Dünya’nın en havalı şehirlerinden biri olan San Francisco, ABD‘nin birçok şehri gibi oldukça pahalı. Fakat New York veya Los Angeles ile kıyaslandığında çok daha uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor diyebiliriz.

Bu şehirde konaklama için ilk olarak bölgeye karar verin. Bölge seçimi yaptıktan sonra, hangi otelde veya tesislerde konaklayacağınıza çok daha rahat karar verebilirsiniz.

San Francisco’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz…

San Francisco’da Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Bu şehirde konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Kimi bölgeler merkeze ve turistik yerlere oldukça yakın bir konumda bulunurken, bazı bölgeler de biraz daha şehrin dış kesimlerinde bulunmaktadır.

Bu bölgeler içerisinden hangisine karar vereceğinize, şehirdeki sürenize ve şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre karar verebilirsiniz. Aşağıdaki konaklama bölgeleri, her bütçeye ve her zevke uygun, farklı konaklama bölgeleridir.

San Francisco’da kalınacak yerler için, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz 4 farklı bölge bulunmaktadır. Bunlar ;

 • Nob Hill – Union Meydanı ; San Francisco’nun merkezi olarak bilinen bölge burasıdır. Hem turistik cazibe merkezlerine hem de diğer bölgelere kolay ulaşım ağıyla şehirdeki en iyi konaklama bölgesi olarak bilinir. Ancak otel fiyatları, diğer bölgelere nazaran bu bölgede biraz daha pahalı olabiliyor.
 • Fisherman’s Wharf bölgesi ; Şehirde sadece 1 gününüz varsa en ideal seçim. Şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta olmasından dolayı, daha ekonomik konaklama birimleri sunuyor.
 • SOMA (South of Market) ; Union Meydanı’na yaklaşık 20-30 dakika yürüme mesafesinde. Şehrin en hareketli bölgelerinden. Çok düşük bütçeli bir otel veya diğer konaklama birimi arıyorsanız, bu bölgede aradığınızı bulabilirsiniz.
 • The Mission bölgesi ; San Francisco’da gece hayatı deneyimi yaşamak istiyorsanız, bu bölgedeki otellerde konaklamanızda yarar var. Çünkü geceleri taksiler ile diğer bölgelere ulaşım çok masraflı olabiliyor. Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden, şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine yürüyerek ulaşabilirsiniz.

1.Nob Hill ve Union Meydanı Bölgesi

San Francisco da Kalınacak yerler

San Francisco Otelleri

San Francisco’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Nob Hill, 1-2 günlük bir San Francisco gezisi için en ideal bölgelerden biri. 1-2 gün diyoruz çünkü bu bölge, diğer bölgelere nazaran birazcık daha pahalı bir bölge. Fakat  turistik yerlere yakınlığı ve merkezi bir yerde olmasından dolayı da her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden biri.

Union Meydanı ve Nob Hill yan yana bulunuyor ve ikisi de bu şehirde konaklama için en ideal yerlerdir.

Union Meydanı, Nob Hill’e nazaran biraz daha merkezidir. Ayrıca şehirdeki otellerin büyük bir bölümü de  bu meydan çevresinde toplanıyor. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki en çeşitli ve en iyi restoranlara, kafelere ve otellere yakın olursunuz. Nob Hill’e nazaran 1 tık daha pahalı olabiliyor olsa da, bütçe sorunu olmayanlar için en ideal seçimdir.

Nob Hill Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya, Union Meydanı çevresindeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Union Meydanı Otel Tavsiyeleri

LÜKS (250$ ve Üzeri)

 • Axiom Hotel – 4 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Axiom, Union Meydanı çevresindeki alışveriş noktalarına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oldukça modern bir otel olan Axiom, biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri.
 • Grand Hyatt San Francisco Union Square – 4 Yıldız ; Daha çok çiftlerin ve ailelerin tercih ettiği tesislerden biri olan bu otelin, Fitness merkezi ve barı da bulunuyor. Union Meydanı’nın kalbine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki önemli cazibe merkezlerine de çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

ORTA BÜTÇELİ (180$-250$ ARASI)

 • Club Donatello – 4 yıldız ; San Francisco şehir merkezinde yer alan bu 4 yıldızlı lüks otel Union Square’e 1 blok uzaklıktadır.
 • Beresford Arms – 3 Yıldız ; San Francisco otelleri arasında en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden olan bu tesis, Union Meydanı, Çin Mahallesi (Chinatown), Moscone Kongre Merkezi ve San Francisco’nun finans bölgesi gibi şehrin önemli cazibe merkezlerine birkaç adım uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı da bulunuyor.

