İncecik kumları, masmavi denizi ve gece hayatıyla ünlü Tayland‘ın güzel şehri Pattaya, Güneydoğu Asya’nın en fazla turist trafiğine sahip olan şehirlerinden. Bu şehir, daha çok seks turizmi ile anılıyor olsa da, aslında plajları ve komşu adalarıyla eşsiz bir tatil deneyimi sunan bir adadır.

Turistlerin çok fazla sayıda olmasından dolayı, her geçen gün biraz daha pahalılaşan Pattaya, konaklama konusunda az da olsa araştırma istiyor. Bu şehirde, otel veya diğer konaklama birimi tercihi yapmadan önceden de, hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim.

Pattaya’da nerede kalınır ? sorunuza, aşağıdaki 3 bölge arasından aradığınız cevabı bulabilirsiniz. Her bütçeye ve her zevke göre farklılık gösteren bu bölgeler, Pattaya’nın en çok tercih edilen yerleri olduğu gibi, en iyi konuma da sahip olanlarıdır.

Pattaya’da Nerede Kalınır ? – En Popüler 3 Bölge

Pattaya’da konaklama için çok fazla bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz bölgeler ;

1.Pattaya Beach, şehirdeki en çok tercih edilen bölgedir. Turistik yerlere yakın olduğu gibi, gece hayatına, alışveriş caddelerine ve birçok ünlü restorana da yürüme mesafesindedir.

2.Walking Street, Pattaya’yı sadece go go barları ve gece hayatı için ziyaret ediyorsanız, bu bölge sizin için şehrin en iyi konaklama bölgesi olacaktır.

3.Jomtien Plajı ise, Pattaya’da en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Şimdi gelelim bu bölgelerin detaylarına ;

1.Walking Street – (Pattaya Yürüyüş Yolu)

Walking Street - (Pattaya Yürüyüş Yolu)

Walking Street – (Pattaya Yürüyüş Yolu)

Eğer tek başınıza veya arkadaşlarınız ile seyahat ediyor ve şehri SADECE gece hayatı için ziyaret ediyorsanız, Walking Street yakınlarında konaklamanızı tavsiye ederim. Neden diye soracak olursanız ? ;

 • Öncelikle burada konaklayacak olursanız, otelinize veya konakladığınız yere, gecenin geç saatlerinde dönüşler için çok fazla taksi ücreti ödemezsiniz.
 • Şehrin kalbinin attığı yerde konaklamış olursunuz. Burası, go go barlarını fazlasıyla bulabileceğiniz Walking Street’in dışında, birçok küçük alışveriş mağazası, Türk restoranları ve onlarca fast-food yemeklerini bulabileceğiniz mekanlara ev sahipliği yapan hareketli bir bölgedir.
 • Otelinize veya konakladığınız yere misafirleriniz ile dönmeyi planlıyorsanız, Pattaya’da kalabileceğiniz en güzel yer, yürüyüş yoluna yakın olan tesislerdir.

Pattaya’nın otel fiyat ortalamasına göre, buradaki konaklama birimleri biraz daha pahalı olabilmektedir. Fakat çok düşük bütçeli bir Pattaya tatili planlamıyorsanız, bu fiyat farkı sizi üzmeyecektir.

NOT : Pattaya yürüyüş yolu yakınlarındaki otellerin büyük bir bölümü lüks tesislerden oluşuyor olsa da, her bütçeye uygun konaklama birimlerini de burada bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeye yakın birçok butik otel, bütçeli daireler ve konukevleri de bulmak mümkün.

Bu bölgede otel tercihi yaparken, Pattaya gece hayatının kalbinin attığı yer olan Walking Street‘e en azından 1 km’den daha kısa bir mesafede olduğunuzdan da emin olun. Booking üzerinden bu yürüyüş yoluna 1 km’den daha kısa mesafede olan konaklama birimlerini dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Walking Street (Pattaya Yürüyüş Yolu) Çevresindeki Popüler Oteller

 • 7 Days Premium Hotel Pattaya ; 3 yıldızlı bir oteldir ve Pattaya Yürüyüş Yolu’na 10 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.
 • AYA Boutique Hotel Pattaya ; 4 yıldızlı bir otel ve yürüyüş yoluna 5 dakika yürüyüş mesafesinde.
 • Balihai Bay Pattaya – 4 Yıldız ; Pattaya’nın gece hayatının kalbinin attığı yürüyüş yoluna biraz daha uzak, fakat biraz daha ekonomik bir lüks oteldir.

