San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Bölge seçimi yaptıktan sonra, her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

San Diego, New York veya San Francisco kadar olmasa da, yine de ABD‘nin en pahalı şehirlerinden biri. Zengin bir tarihe ve Kaliforniya Eyaletindeki en iyi plajlara ev sahipliği yapan bu şehirde konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek 3 bölge var. Bunlar ;

 • Old Town (Eski Şehir Bölgesi) – İş amaçlı seyahat edenlerin favorisi
 • Gaslamp Quarter – Bütçe dostu
 • Downtown (Şehir Merkezi) – Bütçe sıkıntısı olmayan, şehrin kalbinde olmak isteyenler için.

San Diego’da Nerede Kalınır ? – Konaklama Tavsiyeleri

Şehirde konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bu bölgelerin her biri tüm turistlerin tercih edebileceği bölgelerden değil.

Bazı bölgeler, şehirdeki gezilecek yerlere oldukça uzak olabilirken, bazıları ise, şehir merkezi ile alakası olmayan konumlarda bulunuyor ve daha çok Amerikan turistler tarafından tercih ediliyor.

1-3 günlük konaklama için en ideal bölgeler, yukarıda bahsetmiş olduğumuz 3 bölgedir. Şimdi gelelim bu 3 bölgenin özelliklerine ;

1.Eski Şehir ve Otelleri

Eski Şehir ve Otelleri

Balboa Park

Bölge, 1800’lerin başında kurulmuş olan ilk İspanyol yerleşim yeri olması bakımından önemli bir yere sahip.

Günümüzde tarihi cazibesi ve mimarisini koruyan bu bölge, şehirdeki ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölgedir.

Burası, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümünü bir arada görebileceğiz, yapılacak aktivitelerle dolu olan bir bölge.

Birbirinden güzel tarihi yapıları, parkları ve şehirdeki en kaliteli restoranlardan bazılarını bulabileceğiniz bu bölge, şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapıyor.

Eski Şehir bölgesindeki en çok tercih edilen otellere göz atmak için tıklayın

Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

2.Gaslamp Quarter Bölgesi ve Otelleri

San Diego Ucuz Otel Tavsiyeleri

Şehrin merkezindeki en eski mahallelerden biri olan Gaslamp bölgesi, daha çok ucuz otel arayan turistlerin tercih ettiği bölgelerden.

Bu bölgedeki konaklama ücretleri şehirdeki diğer bölgelere nazaran uygun olmasının yanında, bölgenin konumu oldukça merkezi. Yani ucuz diye, şehrin ücra köşelerinde konaklamanıza da gerek yok.

Bu bölgede, 2-3 yıldızlı düşük bütçeli otelleri bulabileceğiniz gibi, 4-5 yıldızlı uygun fiyatlı lüks otelleri de bulabilirsiniz.

NOT : Bu bölge şehirde en çok tercih edilen bölgedir. Turistlerin favori bölgesi olarak bilinen Gaslamp’a göz atmadan karar vermeyin deriz.

Gaslamp Quarter Bölgesi Otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz

Gaslamp Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Pendry San Diego – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, turistlerin en çok tercih ettiği konaklama birimi olmasının dışında, yüksek konuk değerlendirme puanı ve merkezi bir konuma sahiptir. San Diego Kongre Merkezi’ne 500 metre mesafede yer alan bu otel, daha çok iş amaçlı seyahatler için tercih ediliyor olsa da, kültür gezisi için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden biri.
 • Comfort Inn Gaslamp Convention Center – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, bütçe dostu bu konaklama birimine göz atabilirsiniz. Otel, kongre merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Güzel kahvaltısı ve konumu ile dikkat çeken bu otele de mutlaka göz atın deriz.

3.San Diego Şehir Merkezi ve Otelleri

Şehir Merkezi ve Otelleri

Merkez

San Diego’ya ne amaçla gidiyorsanız gidin bu şehir merkezi bölgesini seveceksiniz.

Burada konaklamasanız dahi, turistik yerlerden veya iş toplantılarından bunaldığınızda birkaç şey içmek için uğrayabileceğiniz en güzel bölge.

Bu bölge, şehrin kalbinin attığı yer. Yani burada konaklayarak şehirdeki en önemli cazibe merkezlerine, gezilecek yerlere ve gece hayatı için en ideal mekanlara yakın olursunuz.

