Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel, en ideal ve en popüler cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Konaklamak istediğiniz semti tercih ettikten sonra, otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

İspanya‘nın en popüler iki şehri olan Madrid ve Barselona‘ya nazaran daha uygun fiyatlı bir konaklama şekli sunan Sevilla’da, her bütçeye ve zevke uygun tesisi bulmak da oldukça kolay.

Sevilla’da Nerede Kalınır ? En Popüler 4 Bölge

Endülüs’ün Başkenti Sevilla, zarif mimarisi, zengin tarihi, lezzetli tapasları ve flamenkosu ile meşhur en güzel şehirlerden biri. Bu güzel şehirde konaklama fiyatları ise bölgelere göre biraz değişiklik gösterebiliyor. Sevilla’da konaklama için tercih edilebilecek çok sayıda bölge/mahalle olsa da, bunlar arasında  en popüler olan ve en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bölgeler ;

 • Santa Cruz ; Sevilla’nın en önemli tarihi ve turistik cazibe merkezlerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama sunuyor olsa da, şehirdeki en çok tercih edilen bölge.
 • Triana ; Daha çok Sevilla gece hayatına yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği bir bölge. Oldukça hareketli ve turistik cazibe merkezlerine de çok uzak değil. Santa Cruz’a nazaran daha ekonomik oteller bulunabilir.
 • El Arenal ; Sevilla’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölge. Şehirdeki diğer bölgelere nazaran çok daha ekonomik bir konaklama sunuyor. Ayrıca bölgedeki restoranlar ve cafeler de bütçeli gezginlere hitap ediyor.
 • Macarena ; Yukarıdaki 3 bölgede aradığınız bütçede ve zevkte bir konaklama birimi bulamazsanız bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Macarena, daha çok uzun soluklu Sevilla seyahati tercih edilen bir bölge.

1.Santa Cruz

Santa Cruz

Sevilla’nın en güzel ve en popüler semti olan Santa Cruz, Real Alcazar, Sevilla Katedrali ve Plaza de Espana gibi Sevilla’nın en ünlü turistik yerlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Beyaza boyanmış evlerle kaplı ve portakal ağaçlarıyla dolu küçük plazalarla kaplı bir labirentten oluşan bu bölge, şehrin en çok tercih edilen bölgesi. Bu yüzden de diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Santa Cruz bölgesinin en önemli özelliği, şehrin en popüler turistik noktalarına yakın olması ve şehirdeki en iyi tapas barlarına ve Flamenko kulüplerine ev sahipliği yapıyor olmasıdır.

Eğer Sevilla’da kısa süreliğine konaklamayı planlıyorsanız, mutlaka bu bölgedeki tesisleri inceleyin deriz. Her bütçeye uygun konaklama biriminin olduğu bu bölgede, her zevke göre de tesisi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Göz At : Santa Cruz Otelleri

Santa Cruz Otel Tavsiyeleri 

 • EME Catedral Hotel – 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, Eski Kent Merkezi’nin kalbine tam olarak 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Her ne kadar romantik bir otel olarak bilinse de, geniş aile odalarıyla da, ailece seyahat edenlerin tercih edebileceği tesislerden. Ayrıca Sevilla Katedrali ve Giralda Kulesi tesise 100 metre uzaklıkta bulunuyor.
 • Hotel Las Casas de la Judería – 4 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri olan Las Casas, Alcázar Sarayı ve Sevilla Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Aile odaları da olan bu tesisin yüksek konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumu tesisin en büyük artılarından.
 • Hotel Patio de las Cruces – 1 Yıldız ; Sevilla’da bu kadar merkezi bir bölgede ucuz bir otel arıyorsanız da, gayet güzel konuk değerlendirme puanına ve Alcazar Sarayı’na 5 dakika yürüme mesafesindeki eşsiz konumu ile Hotel Patio’ya göz atabilirsiniz.

2.Triana 

Triana 

Triana

Şehrin eski çingene mahallesi Triana, beyaz badanalı evleri, renkli fayansları ve canlı ve hareketli pazarlarıyla ünlüdür.

Sevilla’nın El Arenal ve Barrio Santa Cruz’daki turistik yerlerine sadece 15-20 dakika yürüme mesafesindeki güzel konumu ile Santa Cruz bölgesine nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Daha çok Sevilla’nın gece hayatı için tercih edilebilecek bölgelerden biri olarak bilinir ve birbirinden güzel barlara, kulüplere ev sahipliği yapar.

