Yunanistan‘ın tatil cenneti Samos Adası, Sisam olarak da bilinen en güzel Yunan Adaları’ndan biri. Birbirinden güzel plajları ve doğal çekim merkezleri ile eşsiz bir tatil deneyimi sunan bu adada, nerede konaklayacağınıza da doğru bir şekilde karar vermek için adadaki bölgeler hakkında bir fikir sahibi olmanızda yarar var.

Samos Adası, Yunanistan’ın en pahalı adalarından olan Mykonos ve Santorini kadar pahalı değil. Fakat yine de tesis seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza da karar vermeniz gerekebilir.

Samos Adası’nda nerede kalınır ? adlı bu yazıda, adanın en güzel merkez otellerini, otel fiyatlarını ve Samos’ta konaklama için birçok konaklama önerilerini bulabilirsiniz.

Samos’ta Nerede Kalınır? – En Güzel Konaklama Bölgeleri

Samos Adası’nda konaklama tavsiyesi için göz atabileceğiniz 4 bölge bulunmaktadır. Bunlar ; Samos Merkez, Pisagor (Pythagoreion), Kokkari ve Marathokampos bölgeleridir. Bu 4 bölge farklı bütçeye ve zevke göre değişiklik gösterebiliyor.

Peki hangi bölgede kalmalı ?

 • Samos Merkez ; Adanın en çok tercih edilen bölgesi. Nedeni ise, hem diğer bölgelere ve plajlara, hem de turistik cazibe merkezlerine kolay bir ulaşım ağı sunuyor olması.
 • Pythagoreion ; Pisagor olarak da bilinen  bu bölge, adanın popüler plajlarına ev sahipliği yapmasıyla seviliyor. Daha çok plaj, deniz ve güneşin keyfini çıkarmak için Samos’a gidenlerin tercih edebileceği bir bölge.
 • Kokkari ; Çift olarak Samos tatil planı yapanların en çok tercih ettiği bölge. Çok sessiz ve sakin bir bölge olmasa da, Samos merkeze nazaran daha huzurlu bir bölge denebilir.
 • Marathokampos ; Düşük bütçeli bir Samos tatili planlıyorsanız bu bölgeyi de inceleyebilirsiniz. Adanın en az popüler konaklama bölgesi olsa da, ucuz Samos otellerini bulabileceğiniz adrestir.

1.(Pythagorion) Pisagor ve Otelleri

Pisagor Bölgesi ve Otelleri

Eşsiz Pisagor Limanı manzarası

Pythagoreion bölgesi olarak da bilinen Pisagor, Tripadvisor, Booking, Expedia ve Trivago gibi sitelere göre, adanın en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden biri. Bunun en önemli sebebi de, daha çok adadaki en popüler plajlara ev sahipliği yapıyor olması, güzel konumu ve canlı atmosferidir.

Bu bölge ayrıca, Samos’ta gezilecek turistik ve tarihi yerlere oldukça kolay ulaşabileceğiniz bir bölgedir. Yani her ne kadar ada tatili için Samos’a gidiyor olsanız da plajlardan sıkıldığınızda kültür gezisi yapabileceğiniz eşsiz yerleri de bulabilirsiniz.

Hem adanın merkezine, hem de Samos’un en iyi plajlarına yakın bir konumda olmak için tercih edilebilecek en ideal bölgedir. Ayrıca bu bölgede orta bütçeli ve düşük bütçeli otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Pisagor Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Pisagor

Pisagor Otel Tavsiyeleri

 • Proteas Blu Resort – 5 Yıldız ; Plaj kenarında özel bir plaj alanına sahip bu lüks otel, Pisagor bölgesinin merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Samos’ta lüks bir otelde tatil planı yapıyorsanız, bir göz atın deriz.
 • Doryssa Seaside Resort – 5 Yıldız ; Bölgenin merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu tatil köyü de, plaj kenarındaki muhteşem konumu ile dikkat çekiyor. Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olduğundan dolayı da göz atmaya değer.
 • Belvedere – 2 Yıldız; Samos’un en ucuz otellerinden bir tanesi olan Belvedere, ucuz olmasına rağmen, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olması ve gayet modern olması da güzel. Bütçeli bir Samos Adası tatili planlıyorsanız göz atabilirsiniz.