BÜTÇELİ (180$’a kadar olan tesisler)

 • HI San Francisco Downtown Hostel – 3 yıldız ; Bu tesis bir hostel. Ancak tesisin çok sayıda çift kişilik odaları da var. Bu yüzden hem tek kişili hem de grup olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği konaklama birimlerinden.

2.South of Market (SOMA) Bölgesi 

San Francisco Otelleri

San Francisco’da nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak en çok tercih edilen yerlerden bir diğeri de SOMA olarak bilinen bölgedir. Burası, Union Meydanı’na çok da uzak sayılmaz. Yani yürüyerek San Francisco’nun kalbine ve şehirdeki birçok turistik noktaya rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede ayrıca düşük bütçeli pansiyonları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Zaten San Francisco’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap da bu bölgedir. Lüks oteller de fazlasıyla var. Fakat fiyat bakımından Union Meydanı‘na nazaran daha da uygundur.

Soma Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için dilerseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Soma Bölgesi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (230$ ve ÜZERİ)

 • San Francisco Marriott Marquis Union Square – 4 Yıldız ; Teknik olarak Soma bölgesinde bulunuyor olsa da, Union Meydanı’na  7 dakika yürüme mesafesinde ve konum olarak da gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden. Geniş aile odalarına sahip bu otelin en güzel yanı da, erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. Otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatların %30’a kadar düştüğünü de görebilirsiniz.
 • St. Regis San Francisco – 5 Yıldız ; Kapsamlı bir spa, kapalı sonsuzluk havuzu ve eşsiz restoranıyla ünlü olan bu lüks otel, San Francisco’nun en iyi konuk değerlendirme puanına sahip 5 yıldızlı otellerinden biri. Konum olarak Union Meydanı’na 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden San Francisco’da gezilecek popüler yerlere 10-20 dakika içerisinde yürüyerek gidebiliyorsunuz.

ORTA BÜTÇELİ (120$-230$ ARASI)

 • Hotel Via – 4 yıldız ; Henüz yeni sayılabilecek bir otel (2017). Bölgedeki en ekonomik 4 yıldızlı otellerden.
 • Hampton Inn San Francisco Downtown/Convention Center – 3 yıldız ; Güzel ve merkezi konumuyla dikkat çeken bu otel, modern ve şık odalarıyla ilgi görüyor. Şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden.
 • The Pickwick Hotel San Francisco – 3 Yıldız ; Orta bütçeli bir otel olan bu tesis, San Francisco’da konaklama için en iyi konuma sahip otellerden biri. Union Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

BÜTÇELİ (120$’a kadar olan tesisler)

 • Ram’s Hotel – 1 yıldız ; San Francisco Belediye Binası’na 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu ekonomik otel, Union Meydanı’na 1.5 km uzaklıkta yer alıyor.
 • Winsor Hotel – 1 yıldız ; Warfield ve Golden Gate Theater’in karşısında, Market Area’nın güneyinde bulunan bu otel de, çok düşük bütçeli otel arayanların göz atabileceği bir tesis.

3.Fisherman’s Wharf (Balıkçı İskelesi) – Ailece San Francisco’da Nerede Kalınır ?

San Francisco Ucuz Otel Tavsiyeleri

Şehrin en sevilen bölgelerinden biri olan Fisherman’s Wharf bölgesi, şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak da fena bir bölge değil.

Bu bölge, biraz daha aileler için tercih edilen bölgelerden biridir. Küçük çocuklar için birçok aktiviteyi bu bölgede bulabilirsiniz. Sokak sanatçılarının büyü ve dans gösterilerini izleyebilir, Arcade oyunları oynamak için de  Musée Mécanique‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Alcatraz Adası‘na gitmeyi planlıyorsanız da, bu bölgeye gelmeniz gerekiyor. Çünkü adaya giden feribotlar bu bölgeden hareket ediyor. Eğer bu adaya gitmeyi planlıyorsanız bile bu bölgedeki otellerde konaklayabilirsiniz.

Fisherman’s Wharf Bölgesi’nde otellere dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Fisherman’s Wharf Bölgesi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (250$ ve ÜZERİ)

 • Courtyard by Marriott Fishermans Wharf – 4 yıldız ; Güzel ve merkezi bir konuma sahip. Fisherman’s Wharf semtinin kalbinin attığı yere yürüyerek bu otelden 5 dakikada gidebilirsiniz.
 • Argonaut Hotel, a Noble House Hotel – 4 yıldız ; San Francisco’nun en çok tercih edilen otellerinden biri. Konum olarak Ghirardelli Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor.

