İskandinav ülkeleri arasında en soğuklarından ve en güzellerinden olan Norveç‘in başkenti Oslo, değil İskandinavya’nın, tüm dünyanın en pahalı şehirlerinden biri. Bu şehirde ulaşım, yeme içme, otel her şey pahalı. Bu yüzden de Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna uygun fiyatlı ve ideal bir cevap bulmak şart.

Bu şehirde konaklama için çok fazla bölge bulunuyor. Fakat bazı bölgelerin şehir merkezi ve Oslo’da gezilecek yerler ile pek alakası yok. Toplu taşıma araçlarıyla bu şehirde zaman ve para kaybetmek yerine, biraz daha turistik yerlere yakın veya bütçeniz yetiyorsa, tam şehrin kalbinde konaklayabilirsiniz. Aşağıdaki 4 konaklama bölgesi arasından, şehirde yapmak istediğiniz şeylere, zevkinize ve bütçenize uygun olan bir bölgeyi bulabilirsiniz.

Oslo’da Nerede Kalınır ? – En İdeal 4 Konaklama Bölgesi

Bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek en ideal 4 bölgeye kısaca göz atacak olursak ;

Sentrum ; Şehir merkezi olarak bilinen bu bölge, Oslo’da konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir bölge. Tabii yeteri kadar bütçeniz varsa. Burası, turistik yerlere en yakın olan bölgedir. Ayrıca şehirdeki hemen hemen her yere en kolay şekilde bu bölgeden ulaşabilirsiniz. Fakat Oslo’nun en pahalı bölgelerinden biri olduğunu da unutmamak gerek.

Aker Brygge & Tjuvholmen ; Bu bölge de, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Fakat burası biraz daha uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla tanınan bir bölge. Bu bölgeden de turistik yerlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Gamle Oslo ; Bu bölge de şehir merkezine çok uzak olmayan bir bölgedir. Fakat biraz daha genç turistlerin ve öğrencilerin takıldığı bölgelerden biri olarak bilinir. Ayrıca Oslo gece hayatı için planlarınız varsa, bu bölgede birbirinden güzel barları ve gece kulüplerini bulabilirsiniz.

Majorstua ; Oslo’da ailece nerede kalınır ? sorusuna güzel cevaplardan olabilecek bu bölge, şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Bu bölgeden de şehir merkezine yürüyerek ulaşmak mümkün.

1.SENTRUM – ŞEHİR MERKEZİ

Oslo Otelleri

Oslo’da Konaklama

Oslo’nun kalınacak yerleri arasında en popüler olan tesisler bu bölgede bulunuyor. Fakat burası, şehirdeki diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı olan bir bölge. Bu yüzden, bütçeli bir Oslo gezisi planlıyorsanız, bu bölgedeki oteller sizin için biraz pahalı olacaktır.

Eğer şehirdeki en iyi bölgede konaklayabilecek bütçeniz varsa, bu bölge eşsiz bir Oslo gezisi için güzel bir deneyim sunuyor. Bölge, birbirinden güzel restoranlar, kafeler, barlar ve alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ile çevrili.

Tarihi ve turistik yapıların birçoğuna ev sahipliği yapan bu bölgeden, şehirdeki diğer cazibe merkezlerine kolaylıkla gidebiliyorsunuz.

Şehir merkezindeki otellere göz atmak isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

Oslo Şehir Merkezi Otelleri

 • Clarion Hotel The Hub – 4 Yıldız ; Şehir merkezindeki oteller arasında en çok tercih edilen tesislerden bir tanesi olan bu otel, Karl Johans Gate Caddesi ve Oslo Katedrali’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani haritada bile şehrin tam merkezinde olmak istiyorsanız, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Otel, fiyat bakımından da, şehirdeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran çok abartılı değil.
 • Anker Hotel – 3 Yıldız ; Şehirdeki turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan bu orta bütçeli otel de, Oslo’da kalınacak yerler arasında oldukça popüler. Karl Johans Kapısı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Oslo otelleri arasında en çok rezervasyon alan tesislerden.
 • Smarthotel Oslo – 3 Yıldız ; Oslo’daki en samimi otellerden biri olan bu tesis, Karl Johan alışveriş caddesine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden biri. Aile odaları da olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır.

