Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna en merkezi, en popüler ve en güzel konuma sahip bir otel mi arıyorsunuz ?

O zaman otel seçimine karar vermeden önce, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Bölge seçimi ile, bütçenize ve zevkinize en uygun yeri çok daha rahat bulabilirsiniz. Bölgeye karar verdikten sonra konaklayacağınız tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Strazburg’da Nerede Kalınır ? – En Popüler 3 Bölge

1.Strazburg’un kültürel ve tarihi yapılarını çabucak göreyim diyorsanız, ”Petite France” yakınlarında konaklayın. Burası, tarihi şehir merkezinin tam kalbinde, önde gelen turistik yerlere, popüler restoranlara ve cafelere çok yakın.

2.Strazburg’a ”Alışveriş ve Yemek” için mi gidiyorsunuz ? o zaman konaklayabileceğiniz en iyi yer ”Kleber Meydanı” çevresi olacaktır. Burada, tüm alışveriş galerilerine ve şehrin önde gelen (Tripadvisor’a göre) restoranlarına çok yakın olacaksınız.

3.Eğer Strazburg’a 1 günlüğüne gidiyor ve çok rahat bir şekilde şehirden ayrılmak istiyorsanız, ”Merkez Tren İstasyonu” yakınlarında konaklayın. Bu bölgede, şehrin gözde turistik yerlerine yakın olursunuz. Ayrıca hızlı bir Strazburg gezisi için en ideal bölge burası.

Az çok nerede konaklayacağınıza karar verir gibi olduysanız, aşağıdaki bölgelere özel otel önerilerine ve bölgelerin detaylarına göz atarak, çok daha rahat bir şekilde aradığınız konaklama birimini bulabilirsiniz.

Şimdi gelin bu bölgelere detaylıca bir göz atalım ; 

1.Petite France 

Petite France 

Petite France

Nedir Petite France ? diye soracak olursanız, burası şehrin kalbinin attığı yer.

Bir peri masalı semti gibi duran bu bölge, nehir kıyısındaki renkli yarı-ahşap evleri ve suya yansıyan güzel bir görüntüsü ile, Strazburg’un en fotojenik, en güzel ve en sevilen bölgesi.

Böylesine merkezi ve popüler bir bölgede konaklamak ise, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabilmektedir.

Ancak her bütçeye uygun farklı konaklama birimlerini burada bulabileceğinizden dolayı, otelinizi aramaya ilk olarak bu bölgeden başlayın derim.

Petite France, Strazburg’un tarihi merkezi ve şehirdeki en fazla turist kalabalığının olduğu yer. Yani sessiz sakin, bir başınıza bir bölgede konaklamayı planlıyorsanız, burayı es geçebilirsiniz.

Arnavut kaldırımlı sokaklar ile çevrili bu bölgede, çiçeklerle kaplı köprülerden geçerek, renkli binalar arasında dolaşarak, sıkılmadan 1-2 gününüzü geçirebilirsiniz.

Ayrıca bu bölgenin nehir kıyısında, şehrin birbirinden ünlü ve havalı restoranlarını bulabiliyorsunuz.

Son olarak, bu bölgenin UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer aldığını da unutmayın.

FİYATLAR

Bütçeli tesisler 40-75€ arasında.
Lüks konaklama birimleri 80-230€ arasındadır.

Petite France Otel Tavsiyeleri

  • Hotel Arok – 3 Yıldız ; Bölgedeki en popüler otellerden bir tanesi. Petit France bölgesinin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde. Biraz daha orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların göz atabileceği tesislerden. 9+ konuk değerlendirme puanıyla mutlaka göz atılmaya değer bir otel. Oteli İncele
  • BOMA easy living hotel – 4 Yıldız ; Petite France bölgesinin tam kalbinde yer alan bu lüks otel, Kleber Meydanı’na da yakın bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, tesiste aileler için geniş odalar da bulunuyor. Oteli İncele
  • Hotel Maison Rouge – 4 Yıldız ; Biraz daha uygun fiyatlı bir 4 yıldızlı otel için de Maison Rouge adlı bu tesisi inceleyebilirsiniz. Aile odaları, barı ve ücretsiz otoparkı olan bu otel de, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden. Ayrıca, Tripadvisor ve Booking konuk yorumlarıyla bu otel, şehirdeki en sevilen tesislerden biri olduğunu kanıtlıyor. Oteli İncele

