Çek Cumhuriyeti‘nin başkenti ve en güzel şehri olan Prag, genç nüfusu, hareketli ve canlı bölgeleri, gece hayatı, birbirinden güzel tarihi ve turistik yapılarıyla eşsiz bir deneyim sunuyor. Böylesine güzel bir şehirde konaklama ücretleri ise, diğer birçok Avrupa şehrine nazaran uygun. Özellikle şehir merkezine uzak olan konaklama birimleri çok daha uygun fiyatlı olabiliyor.
Prag’da nerede kalınır ? sorusu için  ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, zevkinize ve bütçenize uygun olan tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Prag’da konaklama için en çok tercih edilen bölgeler ”Prague 01” sınırları içerisinde yer alır. Viyana‘nın aksine Prag’ın bölge dağılımı saat yönünde bir düzene sahip değil. Ancak şehir toplu taşımayı kolaylaştırmak adına 10 bölgeye ayrılmış. Her ne kadar Prague 1 şehrin merkezi olsa da, Prague 10 şehrin dışı demek değildir.

Yani Viyana’daki gibi sayılar büyüdükçe şehrin merkezinden uzaklaşıyorsunuz anlamına gelmiyor. Bu yüzden de, aşağıdaki 5 bölge arasından otel aramaya başlayın deriz. Bu 5 bölgeden Eski Şehir ve Yeni şehir, Prag’daki en fazla otele sahip olduğu gibi, turistik yerlere en yakın olan bölgelerdir. Ayrıca şehirdeki en popüler 2 konaklama bölgesidir. Bu yüzden bütçenize uygun bir konaklama birimini bu iki bölgeden birinde bulabilirseniz, diğer bölgelere göz atmanıza gerek kalmayabilir.

Şehirdeki en ekonomik otelleri ve hostelleri bulabileceğiniz bölge ”Yeni Şehir” (New Town) bölgesidir.

Prag’da Nerede Kalınır ? – Popüler Bölgeler ve Otel Önerileri

 • Eski Şehir Bölgesi ; Her şeyin merkezinde olmak isteyenlerin tercih edebileceği bölge. Şehrin kalbi. Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat’e ev sahipliği yapar.
 • Yeni Şehir Bölgesi ; Eski Şehir Bölgesi’ne yürüme mesafesinde olmak istiyor, fakat turist kalabalığından biraz uzak bir yerde konaklamak istiyorsanız, yeni şehir sizin için en ideal bölge olabilir.
 • Mala Strana Bölgesi ; Prag Kalesi’ne yakın olmak istiyor ve hareketli bir tarihi semtte konaklamak istiyorsanız bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.
 • Vinohrady Bölgesi ; Yerel hayatın içinde olabileceğiniz bir bölge. Prag halkıyla iç içe olmak istiyorsanız ideal.
 • Zizkov Bölgesi ; Prag’da gece hayatı için nerede kalınır ? sorusuna cevap arıyorsanız, aradığınızı fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz.

1.Eski Şehir Bölgesi – OLD TOWN

Eski Şehir Prag

Eski Şehir Bölgesi

Prag’ın Eski Şehir Bölgesi, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir. Bu bölgeden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Burası, kentin en eski tarihi mahallesidir ve renkli binalara, Gotik mimariye, ünlü Astronomik Saat’e ve Eski Şehir Meydanı’na ev sahipliği yapar. Yani burada konaklayacak olursanız aradığınız her şey elinizin altında olacaktır.

Bu bölgede sessiz sakin bir yer bulmak pek kolay değil. Ayrıca şehirdeki en turistik yer burası. Turist kalabalığına ve yaya trafiğine alışkınsanız, bu bölgede konaklayarak eşsiz bir Prag gezisi yapabilirsiniz. Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız da bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Bu bölgeden Charles Köprüsü’ne 10 ve Prag Kalesi’ne 25 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Şehri keşfetmek için en güzel başlangıç noktası olan Eski Şehir Meydanı, tam bu bölgenin kalbinde yer alır. Çok sayıda restoran, bar ve cafeleri de burada bulabilirsiniz. Ayrıca en az ”Zizkov” kadar bu bölgenin de gece hayatı oldukça canlıdır.