Gece hayatıyla ilgilenmiyorsanız dahi bu bölgeye göz atabilirsiniz. Çünkü bölge, konum olarak çok merkezi değil bu yüzden daha uygun ve dilediğiniz birçok gezilecek noktaya yürüyerek bu bölgedeki tesislerden ulaşabiliyorsunuz.

Göz At : Triana Otelleri

Triana Otel Tavsiyeleri

 • HOTEL TRIANA MONTALVAN – 3 Yıldız ; Sevilla Katedrali ve Alcazar Sarayı gibi şehrin önde gelen gezilecek yerlerine 1 km uzaklıkta bulunan bu tesis, şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip otellerden biri olduğu gibi, turistlerin en çok tercih ettiği tesislerden. Konum, fiyat ve hizmet bakımından gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz tesislerden.
 • Barceló Sevilla Renacimiento – 5 Yıldız ; Lüks ama uygun bir otelde konaklamak istiyor ve konum çok da önemli değil diyorsanız, şehirdeki en uygun 5 yıldızlı otellerden biri olan bu tesise mutlaka göz atın derim. Tesis, Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali’ne 2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek bu turistik noktalara ulaşamıyorsunuz. Fakat toplu taşıma araçlarıyla çok rahat bir şekilde, dilediğiniz yere bu tesisten gidebilirsiniz. Uygun fiyatlı lüks bir otel olduğundan mutlaka göz atmaya değer.

3.El Arenal

El Arenal - Sevilla Otel Tavsiyeleri

El Arenal

Doğudaki Barrio Santa Cruz ve batıdaki Guadalquivir Nehri arasında yer alan El Arenal, şehrin en iyi bilinen bölgelerinden biri. Buradaki önemli turistik yerler ise, Torre del Oro, Plaza de Toros ve Hospital de la Caridad adı verilen hastanedir.

Nehir kıyısından güzel Triana manzarasına sahip olan El Arenal, eski şehir merkezine yakınlığı ile de tercih edilebilecek bölgelerden. Birbirinden güzel tapas barları, kafeleri ve restoranları da bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Bu bölgedeki konaklama birimlerinden, şehrin önemli turistik yerlerine de çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

El Arenal Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Maestranza – 1 Yıldız ; Eski şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, ucuz ama kaliteli otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. 8+ konuk değerlendirme puanı ve güzel konumu ile düşük bütçede seyahat eden turistlerin favorilerinden. Basit, sade bir otel olan Maestranza uygun fiyatları için bile göz atılmaya değer.
 • Hotel Alabardero – 4 Yıldız ; Sevilla Belediye Binası’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Sevilla Katedrali ve Alcazar Sarayı’na 10 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Konum olarak en merkezi tesislerden biri olması ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olması bu otelin en büyük artılarından.

4.Macarena

Macarena

Macarena

Şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan bu bölge de, Sevilla’da konaklama için düşünülebilecek en güzel seçeneklerden bir tanesi.

Dar sokakları, restore edilmiş eski konakları ve her bölgede olduğu gibi tapas barlarıyla ünlüdür.

Basilica de la Macarena adlı dini yapı da bu bölgede bulunuyor. Bu bölgenin en güzel yanı ise, şehirdeki diğer bölgelerin hemen hepsine yürüme mesafesinde oluşudur.

Buradan, Sevilla Katedrali gibi şehrin önde gelen yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, şehrin en popüler meydanlarına, alışveriş ve gece hayatı bölgelerine de rahatlıkla gidebilirsiniz.

Not : Bu bölgede çok fazla sayıda otel bulunmuyor. Eğer dairelerde ve hostel tarzı pansiyonlarda da konaklarım diyorsanız, bu bölgeye göz atın. Otelde konaklamayı planlıyor ve seçici biriyseniz bu bölge yerine yukarıdaki 3 bölgeye göz atın.

Göz At : Macarena Konaklama Birimleri

Macarena Otel Tavsiyesi

 • Exe Sevilla Macarena – 4 Yıldız ; Bölgenin tek ve en iyi 4 yıldızlı oteli olan Exe Sevilla, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden. Şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri olduğu gibi, en ideal fiyata sahip 4 yıldızlı otellerden. Açık yüzme havuzu, barı, aile odaları ve otoparkı da olan bu tesise göz atmayı unutmayın.