2.Samos Merkezi ve Otelleri

Samos Merkez ve Otelleri

Samos Merkez

Adada konaklama için tercih edilebilecek en ideal, en merkezi ve turistik yerlere ulaşım için en ideal olan bölge, Sisam Merkez olarak da bilinen ada merkezidir.

Bu bölge, adanın diğer bölgelerine en rahat şekilde ulaşım ağı sunan, en fazla konaklama seçeneğine ev sahipliği yapan, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerdendir. Diğer bölgeler ile kıyaslandığında biraz daha pahalı konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olsa da, düşük bütçeli bir Samos tatili planlamıyorsanız, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölgedir.

Samos Merkez Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Samos Merkez

Samos Merkez Otel Tavsiyeleri

 • Samos Hotel – 3 Yıldız ; Daha çok orta bütçeli ve ucuz otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Merkezi konumu sayesinde düşünülebilecek tesislerden olsa da, otel konusunda seçici biriyseniz es geçebilirsiniz.
 • Blue Style Resort – 4 Yıldız ; Samos Adası tatili için en ideal otellerden. Plaj kenarındaki konumu ile sevebileceğiniz şık otellerden biri. Samos’ta her şey dahil olan 2 otelden biridir. Diğer her şey dahil olan otel ise, Samina Inn adlı tesistir.

3.Kokkari ve Otelleri

Kokkari ve Otelleri

Kokkari denize nazır muhteşem restoranlarıyla da ünlüdür.

Samos Adası’nın en ünlü plajlarından biri plan Kokkari Plajı‘na ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok çiftlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinse de, ailece de tercih edilebilecek bir yer.

Daha çok orta ve düşük bütçeli otellere ev sahipliği yapan bu bölgede, birkaç tane de lüks oteli bulabiliyorsunuz.

Bölge, diğer bölgelere ve plajlara ulaşımın kolay olduğu yerlerden biri. Ayrıca bu bölgede konaklayarak başka bir yere gitme gibi bir ihtiyacınız olmayacaktır. Aradığınız birçok şeyi Kokkari’de rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Kokkari Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Kokkari

Kokkari Otel Tavsiyeleri

 • Semeli – 4 Yıldız ; Bölgenin merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu lüks otel, adadaki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. 9+ konuk değerlendirme puanıyla göz atabileceğiniz bir tesis.
 • Sunrise Beach – 3 Yıldız ; Kokkari Plajı’na  5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak bölgedeki en ideal tesislerden biri.

4.Marathokampos ve Otelleri

Samos ta Nerede Kalınır

Samos Adası’nda konaklama tavsiyesi olarak önerebileceğim en son bölge ise, Marathokampos bölgesidir. Eğer yukarıdaki 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulamadıysanız, bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Fakat bu bölge, en son göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz yerlerden.

Marathokampos konum olarak çok merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, bölgeden diğer bölgelere ve merkeze ulaşabiliyorsunuz.

Marathokampos Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Marathokampos

Marathokampos Otel Tavsiyeleri

 • Kerkis Bay – 3 Yıldız ; Samos Adası’nın en güzel otellerinden biri olan Kerkis Bay, orta bütçeli bir ada tatili için düşünülebilecek seçeneklerden. Olumlu konuk yorumları ile öne çıkan otel, bölgedeki en ideal tesislerden biri.
 • Pantheon – 3 Yıldız ; Ormos Plajı’na 3 dakika yürüme mesafesindeki merkezi ve güzel konumu ile, bölgedeki en çok tercih edilen tesislerden biri.

Ucuz Samos Otel Tavsiyeleri

Proteas Koyu

Proteas Koyu – Proteas Blu Resort adlı 5 yıldızlı otelin bulunduğu yerdir

Samos Adası’nda ucuz bir otel tavsiyesi için birbirinden uygun fiyatlı ve kaliteli otellerden bahsetmek mümkün. Fakat adanın merkezinde ucuz bir otel arıyorsanız, çok da ucuza tesisleri bulamayacağınızı unutmayın.