2.Pattaya Plajı ve Otelleri

Pattaya Plajı ve Otelleri

Pattaya Plajı

Pattaya’nın en tanınmış bölgesi olarak bilinen Pattaya Plajı, 4 km boyunca uzanır. Bölge, alışverişten partiye, plajlardan birbirinden kaliteli restoranlara kadar birçok seçenek sunuyor.

Pattaya Sahil Yolu, turistler arasında oldukça popülerdir. Ayrıca Walking Street’e nazaran biraz daha az kalabalıktır ve aynı gece hayatı deneyimini bu sahil boyunca yer alan mekanlarda bulabilirsiniz (Daha sakin ve ucuz olan)

Eğer gece hayatının yanında, plajlarda da zaman geçirmeyi planlıyorsanız, Pattaya’nın kalbinin attığı ikinci bölge olan Pattaya Plajı yakınlarında konaklayabilirsiniz.

Burası da, tıpkı yürüyüş yolu gibi, bir gece hayatı bölgesine dönüştüğü için çocuklar ile Pattaya’yı ziyaret ediyorsanız, en son konaklamak isteyeceğiniz bölgedir. Bu bölge de, daha çok yalnız seyahat edenlerin, zamanının büyük bir bölümünü gece hayatı için ayırmak isteyen ve biraz daha plajlar olsun diyen turistlerin tercih edebileceği bir bölge.

Göz At : Pattaya Plajı Otelleri (Bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking üzerinden göz atmak için tıklayabilirsiniz)

Pattaya Plajı yakınlarında otel tavsiyesi olarak da ;

 • Eastiny Seven Hotel ; 3 Yıldızlı bir otel olan bu tesisten 15 dakika içerisinde Walking Street’e gidebilirsiniz.
 • H.Boutique Hotel ; Pattaya Plajı’na 7 dakika yürüme mesafesinde biraz daha uygun fiyatlı bir 3 yıldızlı otel.
 • Hotel Amber Pattaya ; Açık yüzme havuzu, havaalanı servisi, barı ve fitness merkezi ile hizmet veren bu tesis, biraz daha lüks bir otel arayanların tercih edebileceği tesislerden.

3.Jomtien Plajı ve Otelleri

Jomtien Plajı ve Otelleri

Jomtien Plajı

Pattaya’da nerede kalınır ? sorunuza biraz daha ucuz bir cevap arıyorsanız, Jomtien Plajı çevresindeki otellere göz atabilirsiniz. Şehrin en ucuz otellerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü bu bölgede, birkaç lüks oteli de bulmak mümkün.

Fakat bu bölge, Pattaya gece hayatına biraz uzak. Daha çok Rus ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinir ve biraz daha sessiz bir bölgedir. Eğer gece hayatına çok yakın bir yerde konaklamak istemiyorsanız, Jomtien Plajı Bölgesi de, güzel bir alternatif olacaktır.

Bu bölgenin en büyük artısı, uzun süreli Pattaya tatili planı yapanlara hitap ediyor olması. Çünkü bu bölgede, çok sayıda düşük bütçeli butik otelleri, pansiyon tarzı konukevleri ve daireleri bulabilirsiniz.

Jomtien Plajı yakınlarında konaklamanın kötü yanı ise, bölgenin ”Walking Street”e biraz daha uzak bir yerde bulunuyor olması.

Nong Nooch Tropik Botanik Bahçesi, Yüzen Pazar, Buda Dağı, Sualtı Dünyası ve Viharn Sien Kültür Merkezi gibi Pattaya gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz birçok popüler noktayı, bu plaj yakınlarında bulabilirsiniz.

NOT : Jomtien, daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinir. Fakat bu pek de doğru değildir. Çünkü bu bölge, gece hayatıyla ilgilenen, fakat turistik yerlere ve plaja da yakın olmak isteyen turistlerin de favorisidir. Tuk Tuk adı verilen toplu taşıma araçlarını kullanarak, gecenin geç saatlerinde buraya çok rahat bir şekilde dönebilirsiniz.

