İtalya‘nın en turistik ve en sevilen şehirlerinden olan Roma, konaklama konusunda çok farklı seçenekler sunuyor. Ultra lüks otellerden düşük bütçeli butik otellere, hostellerden konukevlerine hemen her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimini bu şehirde bulabilirsiniz.
Roma’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölge, şüphesiz şehrin kalbinin attığı yer olan ‘Centro Storico’ (tarihi şehir merkezi) olsa da, bu bölgenin dışında daha birçok farklı bölgeden ve mahalleden bahsetmek mümkün.

Roma’nın en gözde turistik yerlerinin büyük bir bölümü şehrin ana ulaşım merkezi olan Stazione Termini ile batıda Vatikan arasındaki bölgede yoğunlaşıyor. Fakat şehrin birçok farklı bölgesinde mutlaka görülmesi gereken tarihi ve turistik cazibe merkezleri olduğundan, şehirdeki birkaç bölgeye göz atmakta yarar var.

Roma’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

 • Şehirdeki iyi konaklama bölgesi, Tarihi Kent Merkezi – Centro Storico‘dur. Pahalıdır ancak turistik yerlere en yakın olan bölgedir.
 • Roma’da gece hayatı için nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap Trastevere Bölgesi‘dir.
 • Roma’da en romantik konaklama bölgesi  Aventine Bölgesi‘dir.
 • Lüks severlerin favorisi olan bölge Via Veneto Bölgesi‘dir.
 • Roma’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri, Kolezyum çevresi – Celio Bölgesi‘dir.
 • Roma havaalanından otelime en kolay şekilde ulaşayım diyenler için en ideal bölge ise, Termini Merkez İstasyonu Bölgesi‘dir.

1.Tarihi Kent Merkezi – Navona Meydanı Çevresi

Roma'da Nerede Kalmalı?

Navona Meydanı

Tarihi Kent Merkezi (Centro Storico – Navona Meydanı), Roma’da en çok tercih edilen konaklama bölgesi. Sebebi de oldukça basit ; Her yere yakın.

Bu kadar merkezi bir yerde konaklamak biraz bütçe gerektiriyor. Bu yüzden, fazladan otellere 20-40€, restoranlara 10-20€ ve kafelere 5-15€ ödemek problem değil diyorsanız, şehrin en iyi konaklama bölgesi Navona Meydanı ve çevresidir.

Navona Meydanı ve Pantheon, buradaki otellerin hemen hemen hepsine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunur. Bu da, çok fazla yürümeden şehrin en önemli gezilecek yerlerini görebileceğiniz anlamına gelir.

Aynı zamanda şehrin en çok tercih edilen yeri olan bu bölge, genel olarak pahalı. Fakat 2-3 yıldızlı otellerde konaklarım diyorsanız, Roma’da konaklama için düşünülebilecek yerlerden biridir. Bölge, daha çok lüks otellere ev sahipliği yapıyor olsa da, birkaç uygun fiyatlı tesisleri de burada bulabilirsiniz.

Bu bölgede birbirinden güzel barları, restoranları ve kafeleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğinizi de unutmayın.

Bölgenin Artıları ; 

 • Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde
 • Otel ve diğer konaklama seçenekleri fazla
 • Şehirdeki en güzel, en kaliteli ve en popüler restoranlara, kafelere ve alışveriş yerlerine yakın konumda
 • Şehrin kalbinin attığı yer

Bölgenin Eksileri ; 

 • Pahalı
 • Şehrin en turistik yeri, kalabalık
 • Kolezyum, Palatino Tepesi ve Roma Forumu biraz uzak (20-30 dakika yürüme mesafesinde)

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ;

 • İlk olarak 3 yıldızlı Hotel Sole Roma adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis, Tripadvisor, booking ve expedia’ya göre, şehirdeki çiftlerin en çok tercih ettiği otel. 9.5 gibi çiftlerden puan almış olması da, bunun en önemli kanıtı. Fakat otel, aile odalarıyla da hizmet veriyor. Yani, orta bütçeli bir konaklama birimi arayan her turistin gönül rahatlığıyla göz atabileceği bir tesis.
 • Navona Theatre Hotel – 3 Yıldız ; Bu otelden çıkıp nereye gideceğinize daha karar vermeden şehrin en merkezi meydanı olan Navona’ya ulaşacaksınız. Bu otel, Navona Meydanı’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Muhteşem bir manzaraya sahip terası ile ünlü olan bu otelin sırf konuk yorumlarına ve fiyatına bakarak bile tercih yapmak mümkün.
 • Hotel Residenza In Farnese – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir tesis. Konum muhteşem, aile odaları ve havaalanı servisi var. Navona Meydanı ise, sadece 7 dakika yürüyüş mesafesinde.

