Phuket’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal, en popüler ve en merkezi cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak Phuket’te hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi ile bütçenize ve zevkinize uygun konaklama birimini bulmak çok daha kolay oluyor.

Phuket, Tayland’ın başkenti Bangkok‘a nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama sunuyor. Adada, hem çok ucuz konaklama birimlerine hem de şık ve lüks otellere ev sahipliği yapan bölgeleri bulabilirsiniz. Bu adada 4-5 yıldızlı tesislere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Çünkü Phuket’te lüks otelleri çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz bölgeler de var.

Phuket’te Nerede Kalınır ? En Güzel Semtler ve Köyler

Tayland’ın en güzel adalarından biri olan Phuket, konaklama yapılabilecek birçok bölgeye sahip olsa da, bunlar arasında gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek birkaç bölge bulunuyor. Bu bölgeler arasında en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip olanlar ise şöyle ;

Phuket Town ; Adadaki en çok tercih edilen konaklama bölgesi. Diğer bölgelere nazaran biraz daha düşük bütçeli otelleri bu bölgede bulabilirsiniz. Dar sokaklardan oluşan Phuket Kasabası, harika restoranlar, benzersiz mağazalar ve cazibe merkezlerini bulacağınız yer. Ancak 4-5 yıldızlı lüks oteller için kasabanın biraz daha dışına bakmanız gerekiyor. Otel olarak 3 yıldızlı The Memory at On On Hotel‘i inceleyebilirsiniz.

Patong Plajı ; Phuket’in en popüler plajı. Bu plaj çevresindeki bölge olan Patong, daha çok gece hayatıyla ünlü. Hem lüks oteller hem de ekonomik bütçeli butik tesisleri bu bölgede bulabilirsiniz. Çocuklu aileler için pek popüler bir yer olmasa da, yalnız veya çift olarak Phuket tatili yapanların en çok tercih ettiği bölgelerden biri. 5 yıldızlı Phuket Marriott Resort & Spa ve 4 yıldızlı Baan Laimai Beach Resort & Spa adlı otel, bölgedeki en çok rezervasyon alan tesislerden.

Kata Plajı ; Phuket’te kalınacak en gözde yerlerden biri. Adanın batısında yer alan bu bölgede, gece hayatı, cazibe merkezleri ve rahat bir atmosferin karışımını bulabilirsiniz. Hemen  her turist için ideal bir bölge olduğundan, her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabilir. 4 yıldızlı Beyond Resort Kata veya 3 yıldızlı Kata Country House bu bölge için düşünülebilecek otellerden.

Karon Plajı ; Phuket’te en ucuz nerede konaklamalı ? sorusuna en ideal cevabı bu bölgede bulabilirsiniz. Adanın en ucuz otellerine ev sahipliği yapan bu bölgede 4-5 yıldızlı uygun fiyatlı lüks oteller de bulmak mümkün. Otel önerisi olarak ; Woraburi Phuket Resort & Spa adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

1.Phuket Town

Phuket Town

Phuket Town

Phuket Town (Phuket Kasabası), adanın merkezi olarak bilinir ve hemen her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden biri. Nedeni basit ; bölge adanın gezilecek noktalarına güzel bir ulaşım ağı sunmakta ve aradığınız hemen her şeyi burada bulabiliyor olmanız.

Burası ada içerisinde kentsel ortamın olduğu tek yer. Birbirinden güzel restoranlar, barlar ve kafeleri fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz.

Bu bölge ayrıca, tarih ve kültür ile ilgilenen gezginler için de idealdir. Yani sadece plajlar ve güneş için adayı ziyaret ediyorsanız dahi, bu bölgede konaklayarak bir kültür gezisi de yapabilirsiniz.

Tapınaklardan ve türbelerden müzelere kadar turist olarak görülebilecek birçok yeri bu bölgede bulabilirsiniz.

Not : Her ne kadar bu bölge Phuket’in en çok tercih edilen bölgesi olarak bilinse de, sadece plaj, güneş ve deniz için bu adayı ziyaret ediyorsanız, çok daha güzel bölgeleri bulabileceğinizi de unutmayın.