Tarzınız, zevkiniz veya bütçeniz ne olursa olsun, bu bölgede her turist için eğlenebilecek mekanları, birbirinden kaliteli barları, restoranları ve kafeleri bulabilirsiniz.

Şehir merkezi, eğlenceli gece hayatının dışında şehirdeki diğer bölgelere de çok iyi bir ulaşım ağı sunuyor. İster toplu taşıma araçlarıyla, isterseniz de uzun yürüyüşler sonrasında şehirdeki en önemli gezilecek noktalara ulaşabilirsiniz.

Tabii bu bölgede konaklama fiyatları diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle 4-5 yıldızlı oteller, burada biraz daha pahalı.

Eğer gece için de güzel bir mekan ararsanız, Onyx Room adlı mekana uğrayın derim. Dans pistinden kaliteli kokteyllere aradığınız gece hayatını burada bulabilirsiniz.

Şehir Merkezi Otellerine göz atmak için tıklayın

San Diego Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Wyndham San Diego Bayside – 3 Yıldız ; Sadece merkezdeki değil, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Orta bütçeli seyahatler için ideal bir tesis olan Wyndham, San Diego Havaalanı’na ücretsiz servisi olan tesislerden. 3 yıldızlı bir tesis olmasına rağmen gayet şık ve modern.
 • Horton Grand Hotel – 4 Yıldız ; Gaslamp Quarter bölgesine de yakın olan bu tesis, merkezi oteller arasında en lüks olanlardan. Süper merkezi konumu ve çiftlerin vermiş olduğu 9+ bir konuk değerlendirme puanı ile düşünülebilecek seçeneklerden.
 • Carte Hotel San Diego Downtown, Curio Collection By Hilton – 4 Yıldız; Bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden. Bunun en önemli nedeni ise, otelin 2019 haziranında açılmış olması. Henüz yeni sayılan bu otelde biraz daha uygun fiyata konaklamak isteyenler için.Booking.com

San Diego Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

San Diego Otel Fiyatları ve Rezervasyon

San Diego’da otel fiyatları genellikle 65$’dan başlamakta ve 350$’a kadar çıkabilmektedir.

Bu şehirde 65$’nın altında bir ücrete sadece birkaç tesis bulabilirsiniz. Tabii onlar da, pansiyon tarzı konukevleri olacak veya şehir merkezi ve turistik yerler ile pek alakası olmayan bölgelerde bulunuyor olacaktır.

Bu şehirde en ucuz otel için en azından 65$’ı gözden çıkarmanızda yarar var.

Ortalama 85-180$ arası bir ücrete de şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde, hatta erken rezervasyon fırsatları olan 5 yıldızlı tesislerden bazılarında bile konaklayabilirsiniz.

Şehirde 3-5 hostel bulunuyor, fakat pek tatmin edici konumlarda bulunmadığından dolayı hostelleri es geçin deriz.

Diğer konaklama birimleri ise, çoğunlukla daireler ve motellerden oluşuyor. Motellerin otellerden pek farkı olmadığından dolayı, bu tesislere de mutlaka göz atın.

San Diego’da otel rezervasyonu için, Booking en ideal sitelerdendir. Bu sitede, ”Check Inn” yaparken ne kadar vergi ve ek ücret ödemeniz gerektiğini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Ucuz San Diego Otelleri

San Diego Nerede Kalınır

San Diego Konaklama Tavsiyesi

San Diego’da ucuz bir otel arıyorsanız, şehirdeki en ucuz ve en ideal aşağıdaki 3 otel önerisinde aradığınızı bulabilirsiniz.

Aşağıdaki otel önerilerinin çoğu bu fiyat aralığında konaklanabilecek en ideal tesislerdir.

1.Baymont by Wyndham San Diego Downtown – 2 Yıldız

Baymont by Wyndham San Diego da nerede kalınır

Baymont by Wyndham San Diego Downtown

Şehir merkezindeki en ucuz tesislerden biri olan bu Motel, konum olarak güzel bir yerde bulunuyor.

Motel, 5 km uzaklıktaki San Diego Havaalanı’na da ücretsiz servis sağlamaktadır. Geniş aile odaları da olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 75$’dan başlamaktadır. Yani şehrin en ucuz tesislerinden biri.