Yukarıdaki otellerden daha lüks veya daha düşük bütçeli bir otel veya diğer konaklama birimleri arıyorsanız, bölgedeki tüm otellere Booking üzerinden göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tarihi Kent Merkezi (Navona Meydanı) çevresindeki gezilecek yerler

 • Navona Meydanı
 • Dört Nehir Çeşmesi
 • Panteon
 • Campo de’ Fiori
 • Sant’Agnese in Agone Kilisesi
 • Piazza Farnese
 • Largo di Torre Argentina

2.Trastevere Bölgesi

Trastevere Bölgesi - Romada Nerede Kalınır Haritası ?

Trastevere bölgesi

Roma’da konaklama için en ideal bölgelerden bir diğeri olan Trastevere Bölgesi, bu şehirde severek konaklayabileceğiniz bölgelerden biri.

Birbirinden güzel renkli evleri, canlı atmosferi, gece hayatı ve turistik yerlere kolay ulaşım ağıyla, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgelerden biri.

Bu bölge, başlı başına görülmeye değer bir yer. Yani bu bölgede konaklamayacak dahi olsanız buraya mutlaka Roma gezinizde göz atın deriz.

NOT : Trastevere, tarihi şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Ve burası, daha çok geceleri de dışarıya çıkmayı planlayanların tercih edebileceği bir bölge. Ancak bu bölgeden Navona Meydanı veya Kolezyum tarafına yürüyerek 5-10 dakikada gidemeyeceğinizi unutmayın (Şehrin önde gelen bu iki yeri, Trastevere’ye ortalama 25-35 dakika yürüme mesafesinde).

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ;

 • VOI Donna Camilla Savelli Hotel adlı 4 yıldızlı tesis, bölgenin en popüler lüks otellerinden. Trastevere Santa Maria Meydanı otele 5 dakika yürüme mesafesinde.
 • Hotel Trastevere adlı 3 yıldızlı otel ise, biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği tesislerden. Güzel konum, ideal fiyat ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip.
 • Bu bölgede HOSTELDE konaklamak isterseniz de ; Hostel Trastevere‘ye gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Bu hostel, konum olarak bölgedeki en çok tercih edilen tesislerden biri olduğu gibi, gece hayatı için popüler olan noktalara da yürüme mesafesinde. Ayrıca hostelin, sadece erkekle veya sadece kızlar için de dorm/paylaşımlı odaları bulunmaktadır.

Bölgedeki diğer popüler konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz

3.Via Veneto Bölgesi 

Roma'da Nerede Kalınır Haritası ?

Roma’da Nerede Kalmalı ?

Roma’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arıyorsanız, aradığınızı Via Veneto Bölgesi‘nde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölge, hem konum olarak hem de birçok turistik noktaya, önemli mahallelere ve alışveriş yerlerine yakın (İspanyol Merdivenleri‘ne yakın olmak istiyorsanız, bu bölgedeki bazı tesislerin bu merdivenlere 10 dakikadan kısa bir yürüyüş mesafesinde olduğunu da unutmayın)

Via Veneto, Roma’daki en pahalı otellere ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Çok ucuz bir otel veya diğer konaklama birimlerini arıyorsanız, bu bölgeyi es geçmenizde yarar var.

Via Veneto bölgesinde konaklama birimleri genel olarak 4-5 yıldızlı tesislerden oluşuyor olsa da, birkaç tane de 2-3 yıldızlı otel bulmak mümkün. Bu 2-3 yıldızlı oteller de Roma’nın fiyat ortalamasına bakarak oldukça uygun denebilir.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak ;

 • Bütçeli bir otel olarak Hotel Medici adlı 3 yıldızlı tesise göz atarak başlayabilirsiniz. Bu otel, konum olarak Villa Borghese Parkı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Kolezyum ve Navona Meydanı gibi şehrin önde gelen gezilecek yerleri ise, otele 2 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • veya 4 yıldızlı biraz daha lüks bir otel için de Albergo Ottocento adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, bölgedeki en lüks tesislerden biri olduğu gibi, en popüler otellerden biridir. Bu otelin turistler arasında popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri ise, tesisin İspanyol Merdivenleri’ne 5 dakika yürüme mesafesinde olmasıdır.