Adadaki ucuz otellerin büyük bir bölümü yukarıda bahsetmemiş olduğumuz Karlovasi bölgesinde bulunabilir. Bunun yanında, Marathokampos ve Pisagor’da da uygun fiyatlı otelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Adanın en uygun fiyatlı ve en konaklanabilir otellerinden bazıları ise ;

Notis Hotel

Notis Hotel - Samos ta nerede kalınır

Notis Hotel

Sisam merkeze sadece 1 km uzaklıkta bulunan bu tesis, adanın en ucuz oteli olmasa da, bulunduğu konumdaki diğer tesislere nazaran oldukça uygundur. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla öne çıkan tesis, özellikle çiftler tarafından ilgi görüyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Lemos Hotel

Lemos Hotel - Samos ta nerede kalınır

Lemos Hotel

Kokkari otelleri arasında en çok tercih edilen bu düşük bütçeli otel, 8+ konuk değerlendirme puanı ve modern odaları ile popülerdir. Sahildeki güzel konumu ile dikkat çeken otel, Samos’ta ucuza nerede kalmalı ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Hotel Anthousa

Hotel Anthousa - Samos ta nerede kalınır

Hotel Anthousa

Sisam Merkezindeki otellerden biri olan bu bütçeli tesis, pansiyon tarzı bir konukevidir. Adanın en iyi konumuna sahip olmasına rağmen, uygun fiyatlı odalarıyla göz atabileceğiniz tesislerden. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Samos Plajları adlı yazımıza göz atarak da, adanın tam olarak hangi bölgelerinin popüler olduğunu görebilirsiniz. Özellikle plaja yakın bir yerde konaklamayı planlıyorsanız, bunun için kesinlikle Pisagor bölgesine göz atılmalı.

Samos Otel Fiyatları

Samosta nerede kalınır

Samos – foto kaynak ; flickr / Alain LE GUEN

Samos Adası’nda otel ücretleri 35€’dan başlamakta ve 250€+ kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalam 45-90€ arasında adadaki birçok otelde konaklayabilirsiniz.

Sezona göre otel fiyatlarında az çok oynamalar olabiliyor. Fakat genel olarak fiyatlar bu aralıktadır.

50€’nun altında fiyata birbirinden güzel pansiyon tarzı konuk evleri ve 2 yıldızlı butik otelleri bulabilirsiniz. Hatta 3 yıldızlı birçok oteli de, 50€’nun altında bir fiyata bulabilirsiniz. Tabii tatilinize 3-4 gün kala rezervasyon yapıyorsanız fiyatlar biraz daha yüksek olacaktır.

Samos Adası’nın otel fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız, en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanızda yarar var. Erken rezervasyon fırsat indirimleri ile çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz.

Aegeon Hotel Samos

Aegeon Hotel Samos

3 yıldızlı Aegeon Hotel

Samos’ta kalınacak yerler arasında bizim diğer oteller arasında gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz bu 3 yıldızlı tesis, Samos Adası’nın en iyi otellerinden biri olduğu gibi, turistlerin en çok tercih otellerdendir.

Otel, orta bütçeli bir Samos tatili için tercih edilebilecek tesislerden. Yani süper lüks bir otel değil. Konum olarak da, Karlovasi bölgesinde bulunmaktadır ki yukarıda bu bölgeden bahsetmedik. Çünkü bu bölgede konaklama için tercih edilecek çok fazla sayıda otel yok ve konum olarak çok merkezi bir yer değil.
Otelin konumuna göz atarak tam olarak adanın neresinde bulunduğuna göz atabilirsiniz.

Not : Otel, abartılacak bir yanı olmayan, şirin, bahçeli ve denize yakın bir otel. Ucuz olduğu için otel yorumlarına ve fiyatına mutlaka göz atın deriz. Her turistin sevebileceği bir otel olmasa da, otel konusunda çok seçici değilseniz bu oteli sevebilirsiniz.

Aegeon Hotel, Samos’taki en iyi otel olmasa da, orta bütçeli bir tatil için düşünebilecek en ideal otellerdendir. Otelin Yorumlarına ve Gecelik Fiyatına Göz At

Samos ta nerede kalmali

Foto kaynak ; flickr / jtstewart

Samos Adası’nda kalınacak yerler için daha birbirinden güzel otellerden ve diğer konaklama birimlerinden bahsetmek de mümkün. Samos, romantik veya balayı otellerinin çok az olduğu hatta bu tür tatiller için en az tercih edilen adalardan biridir. Bu yüzden balayı için Samos yerine çok daha güzel diğer adalara (Mesela Mykonos veya Santorini) göz atın. Ayrıca Samos’ta her şey dahil olan sadece 2 otel bulunmaktadır. Bunlar arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız, yukarıda bahsetmiş olduğumuz Blue Style Resort adlı 4 yıldızlı tesise göz atın deriz.


Booking.com

İLGİLİ ;