Göz At : Phuket Town Otelleri (Booking.com’da bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz)

Phuket Town Otel Tavsiyeleri

 • The Memory at On On Hotel – 3 Yıldız ; Phuket Town bölgesinin en çok tercih edilen otellerinden biri olan bu tesis, Eski Kent’in kalbinde yer alıyor. Bölgedeki gezilecek noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olan bu otelin aile odaları ve havaalanı servisi de bulunuyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip bu merkezi tesis, adanın kalbinde konaklamak isteyenlerin göz atmak isteyebileceği bir otel.
 • EcoLoft Hotel – 3 Yıldız ; Biraz daha merkeze uzak (1 km) fakat daha uygun bir 3 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, EcoLoft’a göz atabilirsiniz. Tesis, otobüs terminaline 5 dakika ve Eski Kent’e de 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Açık yüzme havuzu, havaalanı servisi ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla göz atılmaya değer tesislerden.
 • The Malika Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı tesislerden biri olan The Malika’ya göz atabilirsiniz. Eski Kent’e 1 km uzaklıkta olsa da, bölgedeki turistik noktalara kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Açık yüzme havuzu, restoranı ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de göz atabilirsiniz.
 • Blu Monkey Hub and Hotel – 4 Yıldız ; Otobüs terminalinin hemen yanında yer alıyor. Barı, havaalanı servisi ve açık yüzme havuzu ile ünlü.

2.Patong Plajı

Patong Plajı

Patong Plajı

Patong, Phuket’te en çok tercih edilen bölgelerden biri ve daha çok gece hayatı için de planı olan turistlere hitap ediyor.

Phuket’in ”Yürüyüş Sokağı” olarak da bilinen Patong, adanın en hareketli ve en canlı bölgesi. Buna bağlı olarak da, bölgede adanın en iyi barlarını ve gece kulüplerini bulabiliyorsunuz.

Phuket denince akla ilk gelen yerin Patong olmasındaki en büyük neden, bölgenin plajının adadaki en popüler plaj olması, gece hayatı için en iyi yer olması ve Phuket Town’a nazaran biraz daha uygun bir konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olmasıdır.

Ayrıca Patong, Phuket’te alışveriş için de en çok tercih edilen bölgelerden biri. Burada, kıyafetler, çantalar, saatler, ayakkabılar ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Not : Bu bölge çiftler ve yalnız seyahat edenler için Phuket’te nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaptır. İlla gece hayatıyla ilgileniyor olmanıza da gerek yok. Bölgenin plajı, pazarları ve ekonomik otelleri için bile bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bölgede, 1-2 yıldızlı düşük bütçeli otelleri bulabileceğiniz gibi 4-5 yıldızlı lüks otelleri de burada bulabilirsiniz.

Göz At : Patong Otelleri (Bölgedeki en popüler otellere ve fırsat indirimlere göz atmak için tıklayın)

Patong Otel Tavsiyeleri

 • Deevana Plaza Phuket – 4 Yıldız ; Bölgedeki lüks otellerden biri olan bu tesis, Patong Plajı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Adanın gece hayatının kalbi olan Bangla Yolu ise, otele 1 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • SLEEP WITH ME HOTEL design hotel @ patong – 4 Yıldız ; Patong’un en çok tercih edilen oteli olan bu tesis, Bangla Yolu’na ve Patong Plajı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Gece hayatına biraz daha yakın olmak istiyor ve lüks bir tesiste konaklamak istiyorsanız, bu oteli de inceleyebilirsiniz.
 • OYO 472 Tang Cheng Holiday Hotel – 3 Yıldız ; Bütçeli ve merkezi bir otel arıyorsanız da Patong’un tam kalbinde bulunan bu tesise göz atabilirsiniz. Otel gayet şık ve modern. Hemen altında da bir restoran ve süper market var. Gece hayatına ve Patong Plajı’na ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

3.Kata Plajı

Kata Plajı

Kata Plajı

Kata Plajı, Phuket’in en popüler turistik yerlerinden ve adadaki en çok tercih edilen plajlardan biri.

Bu bölge daha çok her şeyden biraz olsun diyen turistlerin tercih ettiği bölge. Kata’da hem gece hayatı ve alışveriş hem de güzel bir Phuket tatili için ihtiyacınız olan hemen her şeyi bulabiliyorsunuz.

Eğer çift olarak Phuket’te en iyi bölgeyi arıyorsanız, Tripadvisor ve Booking gibi sitelere göre, çiftler için seçilmiş olan Kata Bölgesi’ne mutlaka göz atın. Süper romantik bir bölge olmasa da, çift olarak seyahat eden turistlerin en fazla tercih ettiği bölgelerden biri.

