İtalya‘nın kuzeybatısında Arno Nehri kıyısında yer alan Pisa, Floransa ile birlikte Toskana’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Kuzey Toskana’yı keşfetmek için güzel bir başlangıç noktası olan Pisa, daha çok eğik kulesiyle ilgi görüyor olsa da, bu şehirde yapılacak daha çok sayıda turistik aktiviteyi bulabilir ve diğer ilgi çekici cazibe merkezlerini görebilirsiniz.
Pisa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç farklı bölgelerden bahsetmek mümkün. Pisa şehir merkezi, kendi içerisinde birkaç bölgeye ayrılıyor. Kimi bölgeler Pisa Kulesi‘ne yakın otellere ev sahipliği yaparken, bazı bölgeler kuleye 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Genel olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan otellerin hemen hepsinden yürüyerek kuleye ulaşabiliyorsunuz. Ancak her bölgenin kendine özgü karakteri olduğundan aşağıdaki bölgelere de kısaca göz atmanızda yarar var.

Pisa’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

  • Santa Maria ; Arno Nehri’nin kuzey kıyısında, Citadella ve Mezzo köprüleri arasında yer alan bu bölge, Pisa’nın kalbinin attığı yer olarak bilinir. Pisa Kulesi ve Piazza dei Miracoli’ye (Mucizeler Meydanı) bu bölgedeki otellerden kısa bir yürüyüş sonrası ulaşılabilir.
  • San Giusto ; Pisa’da konaklama için en ekonomik otelleri ve diğer tesisleri bulabileceğiniz bölgedir. Floransa veya Cinque Terre‘ye Pisa’dan gitmeyi planlıyorsanız, merkez tren istasyonunun bu bölgede olduğunu unutmayın. Trenler genelde sabahın erken saatlerinde olduğundan, bu bölgede konaklayarak çok kısa bir yürüyüş sonrası istasyona ulaşabilirsiniz.
  • San Francesco ; Pisa’nın en hareketli bölgesi. Çok sayıda restorana, bara ve cafeye ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok genç turistlerin konaklama için tercih ettiği yerlerden. Nehrin kuzey tarafında bulunan bölge, Santa Maria’ya nazaran daha ekonomik otellere ev sahipliği yapıyor.

En Popüler Pisa Şehir Merkezi Otelleri

1.Palazzo Cini Luxury Rooms in Pisa (Oda ve Kahvaltı)

Palazzo Cini Luxury Rooms in Pisa

Palazzo Cini Luxury Rooms in Pisa

Pisa’da nerede kalınır ? sorusuna lüks ancak ekonomik bir cevap arıyorsanız, Palazzo Cini Luxury Rooms adlı bu merkezi tesise göz atabilirsiniz. Pisa Kulesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde olan tesis, Pisa havaalanına da 2 km uzaklıkta bulunuyor. Otel yakınlarında çok sayıda restoran ve cafeyi de bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2.Hotel Roma – 3 yıldız

Hotel Roma - Pisa da Nerede Kalınır

Hotel Roma

Pisa’nın en çok rezervasyon alan otellerinden olan Hotel Roma, konum olarak merkezi bir yerde bulunuyor. Pisa Kulesi ve Pisa Katedrali otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Geniş aile odaları, bahçesi ve barıyla hizmet veren otel, şehrin kalbinin attığı bir yerde olmasına rağmen, ekonomik fiyatlı odalarıyla dikkat çekiyor. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3.Hotel Alessandro Della Spina – 3 yıldız

Hotel Alessandro Della Spina

Hotel Alessandro Della Spina

Pisa Kulesi’ne yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunan Hotel Alessandro Della Spina, şehir merkezi otelleri kategorisinde yer alıyor olsa da, biraz daha merkezin dış kesiminde bulunduğundan çok daha uygun bir konaklama sunuyor. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve İtalyan tarzı odalarıyla dikkat çeken bu otel 8+ konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4.NH Pisa – 4 yıldız