4.Celio – Kolezyum Bölgesi 

Kolezyum Roma'da En Ucuz Nerede Kalınır ?

Kolezyum

Roma, denilince akla ilk gelen yerlerden biri de şüphesiz Kolezyum oluyor. Çoğu turistin Roma gezisine buradan başladığını düşününce, burada konaklamakta kolay bir Roma turu için tercih edilebilir.

Burası, şehirde konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesi, ayrıca konum olarak da diğer turistik noktalara çok uzak değil.

Burada konaklayarak Kolezyum, Palatino Tepesi ve Roma Forumu gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına yakın olursunuz. Tabii, Navona Meydanı‘na gitmekte mümkün (Çok yakın olmasa da, yürüyerek gidilebilir).

Şehirdeki gezi için önceliğinizi Kolezyum ve Roma Forumu’ndan yana kullanacaksanız, ilk olarak bu bölgeye göz atmanız da yarar var.

Ayrıca bu bölge, Navona Meydanı çevresindeki Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi‘ne nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak ;

 • Kolezyum manzaralı bir otelde konaklamak ister misiniz ? biz çok istedik fakat hayatımızda daha önce 5 yıldızlı bir otelde konaklamadığımızdan dolayı :), bu oteli es geçmiştik. Eğer yeteri kadar bütçeniz bulunuyorsa, şehrin en şık ve modern otellerinden biri olan Hotel Palazzo Manfredi – Relais & Chateaux adlı 5 yıldızlı otele göz atın. Otelden Kolezyum’un eşsiz manzarasını da görebiliyorsunuz.
 • Biraz daha bütçeli bir konaklama için de, 3 yıldızlı Condominio Monti adlı otele göz atabilirsiniz. Bu tesisin şehirdeki en çok satan otellerden biri olmasının en önemli nedeni ise, şehrin en gözde turistik yerlerine 5-15 dakika yürüme mesafesinde olmasıdır. Yani otel, hem Kolezyum’a hem de Trevi Çeşmesi’ne eşit mesafede muhteşem bir konumda bulunuyor.
 • Son olarak Casa Santa Sofia adlı 3 yıldızlı otele de göz atabilirsiniz. Bu tesis, 3 yıldızlı bir tesis olmasına rağmen, modernliği ve şık odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmıyor. Şehirde, turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olması ve Kolezyum’a sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olması, otelin en büyük artısı.

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerini incelemek için de buraya tıklayabilirsiniz.

5.Termini Merkez Tren İstasyonu

Roma da Nerede Kalınır ?

Termini Merkez Tren İstasyonu

Roma’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Termini Merkez Tren İstasyonu Bölgesi, havaalanından şehir merkezine, oradan da otele çok kısa sürede ulaşmak isteyenler için en ideal konaklama bölgelerinden biri.

Burası, şehirdeki en bütçeli konaklama bölgelerinden biri olarak biliniyor. Bunun en önemli nedeni, bölgedeki ucuz restoranlar ve kafelerdir. Tabii bunun yanında bölgede bulunan konaklama birimleri de, şehirdeki ortalama fiyatın altındadır.

Bu bölgeden turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşamazsınız. Ulaşırsınız da biraz zaman alıyor. Bu yüzden, bu bölgede konaklayacak olursanız, Roma’da gezilecek yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Yok ben 30-45 dakika yürürüm diyorsanız, toplu taşıma araçlarına da ihtiyacınız olmayacaktır.

Not : Bu tren istasyonuna çok yakın olan konaklama birimleri, turistik yerlere biraz daha uzak ve fiyatlar da biraz daha ucuzdur. Fakat istasyona 10 dakika yürüme mesafesinde olan konaklama birimlerinden bazı turistik noktalara da yürüyerek gidebilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Glance İn Rome adlı (Oda ve Kahvaltı) konukevi tarzı tesise göz atabilirsiniz. Gayet şık ve modern olan bu tesis, bölgedeki hem bütçeli hem de konfor bakımından adından en çok söz ettiren tesislerden.
 • Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, Hotel Ariston adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgedeki en şık ve en modern olan otellerden biri olan Ariston, Termini İstasyonu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Bettoja Hotel Mediterraneo – 4 Yıldız ; Geniş odalarıyla popüler olan bu otel, havaalanı servisi, barı ve aile odalarıyla hizmet veriyor. Merkez tren istasyonuna sadece 2 dakika, Santa Maria Maggiore Bazilikası’na ise sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunur. Hem konum olarak, hem de fiyat ve konuk değerlendirme puanı bakımından bölgedeki en iyi otellerden bir tanesi.

