeleriBooking.com

 • Makryammos Bungalows – 4 Yıldız ; Plaj kenarında bulunan bu şık ve modern otel, şehrin en çok tercih edilenleri arasında. Güzel konumu ve olanakları sayesinde düşünülebilecek tesislerden. Oteli incele & fiyatlara göz at.
 • Vicky Hotel – 2 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir tatil planı yapıyorsanız da, 2 yıldızlı mütevazi bir otel olan Vicky’ye göz atabilirsiniz. Limenas’ın tam merkezinde bulunmasına rağmen bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Oteli incele & fiyatlara göz at
 • By the sea luxury suites – 4 Yıldız – Daire ; Her ne kadar adada otellerde konaklamanızı tavsiye etsek de, bazı daire seçenekleri gerçekten eşsiz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Mesela bu lüks daire, 4 yıldızlı bir tesis kıvamında ve Taşoz Limanı’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok villa tarzında olduğundan göz atabileceğiniz tesisler arasında. Tesisi incele

2.LİMENARİA

Limenaria Bölgesi Thassos Adası

Limenaria

Thassos Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bir diğer merkezi ve popüler bölge ise Limenaria Bölgesi‘dir.

Burası Limenas Bölgesi’ne nazaran birazcık daha uygun fiyatlı. Ayrıca burada, gece hayatı biraz daha genç kesime hitap ediyor.

Thassos’un en turistik ikinci yeri olan Limenaria’da 100’e yakın tesis bulunuyor. Adadaki en çok tesisin olduğu bu yerde konaklamayı planlıyorsanız, biraz daha Limenaria’nın merkezine yakın olan tesisleri tercih etmenizde yarar var. Sonuçta merkezin dışındaki tesisler ile merkeze çok yakın olan tesisler arasında çok büyük fiyat farklılıkları yok.

Limenaria’da bulunan en popüler otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Limenaria Otel Tavsiyeleri

 • Agali Hotel – 2 Yıldız ; Limenaria’daki düşük bütçeli otellerden biri olan bu tesis, sahilde yer alıyor. Tam plajın dibindeki bu otel, Thassos’a tembellik yapmaya giden tatilcilerin favori otellerinden. Oteli incelemek için tıklayın
 • Thalassies – 3 Yıldız ; Merkeze 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, plaj kenarında bulunan, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Biraz daha orta bütçeli bir Thassos tatili için düşünülebilecek tesislerden. Oteli incelemek için tıklayın
 • Blue Dream Palace – 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve lüks otellerden biri olan bu tesis, Trypiti Plajı’nın hemen yanında yer alıyor. Eşsiz konumu ve sunduğu enfes imkanlar ile, Thassos’un en gözde otellerinden biri diyebiliriz. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın

3.POTOS

Potos Thassos Adası

Potos

Potos çiftlerden veya ailelerden çok, grup olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği bölgelerden. Bölge güzel, ucuz fakat diğer bölgelere ulaşım buradan biraz zor olabiliyor.

Limenas bu bölgeye uzak (20km) yok Limenas’a gitmek istemezseniz de, bu bölgede de birbirinden güzel barları, restoranları ve plajı da bulabiliyorsunuz. Ancak burası turistlerin biraz daha az tercih ettiği, Thassos Adası’nda ucuz otelleri bulabileceğiniz bölgedir.

Eğer ucuz bir Thassos tatili planlıyorsanız bu bölge size göre olabilir, yok bu ada için yeteri kadar bütçeniz varsa Limenas’a göz atabilirsiniz.

Potos’taki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Not : Potos’ta otel sayısı sınırlı. Toplasanız 10 otel ya var yok. Bu yüzden otel konusunda seçici biriyseniz aradığınızı bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Potos otel tavsiyesi için de Astir Notos adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bölgenin en iyi ve en çok tercih edilen tesislerinden biri.

4.Skala Potamias

Thassos ta Nerede Kalmalı ?

Thassos Konaklama Rehberi

Thassos’ta romantik bir tatili planı mı yapıyorsunuz ? o zaman mutlaka Skala Potamias Bölgesi‘ne göz atın deriz. Burası, adadaki en fazla romantik tesisleri bulabileceğiniz sessiz bir bölge. Turistik bir yer ancak, öyle turist kalabalığı sizi rahatsız etmiyor. Bu bölgede konaklamasanız dahi mutlaka burayı Thassos gezilecek yerler listenize ekleyin deriz.

Tertemiz plajı ile ünlü olan bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Skala Potamias Otel Tavsiyeleri

 • Ntinas Filoxenia Hotel & Spa ; Ailece Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap arıyorsanız, aradığınız otel bu tesis olabilir. Geniş aile odalarıyla popüler olan bu 4 yıldızlı otel, apart otel tarzında. Açık yüzme havuzu da olan bu tesis, bir tatil köyünü bile andırıyor diyebiliriz. Oteli incele
 • Ariadni Hotel Bungalows – 3 Yıldız ; Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri. Konum olarak bölgedeki en merkezi tesislerden biri. Oteli incele
 • Anthelia ; Bölgedeki en romantik Thassos oteli. Havuz kenarındaki oturma alanları, bahçesi ve eşsiz odalarıyla Thassos’ta Balayı Oteli için bile düşünülebilecek tesislerden. Oteli inceleBooking.com

Thassos Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Thassos Otel Tavsiyesi

Thassos’ta Konaklama

Thassos’ta otel ücretleri 45€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Burası Santorini Adası gibi pahalı bir ada değil. Hatta Santorini ve Mykonos‘a bakarak çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Ortalama 65-140€ arasında adadaki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Hatta erken rezervasyonlardan yararlanacak olursanız 5 yıldızlı otellerden bile bu fiyat aralığında konaklamak mümkün. Fakat Thassos’ta 3-5 tane 5 yıldızlı otel olduğunu, 4 yıldızlı otellerin çok fazla olmadığını ve 3 yıldızlı otellerin çok daha fazla olduğunu da unutmayın.