KİM İÇİN ?; Tarih ve sanatseverler, yoğun turist temposuna ve insan trafiğine alışkın olanlar, şehri yürüyerek kısa sürede keşfetmek isteyenler ve gece hayatı için plan yapanlar içindir.

Bu bölge Stare Mesto olarak da bilinmektedir.

Eski Şehir Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

 • LÜKS – Ventana Hotel Prague ; Doğrudan Eski Şehir Bölgesi’nin merkezinde lüks bir otelde konaklamak isterseniz, şehirdeki en iyi otellerden biri olan bu tesise göz atabilirsiniz. 5 Yıldızlı butik otel, Eski Şehir meydanının ve Astronomik Saat’in yanında ve Tyn Katedrali manzarasına sahip muhteşem bir konuma sahip. Zarif bir şekilde döşenmiş Neo-Rönesans tarzı sarayda hizmet veren otelin odalarında klima, wifi, minibar, kasa ve uydu televizyon bulunur. Ventana Hotel’i incele & fiyatlara göz at
 • Orta Bütçeli – Palac U Kocku  ; 3 Yıldızlı butik otel yakın zamanda yenilenmiş bir Barok tarzı binada yer almaktadır. Eski Şehir Meydanı’nda mükemmel bir konumu var. Basit, zarif ve konforlu odalar, televizyon, internet ve kasa ile donatılmış. Palac U Kocku – Oteli incele & fiyatlara göz at
 • Orta Bütçeli – Design Hotel Jewel Prague ; 4 Yıldızlı şık ve lüks bir otel. Eski Şehir Meydanı ve Wenceslas Meydanı arasında mükemmel bir konuma sahip. Lüks yataklar, modern banyolar, televizyonlar, klima ve buzdolabı içeren küçük, 11 odalı tasarım oteli. Otel bünyesindeki restoranda leziz kahvaltı ve odada masajlar da sunulmaktadır. Oteli incele & fiyatlara göz at

2.Yeni Şehir Bölgesi – NEW TOWN

Wenceslas Meydanı Prag

Wenceslas Meydanı – Yeni Şehir Bölgesi

Prag’da konaklama için en ideal ve en çok tercih edilen bölgelerden bir diğeri ise, Yeni Şehir Bölgesi‘dir.

Eski Şehir bölgesine kısa bir yürüyüş mesafesinde olduğu için biraz daha sakin bir bölge olan Yeni Şehir Bölgesi’ni, turist kalabalığından biraz daha uzak olmak için tercih edebilirsiniz.  Birçok restoran, kafe ve bara da sahip olan bölge, sessiz bir bölge olsa da, yapılacak turistik aktivitelere ve gezip görülecek çok sayıda turistik yere ev sahipliği yapar.

Ayrıca bu bölge, Dancing House (Dans Eden Ev), Wenceslas Meydanı, Ulusal Tiyatro ve Náplavka Nehri gibi Prag’ın en popüler gezi duraklarından bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Prag’da nerede kalınır ? sorusuna merkezi bir cevap arıyor, fakat konaklama ücretleri biraz daha uygun olsun diyorsanız, Yeni Şehir bölgesine göz atabilirsiniz.

Eski Şehir bölgesinin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, ancak yine de şehir merkezinde olan Yeni Şehir, hem tramvay hem de metrolarla iyi bir şekilde bağlantılıdır. İstediğiniz herhangi bir yere yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla bu bölgeden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

KİM İÇİN ? ; Hemen hemen herkes için. Özellikle merkezde olup daha ekonomik konaklama birimleri arayanlar içindir.

Yeni Şehir bölgesinde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Prag Yeni Şehir Otelleri

 • Hotel Zlatá Váha – 3 Yıldız ; Prag otelleri arasında bir hayli popüler olan bu tesis, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Konum olarak da oldukça merkezi ve güzel bir yerde bulunuyor.  Oteli incele
 • Ramada Prague City Centre – 4 Yıldız ; Biraz daha şık ve modern otel arayanların tercih edebileceği bu orta bütçeli otel, Eski Şehir bölgesine ortalama 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Oteli incele
 • Ambassador Zlata Husa – 5 Yıldız ; Prag lüks otel tavsiyesi olarak önerebileceğimiz otellerden biri olan bu 5 yıldızlı otel, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Ayrıca otelin oldukça merkezi ve güzel bir konumu var. Oteli incele 

3.Mala Strana Bölgesi

Charles Köprüsü Prag

Charles Köprüsü- Mala Strana Bölgesi

Charles Köprüsü‘nün diğer tarafında yer alan bu bölge, Prag’da gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biri olan Prag Kalesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Eski Şehir gibi, bu mahallenin küçük sokakları da oldukça kalabalıktır. Prag’ın en popüler turistik cazibelerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız  Mala Strana harika bir seçenek olabilir.

