Dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biri olan Orlando, daha çok çocuklu ailelerin ilgisini çeken ABD şehirlerinden biri olsa da, her yaştan turiste göre eğlenceyi ve yapılacak aktiviteleri bu şehirde bulabiliyorsunuz. Şehir, oldukça büyük bir alana yayıldığından dolayı da nerede konaklayacağınıza karar vermek pek de kolay olmuyor. Bu yüzden Orlando’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak konaklayacağınız tesisi seçmeden önce, hangi semtte kalacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

Orlando’da konaklama için tercih edilen en popüler ve en çok otel seçeneğine sahip olan bölgeler ; Soutwest Orlando (Universal), Downtown (Şehir Merkezi), Celebration ve Dr Phillips bölgeleridir.

Bu bölgeler, birbirinden farklı seyahat amaçlarına hizmet eden, şehirdeki en iyi ve en çok tercih edilen bölgelerdir. Aşağıda, bölgelerin özelliklerine bakarak hangi bölgede konaklayacağınıza çok daha iyi karar verebilirsiniz.

Orlando’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

 • Downtown (Şehir Merkezi) ; Şehrin eğlence parklarının kalbine 20 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor. Orlando’da hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini bu bölge sınırları içerisinde bulabilirsiniz.
 • Soutwest Orlando (Universal) ; Universal stüdyoları, çoğu gezginin Orlando’yu ziyaret etmesinin ana nedenidir. Eğer bu şehri sadece eğlence parkları için ziyaret ediyorsanız, şehir merkezi yerine Universal bölgesi düşünülebilir.
 • Celebration ; Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bu bölge de, tema ve eğlence parklarıyla dolu. Universal ile benzerlik gösteren bu bölge, biraz daha uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapıyor.
 • Dr Phillips Bölgesi ; Şehirdeki en ekonomik otellere ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Tema ve eğlece parklarına çok da uzak değil.

1.Southwest Orlando – Universal Studios Bölgesi

Universal Studios Bölgesi - Orlando Otelleri

Universal Studios Bölgesi

Universal Studios, Epcot ve Walt Disney World ve daha birçok dünyaca ünlü tema parklarını bulabileceğiniz bir yer olan Southwest Orlando, Orlando’yu tema parkları için ziyaret eden aileler veya çiftler için en ideal bölgelerden bir tanesi.

Tabii tema parkların dışında bu bölgede müzeleri ve galerileri de bulabiliyorsunuz. Yani sanatsever bir aileyseniz, mutlaka bu bölgeye bir göz atın deriz.

Bu bölgenin Orlando’da en çok tercih edilen bölge olmasının ana nedeni, bölgedeki otellerin büyük bir bölümünün Walt Disney World’a yürüme mesafesinde olmasıdır.

Universal Studios Bölgesi’ndeki otellere dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Bölgedeki Otel Tavsiyeleri ;

 • Comfort Suites Near Universal Orlando Resort – 3 Yıldız ; Bölgedeki orta bütçeli tesislerden biri olan bu otel, konum olarak en ideal otellerden. Açık yüzme havuzu ve geniş aile odaları ile popüler olan bu tesis, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri.
 • Universal’s Hard Rock Hotel – 4 Yıldız – Tatil Köyü ; Bu tesis, bileti olan konuklara Universal tema parklarında normal kuyruklara girmeden eğlence olanaklarından sınırsız yararlanma imkanı sunuyor. Bu özelliği ile popüler olsa da, otelin yüksek konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumu da turistlerin ilgisini çekiyor.
 • Universal’s Loews Sapphire Falls Resort – 4 Yıldız ; Aile odaları ve yüzme havuzu ile popüler olan bu tesis, şehrin en çok tercih edilen otellerinden biri. Özellikle fırsat indirimiyle dikkat çeken bu otel de, ailece Orlando seyahati için düşünülebilir.

2.Downtown Orlando – Şehir Merkezi

Orlando Şehir Merkezi Otelleri

Orlando Konaklama

Adından anlaşılacağı üzere, burası şehrin kalbinin attığı yer. Alışveriş merkezleri, lüks oteller, birbirinden kaliteli restoranlar ve barlarla çevrili olan bu bölge şehrin en hareketli bölgesi.