ORTA BÜTÇELİ (180$-250$ ARASI)

 • Hotel Zephyr San Francisco – 4 Yıldız ; San Francisco otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan Zephyr Hotel’de geniş aile odalarını bulabilirsiniz. Çocuklarınızın sevebileceği birçok turistik yer ise, otele sadece 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Holiday Inn Express Hotel & Suites Fisherman’s Wharf – 3 Yıldız ; Bölgedeki, hatta şehirdeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, 7 kişiliğe kadar geniş aile odaları olan bir otel. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bu otel, Union Meydanı’na, yani şehrin kalbine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Fakat bu bölgeden çıkmadan da şehirdeki tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir, birbirinden güzel birkaç turistik yeri de bu bölgede bulabilirsiniz.

BÜTÇELİ (180$’a kadar olan tesisler)

 • San Remo Hotel – 2 yıldız ; San Remo aynı zamanda, 1886 yılında açılan, ülkenin en eski İtalyan restoranlarından biri olan Fior d’Italia’ya da ev sahipliği yapmaktadır. Semtteki en ekonomik otellerdendir.
 • HI San Francisco Fisherman’s Wharf Hostel – 1 yıldız ; Hem hostel hem otel konseptinde hizmet veren bir tesis. Konum olarak şehrin kalbine ve cazibe merkezlerine oldukça yakın.Booking.com

4.The Mission Bölgesi

San Francisco da Nerede kalmalı

San Francisco gece hayatı için bir planınız mı var ? o zaman şehirdeki en iyi barları bulabileceğiniz bölge olan The Mission‘a göz atabilirsiniz.

Fakat gece hayatı diyince aklınıza çılgın partilerin yapıldığı gece kulüpleri gelmesin. Bu tarzda bir gece hayatı isterseniz, SOMA Bölgesi sizin için daha ideal olacaktır. Fakat, sevgilinizle, eşinizle veya ailenizle şöyle canlı müzik yapılan bir mekana gidip oturmak veya biraz daha sakin barlar arıyorsanız da Mission bölgesi sizin için ideal olabilir.

Meksika yemeklerini de en fazla bulabileceğiniz bölgelerden biri olan Mission, şehirdeki turistik yerlere 3-4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu yüzden turistik yerlere ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Mission Bölgesi’nde otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

San Francisco Otel Fiyatları ve Rezervasyon

San Francisco Otel Fiyatları

San Francisco’da otel fiyatları 75$’dan başlamakta ve 450$’a kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 105-195$ arasında bir ücrete şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde, hatta bazen 5 yıldızlı otelde bile konaklayabilirsiniz.

Bu şehirde ucuz bir 3 yıldızlı otel için en azından 75$ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna ucuz birçok otel tavsiye etmek mümkün. Fakat bu otellerin büyük bir bölümü şehir merkezinin bir hayli dışarısında olduğundan dolayı da, gönül rahatlığıyla tercih edilecek oteller değil.

San Francisco otel rezervasyonu booking’den sorulur. Booking.com ile, şehirdeki erken rezervasyon fırsatları olan otelleri görebileceğiniz gibi, binlerce konuk yorumlarına bakarak da rahatlıkla karar verebilirsiniz. Booking’e alternatif olarak Hotels.com, expedia.com ve Tripadvisor.com‘a göz atabilirsiniz.

San Francisco Otel Tavsiyeleri – En Güzel San Francisco Otelleri

San Francisco Şehir Merkezi Otelleri

Bu şehirde birbirinden kaliteli ve lüks otelleri bulabilirken, yine oldukça kaliteli fakat biraz daha uygun konaklama birimlerini de bulmak mümkün. Özellikle nereye bakacağınızı biliyorsunuz. Şehirdeki en ideal otellerden bazıları ise ;

–St. Regis San Francisco – 5 Yıldız

St. Regis San Francisco da Nerede Kalınır

St. Regis San Francisco

Şehirdeki en çok tercih edilen lüks otellerden biri olan St Regis, konum olarak şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Aile odaları, yüzme havuzu ve barı da olan bu otelin en güzel yanı da, erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri olması. Yani bu otelde 1-2 ay önce rezervasyon yapacak olursanız, 4 yıldızlı otel fiyatına kadar bu otelde odaları bulabiliyorsunuz.

Otel, Union Meydanı‘na 7 dakika yürüme mesafesinde bulunurken, San Francisco Modern Sanat Müzesi‘ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Lüks otel arayanların gönül rahatlığıyla göz atabileceği bir tesis diyebiliriz. Oteli İncelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

–Hilton San Francisco Union Square – 4 Yıldız

Hilton San Francisco da Nerede Kalınır

Hilton San Francisco Union Square

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevap olan Hilton, Union Meydanı’ndaki güzel ve merkezi konumu sayesinde şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri.