Thassos’ta otel rezervasyonu için de Booking.com’u kullanın deriz. Zaten airbnb ve diğer otel arama siteleri bu ada için biraz sancılı olabilmektedir. Bunun yanında alternatif olarak Trivago veya Hotels.com adlı sitelere de, fiyat karşılaştırması yapmak için göz atabilirsiniz.

Thassos Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki 4 bölge arasından zevkinize ve bütçenize uygun bir konaklama birimini bulamadıysanız, adadaki en çok tercih aşağıdaki 3 otele de göz atabilirsiniz. Bu oteller, adanın en güzel konumuna sahip Thassos merkezi otelleri arasındadır.

Kastro ; Skala Potamias Bölgesi’nde bulunan bu orta bütçeli otel, Thassos Adası otelleri arasında oldukça popüler. Daire tarzındaki odalarıyla hizmet veren bu otelin, yüksek konuk değerlendirme puanına ve olumlu konuk yorumlarına bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kastro Thassos ta nerede kalınır

Kastro Otel

Thalassies – 3 Yıldız ; Limenaria Bölgesi’nin favori otellerinden biri olarak bilinen bu tesis, konum bakımından köyün en iyi tesisleri arasında. Limenaria Plajı’nda bulunan bu otelden çıkıp birkaç adımda plaja ulaşabiliyorsunuz.

Thassies Hotel - Thassos ta nerede kalınır

Thassies Hotel

Iliomagic Luxury Suites Thassos ; Thassos Adası’nın en lüks otelleri arasında olan bu tesis, muhteşem bir havuz ve süper modern bir binada hizmet veriyor. Villa tarzındaki havasıyla ünlü olan bu otel, Limenas bölgesinde bulunuyor. Çok fazla odası olmadığından dolayı da, erken rezervasyon şart.

Iliomagic Luxury Suites Thassos

Iliomagic Luxury Suites Thassos

Thassos Ucuz Otel Tavsiyeleri

Thassos Adası Nerede Kalınır

Thassos Adası

Thassos’ta ucuz olsun, biz her yerde konaklarız demeyin. Çünkü bu adadaki bazı bölgeler gerçekten de adanın en ölü bölgeleri olabilmektedir. Yani çok ucuz bir otelde konaklayacağım diye, Thassos Plajları, Limenas ve Limenaria ile alakası olmayan yerlerde konaklamayın. Ancak konaklanabilecek, en ideal ve en güzel konuma sahip adanın en ucuz otellerinden de çekinmenize gerek yok. Bu ucuz otellerden bazıları ise,

Castello – 2 Yıldız

Limenaria bölgesindeki bu otel, adanın en ucuz otellerinden biri. Bu otelde gecelik konaklama ücretleri 45€’dan başlıyor. Konum olarak Limenaria’nın tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak da merkezi bir otel diyebiliriz. Oteli incele

Castello Thassos ta nerede kalınır

Castello Hotel

Villa Karydies

Dairelerde konaklamak isterseniz de, villa tarzı bu tesise göz atabilirsiniz. Limenas’ta bulunan bu tesisin gecelik çift kişilik oda ücretleri 55€’dan başlamakta. Ayrıca, 8 kişiliğe kadar odaları bulunduğundan geniş aileler için veya kalabalık grup halinde tatil planı yapanlar için oldukça ideal. Tesisi İncele

Villa Karydies - Thassos kalacak yerler

Villa Karydies

Thassos’ta Gezilecek Yerler

Thassos’ta kalınacak yerler, adadaki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yakın bir konumda bulunuyor. Fakat özellikle plajlara ve gezilecek yerlere yakın konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz. Adada öne çıkan gezilecek yerler ise ;

 • Paradise Beach (Cennet Plajı)
 • Giola Lagoon
 • Thassos Arkeoloji Müzesi
 • Saliara Kumsalı
 • Psili Ammos Plajı
 • Antik Agora
 • La Scala Beach
 • Atspas Plajı
 • Livadi Plajı
 • Potos Plajı
 • Aliki Arkeolojik Site Alanı

Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge ve otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat yukarıdaki 4 bölgenin dışında başka bir bölgede konaklayan pek turist olmadığı gibi, diğer bölgelerde çok fazla konaklama birimi bulamayabiliyorsunuz.

Yunanistan‘ın son zamanlarda parlayan adalarından biri olan Thassos Adası’nda araç kiralamayı düşünmüyorsanız, Limenas veya Limenaria bölgelerinin dışına çıkmayın deriz. Çünkü bu bölgeler, hem tatil için ihtiyacınız olan her şeyi karşılamakta hem de diğer bölgelere ve turistik noktalara kolay bir ulaşım ağı sunmaktadır. Limenas’ta otel fiyatları biraz daha pahalı olsa da, çok büyük bir fiyat farkı olmadığından önceliğiniz burası olsun deriz.

İLGİLİ YAZILAR