Burası Orlando Gece Hayatı için planı olanların veya tema parklarına yakın yerde konaklamak istemeyen turistlerin tercih edebileceği yerlerden biri. Yani hem tema parkları hem de kültür gezisi için Orlando’yu ziyaret ediyorsanız bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Sırf tema parkları için Orlando’yu ziyaret ediyorsanız, bu bölgeyi tercih etmeden önce bir kere daha düşünün derim. Çünkü şehir merkezi tema parklarına 20 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor. Bazı lüks otellerin tema parkı için servisleri olsa da, araç kiralamayı düşünmüyorsanız tema parklarına ulaşım zor olabiliyor.

Orlando şehir merkezinde bulunan otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Orlando Şehir Merkezi Otelleri

 • Crowne Plaza Hotel Orlando Downtown – 4 Yıldız ; Orlando merkez otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan Crowne Plaza, Amway Center’a yürüme mesafesinde bulunuyor. Yüksek konuk değerlendirmesine sahip bu otel, daha çok iş amaçlı Orlando’yu ziyaret edenlerin tercih ettiği bir yer olsa da, kültür ve tema parkları gezisi için de tercih edilebilecek oteller arasında.
 • Marriott Orlando Downtown – 3 Yıldız ; Şehirdeki en ideal konuma sahip orta bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Orlando gece hayatı için popüler olan yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor.

3.Celebration

Celebration Orlando da Kalınacak yerler

Orlando

Orlando’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap olan Celebration Bölgesi, Walt Disney Şirketi tarafından, en iyi Amerikan semtlerinden biri olarak geliştirilmiş.

Eğlence parklarına yakınlığı ile de öne çıkan bu bölge, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Çünkü bölge başlı başına aile dostu bir bölgedir. Sadece eğlence parkları değil, otellerin büyük bir bölümü de çocuk dostu tesislerdir.

Celebration bölgesindeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Celebration Otel Tavsiyeleri

 • Magic Village Trademark Collection by Wyndham – 4 Yıldız ; Bölgedeki en çok tercih edilen tatil köylerinden biri olan bu otel, Disney Hollywood Stüdyoları’na 4 km uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunan bu otelin 9 kişiliğe kadar geniş odaları da var.
 • Regal Oaks – The Official CLC World Resort – 4 Yıldız ; Biraz daha villa tarzı olan bu otel,  yüksek konuk değerlendirme puanı ve 10-12 kişilik odaları ile dikkat çekiyor. Bölgedeki en lüks 4 yıldızlı otellerden biri olmasına rağmen, en iyi fiyata sahip olması da oldukça güzel.
 • Hawthorn Suites by Wyndham Kissimmee Gateway – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız da, bölgenin en çok tercih edilen 3 yıldızlı oteli olan Hawthorn’a göz atabilirsiniz. Walt Disney World Resort’a 4 km uzaklıkta bulunan bu otel de, konum olarak bölgenin en güzel otellerinden biri.

4.Dr. Phillips

Dr. Phillips – foto kaynak ; en.wikipedia.org/Jmoral

Dr Phillips’ten eğlence parklarına, göllere, golf kulüplerine ve gece kulüplerine arabayla kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Mükemmel bir merkezi konuma sahip olmasa da, birçok yere araçlar ile çok kısa sürede ulaşabiliyor olmanız güzel.

Bu bölge, Orlando’nun ucuz otellerini bulabileceğiniz en ideal bölgedir.

Şehir merkezinin biraz dışında bulunan bu bölge, daha çok bütçeli bir Orlando gezisi planlayanların tercih ettiği yerlerden. Otel için biraz daha düşük ücretler ödeyip, eğlence parkları için biraz daha fazla bütçe ayırmak için güzel bir bölge olabilir.

Dr. Phillips Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Orlando Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Orlando Otel Tavsiyeleri

Orlando’da otel ücretleri 70$’dan başlamakta ve 500$’a kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde ucuz otel ararken, o otelin ne kadar ucuz olduğu değil, ne kadar vergi aldığıdır. Çünkü bazı 3 yıldızlı otellerin geceliği ortalama 60$’dan başlamaktadır. Fakat üzerine 40$’a kadar vergi alabilmektedirler. Yani neredeyse iki katı bir ücret ödemiş oluyorsunuz.

Bu yüzden, eğer Orlando’da orta bütçeli bir otel arıyorsanız 3 yıldızlı otellerin oyununa da gelmeyin. Bir 4 yıldızlı otelin geceliği 100$ ise ve vergisi de 10$ ise, geceliği 55$ olan ve 40$ vergisi olan bir 3 yıldızlı otelden çok daha iyi olacaktır.