2.AKER BRYGGE & TJUVHOLMEN

Oslo Otel Önerileri

Oslo’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden bir diğeri de, Aker Brygge & Tjuvholmen bölgesidir. Bu iki bölge de birbirine oldukça yakın bir konumda bulunduğu gibi, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor.

Aker Brygge, birbirinden lüks mağazaları, restoranları ve kafeleri ile ünlü bir yer. İskeleye yakın olan bu bölge, şehir merkezine nazaran biraz daha bütçeli konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Aker Brygge’den batıya doğru yürümeye devam ederseniz, yakında Oslo’nun en yeni gelişmelerinden biri olan ve ultra modern apartmanlar, kanallar, köprüler ve hatta bir plajla dolu Tjuvholmen’e ulaşacaksınız. Bu bölge de en az Aker Brygge bölgesi kadar popüler ve güzeldir.

Aker Brygge bölgesine ve Tjuvholmen’e yürüme mesafesinde olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel Verdandi Oslo – 3 Yıldız ; Oslo’daki bütçeli oteller arasında olan bu tesis, Aker Brygge, Akershus Kalesi ve Kraliyet Sarayı Parkı’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak tereddütsüz şehrin en iyi otellerinden biri olan bu tesisin, oldukça güzel konuk değerlendirme puanı var.
 • Hotel Bondeheimen – 3 Yıldız ; Bölgedeki oteller arasında biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği bu tesis, şehirdeki en iyi konuma sahip olan otellerden biri. Ulusal Galeri’ye ve Oslo’nun ana alışveriş caddesi Karl Johans Kapısı’na bu otelden yürüyerek 3 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz.Booking.com

3.GAMLE OSLO

Oslo da Nerede Kalınır ?

Oslo’nun en güzel konaklama bölgelerinden biri olan Gamle Oslo, şehrin tarihi yerlerine yakın bir konumda bulunduğu gibi, gece hayatı için popüler olan yerlere de ev sahipliği yapıyor.

Şehir merkezine ve Oslo’da gezilmesi gereken en önemli yerlere de yürüme mesafesinde bulunan bu bölgede de, şehrin tam merkezine nazaran biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Gamle Oslo bölgesindeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Gamle Oslo Otel Tavsiyeleri

 • Norwegian Hotel – 4 Yıldız ; Bu otel, Oslo otel önerileri arasında en çok bahsi geçen otellerden. Bir otel zinciri olan Norwegian Hotel, Munch Müzesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki birçok 4 yıldızlı otele nazaran daha uygun fiyata sahip bu otele de göz atmayı unutmayın.
 • BJØRVIKA APARTMENTS, Opera Area, Oslo city center – Apart Hotel ; Bir daire konseptinde olan bu otel, Oslo’daki ucuz oteller arasında diyebiliriz. Çok ucuz olmasa da, ailece veya kalabalık grup halinde seyahat edenler için çok daha uygundur. Ayrıca otel, Oslo Merkez İstasyonu’na ve Oslo Opera Evi’ne yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer alıyor.

4.MAJORSTUA – Oslo’da Ailece Nerede Kalınır ?

Oslo da Kalınacak Yerler

Oslo’ya ailece seyahat ediyor ve şehir merkezine yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, Majorstua Bölgesi‘ne mutlaka göz atın deriz. Burası, birbirinden güzel parklara ve daire konseptindeki tesislere ev sahipliği yapan bölgelerden biri.

Bölgeden, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca şehrin tam merkezindeki tesislere nazaran daha da uygun konaklama birimlerini bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölge daha çok sessiz sakin bir bölge arayan, turistlerden biraz daha uzak bir yerde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden.

Majorstua Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Majorstua Otel Tavsiyesi

 • First Hotel & Suites Oslo West – 4 Yıldız ; Bölgedeki en ideal ve en güzel konuma sahip otellerden biri olan bu tesisten şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara 10-25 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri.

