Japonya‘nın üçüncü büyük şehri olan Osaka, etkileyici modern mimarisi, lezzetli sokak yemekleri ve tapınakları ile güzel bir Liman şehri. Biraz karışık bir şehir olduğundan dolayı da, tam olarak nerede konaklayacağınıza karar vermek çok kolay olmuyor.

Osaka’da nerede kalınır ? adlı bu rehberimizde, şehirdeki en popüler ve en çok tercih edilen konaklama bölgelerini bir araya topladık. Tabi, bu bölgelere özel popüler otel tavsiyelerini de yazıda bulabilirsiniz.

Osaka’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal, en popüler ve en güzel konuma sahip olan bölgeler;

1.Kita (Umeda), turistik yerlere yakın olmak, çok fazla araştırma yapmak istemeyenlerin tercih edebileceği, en merkezi ve en popüler bölgedir. Bölgenin en çok tercih edilen oteli ise, 3 yıldızlı Nest Hotel Osaka Umeda adlı tesistir. Kita Bölgesi Otelleri (Booking üzerinden bölgedeki otellere göz atmak için tıklayabilirsiniz)

2.Honmachi ; Şehir merkezine çok da uzak olmayan bu bölge, ucuz konaklama birimleri ile ünlüdür. Düşük bütçede bir konaklama birimi arıyorsanız, Honmachi’den başka bir yere göz atmanıza gerek kalmayabilir.

3.Namba (Minami), Osaka gece hayatının kalbinin attığı yer olarak bilinir. Kültürel bir gezinin yanında geceleri de dışarıya çıkmayı planlıyorsanız, Namba’ya yakın bir tesiste konakladığınızdan emin olun. Bölgenin en popüler oteli 4 yıldızlı Hiyori Hotel Osaka Namba Station olsa da, daha düşük bütçeli otelleri de bulabilirsiniz. Booking üzerinden bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Osaka Bay, ailece konaklayabileceğiniz en popüler ve en iyi bölgedir. Şehirdeki yapılacak birçok turistik aktiviteye sahip olan bu bölge, aile dostu olduğundan dolayı da, çocuklarınız birlikte konaklayabileceğiniz en iyi yerdir. Bölgenin en popüler otelleri ise, 3 yıldızlı Universal Bay Condominium ve 4 yıldızlı Hotel Universal Port Vita adlı lüks oteldir.

5.Osaka Kalesi ; Özellikle Kiraz çiçeği mevsiminde tercih edilen bu bölge, kaleye ve şehrin önde gelen turistik yerlerine yakınlığı ile düşünülebilecek merkezi bölgelerden. Bölgenin en popüler tesisi ise, Takuto Stay Kyobashi Tsumiki adlı 2 yıldızlı hosteldir.

Osaka’da Nerede Kalınır ? – En Popüler 5 Konaklama Bölgesi

Yukarıda bölgelerin özetlerine kısaca göz attınız ve az çok nerede konaklayacağınıza karar verir gibi olduysanız, aşağıdaki detaylı bölge incelemesinden sonra, Osaka’da tam olarak nerede konaklayacağınıza çok daha rahat karar verebilirsiniz.

Bu bölgeleri popülerlik sırasına göre düzenleyecek olursak ; Kita (Umeda), Namba, Osaka Kalesi, Osaka Bay ve Honmachi şeklindedir.

1.Kita (Umeda) ve Otelleri

Kita (Umeda)

Kita (Umeda)

Osaka’nın başlıca turistik alanlarından biri olan Kita, Umeda olarak da bilinir ve şehirdeki en iyi bilinen bölgedir.

Sayısız cazibe merkezlerinin yanı sıra, birbirinden güzel ve kaliteli restoranlara ev sahipliği yapan bu bölge, şehrin kalbinin attığı yere yakın olmak isteyen turistlerin tercih edebileceği bir yer.

Bu bölge, şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalıdır. Fakat çok büyük fiyat farklılıkları olmadığından ve bölgede her bütçeye uygun olan konaklama birimleri olduğundan dolayı, ilk olarak araştırmanıza bu bölge ile başlayabilirsiniz.

Toplu taşıma bağlantılarının şehirde en iyi olduğu bölgelerden biri olduğundan dolayı da, Kita’dan şehrin diğer bölgelerine ve cazibe merkezlerine çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

NOT : Kita, Osaka’da 1 gününüz varsa ve şehri çok çabuk şekilde keşfetmek istiyorsanız, konaklayabileceğiniz en ideal ve en merkezi bölgedir. Turistik yerlere bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden bi koşu gidebilir, istemediğiniz kadar restoran, alışveriş ve barları da burada bulabilirsiniz.

Kita Bölgesi’nde popüler otel önerisi olarak da ;

 • ibis Budget Osaka Umeda ; 3 Yıldızlı ekonomik bir tesis. Umeda istasyonuna 7 dakika yürüme mesafesinde ve Seibi Parkı otele sadece 250 metre uzaklıkta yer alıyor.
 • The Rise Osaka Kitashinchi ; Daha lüks bir 3 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, şehirdeki tapınakların büyük bir bölümüne ve diğer önemli cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde olan The Rise otele göz atabilirsiniz.
 • Sonezaki Luxe Hotel ; Bölgedeki en lüks otellerden. Güzel ve merkezi konuma sahip. Aile odaları da bulunmaktadır.