Prag Kalesi ve Charles Köprüsü‘ne ek olarak, Malá Strana’nın turistik yerleri arasında John Lennon Duvarı, Kampa, Franz Kafka Müzesi ve etkileyici Wallenstein Bahçesi (ve güzel tavus kuşları) de sayılabilir.

Mala Strana bölgesinde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Mala Strana Otel Tavsiyeleri

 • Three Golden Crowns Apartments – 3 Yıldız – Apart Otel ; Pragda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesis, Prag Kalesi’ne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele
 • Residence Thunovska – 3 Yıldız – Daire ; Prag’da daire tavsiyesi isterseniz de, bu 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden olduğu gibi, fiyat, konum ve hizmet bakımından da bölgedeki en iyi tesislerden. Tesisi incele 
 • Blue Oak – 4 Yıldız – Lüks ; Prag’ın lüks otelleri arasında popüler olan bu tesis, bir apart otel olarak hizmet veriyor. Prag Kalesi’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde konumu ile ünlü olan bu tesis, daha çok romantik Prag tatili planlayan çiftlerin tercih ettiği tesislerden. Hatta Prag Balayı Otelleri arasında diyebiliriz. Oteli incele

4.Vinohrady

Vinohrady Prag'da Nerede Kalınır ?

Vinohrady

Prag’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Vinohrady Bölgesi, şehrin en lüks ve en güzel mahallesi olarak bilinmektedir.

Çarpıcı mimari yapılara, harika restoranlara ve Prag’ın en iyi parklarından biri olan Riegrovy Sady‘ye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca mahalle Eski Kent’e yürüme mesafesindedir.

Prag Eski Kenti’nin karmaşasından kaçmak ve yerel halkın nasıl yaşadığına bir göz atmak istiyorsanız, Vinohrady, konaklamak için mükemmel bir semttir.

Vinohrady bölgesi’ndeki en güzel konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Vinohrady Otelleri

 • Le Palais Art Hotel Prague – 5 Yıldız ; Prag’daki en lüks otellerden biri olan bu tesis, Eski Şehir Bölgesi’ne 10 dakika yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Otelin restoranındaki terastan da şehrin manzarasını seyredebiliyorsunuz. Oteli incele 
 • Hotel Taurus – 4 Yıldız ; Şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, aile odalarıyla ünlü.  Zizkove TV Kulesi, otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele
 • Máchova – 3 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri. Güzel ve merkezi bir konuma sahip. Ayrıca Eski Kent Merkezi’ne de 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Oteli incele 

5.Zizkov Bölgesi

Zizkov - Pragda Nerede Kalınır ?

Zizkov Bölgesi

Şehrin en iyi gece hayatına sahip bölgesi olan Zizkov, Vinohrady Bölgesi’nin komşusu. Yani illa Prag gece hayatı için plan yapıyorsanız, bu bölgede konaklamak yerine Vinohrady’de de konaklayabilirsiniz.

Bu bölge, Vinohrady bölgesine nazaran çok daha hareketli. Bu yüzden, sessiz sakin bir yeri burada bulamayabilirsiniz.

Burası, turistleri geride bırakabileceğiniz tek bölgedir. Zizkov’daki atmosfer daha çok lokal atmosferidir. Yani her köşede bir turist yoktur. Tek tük turistleri görürsünüz. Turistler ile birlikte olmak istemiyor ve gece hayatı için çok güzel planlarınız varsa konaklama için Zizkov en ideal seçenek olacaktır.