Aile odaları ve yüzme havuzu da olan bu otelden, Union Meydanı’nın tam kalbine yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu lüks otele de göz atabilirsiniz. Oteli İncele & güncel fiyatlara göz at

–Hyatt Regency San Francisco – 4 Yıldız

Hyatt Regency San Francisco da Nerede Kalınır

Hyatt Regency San Francisco

Finans Bölgesi’nde bulunan bu otel, iş amaçlı San Francisco’ya seyahat edenlerin en çok tercih ettiği tesislerden biri. Bölge olarak Fisherman’s Wharf sınırları içerisinde yer alan bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri.

Ayrıca şehir merkezindeki 4 yıldızlı otellere nazaran fiyat bakımından biraz daha uygun denebilir. Otelin olumlu konuk yorumlarına ve yüksek konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Oteli incelemek için tıklayın

San Francisco Ucuz Otel Tavsiyeleri

San Francisco ucuz otel tavsiyesi

Ucuz otel derken, şehirdeki en ucuz oteller değil de, hem konum bakımından hem de hizmet ve konfor bakımından konaklanabilecek en ucuz otellere göz atacağız. Yani aşağıdaki 2 otel tavsiyesi şehirdeki en ucuz oteller değildir, fakat en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerdir.

King George – 3 Yıldız

King George San Francisco da Nerede Kalınır

King George

Union Meydanı’nın tam kalbinde yer alan bu otel, şehrin en popüler otellerinden. Sebebi de bulunduğu konuma göre fiyatının oldukça uygun olması. Ayrıca otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli İncele

Chelsea Inn – 3 Yıldız

Chelsea Inn

Chelsea Inn

San Francisco Otelleri arasında yine popüler bir tesis olan Chelsea Inn, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Konum olarak şehrin kalbine 3 km uzaklıkta bulunan bu otelden, turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Şehir merkezine biraz uzak olsa da, fiyatının oldukça uygun olmasından dolayı göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz otellerden biri. Oteli incele

San Francisco Şehir Merkezi Otelleri

San Francisco Otelleri - San Francisco'da Nerede Kalınır

Şehirdeki en merkezi oteller için Union Meydanı bölgesine göz atabilirsiniz. Burası şehrin tam kalbidir ve turistik yerlere de oldukça kolay bir ulaşım ağı sunmaktadır.

Şehir merkezindeki otellerin büyük bir bölümü, diğer bölgelerdeki otellere nazaran daha da pahalıdır. Bu yüzden merkezde otel tercihi yaparken tam şehrin kalbinde konaklamak yerine, yine merkez sayılan, fakat şehrin tam kalbine 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunan otellere göz atın deriz. Konum bakımından hiçbir farklılık olmasa da fiyat bakımından çok daha uygun olacaktır.

–InterContinental San Francisco

InterContinental San Francisco

InterContinental San Francisco

Şehir merkezinin tam kalbinde yer alan bu 4 yıldızlı otel, kendi kategorisindeki otellere nazaran biraz daha pahalı. Fakat tam merkezde olmak isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

–Handlery Union Square Hotel 

Handlery Union Square Hotel 

Handlery Union Square Hotel

Union Meydanı’nın en yoğun yerinde, oldukça işlek bir caddede bulunan bu otel konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden. 8+ konuk değerlendirme puanı ve gezilecek yerlere yakınlığıyla ünlü bu orta bütçeli otel de, merkezde konaklamak isteyenlerin göz atabileceği bir tesis. Oteli incele & fiyatlara göz at

San Francisco’da Gezilecek Yerler Listesi

San Francisco da nerede konaklanır

San Francisco’da kalınacak en güzel yerler, şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerine yakın konumlarda yer alıyor. Eğer bütçe konusunda sıkıntınız yoksa, şehrin öne çıkan turistik yerlerine yakın otelleri ve diğer konaklama birimlerini tercih etmeyi de düşünebilirsiniz. San Francisco’daki en popüler gezilecek yerler ise ;

 • Golden Gate Köprüsü
 • Alcatraz Adası
 • Golden Gate Parkı
 • Lombard Street
 • Union Meydanı (Şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir)
 • Pier 39
 • San Francisco Modern Sanatlar Müzesi
 • Coit Kulesi

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi daha listeye eklemek mümkün. Fakat şehirdeki turistik yerlere yakınlığı ve popülerlik açısından oldukça ünlü olan bu 4 bölge, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölgelerdendir.


Booking.com

İLGİLİ ;