2.Honmachi ve Otelleri

Honmachi

Honmachi

Honmachi, Osaka’da en ekonomik otelleri veya diğer bütçeli tesisleri bulabileceğiniz bir bölgedir.

Minami ve Kita bölgeleri arasında kalan bu sessiz bölge, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Çok fazla alışveriş veya eğlence seçeneği olmasa da, diğer bölgelerle güzel bir bağlantıya sahip ve oldukça uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapmaktadır.

Burada konaklamadaki amaç, hem ucuz bir bölgede olmak hem de Kita ve Minami gibi şehrin önde gelen hareketli bölgelerine yakın olmaktır.

Honmachi bir ofis bölgesi olduğundan dolayı da, restoran konusunda oldukça zengin bir yerdir. Yemek konusunda seçici biriyseniz, uluslararası restoranları da bulabileceğiniz Honmachi’yi seveceksiniz.

Honmachi Bölgesi’nde konaklama tavsiyesi olarak da ;

3.Namba (Minami) ve Otelleri

Namba (Minami)

Namba (Minami)

Namba veya diğer adıyla Minami, Osaka’nın en canlı ve en kalabalık bölgesi olarak bilinir. Daha çok alışveriş ve yemek konusunda zengin olan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden biridir.

Ayrıca bu bölge, Osaka gece hayatının kalbinin attığı yer olarak da bilinir. Birbirinden ünlü barlara ve gece kulüplerine ev sahipliği yapan bu bölgede sabahlara kadar açık olan mekanları bulabilirsiniz.

Gece fotoğrafları için güzel ve geleneksel bir sokak olan Hozenji Yokocho ve alışveriş en iyi adres olan Midosuji de bu bölgede bulunuyor. Ayrıca Namba, Dotombori’ye de ev sahipliği yapmaktadır. Kısaca, şehrin önde gelen turistik yerlerini burada bulabilirsiniz.

NOT : Namba bölgesi, Osaka’da hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. İster 4-5 yıldızlı lüks oteller, isterseniz de düşük bütçeli butik otelleri burada fazlasıyla bulabilirsiniz.

Namba’da popüler otel tavsiyeleri ; 

 • IAM HOTEL ; 4 yıldızlı bu otel, 2020’de açılmış oldukça yeni bir oteldir. Bu yüzden de şehirdeki en ekonomik lüks otellerden. Piyasaya çok uygun fiyatlı odalarıyla girmiş olan bu otelin gecelik konaklama fiyatlarına göz atmadan karar vermeyin derim.
 • APA Hotel Namba-Eki Higashi – 3 Yıldız ; Apa Hotel, bu şehirde oldukça fazladır. Namba’daki bu güzel ve lüks otel ise, şehirdeki en ekonomik 3 yıldızlı otellerden.

4.Osaka Kalesi Çevresindeki Oteller

Osaka Kalesi

Osaka Kalesi

Osaka Kalesi, şehrin en önemli ve en popüler turistik yapısıdır. Osaka’nın geri kalanına buradan kısa bir metro yolculuğu ile ulaşabiliyor olmanız da, bölgenin en büyük artılarından.

Bu bölge, Osaka’da nerede kalınır ? sorunuza en uygun cevap olabilecek bölgelerden biri. Bu bölgede, çok düşük bütçeli otelleri veya diğer konaklama birimlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Osaka Kalesi çevresindeki bölge, daha çok sessiz sakin bir bölgede konaklamak isteyen ama yine de şehrin kalbinin attığı yere yakın olmak isteyen turistlerin tercih edebileceği bölgelerden biridir. Burası, Kita ve Minami gibi şehrin en hareketli bölgelerine yakın bir konumda bulunmaktadır. Yürüyerek bu bölgelere ulaşamasanız da, metro ile 5 dakika da rahatlıkla bu iki canlı bölgelere ulaşabilirsiniz.

Osaka Kalesi’ne yakın otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking üzerinden göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Osaka Kalesi Çevresinde Otel Tavsiyesi olarak da; 

 • KKR Hotel Osaka ; 4 Yıldızlı bir otel. Kaleye sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Hotel Sun White ; Biraz daha ekonomik bir otel için de 3 yıldızlı bu tesisi inceleyebilirsiniz.

5.Osaka Bay ve Otellleri

Osaka Bay

Osaka Bay

Daha çok ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olan Osaka Bay, şehirdeki tema parklarına ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Hem çocuk dostu bir bölge olması hem de çok pahalı bir bölge olmaması Osaka Bay’ın en sevilen özelliği. Burada, tema parkların dışında birçok restoranı, müzeleri ve mağazaları da bulabilirsiniz.

Yapay adalarda bulunan otellerde veya dairelerde konaklamak biraz pahalı olsa da, bölgenin iç kesimlerindeki oteller biraz daha uygun fiyatlıdır.

