Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna en merkezi, en popüler ve en güzel konuma sahip bir cevap mı arıyorsunuz ?

O zaman otel seçimine karar vermeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Bölge seçimi ile, bütçenize ve zevkinize en uygun yeri bulabilirsiniz. Bölgeye karar verdikten sonra konaklayacağınız tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Strazburg’da Nerede Kalınır ? – En Popüler 3 Bölge

1.Strazburg’un kültürel ve tarihi yapılarını çabucak göreyim diyorsanız, ”Petite France” yakınlarında konaklayın. Burası, tarihi şehir merkezinin tam kalbinde, önde gelen turistik yerlere, popüler restoranlara ve kafelere çok yakın.

2.Strazburg’a ”Alışveriş ve Yemek” için mi gidiyorsunuz ? o zaman konaklayabileceğiniz en iyi yer ”Kleber Meydanı” çevresidir. Burada, tüm alışveriş galerilerine ve şehrin önde gelen (Tripadvisor’a göre) restoranlarına çok yakın olacaksınız.

3.Eğer Strazburg’a 1 günlüğüne gidiyor ve çok rahat bir şekilde şehirden ayrılmak istiyorsanız, ”Merkez Tren İstasyonu” yakınlarında konaklayın. Bu bölgede, şehrin gözde turistik yerlerine yakın olursunuz. Ayrıca, hızlı bir Strazburg gezisi için en ideal bölgedir.

Az çok nerede konaklayacağınıza karar verir gibi olduysanız, aşağıdaki bölgelere özel otel önerilerine ve bölgelerin detaylarına göz atarak, çok daha rahat bir şekilde aradığınızı bulabilirsiniz.

Şimdi gelin bu bölgelere detaylıca bir göz atalım ; 

1.Petite France 

Petite France 

Petite France

Nedir Petite France ? diye soracak olursanız, burası şehrin kalbinin attığı yer.

Bir peri masalı semti gibi duran bu bölge, nehir kıyısındaki renkli yarı-ahşap evleri ve suya yansıyan güzel bir görüntüsü ile, Strazburg’un en fotojenik, en güzel ve en sevilen bölgesidir.

Böylesine merkezi ve popüler bir bölgede konaklamak ise, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabilmektedir.

Ancak, her bütçeye uygun farklı konaklama birimlerini burada bulabileceğinizden dolayı, otelinizi aramaya ilk olarak bu bölgeden başlayın derim.

Petite France, Strazburg’un tarihi merkezidir ve şehirdeki en fazla turist kalabalığının olduğu yerdir. Yani sessiz sakin, bir başınıza bir bölgede konaklamayı planlıyorsanız, burayı es geçebilirsiniz.

Arnavut kaldırımlı sokaklar ile çevrili bu bölgede, çiçeklerle kaplı köprülerden geçerek, renkli binalar arasında dolaşarak, sıkılmadan 1-2 gününüzü geçirebilirsiniz.

Ayrıca bu bölgenin nehir kıyısında, şehrin birbirinden ünlü ve havalı restoranlarını bulabiliyorsunuz.

Son olarak, bu bölgenin UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer aldığını da unutmayın.

FİYATLAR

Bütçeli tesisler 40-70£ arasında.
Lüks konaklama birimleri 80-240£ arasındadır.

Petite France Otel Tavsiyeleri

  • Hotel Arok – 3 Yıldız ; Bölgedeki en popüler otellerden bir tanesi. Petit France bölgesinin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde. Biraz daha orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların göz atabileceği tesislerden. 9+ konuk değerlendirme puanıyla mutlaka göz atılmaya değer bir otel. Oteli İncele
  • BOMA easy living hotel – 4 Yıldız ; Petite France bölgesinin tam kalbinde yer alan bu lüks otel, Kleber Meydanı’na da yakın bir konumda bulunmaktadır. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, tesiste aileler için geniş odalar da bulunmaktadır. Oteli İncele
  • Hotel Maison Rouge – 4 Yıldız ; Biraz daha uygun fiyatlı bir 4 yıldızlı otel için de Maison Rouge adlı bu tesisi inceleyebilirsiniz. Aile odaları, barı ve ücretsiz otoparkı olan bu otel de, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden. Ayrıca, Tripadvisor ve Booking konuk yorumlarıyla bu otel, şehirdeki en sevilen tesislerden biri olduğunu kanıtlıyor. Oteli İncele

2.Place Kléber (Kleber Meydanı)

Place Kléber (Kleber Meydanı)

Place Kléber (Kleber Meydanı)

Şehrin en merkezi yeri neresi ? diye soracak olursanız, birçok Fransız gibi biz de Kleber Meydanı deriz.

Bu meydan, şehirdeki en fazla turist trafiğine sahip olan yerlerdendir. Bunun en önemli nedeni ise, meydanın hem turistik yerlere süper yakın bir konumda bulunuyor olması, hem de meydanda ihtiyacınız olabilecek, restoran ve kafeleri de fazlasıyla bulabiliyor olmanızdır.