2.Good Nite Inn San Diego Airport/SeaWorld – 2 Yıldız

Good Nite Inn San Diego Airport/SeaWorld - San Diego da kalınacak yerler

Good Nite Inn San Diego Airport/SeaWorld

Eski Kent Merkezi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesiste gecelik konaklama ücretleri 65$’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en ucuz otellerden biri.

Konum olarak süper merkezi olmasa da, fena sayılmaz. Ayrıca şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri ve güzel konuk değerlendirme puanına sahip.

3.Comfort Inn Gaslamp Convention Center – 3 Yıldız

Comfort Inn Gaslamp Convention Center - San Diego da nerede kalınır

Comfort Inn Gaslamp Convention Center

Yukarıda Gaslamp bölgesinde önerdiğimiz bu tesis, şehirdeki en ucuz otellerden biri olmakla beraber, en şık ve modern olanlardan.

Konum olarak gayet merkezi bir yerde bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 85$’dan başlamaktadır.

San Diego’da konaklama tavsiyesi olarak daha birçok otelden, dairelerden veya diğer konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri ve en çok tercih edilen bu oteller, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz tesislerden.

Eğer yukarıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulamadıysanız, ki rahatlıkla bulabilirsiniz, aşağıdaki iki bölgeye de göz atabilirsiniz. Ancak bu iki bölgeyi son tercih olarak düşünün. Yani yukarıdaki 3 bölgede aradığınızı bulamazsanız göz atın. Yoksa direkt es geçebilirsiniz.

San Diego Şehir Merkezi - Nerede konaklanir

North Park (Kuzey Parkı) : Şehirdeki en havalı bölgelerden biridir. Amerikan yemeklerini deneyebileceğiniz birbirinden kaliteli ve popüler restoranlara ev sahipliği yapıyor. Amerikalı turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinse de, şehirde 2-3 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlamıyorsanız, bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Ocean Beach Bölgesi ; Bu bölge, plajı ile ünlü, şehir merkezinin dışında bulunan bir bölgedir. Daha çok ailece seyahat eden Amerikalı turistlerin tercih ettiği bir yerdir. Eğer, ailece bir tatil için San Diego’ya gidiyorsanız, bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

San Diego Otel Tavsiyeleri

La Pensione Hotel – 3 yıldız

La Pensione Hotel - San Diego da nerede kalınır

La Pensione Hotel

Hem google hem de booking konuk yorumlarına bakarak, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan La Pensione Hotel, San Diego’nun hareketli Little Italy bölgesinde yer alıyor. Yani hem şehir merkezine hem de San Diego’da gezilecek yerlere bu otelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ekonomik fiyatlı odalarıyla da ilgi gören otel, San Diego’da önerebileceğimiz orta bütçeli bir oteldir.

The Westgate Hotel – 4 yıldız

The Westgate Hotel - San Diego da nerede kalınır

The Westgate Hotel

San Diego merkezinin muhteşem manzaralarına sahip bu otel çatı katındaki açık yüzme havuzu ve ultra lüks konforuyla ilgi görüyor. Şehirdeki en popüler otellerden biri olsa da, biraz daha lüks severlere hitap ettiğinden herkesin konaklayabileceği bir otel değil.

San Diego’da Gezilecek Yerler

San Diego da nerede kalınır

San Diego’da gezilecek yerlere göre bir konaklama birimi tercih etmeyi planlıyorsanız, şehirdeki en ünlü turistik noktalar hakkında az çok fikir sahibi olmanızda da yarar var. Şehirdeki en popüler çekim merkezleri ise ;

 • Balboa Parkı
 • La Jolla
 • Old Town (Eski Şehir Bölgesi)
 • USS Midway Müzesi
 • SeaWorld San Diego
 • San Diego Hayvanat Bahçesi
 • Cabrillo Ulusal Anıtı
 • Belmont Park

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olan şehir merkezi, şehirdeki en lüks otellere ev sahipliği yapıyor olsa da, çok sayıda erken rezervasyon otel fırsatlarına sahip. Bu yüzden 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, şehir merkezindeki fırsat indirimi olan otellere ve dairelere mutlaka göz atın deriz.


Booking.com

İLGİLİ: