Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler, en merkezi ve en güzel cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz. Bölge seçimi yaptıktan sonra, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Seul, 10 milyondan fazla nüfusa sahip büyük bir şehir. Ayrıca şehirde çok sayıda konaklayacak bölge bulunuyor. Bu yüzden de nerede kalacağınıza karar vermek çok da kolay olmuyor. Her mahallenin kendine özgü özelliği, tarzı ve fiyatı olduğundan dolayı da, zevkinize ve bütçenize uygun bölgeyi de bulabiliyorsunuz.

Seul’de Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Gangnam ; Seul’de konaklama için en popüler bölge. Şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma kullanmanız gereken bu bölge, Seul’un kalbinin attığı yer olarak biliniyor.

Itaewon ; Seul’de gece hayatına yakın olmak isterseniz, en ideal ve en iyi konaklama bölgesidir.

Myeongdong ; Yerel halk ile iç içe olmak istiyor, çok sayıda alışveriş merkezi ve mağazalara yakın olmak istiyorsanız, en ideal bölgedir.

Insadong ; Çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bölge olarak bilinse de, dairelerde veya daha uygun fiyatlı konaklama birimlerinde konaklamak isteyen hemen herkesin tercih edebileceği bir bölge.

1.Gangnam

Gangnam

Gangnam

Şüphesiz, Seul’deki en merkezi ve en çok tercih edilen bölge Gangnam bölgesidir. Bunun nedeni basit ; şehir merkezi ve turistik noktaların büyük bir bölümü bu bölgede bulunuyor.

Peki Gangnam şehirdeki en iyi bölge mi ? tabii ki hayır. Bu bölge, düşük bütçeli seyahat edenlerin sevebileceği bir yer değil. Çünkü her şey burada pahalı. Ancak bütçe sorununuz  yoksa, şehirdeki en iyi bölgenin burası olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Hop Hop Gangnam Style, şarkısını duymuşsunuzdur. İşte o şarkıya ilham veren yer burası. Şehrin kalbinin attığı yer ve şehri ziyaret etmedeki en önemli nedenlerden olan bu bölge Seul’un konaklama için en çok tercih edilen bölgesi.

Tabii bu bölgede, şehrin kuzeyindeki tapınakları ve kaleleri bulamazsınız. Fakat bu tarihi yapılara ulaşmak için en güzel üs, Gangnam bölgesidir. Ulaşım ağının şehirde en iyi olduğu bölge olduğundan, dilediğiniz yere buradan çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Eğer şehrin kalbinin attığı yerde konaklayayım, turist kalabalığına alışkınım diyorsanız ilk olarak bu bölgeye göz atın derim.

Gangnam bölgesindeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com


Booking.com

Gangnam Otel Tavsiyeleri

LÜKS (160$ ve Üzeri)

 • L7 Gangnam by LOTTE ; 4 Yıldızlı bir otel olan bu tesis, şehirdeki en lüks tesislerden biri olmasına rağmen, kendi kategorisindeki tesisler arasında en uygun fiyatlı olanlardan. Bazı turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunan otel, metro istasyonuna sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Konum, fiyat ve konuk değerlendirme puanı bakımından şehirdeki en ideal olanlar arasında.
 • Dormy Inn SEOUL Gangnam ; Bir diğer 4 yıldızlı otel olan Dormy Inn, Gangnam İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu tesis de, yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern havasıyla dikkat çekiyor.

ORTA BÜTÇELİ (75$-160$ ARASI)

 • Best Western Premier Gangnam Hotel – 4 Yıldız ; Seul’un en ünlü otellerinden. Şehirdeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen, kendi kategorisindeki birçok otele nazaran daha uygun fiyatlı.

UCUZ (75$’a kadar olan tesisler)

 • Stay Hotel Gangnam – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir otel için de, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip bu otele göz atabilirsiniz. Metro istasyonuna sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bu tesis, turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olmasıyla ünlüdür.
 • Capace Hotel Gangnam – 3 yıldız ; Biraz daha ekonomik bir 3 yıldızlı otel. Yeoksam Metro İstasyonu’nun 1. Çıkışı’na 3 dakika yürüme mesafesinde güzel bir konumda bulunuyor.

2.Itaewon

Itaewon

Itaewon

Itaewon, şehirdeki en eski semtlerden bir tanesi. Daha çok gece hayatı için tercih edilen bir bölge olarak nam yapmış olsa da, her turistin göz atabileceği bir bölgedir.