Burası ; L’Aubette ve Galeries Lafayette gibi büyük alışveriş galerilerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Yani, alışveriş için bir konaklama bölgesi arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en iyi bölgelerden biri, Place Kleber adlı bu meydan olabilir.

Bu bölgede konaklayarak, tarihi yapılara yakın olacağınız gibi, restoran veya kafe konusunda da derin bir araştırma yapmanıza gerek kalmayacak. Çünkü, şehirdeki en ünlü restoranlar ve kafelerden bazıları yanı başınızda olacak (Tabi biraz daha pahalı olacaktır)

Strazburg’da gerçekleşen festivallerin büyük bir bölümü de, meydan yakınlarında gerçekleşmektedir. Şehri ziyaret edeceğiniz tarihte bir festival var ise, bu bölgenin biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın. Özellikle son 2-3 hafta kala rezervasyonunuzu yapacaksanız.

Şehir merkezinde bulunan Kleber Meydanı‘na yakın güzel bir otel sizi üzmeyecektir. Şehirdeki turistik yerlere yakın olmanın dışında bu meydan yakınlarından, tren istasyonuna ve şehirdeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümünü de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Göz At : Kleber Meydanı Otelleri (Meydanda ve meydan yakınlarında bulunan oteller göz atmak için tıklayabilirsiniz)

FİYATLAR

Düşük bütçeli tesisler 45-80£,
Lüks tesisler 80-170£ arasındadır.

Kleber Meydanı Otel Tavsiyeleri

  • Le Kleber Hotel – 3 Yıldız ; 4-5 yıldızlı otel havasında olan bu tesis, süper modern odaları ve muhteşem konumuyla, Strazburg’un en iyi otellerinden biri olarak biliniyor. Kleber Meydanı’na sadece 30 saniye yürüme mesafesinde olan bu otelden, şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümünü de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında otel, 8+ konuk değerlendirme puanına ve geniş aile odalarına da sahip. Oteli İncele
  • Hotel Victoria – 3 Yıldız ; Biraz daha ekonomik bir 3 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, Victoria’ya göz atabilirsiniz. Bu tesis, meydana 3 dakika ve Petit France Bölgesi’ne ise sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani, konum olarak şehirdeki en iyi otellerden. Oteli İncele
  • Hotel Les Haras – 4 Yıldız ; 18. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren bu otel, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne 15 dakikadan kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otel, Kleber Meydanı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Konum olarak oldukça merkezi olduğundan, otelin fiyatı biraz daha lüks tesis arayanlara hitap etmektedir. Oteli İncele

3.Strazburg Tren İstasyonu

Strazburg Tren İstasyonu Çevresindeki Oteller

Strazburg Tren İstasyonu

Öncelikle Strazburg Tren İstasyonu‘nun Petite France ve Kleber Meydanı’na 5-15 dakika yürüme mesafesinde olduğunu unutmayın.

Yani, bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsinden, şehrin en gözde bölgesi ”Petite France”a ve Strazburg’un kalbinin attığı yer olan Kleber Meydanı‘na yürüyerek gidebilirsiniz.

O zaman neden bu bölgede konaklamalıyım ? diye soracak olursanız da, çünkü bu bölge, istasyondan otele veya otelden istasyona en rahat bir şekilde gidebileceğiniz yer. Yani taksiye ihtiyacınız olmadan da tren istasyonuna rahatlıkla gidebilirsiniz.

Burası, Strazburg’un genç kesiminin takıldığı bir bölgedir. Yani bölge, öğrencilerle dolup taşıyor. Bu yüzden de, uygun fiyatlı birçok restoran, otel ve barları da bulabilirsiniz.

Gece hayatı için de sizi hayal kırıklığına uğratmayacak olan Tren İstasyonu çevresinde, birbirinden kaliteli ve ünlü barları da bulabilirsiniz. Bunun yanında turistik yerler de bölgeye çok uzak değildir. Yani, şehrin büyük bir bölümünü yürüyerek rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Strazburg Tren İstasyonu da, en az diğer iki bölge kadar popüler ve turistiktir. Ancak, çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, yukarıdaki diğer iki bölgeden birinde konaklayın derim.

Göz At : Strazburg Tren İstasyonu Çevresindeki Oteller (Booking üzerinden bölgedeki en popüler otellere göz atabilirsiniz)

FİYATLAR

Bütçeli 40-60£,
Lüks 80-120£ arasındadır.