2.Place Kléber (Kleber Meydanı)

Place Kléber (Kleber Meydanı)

Place Kléber (Kleber Meydanı)

Şehrin en merkezi yeri neresi ? diye soracak olursanız, birçok Fransız gibi biz de Kleber Meydanı deriz.

Bu meydan, şehirdeki en fazla turist trafiğine sahip olan yerlerden. Bunun en önemli nedeni ise, meydanın hem turistik yerlere süper yakın bir konumda bulunuyor olması, hem de meydanda ihtiyacınız olabilecek, restoran ve kafeleri de fazlasıyla bulabiliyor olmanız.

Burası ; L’Aubette ve Galeries Lafayette gibi büyük alışveriş galerilerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Yani, alışveriş için bir konaklama bölgesi arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en iyi bölgelerden biri, Place Kleber adlı bu meydan olabilir.

Bu bölgede konaklayarak, tarihi yapılara yakın olacağınız gibi, restoran veya kafe konusunda da derin bir araştırma yapmanıza gerek kalmayacak. Çünkü şehirdeki en ünlü restoranlar ve kafelerden bazıları yanı başınızda olacak (Tabii biraz daha pahalı olacaktır)

Strazburg’da gerçekleşen festivallerin büyük bir bölümü de, meydan yakınlarında yapılıyor. Şehri ziyaret edeceğiniz tarihte bir festival var ise, bu bölgenin biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın. Özellikle son 2-3 hafta kala rezervasyonunuzu yapacaksanız, otel fiyatları pek de ucuz olmuyor.

Şehir merkezinde bulunan Kleber Meydanı‘na yakın güzel bir otel sizi üzmeyecektir. Şehirdeki turistik yerlere yakın olmanın dışında bu meydan yakınlarından, tren istasyonuna ve şehirdeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümünü de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Göz At : Kleber Meydanı Otelleri (Meydanda ve meydan yakınlarında bulunan oteller göz atmak için tıklayabilirsiniz)

FİYATLAR

Düşük bütçeli tesisler 50-80€,
Lüks tesisler 80-170€ arasındadır.

Kleber Meydanı Otel Tavsiyeleri

  • Le Kleber Hotel – 3 Yıldız ; 4-5 yıldızlı otel havasında olan bu tesis, süper modern odaları ve muhteşem konumuyla, Strazburg’un en iyi otellerinden biri olarak biliniyor. Kleber Meydanı’na sadece 1 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden, şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümünü de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında otel, 8+ konuk değerlendirme puanına ve geniş aile odalarına da sahip. Oteli İncele
  • Hotel Victoria – 3 Yıldız ; Biraz daha ekonomik bir 3 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, Victoria’ya göz atabilirsiniz. Bu tesis, meydana 3 dakika ve Petit France Bölgesi’ne ise sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak şehirdeki en iyi otellerden. Oteli İncele
  • Hotel Les Haras – 4 Yıldız ; 18. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren bu otel, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne 15 dakikadan kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otel, Kleber Meydanı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak oldukça merkezi olduğundan, otelin fiyatı biraz daha lüks tesis arayanlara hitap etmektedir. Oteli İncele

3.Strazburg Tren İstasyonu

Strazburg Tren İstasyonu Çevresindeki Oteller

Strazburg Tren İstasyonu

Öncelikle Strazburg Tren İstasyonu‘nun Petite France ve Kleber Meydanı’na 5-15 dakika yürüme mesafesinde olduğunu unutmayın.