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

6.Aventine Bölgesi

Aventine Bölgesi - Romada nerede konaklanır

Aventine’den görebileceğiniz en güzel manzaralardan biri

Venedik veya Floransa veya diğer İtalya şehirleri ile kıyaslama yaptığımızda Roma, çok daha az romantik olan bir şehir diyebiliriz. Fakat bu şehri sevgiliniz veya çiçeği burnunda eşiniz ile ziyaret ediyorsanız, turistlerden ve karmaşadan biraz daha uzak güzel bir bölgede konaklayarak, romantik bir gezi de yapabilirsiniz.

Aventine Bölgesi, ayrıca şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgelerden biridir. Bu bölgeden, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne uzun yürüyüşler sonrasında (30-40 dakika) ulaşabiliyorsunuz. Yürümek istemezseniz de toplu taşıma araçlarını kullanabileceğiniz birçok istasyon ve duraklar da var.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ;

 • Hotel Villa San Pio – 3 Yıldız ; Bölgedeki, hatta Roma otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan bu otel, yemyeşil Aventine Tepesi üzerinde güzel bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, tesisin aile odaları da bulunuyor.
 • Biraz daha lüks bir konaklama için de San Anselmo adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu iki otelde bölgenin en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi, bölgedeki en iyi konuma da sahip olan otellerden.
 • Hotel Santa Prisca – 2 Yıldız ; Son olarak Roma’nın en ucuz otellerinden biri olan bu 2 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Otel, Testaccio’ya sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor ve tesisin aile odaları da var

Şehirdeki en ideal ve en popüler bu 6 bölgeye ek olarak, Monti Bölgesi’ni, Jewish Ghetto Bölgesi’ni ve San Lorenzo Bölgesi’ni de eklemek mümkün. Fakat bu bölgeler, biraz daha derin bir araştırma isteyen bölgeler, yani bu bölgelerden birinde konaklamak istiyorsanız, nerelere yakın olabileceğinizi ve toplu taşıma araçlarına yakın/uzak olabileceğinizi de iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Bu yüzden, bu 3 bölgeyi es geçip yukarıdaki 6 bölge içerisinde zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimi bulmanızı tavsiye ederiz.


Booking.com

Roma Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Romada nerede kalmalıyım ?

Roma’da otel fiyatları ortalama 55€’dan başlıyor. Tabii 350€’ya kadar otelleri de bu şehirde bulabiliyorsunuz. Ortalama 80-140€ arasında bir ücrete, şehirde birçok 3-4 yıldızlı otelde konaklamak da pekala mümkün.

Şehirdeki konaklama bölgelerine göre otel ücretleri ciddi anlamda değişebiliyor. Özellikle merkeze yaklaştıkça otel fiyatlarının arttığını çok daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu yüzden, düşük bütçe ile seyahat ediyorsanız, önceliğinizi tarihi şehir merkezi yerine, merkez tren istasyonu çevresindeki konaklama birimlerinden yana kullanın derim. Bu şekilde çok daha uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini de bulabilirsiniz.

Roma’da otel rezervasyonu için tercih edilebilecek birçok site bulunuyor. Fakat bunlar arasında en popüler ve konuk yorumlarını en iyi şekilde gösteren site ise, Booking’dir. Tabii erken rezervasyon otel fırsatlarını en iyi şekilde bu site üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Roma’da Nerede Kalınır ? – Bölgelere Özel Roma Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimi bulamadıysanız, aşağıdaki oteller, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip popüler tesislerden oluşmaktadır.

1.Hotel Panda – 2 Yıldız 

Hotel Panda Roma otel önerileri

Roma’da kalınacak yerler arasında en bütçeli otellerden biri olan Hotel Panda, şehrin tam kalbine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

İspanyol Merdivenleri’nin yanı başında bulunan bu otel, Pantheon’a 1 km uzaklıkta bulunurken, Kolezyum’a ise 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Yani şehirdeki her şeyin ortasında yer alan bir tesis diyebiliriz.