Tren İstasyonu Çevresinde Konaklama Tavsiyeleri

  • Ibis Budget Strasbourg Centre Gare – 2 Yıldız ; Strazburg’un en ucuz otellerinden biri olan ibis, tren istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Petite France Bölgesine ise, yürüyerek 10 dakikadan kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Yani, konum olarak da sizi üzmeyecek bir otel diyebiliriz. Olumlu konuk yorumlarına ve 8+ konuk değerlendirme puanına bakarak da, otelin gayet şık, modern ve popüler olduğunu da söyleyebiliriz. Oteli İncele
  • Citotel Hotel Pax – 3 Yıldız ; Biraz daha çıtayı yükseltmek isterseniz de, tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otele göz atabilirsiniz. Otel, konum olarak şehirdeki birçok gezilecek yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin restoranı ve geniş aile odaları da bulunmaktadır. Oteli İncele
  • Hôtel le Grillon – 3 Yıldız ; Gelelim bölgedeki en popüler otele. Bu tesis, şehirdeki en çok satan otellerden biri. Bunun en önemli nedeni ise, otelin fiyatıdır. Çok ucuz olmasa da, erken rezervasyon fırsat indirimleri olan bir otel olduğundan dolayı, çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Otel, tren istasyonuna 3 ve Petite France bölgesine ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele

Strazburg Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Strazburg’da otel fiyatları, ortalama 50-60£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat, 50£’nun altında bu şehirde çok sayıda konaklama birimi de bulabiliyorsunuz. Eğer çok düşük bütçeli bir Strazburg gezisi planlamıyorsanız, ortalama 55-120£ arasında dilediğiniz birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Şehirde otel fiyatları genel olarak Petite France ve Kleber Meydanı yakınlarında daha pahalı olabilmektedir. Bu yüzden, tren istasyonu çevresi biraz daha düşük bütçeli seyahat edenlerin tercih edebileceği bölgelerden.

Strazburg’da otel rezervasyonu için de, tripadvisor, booking ve hotels.com‘a göz atabilirsiniz. Bu 3 sitede de, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ancak, konuk yorumlarını ve değerlendirme puanını en iyi şekilde görebileceğiniz sitenin booking olduğunu da unutmayın.Booking.com

Strazburg Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Strazburg’da yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otellere de fiyatlarıyla birlikte göz atabilirsiniz.

1.Hotel Le 21ème – 2 Yıldız

Hotel Le 21ème - Strazburg Otelleri

Hotel Le 21ème

Petite France Bölgesi‘ne ve Klemer Meydanı‘na oldukça yakın bir konumda bulunan bu bütçeli otel, şehirde turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında geliyor.

Düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, konum ve modernlik bakımından daha iyisini bulabileceğiniz pek fazla tesis yok. Bu yüzden, ucuz bir otel için ilk olarak bu tesise göz atın deriz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri ise 65£’dan başlamaktadır. Konumuna ve modernliğine bakarak gayet ideal bir fiyatta olduğunu söyleyebiliriz.

2.Hôtel Patricia

Hôtel Patricia

Hôtel Patricia

Strazburg’daki en ucuz otellerden bir diğeri olan Hotel Patricia, konum olarak Petite France bölgesinde yer almaktadır.

Strazburg’da gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan noktalara bu otelden yürüyerek çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Otel oldukça basit. Yani çok modern veya şık bir tesis değil. Ancak bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyor ve çok seçici biri değilseniz, bu otele de göz atabilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 60£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 7+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.ibis Strasbourg Centre Les Halles – 3 Yıldız

ibis Strasbourg Centre Les Halles

ibis Strasbourg Centre Les Halles

Strazburg’daki ikinci İbis otel olan bu tesis, gayet şık ve modern bir oteldir. Konum olarak, Kleber Meydanı‘na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisten, şehirdeki önemli turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise 65£’dan başlamaktadır. Hem şehir merkezi otelleri arasında olup hem de uygun bir fiyata sahip olması, bu otelin en büyük özelliği. Kahvaltısı, barı, restoranı ve otoparkı olan bu oteli de listenize ekleyin derim.

4.Citadines Kléber Strasbourg

Citadines Kléber Strasbourg

Citadines Kléber Strasbourg

Bir apart otel olarak hizmet veren bu tesiste, geceliği 80£’ya kadar olan odaları bulabilirsiniz. Oldukça merkezi bir konumda bulunan bu otelden Strazburg’da görülecek önemli yerlerin birçoğuna yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.

Daire konseptindeki odalarıyla ünlü olan bu tesisin, çok geniş aileler için de odaları bulunmaktadır.

5.Hôtel Gutenberg

Hôtel Gutenberg

Hôtel Gutenberg

Katedralin tam karşısında bulunan bu otel, iyi bir kahvaltısı ile düşünülebilecek biraz daha lüks olan otellerden.

Gecelik konaklama fiyatları 120£’dan başlayan bu lüks otel, tarihi bir binada hizmet vermektedir. Ayrıca, konum olarak da şehrin önemli cazibe merkezlerine yakın bir yerde bulunuyor.

Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeden daha bahsetmekte pekala mümkün. Ancak yukarıdaki 3 bölge, Strazburg’un en güzel ve en merkezi bölgeleridir. Ayrıca bu 3 bölgeden de gezip görülecek önemli noktalara çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden, farklı bölgeler ile kafanızı karıştırmayın deriz.