Gangnam’dan sonra, ulaşım ağının en iyi olduğu bölgelerden biri olan Itaewon’da her bütçeye uygun bir tesis bulabiliyorsunuz. İster 4-5 yıldızlı lüks bir otel, isterseniz de düşük bütçeli bir konaklama birimini bu bölgede bulabilirsiniz.

Konum olarak bazı turistik noktalara yürüme mesafesindedir. Ayrıca şehirdeki en canlı barları, gece kulüpleri ve restoranları da bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Yemek konusunda seçici biriyseniz, burada Seul yemeklerinin dışında başka mutfaklara ait yemekleri de bulabilirsiniz.

NOT : Bu bölge, biraz daha partileri seven turistlerin tercih ettiği bölgedir. Fakat bu durum, bölgenin gürültülü olduğu veya aile dostu bir yer olmadığı anlamına gelmemektedir. Ailece seyahatler için de bu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu bölge Gangnam bölgesine nazaran biraz daha uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapmaktadır.

Itaewon bölgesindeki otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Itaewon

Itaewon Konaklama Tavsiyeleri

LÜKS (160$ ve ÜZERİ)

 • Hamilton Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamayı planlıyorsanız da, şehrin önde gelen 4 yıldızlı tesislerinden biri olan Hamilton Hotel’e göz atabilirsiniz. Itaewon metro istasyonunun hemen yakınında yer alan bu tesis, havaalanı servisi, yüzme havuzu ve fitness merkezi ile hizmet vermektedir.

ORTA BÜTÇELİ (55$-160$ ARASI)

 • Itaewon Crown Hotel – 3 Yıldız ; Şehirdeki en modern otellerden biri olan bu tesis, çok iyi bir konuk değerlendirme puanına sahip olmasa da, uygun fiyatı ve güzel konumu için düşünülebilecek seçeneklerden.
 • Imperial Palace Boutique Hotel – 3 yıldız ; Geniş aile odaları ile öne çıkan bu otel, Seul Kulesi ve Namdaemun Pazarı’na arabayla 10 dakikalık bir mesafede. Ayrıca metro istasyonuna da oldukça yakın bir konumda yer alır.

UCUZ (55$’a kadar olan tesisler)

 • Mosc – Hostel – 1 Yıldız ; Seul’de hostelde kalmayı planlıyorsanız, ilk olarak 9+ konuk değerlendirme puanına sahip şehirdeki en popüler hostellerden biri olan Mosc adlı tesise göz atın. Bu tesis, hem konum hem de fiyat bakımından oldukça uygun. Tek kişilik dorm odaları olmasa da, 2 kişilik veya aile odalarını bu tesiste bulabilirsiniz.
 • That House Itaewon ; Bu tesis de, hostel konseptinde hizmet veriyor. Hem aile odası hem de kişilik odaları bulunmaktadır.

3.Myeongdong

Myeongdong

Myeongdong Alışveriş Caddesi

Manzara ve gürültünün karışımından oluşan Myeongdong bölgesi de, Seul’de turistlerin favori bölgelerinden bir tanesidir.

Gerçek Seul’u deneyimlemek için en güzel bölgelerden biri olan Myeongdong, şehirdeki yerel halk ile iç içe olabileceğiniz bir bölge. Yani bölgede sadece turistleri değil, yerel halkı da bolca görebiliyorsunuz.

Myeongdong’un güzel yanı, birbirinden güzel alışveriş caddeleri ve mağazaları olmasıdır. Ayrıca bu bölgede, şehirdeki en ünlü restoranlardan bazılarını da bulabiliyorsunuz.

Gangnam bölgesine nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama şekli sunan bu bölgede de, aradığınız zevkte ve bütçede tesisleri bulabiliyorsunuz. Ayrıca şehirdeki büyük otel zincirlerinin birçoğu bu bölgede bulunmaktadır.

NOT : Bu bölge, şehirdeki en fazla oteli ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. Orta bütçeli bir Seul gezisi planlıyorsanız, mutlaka bu bölgeye de bir göz atın deriz.