Jomtien Plajı’nda bulunan tüm otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için dilerseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Jomtien Plajı Çevresinde Otel Önerisi Olarak da ;

 • D Varee Jomtien Beach, Pattaya ; Jomtien Plajı’nda yer alan D Varee Jomtien Beach, Siyam Körfezi manzaralı balkonu olan odaları ile ünlü lüks bir tesis. 4 yıldızlı bir otel ve şehirdeki kendi kategorisinde en uygun fiyatlı olanlardan.
 • OYO 371 Sea Breeze Residence ; 3 yıldızlı bu otel, Güneydoğu Asya’da bir otel zinciridir ve ucuz otel denildiğinde akla ilk gelen isimlerdendir. Tesis, Pattaya’da da ucuzluğunu koruyor. Çok seçici biri değilseniz bu oteli seveceksiniz.
 • Z by Zing ; Çok düşük bir bütçeli konaklama birimi arıyorsanız da, 2 yıldızlı bu hanı inceleyebilirsiniz. Jomtien Sahili’ne 5 dakika yürüme mesafesindeki güzel konumu ile şehrin en popüler otellerinden.

Pattaya Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu Hakkında Bilgiler

Pattaya da Nerede Kalınır

Koh Larn Adası – Pattaya

Pattaya’da otel fiyatları ortalama 25€‘dan başlamakta ve 150€‘ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde Tayland’ın diğer birçok şehrine veya adasına göre çok daha ekonomik konaklama birimleri bulabilirsiniz. Ayrıca bölgelere göre otel fiyatları ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Eğer tuk tuk adı verilen toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine, her yere taksiler ile ulaşmayı planlıyorsanız, Pattaya Yürüyüş Yolu’na yakın olan, fakat diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olan otelleri tercih edebilirsiniz. Fakat bu yürüyüş yoluna çok uzak yerde konaklayacak olursanız, taksi ücretleri çok yüksek olabiliyor. Yani ucuz otel için şehir merkezi dışında konaklamak yerine, biraz daha fazla bir ücret ödeyerek barların ve clubların olduğu yürüyüş yoluna  yakın bir yerde konaklamak daha mantıklı olabilir.

Pattaya’da ortalama 35-60€ gecelik bir ücrete 3-4 yıldızlı birçok otelde konaklamak mümkün. Fakat bu oteller biraz daha şehir merkezine uzak olan kesimlerde yer almaktadır. Aslında bu bir sorun değil. Eğer sadece gece hayatı için bile bu şehri ziyaret ediyorsanız, misafiriniz ile birlikte Tuk Tuk adı verilen toplu taşıma araçlarını kullanarak otelinize dönebilirsiniz. Bu toplu taşıma araçlarının ücreti ise 50cent civarındadır.

En ideal otel fiyatı nedir ? diye soracak olursanız da, 30-70€ arasında bir otel sizi üzmeyecektir. Fakat bu fiyat aralığında bir bütçeniz varsa, 3-4 yıldızlı bir otelde konakladığınızdan da emin olun.

Pattaya’da otel rezervasyonu için çok erkenden tesis aramanıza gerek yok. Şehrin yüksek ve düşük sezonları arasında, fiyat bakımından çok büyük değişiklikler olmamaktadır. 3-4 hafta öncesinden rezervasyonunuzu yaparak, aradığınız zevkte ve bütçede tesisi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Otel rezervasyonu için Booking.com’un dışında Tripadvisor ve Hotels.com adlı sitelere de göz atabilirsiniz. Tabi konuk yorumlarını ve otel fırsatlarını en iyi görebileceğiniz site booking olsa da, bu iki site ile de kıyaslama yapabilirsiniz.

En Ucuz Pattaya Otel Tavsiyeleri

Hem ucuz hem de şık ve modern bir otelde konaklamak istiyorsanız, aşağıdaki kendi kategorisinde en uygun 3 otele göz atarak başlayabilirsiniz. Bu tesisler, şehrin en popüler otelleri olduğu gibi, fiyatına göre en modern otellerdir.