Ayrıca bu bölge dalış için de tercih edilen yerlerden.

Bölge çok pahalı olmasa da, diğer bölgelere nazaran biraz daha lüks konaklama birimlerine sahiptir.

Not : Bu bölge, 4-5 yıldızlı tatil köylerine, villalara ve lüks dairelere ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıksa da, burada birkaç butik ve bütçeli konaklama birimlerini de bulabilirsiniz.

Göz At : Kata Otelleri(Bölgedeki popüler otellere Booking üzerinden göz atmak için tıklayın)

Kata Konaklama Tavsiyeleri

 • Andaman Cannacia Resort & Spa – 5 Yıldız – Tatil Köyü ; Kata Plajı’na ve Kata Noi Plajı’na yürüyerek 5 dakikadan kısa bir mesafede bulunan bu tesis, geniş aile odaları, yüzme havuzu, fitness merkezi ve barı ile hizmet vermektedir.
 • PGS Hotels Casa Del Sol – 4 Yıldız ; Kata Plajı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği tesislerden biri olarak biliniyor olsa da, her turistin göz atabileceği bir otel. Konum olarak bölgedeki en merkezi bir yer bulunduğu gibi, 2 adette yüzme havuzuna sahiptir.
 • Chanalai Garden Resort, Kata Beach – 4 Yıldız – Tatil Köyü ; Biraz daha ekonomik bir tatil köyü olan bu resort otel, Kata Plajı’nın hemen yanında yer alıyor. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olması ve bölgenin en çok tercih edilen lüks otellerinden olması, tesisin en önemli özelliklerinden.

4.Karon Plajı

Karon Plajı

Karon Plajı

Phuket Adası’nın batı kıyısında yer alan Karon, plajı ile ünlü olan bir bölge. Phuket’in en ekonomik adası olarak bilinir ve daha çok bütçeli Phuket tatili planlayanların tercih ettiği bir yer.

Turkuaz suya ve birbirinden güzel plajlara sahip bu bölgede her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz. Daha çok daireler, konukevleri ve hostelleri ile ünlü olan bu bölgede tatil köyü konseptindeki 4-5 yıldızlı otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Karon’un en önemli özelliği, Phuket Adası’nın en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olması. Yani çok düşük bütçede seyahat ediyorsanız, bu bölgede hostelleri ve pansiyon tarzı konukevlerini fazlasıyla bulabileceğinizi unutmayınn.

Göz At : Karon Plajı Otelleri

Karon Plajı Otel Tavsiyeleri

 • Baan Chaylay – 2 Yıldız ; Karon merkezinde güzel bir konuma sahip. 8+ konuk değerlendirme puanı, açık havuzu ve ekonomik odalarıyla göz atılmaya değer bir tesis. Karon Plajı tesise 10 dakika yürüme mesafesinde.
 • Manohra Cozy Resort – 3 Yıldız ; Karon Plajı’na 1 km uzaklıkta. Konum olarak çok merkezi değil. Fiyat olarak Phuket Adası’ndaki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri. Otel konusunda seçici biri değilseniz, göz atmaya değer.
 • Hotel IKON Phuket – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks ama yine de adanın en ekonomik 4 yıldızlı otellerinden olan bu tesis, bir yamaçta yer alıyor. Karon Plajı’na 15 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Phuket’teki bu otel önerileri ve bölgelere ek olarak daha birçok bölgeden ve tesisten bahsetmek mümkün. Fakat bu 4 bölge, adanın en çok tercih edilenleri ve en iyi konuma sahip olan bölgeleri arasındadır.

Phuket Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Phuket Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Phuket

Phuket’te otel ücretleri 30€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 50-110€ arasında bir fiyata adanın en güzel ve en popüler 3-4 yıldızlı tesislerinde konaklayabilirsiniz.

Phuket Adası’nın erken rezervasyon fırsat otelleri genelde %30’a kadar daha ucuz odalar sunuyor. Tabii bu indirimler için en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmakta şart.

Phuket’te hostelde konaklamayı planlıyorsanız da, dorm odaları için en azından 15€ gibi bir ücreti gözden çıkarın. Ayrıca hostel tercihi yaparken, yukarıdaki 4 bölgeden birinde olduğunuzdan da emin olun.