Myeongdong bölgesindeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com


Booking.com

Myeongdong Otel Tavsiyeleri

LÜKS (160$ ve ÜZERİ)

 • Lotte Hotel Seoul – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks tesislerden biri olan bu otel, aradığınız tüm hizmeti ve konforu bulabileceğiniz bir tesistir. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve konuk yorumları da, bunun en önemli kanıtı. Bu 5 yıldızlı otelin şehirdeki en çok tercih edilen lüks otellerden biri olmasının en önemli nedeni ise, erken rezervasyon fırsatlarıdır. Yani tesis, 2-3 ay öncesinden %30’a kadar daha düşük bir fiyatla karşınıza çıkabiliyor. Bu yüzden lüks bir otelde konaklamayı planlıyor ve en azından 2 ay öncesinden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, bu otele mutlaka göz atın deriz.
 • Lotte City Hotel Myeongdong – 4 Yıldız ; Noon Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Seul’de turistlerin en çok tercih ettiği otellerden bir tanesi. Hem konum ve fiyat hem de konuk değerlendirme puanı ve konfor bakımından kendi kategorisindeki en iyi oteller arasındadır.

ORTA BÜTÇELİ (55$-160$ ARASI)

 • Hotel28 Myeongdong – 3 Yıldız ; Seul’e çift olarak seyahat ediyorsanız, bu orta bütçeli tesisi mutlaka inceleyin. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu otel, geniş aile odalarıyla da popüler. Şehirdeki 3 yıldızlı otel fiyat ortalamasının altında olan bu tesis Myeongdong Alışveriş Caddesi‘nin hemen yanı başında yer alıyor. Yani otel, şehirdeki en hareketli yerlerden birinde bulunuyor.
 • Royal Hotel Seoul – 4 Yıldız ; Myeongdong’un merkezi bölgesinde yer alan bu otel, şehirdeki en moden ve en lüks odalara sahip tesislerden biri.

4.Insadong

Insadong

Insadong

Insadong veya Insa-Dong adı verilen bu bölge, Seul’de ailece nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biridir.

Bu bölge daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Nedeni ise, bölgede ailece yapılacak birçok turistik aktivitenin olması.

Ayrıca burası, şehirdeki tapınaklara en yakın olan bölgelerden biri. Bunun yanında bölge, Seul’de gezilecek yerler bakımından popüler olan noktaların büyük bir bölümüne de yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Çay Müzesi’ne ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan bu bölgede, her bütçeye uygun konaklama birimlerini bulmak da mümkün.

NOT : Bu bölge, Seul’un en fazla hosteli olan bölgesidir. Ayrıca yukarıdaki bölgelere nazaran biraz daha ekonomiktir. Bu yüzden düşük bütçeli bir Seul gezisi planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz.

Insadong bölgesindeki popüler konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com


Booking.com

Insadong Otel Önerileri

LÜKS (160$ ve ÜZERİ)

Seul de nerede kalınır

Orakai Insadong Suites

Orakai Insadong Suites – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks ama yine de şehir merkezindeki 4 yıldızlı otellerden. Düşük bütçede bir tesiste konaklamak isterseniz de, bu tesisi inceleyin deriz. Bir apart otel olarak hizmet veren bu tesis, Orakai’nin merkezinde yer almaktadır.

ORTA BÜTÇELİ (55$-160$ ARASI)

ibis Ambassador Insadong - Seul de nerede kalınır

ibis Ambassador Insadong

ibis Ambassador Insadong – 3 Yıldız ; Daegagsa Tapınağı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı tesislerden. Manzaralı bir terasa sahip olan bu otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Hem konum hem de fiyat bakımından gönül rahatlığıyla göz atılabilecek tesisler arasındadır.

UCUZ (55$’a kadar olan tesisler)

Seul de nerede kalınır - Hotel Kuretakeso Insadong

Hotel Kuretakeso Insadong

Grid Inn Hotel – 3 yıldız ; Jongmyo Tapınağı’na 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu modern olan  9+ konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor.

Hotel Kuretakeso Insadong – 3 Yıldız ; Şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, ayrıca turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biridir. Konum olarak ”Güzel Çay Müzesi”nin hemen yanında yer alıyor. Yani bu tesisten şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Seul Otel Fiyatları ve Otel RezervasyonuBooking.com


Seul’de otel fiyatları, 40$’dan başlamakta ve 200$’ya çıkabilmektedir. Tabii ortalama 60-110$ arasında şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabiliyorsunuz.

40$’nun altında bir tesis arıyorsanız, hostellere ve pansiyon tarzı konukevlerine göz atmanız gerekiyor. Çünkü şehirdeki en ucuz otel 35-40$ civarındadır.

Tabii Seul’deki en ucuz oteli tercih edecek olursanız da, konum bakımından çok da iyi bir yerde olmayacağınızı unutmayın. Yani şehir merkezi ve şehirdeki turistik noktalar ile pek alakası olmayan bölgelerde konaklamak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden ucuz bir otel için en azından 40-50$’yu gözden çıkarın deriz. Çıkaramıyorsanız da, otellerde konaklamak yerine hostellere ve pansiyonlara göz atmanızda yarar var.