Zizkov Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Zizkov Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Theatrino Hotel – 4 Yıldız ; Prag’da kalınacak yerler arasında oldukça popüler tesislerden biri olan bu otel, Zizkov TV Kulesi’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak bölgedeki en merkezi tesislerden biri olan bu otelden Eski Şehir Merkezi’ne de yürüyerek 15 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele
 • Residence Tabor – 3 Yıldız ; Prag’daki en küçük otellerden biri olan bu tesis, Zizkov TV Kulesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak bölgenin biraz daha sessiz bir yerinde bulunduğundan dolayı da, gece hayatı için Prag’ı ziyaret etmiyorsanız, bile bu tesisi tercih edebilirsiniz. Oteli inceleBooking.com

Prag Otel Fiyatları

Prag da nerede konaklanır

Prag’da otel fiyatları 35€’dan başlamakta ve 250€‘ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde güzel orta bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız 70-110€ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bu şehirde 40€’ya bir 3 yıldızlı otel bulabileceğiniz gibi, 80€’ya da bir 3 yıldızlı otel bulabilirsiniz. Çünkü otel fiyatları, konuma ve olanaklara göre ciddi anlamda farklılık gösterebiliyor.

Prag’da otel fiyatları hafta içi ve hafta sonuna göre çok büyük farklılıklar gösterebiliyor. Hafta içi bir otelde 50€’ya oda bulabilirken aynı oteli hafta sonu (cuma ve cumartesi geceleri) 100€’nun altında bir fiyata bulmak pek mümkün değil. Bu yüzden hafta sonu Prag’ı ziyaret ediyorsanız, oteller arasında çekişmenin olmadığı bölgelerde (Eski Şehir Bölgesi dışında) konaklayın. Rekabetin çok fazla olduğu Eski Şehir Bölgesi’nde otel fiyatlarına akıl erdirmek zor. Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, dilediğiniz bölgeye göz atabilirsiniz.

Prag merkez otelleri genel olarak biraz daha pahalı. Yani Eski Şehir Bölgesi’nde bulunan oteller, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Şöyle bir örnek verelim ; 

Le Petit Hotel Prague adlı tesis 3 yıldızlı bir otel ve şehir merkezine ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunmakta. Yani hemen hemen tüm turistik noktalar için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız var. Bu otelin oda ücretleri 45€’dan başlamakta. Oteli incele

Palac U Kocku – 3 Yıldız ; Bu otel ise şehrin kalbinde, Eski Şehir Bölgesi’nde bulunuyor. Bu otelin oda ücretleri ise 80€’dan başlamakta. Yani bölgenin ne kadar önemli olduğunu söylememize de sanıyoruz gerek yok. Oteli incele

Prag Otel Rezervasyonu

Prag’da erken rezervasyon fırsat indirimi olan birçok otel bulabilirsiniz. Özellike 3-4 ay  öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, Booking ve Hotels.com adlı sitelerin fırsat indirimlerine mutlaka göz atın. Tabii fiyat karşılaştırması yapmak adına Ttrivago, Tripadvisor ve Expedia gibi sitelere de göz atabilirsiniz.

Prag Otel Tavsiyeleri

Prag da Nerede Kalınır ?

Prag Konaklama

Prag’da birçok konseptte otel bulunuyor. Tabii bu tesisler arasında en uygun, en ideal ve en iyi konuma sahip olan oteli bulmak biraz zor olabiliyor, Özellikle bütçeli bir Prag gezisi planlıyorsanız. Aşağıdaki otel önerileri, Prag’daki en çok rezervasyon alan ve şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden.

Prag Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Hotel Liliova Prague Old Town – 4 Yıldız

Hotel Liliova Prague Old Town

Hotel Liliova Prague Old Town

Şehrin tam merkezinde, Eski Kent Bölgesi’nde bulunan bu otel, merkezi bir konumu olmasına rağmen şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden. 100€’nun altında ücretlere bu otelde odaları bulabilirsiniz. Oteli incele

2.Adeba Hotel – 3 Yıldız

Adeba Hotel - Prag da nerede kalınır

Adeba Hotel

Şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Prag’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Bu otelin oda ücretleri de 35£’dan başlamaktadır. Oteli incele

3.Gregory House – 3 Yıldız – Apart Otel

Gregory House - Prag da Nerede Kalınır

Gregory House

Gecelik konaklama ücretlerinin 40€’dan başladığı bu otel, biraz daha merkezi bir bölgede bulunuyor. Yani şehirdeki turistik noktalara Adeba otele nazaran daha kolay ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Oteli incele

Prag Merkez Otelleri

Prag Merkez olarak kabul edilen yer, aslında Eski Şehir Bölgesidir. Yani şehrin en canlı, en hareketli, en turistik ve en iyi yeri Eski Kent Meydanı ve çevresidir. Eski Kent Merkezi’ne ne kadar yakın olursanız, o kadar merkezde olursunuz.