Phuket’te otel rezervasyonu için de Booking, Expedia veya Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Fakat bunlar arasında otel fırsatlarını en iyi görebileceğiniz sitenin booking olduğunu da unutmayın.

Phuket Ucuz Otel Tavsiyeleri

Lords Palace – 2 Yıldız – Patong Plajı

Lords Palace Otel Phuket

Lords Palace

Eğer sadece ucuz olduğu için bir tesis arıyorsanız, Phuket Adası’nın en ekonomik oteli olan Lords Palace’a göz atabilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 30€’dan başlamaktadır ve Patong Plajı’na da 10 dakika yürüme mesafesinde bulunur. Hem konum hem de fiyat bakımından Bangkokta kalınacak yerler arasında.

Gayet şık ve modern olan bu tesisin ucuz olmasının en önemli nedeni ise, konum olarak biraz sapa bir yerde bulunuyor olması.

Meroom – 3 Yıldız – Phuket Town

Meroom Otel Phuket

Meroom Otel

Phuket Adası’nın merkezinde bulunan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 30€’dan başlamaktadır. Bulunduğu konuma ve otelin sunduğu imkanlara göre gayet ideal bir ücret diyebiliriz.

Ayrıca tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı ve süper olumlu konuk yorumları bulunuyor.

The Malika Hotel – 4 Yıldız – Phuket Town

The Malika Hotel

The Malika Hotel

Ucuz ama lüks bir tesiste konaklamak isterseniz de, Phuket Town’da bulunan bu bütçeli şık otele göz atabilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 40€’dan başlamaktadır. Yani adanın en uygun otellerinden. Phuket otobüs terminaline ve eski kente 1 km uzaklıkta bulunuyor olsa da, fiyatı ve yüksek konuk değerlendirme puanı için göz atılmaya değer.

Phuket Romantik Otel Önerileri

Phuket’te en romantik nerede kalınır ? sorusuna cevap bulmak süper kolay, özellikle yeteri kadar bütçeniz varsa adanın en güzel ambiyansına ve manzarasına sahip olan otellerinde konaklayabilirsiniz. Adadaki romantik otel fiyatları ise, gecelik ortalama 70€’dan başlıyor ve 250€’ya kadar çıkabiliyor. Tabii bu oteller arasında özel villalar da olduğu için fiyatlar ciddi anlamda değişebiliyor.

Paresa Resort Phuket – (Kamala)

Phuket te en iyi nerede kalmalı

Paresa Resort Phuket

Kamala Plajı yakınlarında gözlerden ırak bir konumda bulunan bu otel, adadaki en lüks otellerden biri. Balayı otelleri listesinde yer aldığından, kendi kategorisindeki otellere nazaran 1 tık pahalı. Fakat adadaki en iyi ve en kaliteli otellerden biri.

Amatara Wellness Resort – Tatil Köyü – Panwa

Phuket te kalınacak yerler

Amatara Wellness Resort

Panwa Plajı yakınlarında yer alan bu ultra lüks tatil köyü, hem çiftlerin hem de ailelerin bir arada tatil yapabileceği tesislerden. Konum olarak muhteşem bir manzaraya hakim olan otelden, ada merkezi olan Phuket Kasabası’na da araçla 20 dakikada gidebiliyorsunuz.

Anantara Mai Khao Phuket Villas – Tatil Köyü – Mai Khao

Phuket ucuz otel önerileri

Anantara Mai Khao Phuket Villas – Tatil Köyü

Mai Khao Plajı’nda yer alan ve Sirinath Milli Parkı ile kısmen sınırı olan Anantara Mai Khao Phuket Villas, özel havuzlu ve güneşlenme teraslı villaları, sahilde yer alan sonsuzluk havuzu ve 5 ayrı restoran seçeneği ile hizmet veriyor. Phuket Uluslararası Havalimanı 15 dakikalık sürüş mesafesindedir. Patong Plajı’na ve Phuket kasabasına arabayla 30 dakikada ulaşılmaktadır.

Phuket’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok otel, villa ve tatil köyünden daha bahsetmek mümkün. Ayrıca yukarıdaki 4 bölgenin dışında daha adada birçok farklı bölge bulunuyor. Son olarak, tatil sürenize göre biraz daha merkez dışındaki bölgelere ve tatil beldelerine de göz atmayı da unutmayın.Booking.com

Benzer İçerikler