Oslo Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Oslo Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Oslo’da otel ücretleri ortalama 65€’dan başlamakta ve 400€’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde 60€’nun altında 1-2 otel bulmak mümkün, fakat bu otellerin şehir merkezi ve şehirdeki turistik yerler ile pek alakası olmadığını da unutmayın.

Ortalama 85-170€ arasında bir ücrete şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otel de konaklamak mümkün.

Şehirdeki en ucuz otel ise 55€ civarındadır.

Oslo’da otel rezervasyonu için önerebileceğimiz siteler ise, Hotels.com, Booking.com ve Agoda.com’dur. Fakat bu otel rezervasyon siteleri arasında en sağlıklı şekilde otel rezervasyonu yapabileceğiniz site ise, Booking’dir. Booking üzerinden oteller, hosteller veya daireler için de rezervasyon yapabiliyorsunuz.

Oslo Otel Tavsiyeleri – En Güzel Oslo Otelleri

First Hotel Grims Grenka – 5 Yıldız

First Hotel Grims Grenka

Şehirdeki en uygun 5 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Turistik yerlere de oldukça yakın bir konumda bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 170€’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin birbirinden güzel konuk yorumları ve yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncelemek için tıklayın

Oslo Guldsmeden – 4 Yıldız

Oslo Guldsmeden

Oslo Guldsmeden

Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis Oslo’nun en romantik oteli olarak ün salmıştır. Birçok çiftin balayı oteli için de tercih ettiği bu otel, konum olarak da oldukça merkezi bir yerde bulunmaktadır. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 140€’dan başlamaktadır. Oteli İncelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Citybox Oslo – 3 Yıldız

Citybox Oslo

Citybox Oslo

Gelelim şehrin en popüler oteline. Bu otel hem şehrin tam merkezinde bulunuyor, hem gayet şık ve modern hem de şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri. Ayrıca otelin birbirinden güzel olumlu konuk yorumları ve yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncelemek için tıklayın

Oslo Hostel Tavsiyeleri

Oslo Hostel Tavsiyeleri

Oslo malum pahalı bir şehir. Bu şehirde bütçeli bir seyahat yapmak oteller ile oldukça zor olabiliyor. Bu yüzden, 3 yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak olan hostelleri Oslo’da nerede kalınır ? sorunuza cevap olarak düşünebilirsiniz.

Şehirdeki en ideal ve en çok tercih edilen hosteller ise ; 

 • Saga Poshtel Oslo Central ; Şehirdeki en güzel hostellerden biri olan bu tesis, sırtçantalıların en çok tercih ettiği tesislerden biri. Karl Johans kapısı alışveriş caddesine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostel, şehirdeki en merkezi konuma sahip diyebiliriz. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise 37€’dan başlamaktadır. Hosteli İncele
 • Anker Hostel ; Oslo Merkez İstasyonu’na ve Karl Johan ana alışveriş caddesine 10 dakika yürüme mesafesindeki bu merkezi hostel şehrin en güzel konumuna sahip yerlerinden birinde bulunuyor. Gecelik dorm ücretleri ise 24€’dan başlamaktadır. Hosteli İncele

Oslo da Nerede Kalınır

Oslo’da Gezilecek Yerler

Oslo’da kalınacak en popüler ve en kaliteli oteller, şehirdeki gezilecek tarihi ve turistik yerlerin yakınında bulunuyor. Bu çekim merkezlerine yakın bir yerde konaklamayı da düşünebilirsiniz. Şehirdeki öne çıkan cazibe merkezleri ise ;

 • The Vigeland Park
 • Viking Gemi Müzesi
 • Akershus Kalesi
 • Frogner Park
 • Oslo Opera Binası
 • Oslo Kraliyet Sarayı
 • Karl Johans Gate
 • Munch Museum
 • Oslo Belediye Binası

Oslo da nerede kalmali

Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha listeye eklemek pekala mümkün. Fakat, bu şehirde yukarıdaki 4 bölgenin dışına pek çıkmayın. Zaten diğer bölgeler de, çok popüler olmadığından dolayı, bu 4 bölgeden zevkinize ve bütçenize uygun olan bir oteli seçin.


Booking.com

İlgili Yazılar