Bir ülke-şehir olan Singapur, dünyanın en modern ve en yaşanılası ada ülkelerinden biri olarak biliniyor. Hemen her şeyin pahalı olduğu bu şehirde birbirinden kaliteli ve lüks otelleri bulabileceğiniz gibi, daha bütçeli butik otelleri de bulabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken doğru bölgeyi seçmek.
Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birçok konaklama bölgesinden bahsetmek mümkün. Fakat şehir zaten büyük bir yer olmadığından dolayı da, turistik yerlere ve finans merkezlerine ulaşım oldukça kolaydır.

Singapur, toplu taşıma araçlarının üst düzeyde olduğu bir şehir. Bu yüzden turistik yerler arasında çok rahat bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca, Singapur’daki birçok turistik yeri de yürüyerek keşfedebilirsiniz.

Singapur’da Nerede Kalınır ? – Konaklama Bölgeleri

  • Marina Bay Bölgesi ; Singapur’da en merkezi, en turistik ve en lüks bölge olarak bilinir. Turistik yerlere ve şehirdeki diğer bölgelere ulaşım, bu bölgeden oldukça kolay.
  • Little İndia ; Adından da anlaşılacağı üzere, her şeyin Hint yapımı olduğu bir bölge. Hint restoranlar, hint mağazalar bu bölgede fazlasıyla bulunabilir. Turistik yerlere yakındır ve toplu taşıma ile şehirde her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  • Chinatown ; Daha çok bütçeli otel veya diğer konaklama birimlerini arayan turistlerin tercih ettiği bölgelerden biridir. Turistik yerlere yakın ve merkezi bir konumda bulunur.

Yukarıda bölgelerin özetlerine baktıktan sonra az-çok nerede konaklamak istediğinize karar verdiyseniz, bu bölgelerin daha detaylı açıklamasına aşağıda göz atarak, hangi bölgede konaklayacağınız hakkında çok daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

1.Marina Bay

Marina Bay

Marina Bay, Singapur’un en pahalı bölgesi. Hem bölgedeki oteller, hem de restoranların ve cafelerin pahalı olduğu bu bölgede düşük bütçeli bir otel bulmak pek mümkün değil.

Şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgesi Marina Bay’dır. Fakat burası, daha çok 5 yıldızlı otellerde konaklayabilecek olan turistler içindir. Yani bu bölgede 3-4 yıldızlı otel bulamazsınız.

Bölge, dünyaca ünlü Marina Bay Sands adı verilen otele ev sahipliği yapar. Hani o 3 binanın üzerine gemiyi koydukları yer yok mu ? işte o bina tam buradadır. Bu otele buraya tıklayarak göz atabilirsiniz, fakat otel Singapur’daki en pahalı otellerden biridir.

Bu bölgede görebileceğiniz birçok turistik yer var. Sanat Bilimi Müzesi ve Gardens by the Bay adı verilen park bu bölgenin ve Singapur’un en turistik yeridir. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki diğer turistik yerlere de çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Marina Bay Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Marina Bay Otel Tavsiyeleri

  • Pan Pacific Singapore – 5 Yıldız ; Bölgedeki 5 yıldızlı oteller arasında biraz daha uygun fiyatlı olan bu otelin çoğu zaman erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri oluyor. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, bölgedeki diğer otellere göz atmadan önce bu 5 yıldızlı otele mutlaka göz atın deriz. Otel, konum olarak bölgedeki en merkezi yerde bulunmaktadır ve Singapur’un en çok tercih edilen otelleri arasındadır. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at
  • Conrad Centennial Singapore ; Singapur’un en pahalı otellerinden biri olan Conrad, Şehir ve körfez manzaralı bir tesis ve açık havuz, 3 yemek mekanı ve spa alanına sahip. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve ultra lüks odalarıyla hizmet veren bu otel, Singapur’un en çok tercih edilen otellerinden. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

2.Little İndia

Little İndia

Singapur’da nerede kalınmalı ? sorusuna en uygun cevapları bulabileceğiniz yer olan Little İndia, konum olarak şehirdeki en güzel ve en ideal yerlerden biridir. Çünkü şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne buradan yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında, diğer bölgelere de toplu taşıma araçlarıyla veya uzun yürüyüşler sonrasında ulaşmak mümkün.

Little İndia bölgesinde lüks bir otel bulabileceğiniz gibi, bütçeli bir konaklama birimini de rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Özellikle hostellerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgede aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz.

Little İndia Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Little India Otel Tavsiyeleri

  • The Great Madras – 4 yıldız ; Little India bölgesinin en lüks otellerinden biri olmasına rağmen, Singapur’un en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerinden biri. Yüzme havuzu, aile odaları ve havaalanı servisiyle hizmet veren tesis, MRT ve Metro istasyonlarına da 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele & Yorumlara göz at
  • Hotel 81 Rochor – 2 yıldız ; Singapur’un en ucuz otellerinden biri olan Hotel 81, Singapur’un en popüler meydanlarından biri olan ‘Sim Lim Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Merkezi konumu ve fiyatıyla bütçeli bir Singapur gezisi planlayanların göz atabileceği otellerden. Oteli incele & Yorumlara göz at

3.Chinatown

Chinatown - Singapur da Nerede Kalınır

Singapur’un geleneksel Çin Mahallesi, mutlaka görülmesi gereken turistik yerlerden biridir. Ayrıca Singapur’da en çok tercih edilen ekonomik otellere ev sahipliği yapar.