NH Pisa da nerede kalınır

NH Pisa

Modern ve şık odalara sahip bu otel, Pisa Tren İstasyonu‘nun tam karşısında yer alıyor. Pisa Kulesi ise otele yaklaşık 20 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Geniş aile odaları da olan bu tesis, lüks bir otelde konaklamak isteyenlerin göz atabileceği bir tesis. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5.Relais Pacinotti Apartments and Suites in Pisa (Konukevi)

Pisa’nın tarihi merkezinde güzel bir konumda bulunan bu tesis, Pisa Kulesi’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bahçesi, geniş odaları ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla dikkat çeken, bütçeli bir tesis denebilir. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın.


Booking.com

Pisa’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Pisa’da çok düşük bütçeli bir otel aramıyorsanız, şehir merkezinin dışına çıkmanıza gerek yok. Zaten hemen her bütçeye uygun konaklama birimleri merkezde bulunabiliyor. Ancak merkez bölgesi, kendi içerisinde bölgelere ayrılıyor. Bazı bölgeler Pisa Kulesi‘ne ve Pisa Katedrali‘ne 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunurken, bazı bölgelerden bu kuleye yürümek yarım saati bulabiliyor. Bu yüzden aşağıdaki 3 bölgeye de göz atmanızda yarar var.

1.Santa Maria

Santa Maria - Pisa da Nerede Kalınır

Santa Maria

Pisa’da nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevap olan Santa Maria bölgesi, şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapan bölge. Arno Nehri’nin kuzey kıyısında, Citadella ve Mezzo köprüleri arasında yer alan bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden Pisa Kulesi’ne yürüyerek 3-5 dakika içinde gidebilirsiniz.

Pisa’yı keşfetmek için en ideal bölge olarak kabul edilen Santa Maria, birçok tur firmasının Pisa gezisi için başlangıç noktası. Hiçbir toplu taşıma aracına ihtiyacınız olmadan, yürüyerek Pisa’yı keşfetmek istiyorsanız, Santa Maria bunun için en ideal bölge olabilir.

Büyük bir pazara ev sahipliği yapan Santa Maria, şehirdeki en ucuz restoranları bulabileceğiniz bölge olarak da bilinir.

Santa Maria’nın en popüler otelleri ise ;

  • Tower’s Garden ; Ekonomik bir konaklama sunuyor. Bütçeli bir tesis arıyorsanız, yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli inceleyebilirsiniz.
  • Time Out ; Pisa Kulesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde. Pisa’daki en ucuz tesislerden biri.
  • Royal Victoria Hotel ; 3 yıldızlı bir otel. Pisa Kulesi 7 dakika yürüme mesafesinde.

2.San Giusto

San Giusto

San Giusto

Pisa‘daki en çok konaklama birimini bulabileceğiniz bölgelerden bir diğeri olan San Giusto bölgesinden istasyona doğru gidecek olursanız, birçok pizzacı ve kaliteli restoranları bulabilirsiniz.

Bu bölge, şehirdeki en ucuz otelleri bulabileceğiniz yerlerden. Bu yüzden de daha çok genç turistler ve sırtçantalı gezginler tarafından tercih ediliyor.

Pisa Merkez Tren İstasyonunu kullanarak şehre gitmeyi planlıyorsanız veya Pisa gezinizden sonra Floransa üzerinden Roma‘ya gitmeyi planlıyorsanız, bu tren istasyonuna yakın olarak sabahın erken saatlerinde toplu taşıma veya taksiye ihtiyacınız olmadan istasyona ulaşabilirsiniz.

San Giusto’nun en popüler otelleri ;

  • Harmony House Prestige ; Oda ve kahvaltı konseptinde hizmet veren bir tesis. Ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız, bu tesisi mutlaka inceleyin.
  • Blue Shades ApartHotel ; 4 yıldızlı lüks bir otel. Bahçesi, restoranı, barı ve aile odalarıyla hizmet veriyor.