Her ne kadar 2 yıldızlı bir otel olsa da, öyle kötü konuma, konfora sahip bir otel değil. Zaten otelin konuk yorumlarına ve konuk değerlendirme puanına bakarak da bunu görebiliyorsunuz. Dilerseniz, buraya tıklayarak oteli inceleyebilir veya fiyatlara göz atabilirsiniz.

2.Hotel Smeraldo -3 Yıldız

Hotel Smeraldo Roma'da Nerede Kalınır ?

Hotel Smeraldo

Hotel Smeraldo, Roma’daki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri. Tarihi Kent Merkezi’nde bulunan bu otel, çocuklu ailelerine en çok tercih ettiği otellerden biri olarak biliniyor. Sebebi ise, otelin aile odalarının hem ucuz hem de çok daha geniş olması.

Bu otelden Navona Meydanı’na yürüyerek 7 dakika, Kolezyum ve Trevi Çeşmesi’ne de ortalama 15-20 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu otelin en güzel yanı da şehir manzaralı bir çatı terasının olması. Özellikle akşamları şehrin en güzel manzarasını burada seyredebilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın

3.Hotel Impero – 3 Yıldız

Hotel İmpero Roma'da Nerede Kalınır ?

Hotel İmpero

Roma’da nerede kalmalı ? sorusuna biraz daha bütçeli bir 3 yıldızlı otel arıyorsanız, Hotel Impero’ya da göz atabilirsiniz.

Bu tesis, Termini Merkez Tren İstasyonu‘na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani havaalanından en kolay şekilde ulaşabileceğiniz otellerden biri diyebilirim. Bu otelden, şehirdeki en popüler ve en güzel tarihi yerlerden olan Kolezyum’a ve Roma Forumu’na yürüyerek 15 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz.

Aile odaları da olan bu otel, biraz daha mütevazi ve bütçeli bir otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Güzel konuk yorumları ve yüksek konuk değerlendirme puanlarına bakarak da, otelden ayrılanların büyük bir çoğunluğunun mutlu ve güzel bir tatil yaptığını söyleyebiliriz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4.Hotel Mozart – 4 Yıldız 

Hotel Mozart Roma'da Nerede Kalınır ?

Hotel Mozart

Roma’nın tam kalbinde bulunan 4 yıldızlı oteller biraz pahalı. Fakat Roma’da biraz daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otel bulmak da çok zor değil.

Hotel Mozart, şehirdeki 4 yıldızlı otel fiyatı ortalamasının altında olan bir tesis. Gayet modern ve şık odalarıyla ünlü. Via del Corso olarak bilinen şehrin ana alışveriş caddesinin tam karşısında bulunan bu otel, konum olarak da oldukça merkezi bir yerde bulunuyor.

İspanyol Merdivenleri’ne yürüyerek 5 ve Aşk Çeşmesi’ne 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesisi de, buraya tıklayarak inceleyebilir veya fiyatlara göz atabilirsiniz.

5.Grand Hotel Plaza – 5 Yıldız

Hotel Plaza Roma'da Nerede Kalınır ?

Hotel Plaza

İspanyol Merdivenleri‘ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek gidebiliyorsunuz. Yani toplu taşıma araçları yerine her yere yürüyeyim diyorsanız, bu otelin konumu bunun için harika.

Aile odaları da olan bu otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği tesislerden biri olarak biliniyor. Ayrıca bu otelde erken rezervasyonlar ile biraz daha uygun fiyatlara odaları da bulabiliyorsunuz.

Otelin konuk yorumlarına ve güzel konuk değerlendirme puanına bakarak da fena bir otel olmadığını söyleyebiliriz. Hem 5 yıldızlı oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına sahip olması da gayet güzel. Buraya tıklayarak bu oteli inceleyebilir, fiyatlara göz atabilirsiniz.Booking.com

Roma’da nerede kalınır ? sorusuna binlerce otel veya diğer konaklama tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu şehirde güzel bir bölge seçecek olursanız, konaklayacağınız tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır. Bölge seçmeden de tesis seçmek tabi ki mümkün. Ancak şehrin tam merkezinde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine, şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan 4 yıldızlı otelde aynı fiyata konaklayabileceğinizden dolayı ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz.

BENZER İÇERİKLER