1.Z by Zing – 2 Yıldız

Z by Zing

Z by Zing

Pattaya da nerede konaklamalı

Z by Zing

Yukarıda da bahsetmiş olduğum bu otel, Pattaya’nın en uygun fiyatlı otellerinden biri. Jomtien Sahili‘ne 300 metre uzaklıkta bulunan bu otelden, şehir merkezine ve gece hayatı için popüler bir yer olan Walking Street’e gitmek için toplu taşıma araçlarını veya taksileri kullanmanız gerekiyor.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 30€’dan başlıyor. Bu kadar ucuz olmasının en önemli sebebi ise, şehir merkezine ve gece hayatına biraz uzak olmasıdır. Ancak otele yakın toplu taşıma araçlarının hareket ettiği duraktan dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

2.D Varee Jomtien Beach, Pattaya – 4 Yıldız

D Varee Jomtien Beach, Pattaya

D Varee Jomtien Beach, Pattaya

Pattaya da kalınacak en güzel yerler

Yukarıda Jomtien Plajı bölgesi için önermiş olduğum bu lüks otel, çok fazla odası olduğundan dolayı, sürekli fırsat indirimleri yapmaktadır. Bunu booking üzerinden çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Otel, konum olarak biraz merkezin dışında. Yani, Pattaya’nın yürüyüş yolu için toplu taşıma araçları şart. Ancak otelin gecelik konaklama ücretleri 45€’dan başlıyor. Yani şehirdeki en ekonomik 4 yıldızlı tesislerden bir tanesi.

3.7 Days Premium Hotel Pattaya – 3 Yıldız

7 Days Premium Hotel Pattaya

7 Days Premium Hotel Pattaya

Pattaya yürüyüş yoluna 5 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, Pattaya’da turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Bunun en önemli nedeni ise, otelin gecelik konaklama ücretlerinin fırsat indirimleriyle 25£’ya kadar düşmesidir. Fakat normal zaman 30-35£’ya bu otelde odaları rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, gece hayatına yakın düşük bütçeli bir otel arıyorsanız, bu otele mutlaka ama mutlaka göz atın derim.

4.InterContinental Pattaya Resort – 5 yıldız

Pattaya da nerede kalalım

InterContinental Pattaya Resort

Bir tatil köyü olarak hizmet veren, Pattaya’nın en lüks otellerinden biri olan InterContinental adlı bu tesis, plaj kenarında özel plaj alanına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Tayland Körfezi’nin ve beyaz kumlu özel plajın manzarasına sahip olan InterContinental Pattaya Resort, 3 adet açık yüzme havuzu, büyük bir spa alanı ve günün 24 saati açık bir fitness merkezi ile hizmet verir. Güney Pattaya’da yer alan bu tesis şehir merkezine arabayla 5 dakikalık mesafede bulunuyor.

5.Balihai Bay Pattaya – 4 yıldız

Pattaya da en ucuz nerede kalınır

Balihai Bay Pattaya

Pattaya’da kalınacak en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Balihai Bay, geniş odaları, yüzme havuzu ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor. Pattaya’da en çok rezervasyon alan lüks otellerden biri olan Balihai Bay, Pattaya Yürüyüş Yolu’na 15 dakika yürüme mesafesinde.

Pattaya’da nerede kalınır ? sorunuza yukarıdaki 3 bölgenin dışında Ko-Lan ve Naklua bölgelerinde de cevap arayabilirsiniz. Fakat bu iki bölge, şehir merkezine ve gece hayatına çok uzak yerlerde bulunmaktadır. Ancak tuk tuk araçlarını çok iyi bir şekilde kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, bu bölgeler de konaklama konusunda oldukça uygun fiyatlıdır. Bu yüzden, bu bölgelere de göz atmaya değer.

Pattaya’da Gezilecek Yerler Listesi

Pattaya da nerede kalmalı

Pattaya’ya gece hayatının yanı sıra, turistik cazibe merkezlerini görmek için de gidiyorsanız, konakladığınız yerin gezip görülecek yerlere ne kadar yakın olduğuna da mutlaka göz atın.

 • Jomtien Plajı
 • Hakikat Tapınağı
 • Walking Street
 • Floating Market
 • Pattaya Beach
 • Ramayana Water Park
 • Mini Siam


Booking.com

İLGİLİ DİĞER YAZILAR