Her otel vergi ve ek ücret adı altında fazladan bir ücret almaktadır. Bu yüzden, Orlando otel rezervasyonu için bu vergileri detaylı bir şekilde gösteren Booking.com üzerinden rezervasyonu yapmanızda yarar var. Ayrıca booking üzerinden erken rezervasyon fırsat indirimi olan otelleri de görebilirsiniz.

Ortalama (Vergi dahil değil) 70$-130$ arasında bir ücrete şehirdeki 3 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde konaklayabilirsiniz.

Orlando’da tatil köyü olan 4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünün gecelik konaklama ücretleri 200$’dan başlamaktadır. Tabii otelin konumuna bağlı olarak biraz daha uygun fiyatlı tatil köyü olan 4 yıldızlı tesisleri bulmak da mümkün.

Orlando Otel Tavsiyeleri

Grand Orlando Resort at Celebration – 3 Yıldız

Orlando da Nerede Kalınır

Grand Orlando Resort at Celebration

Celebration Bölgesi‘nin en çok tercih edilen bütçe dostu otellerinden biri olan bu tesis, Disney kasabasına araba ile sadece 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Açık ve büyük yüzme havuzu da olan bu otel ayrıca, Seaworld Orlando ve Universal Studios Orlando gibi şehri ziyaret amacına hizmet eden yerlere de araçla kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. 4 kişiliğe kadar geniş odaları olan bu otel, tema ve eğlence parkları için Orlando’yu ziyaret edenlerin tercih edebileceği tesislerden. Oteli incele

Hilton Grand Vacations at SeaWorld 

Orlando da Nerede Kalınır

Hilton Grand Vacations at SeaWorld

SeaWorld‘ün tam karşısında, 13 hektarlık büyük bir alanda hizmet veren bu otel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz.

Otel büyük bir açık yüzme havuzuna ev sahipliği yaptığı gibi, 8 kişiliğe kadar geniş odaları da bulunmaktadır. Oteli incele

Wyndham Orlando Resort International Drive – 4 Yıldız – Tatil Köyü

Orlando da Nerede Kalınır

Wyndham Orlando Resort International Drive

Orlando’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 4 yıldızlı lüks otel, açık yüzme havuzu ve aile odalarıyla şehirdeki en çok tercih edilen otellerden bir tanesi. Universal Studios Resort otele sadece 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bölge olarak International Drive’da bulunan bu otel, çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden biri. Oteli incele 

Orlando Ucuz Otel Tavsiyeleri

Ucuz otel denince aklınıza kötü veya konum olarak sapa yerlerdeki oteller gelmesin. Aşağıdaki ucuz otel tavsiyeleri şehirdeki güzel konuma sahip, modern ve şık otellerden oluşuyor. Yani şehirdeki en ucuz otellerden değildir.

Konaklanabilecek kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden bazıları ise ;

Grand Orlando Resort at Celebration – 3 Yıldız

Orlando da Nerede Kalınır

Grand Orlando Resort at Celebration

Yukarıdada tavsiyesini verdiğimiz bu otelin gecelik konaklama ücretleri 70$’dan başlıyor. Fakat vergiler ve ek ücretler adı altında toplamda 30$’a kadar ücret ödeyebiliyorsunuz. Oteli incelemek için tıklayın

Hotel Monreale Express International Drive Orlando – 2 Yıldız

Hotel Monreale Express International Drive Orlando da nerede kalınır

Hotel Monreale Express International Drive Orlando

Konum olarak eğlence ve tema parklarına yakın bir konumda bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 60$’dan başlamakta ve 15$’a kadar vergi ve ek ücret ödeyebiliyorsunuz. Oteli incelemek & güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

DoubleTree by Hilton Hotel Orlando at SeaWorld – 3 Yıldız

Orlando da nerede kalmalı

Şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 80$’dan başlamaktadır ve 18$’a kadar vergi ve ek ücret ödeyebiliyorsunuz. Oteli incele & fiyatlara göz at

Orlando’da nerede kalınır ? sorusuna daha birkaç bölge ve otel tavsiyesini de listeye eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına, araştırmanız yukarıdaki 4 bölgeden başlamanızda yarar var. Ayrıca bu şehri sadece eğlence amaçlı ziyaret ediyorsanız, Disney ve Universal Studios’a yakın olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.


Booking.com

İLGİLİ ;