Yani bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsinden, şehrin en gözde bölgesi ”Petite France”a ve Strazburg’un kalbinin attığı yer olan Kleber Meydanı‘na yürüyerek gidebilirsiniz.

O zaman neden bu bölgede konaklamalıyım ? diye soracak olursanız da, çünkü bu bölge, istasyondan otele veya otelden istasyona en rahat bir şekilde gidebileceğiniz yer. Yani taksiye ihtiyacınız olmadan da tren istasyonuna rahatlıkla gidebilirsiniz.

Burası, Strazburg’un genç kesiminin takıldığı bir bölge. Yani bölge, öğrencilerle dolup taşıyor. Bu yüzden de, uygun fiyatlı birçok restoran, otel ve barları da bulabilirsiniz.

Gece hayatı için de sizi hayal kırıklığına uğratmayacak olan tren istasyonu çevresinde, birbirinden kaliteli ve ünlü barları da bulabilirsiniz. Bunun yanında turistik yerler de bölgeye çok uzak değildir. Yani şehrin büyük bir bölümünü yürüyerek rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Strazburg Tren İstasyonu da, en az diğer iki bölge kadar popüler ve turistiktir. Ancak çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, yukarıdaki diğer iki bölgeden birinde konaklayın derim.

Göz At : Strazburg Tren İstasyonu Çevresindeki Oteller (Booking üzerinden bölgedeki en popüler otellere göz atabilirsiniz)

FİYATLAR

Bütçeli 40-60€,
Lüks 80-130€ arasındadır.

Tren İstasyonu Çevresinde Konaklama Tavsiyeleri

  • Ibis Budget Strasbourg Centre Gare – 2 Yıldız ; Strazburg’un en ucuz otellerinden biri olan ibis otel, tren istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Petite France Bölgesine ise, yürüyerek 10 dakikadan kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Yani konum olarak da sizi üzmeyecek bir otel diyebiliriz. Olumlu konuk yorumlarına ve 8+ konuk değerlendirme puanına bakarak da, otelin gayet şık, modern ve popüler olduğunu da söyleyebiliriz. Oteli İncele
  • Citotel Hotel Pax – 3 Yıldız ; Biraz daha çıtayı yükseltmek isterseniz de, tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otele göz atabilirsiniz. Otel, konum olarak şehirdeki birçok gezilecek yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin restoranı ve geniş aile odaları da bulunmaktadır. Oteli İncele
  • Hôtel le Grillon – 3 Yıldız ; Gelelim bölgedeki en popüler otele. Bu tesis, şehirdeki en çok satan otellerden biri. Bunun en önemli nedeni ise, otelin fiyatıdır. Çok ucuz olmasa da, erken rezervasyon fırsat indirimleri olan bir otel olduğundan dolayı, çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Otel, tren istasyonuna 3 ve Petite France bölgesine ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele

Strazburg Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Strazburg da Nerede Kalınmalı

Fransa‘nın en pahalı şehirlerinden olan Paris ve Nice kadar olmasa da Strazburg, ülkedeki en pahalı şehirlerinden bir tanesi. Hem konaklama hem de yeme içme konusunda bazı bölgeler ciddi anlamda bütçe zorlayabiliyor. Özellikle şehrin tam merkezindeki oteller, cafe ve restoranlar oldukça pahalı. Bu yüzden Strazburg’da 1 günden fazla bir süre konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinin biraz daha dış kesimlerindeki otellere göz atmanızda yarar var.

Strazburg’da otel fiyatları, ortalama 50-60€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat 50€’nun altında bu şehirde çok sayıda konaklama birimi de bulabiliyorsunuz. Eğer çok düşük bütçeli bir Strazburg gezisi planlamıyorsanız, ortalama 65-120€ arasında dilediğiniz birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Şehirde otel fiyatları genel olarak Petite France ve Kleber Meydanı yakınlarında daha pahalı olabilmektedir. Bu yüzden, tren istasyonu çevresi biraz daha düşük bütçeli seyahat edenlerin tercih edebileceği bölgelerden.