Seul’de otel rezervasyonu için de, erken rezervasyon şart. Özellikle 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara aynı tesiste odaları bulabiliyorsunuz. Böyle bir durumunuz söz konusu değilse de, son dakika otel fırsatlarına göz atabilirsiniz. Bu fırsatları da booking ve expedia üzerinden çok daha iyi görebilirsiniz.

Seul Otel Tavsiyeleri – En Güzel Seul Otelleri

Hotel Foreheal Gangnam – 3 Yıldız

Hotel Foreheal Gangnam

Hotel Foreheal Gangnam

Gangnam bölgesinin en gözde otellerinden biri olan bu tesis, konum olarak bölgedeki en merkezi yerde bulunuyor. Otelin gecelik konaklama ücretleri 85$’dan başlamakta.

8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otelde, spa ve sağlık merkezi de bulunuyor. 3 yıldızlı olmasına rağmen, 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ile şehirde düşünülebilecek en ideal tesislerden bir tanesi.

Pacific Hotel – 4 Yıldız

Pacific Hotel - Seul Otel Önerileri

Pacific Hotel

Şehirdeki en ekonomik 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisten, Namdaemun Pazarı‘na yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Konum olarak çok merkezi bir otel olmasa da, şehirdeki önemli cazibe merkezlerine toplu taşıma araçlarıyla çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Fitness merkezi, kahvaltısı ve 8+ konuk değerlendirme puanı olan bu oteli de lüks bir tesis arıyorsanız, listenize ekleyin deriz.

Creto Hotel Myeongdong 

Creto Hotel Myeongdong Otelleri

Creto Hotel Myeongdong

Creto Hotel Myeongdong, yıldızı olmasa da, şehirdeki 3-4 yıldızlı otel kıvamında bir tesis diyebiliriz. Myeongdong alışveriş bölgesinde yer alan bu otel, konum olarak Myeongdong bölgesinin en iyi yerinde bulunuyor.

Hem merkezi ve güzel konumu hem de uygun fiyatlı odalarıyla göz atmaya değer bir tesis. Ayrıca otelin restoranı, kahvaltısı ve 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Seul Hostel Tavsiyeleri

Kimchee Gangnam Guesthouse

Kimchee Gangnam Guesthouse - Seul Hostelleri

Kimchee Gangnam Guesthouse

Şehirdeki en çok tercih edilen hostellerden biri olan Kimchee‘de gecelik dorm ücretleri 25$’dan başlamaktadır. Sadece bayanlar için dorm odalarına sahip olan bu tesis, adından da anlaşılacağı üzere Gangnam bölgesinde bulunmaktadır.

Konum olarak çok merkezi bir hostel olmasa da, şehirdeki önemli noktalara kolay bir ulaşım ağı sunmaktadır.

NOT : Kimchee’nin Seul’de birçok hosteli bulunuyor. Her biri de, tercih edilebilecek tesislerden. Fakat, bizim bahsettiğimiz 2 yıldızlı ”Gangnam Guesthouse” adı verilen Kimchee’dir.

YaKorea Hostel Gangnam

YaKorea Hostel Gangnam

YaKorea Hostel Gangnam

Gecelik dorm ücretleri bu tesiste 23$’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı hostellerden. Hem sadece bayanlar için hem de sadece erkekler için dorm odaları da bulunmaktadır.

Çok merkezi bir hostel olmasa da, tesis yakınlarındaki toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz birçok yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Seul Gezilecek Yerler

Seulde kalınacak yerler

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek otelinizi, şehirdeki gezip görülecek yerlere göre de tercih edebilirsiniz. Ancak şehirdeki gezilecek yerlerin tek bir bölgede toplanmadığını unutmayın.

 • Gyeongbokgung Sarayı
 • Insadong bölgesi
 • N Seul Kulesi
 • Cheonggyecheon
 • Bukchon Hanok Köyü
 • Myeongdong
 • Namdaemun Market
 • Gwanghwamun
 • Gwangjang Market
 • Lotte World

Seul’de kalınacak yerler için önerebileceğimiz bölgeler ve bu bölgelere özel tesisler bunlardan ibaret değiliz. Tabi ki daha birbirinden güzel ve değerli birçok otelden veya diğer konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına ilk olarak bu 4 bölgeden ve bölgelere özel otel önerilerinden başlayın deriz.


Booking.com

İLGİLİ ;