Yeni ve eskilerin kusursuz bir şekilde bir araya geldiği bu bölgede, Singapur’un en ucuz ve en lezzetli yemeklerini bulabilirsiniz. Burası, birbirinden güzel ve ucuz restoranlarla dolu olan bir bölge. Zaten, Singapur’un neresinde konaklarsanız konaklayın, bu bölgeye mutlaka yemek için uğrayın deriz.

Chinatown, konaklama ücretlerinin diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun olduğu bölgelerden biridir. Burada, butik bütçeli bir oteli bulabileceğiniz gibi lüks bir oteli de bulabiliyorsunuz. Bu yüzden her turistin gönül rahatlığıyla göz atabileceği bölgelerden biri.

Chinatown, konum olarak mükemmel bir yerde bulunmuyor olsa da, şehirdeki turistik yerlerin bazılarına buradan yürüyerek gidebiliyorsunuz. Ayrıca toplu taşıma araçları ile bu bölgeden, şehirde dilediğiniz yere de çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Chinatown’da bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Chinatown Otel Tavsiyeleri

  • Hotel 1887, The New Opera House – 3 Yıldız ; Singapur’un en çok tercih edilen otellerinden biri olan bu tesis, Chinatown’un tam kalbinde bulunmaktadır. Konum olarak bölgedeki en merkezi otellerden biri olması ve çevresinde birbirinden güzel restoranların bulunması da oldukça güzel. Otelden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna da yürüyerek gidebiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.
  • Parkroyal on Pickering – 5 Yıldız ; Singapur’un en çok tercih edilen otellerinden biri olan bu 5 yıldızlı tesis, Marina Bay bölgesindeki lüks otellere nazaran çok daha uygun fiyatlı diyebiliriz. Açık yüzme havuzu, fitness merkezi ve barı olan bu otel Singapur’da konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden bir tanesidir. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.Booking.com

Singapur Otel Fiyatları

Singapur Otelleri

Singapur’da otel fiyatları 55SGD’dan başlamakta ve 500SGD’nın üzerine kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 3 yıldızlı bir otelin fiyatı ise, 110SGD civarındadır. Tabii bu ücretin altında birkaç oteli de bulmak pekala mümkün. Fakat konaklanabilir güzel bir otel arıyorsanız en azından 100SGD’na yakın bir ücreti de gözden çıkarmak gerekiyor.

Singapur’un bölgelerine göre otel ücretleri ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Mesela Little India ve Chinatown Singapur’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap iken, Marina Bay bölgesi Singapur’un en pahalı otellerine ev sahipliği yapar. Ayrıca erken rezervasyon otel fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlı oteller bulabilirsiniz. Eğer 1-2 ay öncesinden otel rezervasyonu yapmayı planlıyorsanız, Booking.com veya Tripadvisor.com’a mutlaka göz atın.

Singapur Otel Tavsiyeleri

Singapur Otel Fiyatları

Singapur’da birbirinden güzel, kaliteli ve ideal otelleri bulmak mümkün. Fakat hem fiyat/fayda bakımından hem de konum bakımından ideal olan oteli bulmak da pek kolay olmuyor. Aşağıdaki oteller, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden oluştuğu gibi, konum olarak turistik yerlere en yakın olan otellerdir.

Ucuz Singapur Otelleri

Hotel 81 Orchid

Singapur da nerede kalınır

Hotel 81 Orchid

Singapur’da ”81” oteller zinciri oldukça popülerdir. Bu oteller, şehirdeki birçok bölgede bulunmaktadır ve farklı turistlere hitap etmektedir. Orchid bölgesinde bulunan bu otel, Singapur’daki en ucuz otellerden bir tanesidir. Güzel bir konuma sahip bu otelden turistik yerlere ulaşım oldukça kolay.

Hotel 81 Dickson

Hotel 81 Dickson - Singapur da nerede kalınır

Hotel 81 Dickson

Yine ”81” oteller zincirinden olan bu tesis, şehirdeki en ucuz otellerden. Orchid’deki otelden ucuz olmasının en önemli nedeni ise, şehir merkezine ve turistik noktalara biraz uzak olması. Fakat toplu taşıma araçlarıyla şehir merkezine ve dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabildiğinizden dolay düşünülebilecek seçeneklerden biridir.

Ibis Budget Singapore Emerald – 2 Yıldız

İbis Otel - Singapur da nerede kalınır

Ibis Budget Singapore Emerald

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız, aradığınızı bu otelde rahatlıkla bulabilirsiniz. Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan bu tesisten turistik yerlere ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Lüks Singapur Otel Önerileri

Singapur Ucuz Otel Tavsiyesi

Singapur’da en lüks otelleri Marina Bay bölgesinde fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellerin hemen hepsi 5 yıldızlı. Dünyaca ünlü çok sayıda ultra lüks oteli de yine bu bölgede bulmak mümkün.

Swissotel The Stamford – 5 Yıldız

Swissotel The Stamford - Singapur da nerede kalınır

Swissotel The Stamford

Singapur’daki en çok tercih edilen lüks otellerden Swissotel, diğer 5 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun fiyatlarıyla ünlüdür. Güzel konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, turistik yerlerin hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Shangri-La Hotel Singapore – 5 Yıldız ;

Singapur Otel Önerileri

Shangri-La Hotel Singapore

Singapur’un süper lüks otellerinden biri olan bu tesis, çoğu kez Asya‘daki en iyi oteller arasında seçilmiş olan tesislerden birisi. Güzel konumu ve sunduğu eşsiz hizmetleri sayesinde lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri diyebiliriz.

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna birkaç bölge ve otel tavsiyesi yazmak da mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına, bu bölgeler ve oteller ile araştırmanıza başlamanızı öneririz.


Booking.com

İLGİLİ ;