Strazburg’da otel rezervasyonu için de, tripadvisor, booking ve hotels.com‘a göz atabilirsiniz. Bu 3 sitede de, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ancak, konuk yorumlarını ve değerlendirme puanını en iyi şekilde görebileceğiniz sitenin booking olduğunu da unutmayın.Booking.com

Strazburg Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Strazburg’da yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otellere de fiyatlarıyla birlikte göz atabilirsiniz. Bu oteller, Strazburg’da kalınacak en ucuz oteller olmasa da, düşük bütçe ile kalabileceğiniz en ideal otellerden. Bir otelden çok fazla beklentiniz yoksa, bu otellerin sizi üzmeyeceğini söyleyebiliriz.

1.Hotel Le 21ème – 2 Yıldız

Hotel Le 21ème - Strazburg Otelleri

Hotel Le 21ème

Petite France Bölgesi‘ne ve Klemer Meydanı‘na oldukça yakın bir konumda bulunan bu bütçeli otel, şehirde turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında geliyor.

Düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, konum ve modernlik bakımından daha iyisini bulabileceğiniz pek fazla tesis yok. Bu yüzden, ucuz bir otel için ilk olarak bu tesise göz atın deriz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri ise 65€’dan başlamaktadır. Konumuna ve modernliğine bakarak gayet ideal bir fiyatta olduğunu söyleyebiliriz.

2.Hôtel Patricia

Hôtel Patricia

Hôtel Patricia

Strazburg’daki en ucuz otellerden bir diğeri olan Hotel Patricia, konum olarak Petite France bölgesinde yer alıyor.

Strazburg’da gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan noktalara bu otelden yürüyerek çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Otel oldukça basit. Yani çok modern veya şık bir tesis değil. Ancak bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyor ve çok seçici biri değilseniz, bu otele de göz atabilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 60€’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 7+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

3.ibis Strasbourg Centre Les Halles – 3 Yıldız

ibis Strasbourg Centre Les Halles

ibis Strasbourg Centre Les Halles

Strazburg’daki ikinci İbis otel olan bu tesis, gayet şık ve modern bir oteldir. Konum olarak, Kleber Meydanı‘na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisten, şehirdeki önemli turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise 65€’dan başlıyor. Hem şehir merkezi otelleri arasında olup hem de uygun bir fiyata sahip olması, bu otelin en büyük özelliği. Kahvaltısı, barı, restoranı ve otoparkı olan bu oteli de listenize ekleyin derim.

4.Citadines Kléber Strasbourg

Citadines Kléber Strasbourg

Citadines Kléber Strasbourg

Bir apart otel olarak hizmet veren bu tesiste, geceliği 80€’ya kadar olan odaları bulabilirsiniz. Oldukça merkezi bir konumda bulunan bu otelden Strazburg’da görülecek önemli yerlerin birçoğuna yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.

Daire konseptindeki odalarıyla ünlü olan bu tesisin, çok geniş aileler için de odaları bulunmaktadır.

5.Hôtel Gutenberg

Hôtel Gutenberg

Hôtel Gutenberg

Strazburg da Nerede Kalmalı

Hôtel Gutenberg

Katedralin tam karşısında bulunan bu otel, iyi bir kahvaltısı ile düşünülebilecek biraz daha lüks olan otellerden.

Gecelik konaklama fiyatları 120€’dan başlayan bu lüks otel, tarihi bir binada hizmet vermektedir. Ayrıca, konum olarak da şehrin önemli cazibe merkezlerine yakın bir yerde bulunuyor.

Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeden daha bahsetmekte pekala mümkün. Ancak yukarıdaki 3 bölge, Strazburg’un en güzel ve en merkezi bölgeleridir. Ayrıca bu 3 bölgeden de gezip görülecek önemli noktalara çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden, farklı bölgeler ile kafanızı karıştırmayın deriz.