3.San Francesco 

Pisa da Nerede Kalınır

Nehrin kuzey tarafından bulunan San Francesco, sakin ve sessiz sokaklarıyla huzurlu bir bölgedir. Fakat bu bölgenin batı tarafı üniversite öğrencilerinin en fazla takıldığı yer olduğundan dolayı burası biraz daha hareketli olabiliyor. Özellikle akşam saatlerinde çok sayıda bar ve restoran üniversiteli öğrencilerle doludur.

San Francesco her ne kadar barları ile ön plana çıkan bir bölge olsa da, çok sayıda tarihi ve turistik cazibe merkezine de ev sahipliği yapar.

  • Borgo Largo 51 ; Oda ve kahvaltı konseptinde hizmet veren bu tesis, sadece San Francesco’nun değil, Pisa’nın da en popüler otelleri arasında yer alıyor.

Pisa Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki otel önerileri arasından veya bölgelere özel otellerden, zevkinize veya bütçenize uygun bir tesisi bulamadıysanız, aşağıdaki en iyi 5 Pisa oteline de göz atabilirsiniz. Pisa’da en iyi otel, konuk yorumlarına ve değerlendirme puanına bakarak belirlenmiştir. Buna göre Pisa’nın en iyi otelleri ; 

1.Rinascimento Bed & Breakfast

Rinascimento Bed & Breakfast

Rinascimento Bed & Breakfast

Oda ve kahvaltı konseptinde hizmet veren bir otel. Konum olarak Pisa’nın kalbinin attığı yerde, Pisa Kulesi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bütçeli bir konaklama sunan oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

2.B&B Di Camilla 

B&B Di Camilla - Pisa da nerede kalınır

B&B Di Camilla

Pisa’nın merkezindeki en ucuz otellerden biri olan B&B Di Camilla, 9+ konuk değerlendirme puanı ve birbirinde olumlu müşteri yorumlarıyla dikkat çekiyor. Pisa Kulesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde olsa da, hareketli bir yerde bulunmaktadır. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.La Lu Cozy Rooms

Pisa da kalınacak yerler

Oda ve kahvaltı olarak hizmet veren bu otel, şık ve modern odalarıyla 3-4 yıldızlı otelleri aratmıyor. Konum olarak merkezi bir yerde bulunan otel, Pisa Kulesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

4.Attico sulla Torre

Attico sulla Torre

Pisa’nın en romantik otellerinden biri olan Attico sulla Torre, Pisa Katedrali’ne ve Pisa Kulesi’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin 9+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

5.Affittacamere Delfo

Affittacamere Delfo - Pisa Otel Tavsiyeleri

Affittacamere Delfo

Bir konukevi olan Affittacamere Delfo, uygun fiyatları, yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla dikkat çekiyor. Konum olarak Pisa’nın kalbinde yer alan bu otel de, Pisa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek otellerden. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Pisa Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Pisa’da otel fiyatları genel olarak 40€’dan başlıyor ve 200€’ya kadar çıkabiliyor. Sezona göre otel fiyatları farklı olsa da, çok büyük farklılıklar da yok. Ayrıca Pisa’da erken rezervasyon fırsat indirimi olan çok sayıda otel yok. Yani 4-5 ay öncesinde Pisa için rezervasyon yaptırmanıza gerek olmayabilir.

Yüksek sezonda Pisa’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız da, en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaptırdığınızdan da emin olun.

Rezervasyon için Booking.com’un yanı sıra, fiyat karşılaştırması yapmak adına Trivago, Tripadvisor ve Hotels.com adlı sitelere de göz atılabilir.

Pisa’da nerede kalınır ? sorusuna ideal bir cevap için, yukarıdaki 3 bölge incelenebilir. Bölgelerin hepsi, Pisa Kulesi’ne yürüme mesafesinde olduğu gibi şehirdeki birçok restorana ve cafeye de oldukça yakın. Sadece fiyat konusunda farklılık gösteren bu bölgeler arasından, her zevke ve bütçeye uygun tesis bulunabilir.

İlgili