NOT : Bu bölge, Osaka’nın merkezi bölgelerine biraz uzak. Fakat toplu taşıma araçlarıyla dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Osaka’da 3 veya 4 gün konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeye mutlaka göz atın derim. Yok 1 gün bu şehirde kalacaksanız, bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Osaka Bay’da bulunan otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Osaka Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu Hakkında Bilgiler

Osaka Konaklama Rehberi

Osaka

Osaka, Tokyo veya Kyoto gibi ülkedeki diğer şehirler kadar geleneksel veya pitoresk bir şehir olmasa da yine de görülmeye değer mimari yapıya ve turistik cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Japonya’nın diğer şehirlerine nazaran daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunan Osaka’da, ultra lüks bir konaklama birimi bulabileceğiniz gibi düşük bütçeli pansiyon tarzı hosteller veya oteller de bulabilirsiniz. Otel fiyatları, bölgelere ve erken rezervasyona göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden de en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmak gerekebiliyor.

Osaka’da otel fiyatları genel olarak 35€‘dan başlamakta ve 250€‘ya kadar çıkabilmektedir. Ortalama 55-95€ arasında birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Ayrıca, 35€’nun altında bir bütçe ile seyahat ediyorsanız da, hostellere veya pansiyon tarzı konukevlerine göz atmanız gerekmektedir.

Osaka’da fiyatların tavan yaptığı bölgeler, genel olarak Namba ve Kita bölgeleridir. Fakat bu bölgelerde, çok fazla otel fırsatları olduğundan dolayı, düşük bütçeli bir Osaka gezisi planlıyorsanız da, bu bölgedeki tesislere mutlaka göz atın derim.

Osaka’da otel rezervasyonu için de, Booking.com’un yanı sıra, Tripadvisor ve Agoda.com adlı sitelere de göz atabilirsiniz. Bunlar arasında, konuk yorumlarını en iyi şekilde görebileceğiniz site ise, Booking’dir.

Ucuz Osaka Otel Tavsiyeleri

Hem ucuz hem de güzel bir konuma sahip modern bir otelde konaklamak istiyorsanız, aşağıdaki 3 otele de mutlaka kısaca göz atın derim.

1.Floral Hotel Shinsaibasi – 4 Yıldız

Floral Hotel Shinsaibasi

Floral Hotel Shinsaibasi

Osaka da Kalınacak Yerler

Floral Hotel Shinsaibasi

Şehrin tam merkezine 4 km uzaklıkta bulunan Floral Hotel, Namba CITY alışveriş merkezi gibi şehrin önde gelen cazibe merkezlerine yakın bir mesafede yer almaktadır.

Bu 4 yıldızlı tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 50€’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en ekonomik 4 yıldızlı lüks otellerden biri. Ayrıca tesis, oldukça güzel bir konumda bulunmaktadır. Oteli İncele

2.Kuromon Crystal Hotel – 4 Yıldız

Kuromon Crystal Hotel

Kuromon Crystal Hotel

Osaka da Nerede Kalmalı

Kuromon Crystal Hotel

Bir diğer 4 yıldızlı ucuz otel olan Kuromon‘da gecelik konaklama ücretleri ise 45€‘dan başlamaktadır.

Şehrin tam merkezine 4.5 km uzaklıkta bulunan bu otel yakınlarında metro istasyonu da bulunmaktadır. Çok merkezi bir otel olmasa da, ucuza lüks bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği tesislerden biridir. Oteli İncele

3.ibis Budget Osaka Umeda – 3 yıldız

ibis Budget Osaka Umeda

ibis Budget Osaka Umeda

Osaka da Nerede Konaklanır ?

ibis Budget Osaka Umeda

Son olarak tabi ki İbis Hotel. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 50€‘dan başlıyor olsa da, konum olarak çok da güzel bir yere sahiptir. Şehrin kalbi ve merkezi olarak bilinen Umeda’da bulunan bu otel, yukarıda bahsettiğimiz gibi, konumuna göre şehirdeki en ucuz otellerden biridir. Oteli İncele

Osaka’da nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim bu 5 bölgenin dışında başka bir yere bakmanıza da gerek yok. Özellikle kısa süreliğine bu şehri ziyaret ediyorsanız, Umeda ve Namba Bölgelerinin de dışına çıkmanızı önermem. Eğer 2 veya daha uzun bir süre bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, diğer 3 bölgeye de göz atabilirsiniz.

Osaka’da Gezilecek Yerler Listesi

Osaka’da nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak şehirdeki gezip görülecek turistik cazibe merkezlerine kısa mesafede bulunan otelleri de inceleyebilirsiniz. Gezilecek yerlere yakın otellerde konaklayacak olursanız hem gece hayatı ve alışveriş spotları hem de şehir merkezi ve önemli cazibe merkezlerine yakın olursunuz. Osaka’da gezilecek en turistik yerler ise ;

 • Osaka Akvaryum Kaiyukan
 • Umeda Sky Building
 • Osaka Kalesi
 • Dotonbori
 • Kuromon Market
 • Shinsekai
 • Shitennoji

BENZER İÇERİKLER