1.Residence Bene – 3 Yıldız

Residence Bene - Prag da nerede kalınır

Residence Bene

Prag da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan bu tesis, şehrin kalbindeki merkezi konumuyla dikkat çekiyor. Bu otel, şehirdeki en fazla erken rezervasyon fırsat indirimleri yapan otellerden. Yani 60€’ya kadar erken rezervasyonlar ile bu otelde odaları bulabilirsiniz. Oteli İncele

2.Motel One Prague – 3 Yıldız

Motel One Prague

Motel One Prague

Prag Otelleri arasında en lüks 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Eski Kent Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olsa da, merkez otelleri arasındadır. Oteli incele

3.Pytloun Boutique Hotel Prague – 4 Yıldız

Pytloun Boutique Hotel Prague

Pytloun Boutique Hotel Prague

Şehirdeki en lüks otellerden biri olan Pytloun Boutique Hotel, Vaclav Meydanı’nda yer alıyor. Merkezi konumu ve şık odalarıyla dikkat çeken bu otel, Astronomik Saat’e ve Eski Kent Meydanı’na 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne kolay bir ulaşım ağı sunan bu tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4.BoHo Prague Hotel – Small Luxury Hotels – 4 Yıldız

BoHo Prague Hotel - Prag da Nerede Kalınır

BoHo Prague Hotel

Prag’ın kalbinin attığı yerlerden biri olan Eski Kent Meydanı’na 10 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu lüks otel, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden biri olarak biliniyor. Merkezi konumu, fiyatı ve şık odalarıyla ilgi gören tesis, aile odaları, barı, fitness merkezi, spa ve sağlık merkeziyle hizmet veriyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5.Cloister Inn Hotel – 3 Yıldız

Cloister Inn Hotel

Cloister Inn Hotel

Prag’ın merkezinde sessiz bir ara sokakta yer alan Cloister Inn Hotel, Karl Köprüsü’ne 5, Eski Kent Meydanı’na ise 10 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Daha çok çiftler tarafından tercih edilen bir otel olarak biliniyor olsa da, otelin aile odaları da bulunuyor. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan tesisin havaalanı servisi de bulunmaktadır. Oteli incele & fiyatlara göz at.

Prag Hostel Tavsiyeleri

Prag da Nerede Kalınır ?

Prag’da Konaklama

Prag’da konaklama için biraz daha farklı konsepte konaklama birimleri arıyorsanız, otelleri aratmayan konforda hostelleri Prag’da bulabilirsiniz. Çok daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunan hosteller, daha çok merkezin dışında bulunuyor.

Bu şehirde hostel tavsiyesi için ilk olarak Hostel Homer‘e göz atın. Bu tesis, şehrin kalbinde bulunmakta ve dorm oda ücretleri 20€’dan başlamaktadır. Ayrıca hostelin bayan dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli incele

Ritchie’s Hostel & Hotel ise, hem otel olarak hem de hostel olarak hizmet veren tesislerden. Biraz daha uygun konaklama için bu hostele de göz atabilirsiniz. Hosteli incele

Prag’da Dairede Konaklamak

Prag’da ev kiralama işine hiç girmeyin derim. Zaten Booking.com’dan istediğiniz zevkte ve bütçede daireleri bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, aile olarak veya kalabalık gruplar halinde seyahat ediyorsanız, airbnb’nin daha uygun olacağını düşünmeyin. Çünkü Booking’den bulacağınız daireler çok daha uygun olacaktır. Ayrıca ev sahibiyle iletişime geçmek, rezervasyon yapmak, müsaitlik kontrol etmek, ev sahibi sizi beğenmezse rezervasyonunuzu iptal etme gibi riskleri de göz önüne alın derim. Yok Prag’da oda kiralamak istiyorsanız airbnb’ye göz atabilirsiniz. Fakat oda için de bizim tavsiyemiz hostellerdir. Airbnb’yi Prag için pek tavsiye etmiyoruz.