Sevilla Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Sevilla Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Sevilla

Sevilla’da otel ücretleri genel olarak 45€’dan başlamakta ve 200€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 65-110€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Bu şehirde en ucuz otel için de 45€’yu gözden çıkarmanız da yarar var. Tabi 1-2 tane tesisi bu fiyatın altında da bulabiliyorsunuz. Ancak bu tesisler daha çok pansiyon tarzı konukevleri olduğundan dolayı, pek de tavsiye edilmiyor.

Bu şehirde 1 gece konaklamayı düşünüyorsanız, şehir merkezinin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmiyoruz. Fakat 1 geceden fazla Sevilla’da kalacaksanız, yukarıdaki 4 bölgeye de göz atmanız da yarar var.

Sevilla’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Hotels.com adlı siteleri kullanabilirsiniz. Sevilla’daki otellerin büyük bir bölümünde gecelik konaklama ücretlerine vergiler ve ek ücretler dahildir. Fakat birkaç tesiste bu vergileri check in yaparken ekstra olarak ödemeniz gerekiyor ve bunu en iyi şekilde gösteren site de Booking.com’dur. Bu yüzden Sevilla’da rezervasyon için bu otel arama sitesi önceliğiniz olsun.

Sevilla Ucuz Otel Tavsiyeleri

Sevilla Ucuz Otel Tavsiyeleri

Triana Bölgesi

1.Ibis Budget Sevilla Aeropuerto – 1 Yıldız – Konukevi

Şehirdeki en ucuz otellerden biri olsa da, konum olarak sizi düşündürebilir. Çünkü tesis Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine 4-5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki herhangi bir yere gitmek için toplu taşımalar şart.

Bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 45€’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden. Konum çok da problem değilse bu modern tesise mutlaka göz atın deriz.

Sevilla da nerede konaklanır ?

Ibis Budget Sevilla Aeropuerto

2.Hotel Europa Boutique Sevilla – 1 Yıldız

Bu tesis, şehirdeki en merkezi konuma sahip otellerden biri. Sevilla Katedrali otele 3 dakika ve Alcazar Sarayı ise 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Eski şehir merkezi ise tesise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde. Yani haritada bile şehrin tam kalbinde. Otelin 8+ konuk değerlendirme puanı olması da gayet güzel. Tesis, basit, sıradan, beklentinizi düşük tutmanız gereken bir konaklama birimi. Fakat çok seçici biri değilseniz, sırf mükemmel konumu için bile tercih edilebilir.

Tesisin gecelik konaklama ücretleri ise 50€’dan başlamaktadır.

Sevilla da nerede kalmalı ?

Hotel Europa Boutique Sevilla

3.La Abadia de Giralda – 2 Yıldız

Gecelik konaklama ücretlerinin 55€’dan başladığı bu otel, Alcazar Sarayı‘na 1 km uzaklıkta bulunuyor. Yani çok merkezi bir tesis olmasa da, Sevilla’da gezilecek yerlere yürüme mesafesinde yer almaktadır.

10€ gibi bir ücrete açık büfe kahvaltısı olan bu tesisin tek kişilik odaları da olduğu gibi aile odaları da bulunmaktadır.

Sevilla da kalınacak yerler

La Abadia de Giralda

Sevilla Şehir Merkezi Otelleri

Şehir merkezi otellerinin büyük bir bölümü Santa Cruz bölgesi ve El Arenal sınırları içerisinde yer alıyor.

Bu bölgeler, şehrin tam kalbinin attığı yerler olduğu gibi, şehirde önemli turistik noktalara da kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunur.

Bu yüzden, merkezi bir tesiste konaklamayı planlıyorsanız bu iki bölgeye göz atmanız yeterli. Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en merkezi otel önerisi için aşağıdaki popüler tesislere göz atabilirsiniz ;

 • Las Casas de El Arenal – 4 Yıldız ; 9+ konuk değerlendirme puanı ile şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden.
 • Hotel Alabardero ; Yine 4 yıldızlı tesislerden biri. Şehrin tam kalbine 200 metre uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Hotel Mercer Sevilla – 5 Yıldız ; Lüks otel önerisi isterseniz de, bu tesise göz atabilirsiniz. 9+ konuk değerlendirme puanı ve şehrin tam kalbindeki konumu ile ünlü.Booking.com

İLGİLİ YAZILAR