Prag’da illa dairede konaklamayı planlıyorsanız, Booking veya Trivago üzerinden daire konsepttindeki otellere göz atabilirsiniz.

Prag 5 Yıldızlı Oteller

1.Grandium Hotel Prague

Grandium Hotel Prag da nerede kalınır

Grandium Hotel Prague

Prag’daki en lüks otellerden biri olan Grandium Hotel Prague, şehrin kalbinin attığı yere 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ultra lüks otellerden biri olan bu tesisin en güzel yanı ise, erken rezervasyon otel fırsatlarının olması. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, aynı odayı %20’ye kadar daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Prag Milli Müzesi 5, Bethlehem Şapeli 7 ve Eski Kent Meydanı ise otele 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

2.Hotel KINGS COURT

Hotel KINGS COURT

Hotel KINGS COURT

Şehirdeki en popüler 5 yıldızlı otellerden biri olan Hotel KINGS COURT, Art-Nouveau tarzı Belediye Binası’nın ve Prikope Alışveriş Caddesi’nin hemen yanında merkezi bir konumda yer alıyor. 9+ konuk değerlendirme puanı ve lüks odalarıyla ilgi gören bu otelde Fin saunası ve buhar banyosu da bulunuyor. Geniş aile odaları, spa ve sağlık merkeziyle hizmet veren bu otel, çift olarak Prag’ı ziyaret eden lüks severlerin favori otelleri arasında yer almaktadır. Oteli incele & Fiyatlara göz at.

3.Grandior Hotel Prague

Grandior Hotel Prag da nerede kalınır

Grandior Hotel Prague

Prag’daki bir diğer ultra lüks otel olan Grandior Hotel, The White Swan Alışveriş Merkezi’nin hemen yakınında bulunuyor. Eski Kent Meydanı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel, spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, restoran, bar ve havaalanı servisi ile hizmet vermektedir. Oteli incelemek için tıklayın.

4.COSMOPOLITAN Hotel Prague

COSMOPOLITAN Hotel Prague

COSMOPOLITAN Hotel Prague

Eski Kent Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en popüler lüks oteller arasında. Merkezi konumu sayesinde hem turistik cazibe merkezlerine hem de gece hayatı için popüler olan yerlere kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Şehirdeki birçok 5 yıldızlı otele nazaran daha ekonomik bir konaklama sunan otelin 9+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek için tıklayın.

5.Art Deco Imperial Hotel

Art Deco Imperial Hotel

Art Deco Imperial Hotel

Prag’ın ultra lüks otellerinden biri olan Art Deco Imperial Hotel, Art Deco tarzı bir binada hizmet veriyor. Palldium alışveriş merkezine ve tren istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde olan otelden turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne de yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Oteli İncele & fiyatlara göz at.

TAVSİYE ; 

 • Prag sokakları gündüz vakitlerinde oldukça güvenli. Fakat geceleri bazı bölgeler sıkıntılı olabiliyor. Bu yüzden, en iyi gece hayatı için Zizkov’a gidin veya Eski Şehir Bölgesi çevresindeki mekanları tercih edin. Bunun dışındaki bölgeleri gece hayatı için tercih etmeyin deriz.
 • Bazı oteller vergiyi otele ulaştığınızda gecelik konaklama ücretlerinize ekliyor. Yani otel 10€ ucuz diye hemen o otelde rezervasyon yapmayın. Önce vergiler ve ek ücretler dahil mi değil mi ona bakın. Booking üzerinde vergilerin ve ek ücretlerin dahil olup olmadığını görebilirsiniz.

Prag’da nerede kalınır ? sorusuna daha birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu şehirde bazı bölgelerin güvenlik problemi olduğundan dolayı, listedeki 5 bölgenin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmiyoruz. Zaten yukarıdaki bölgeler arasından nerede kalınır ? sorunuza çok rahat bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Booking.com

BENZER İÇERİKLER