Odessa’da nerede kalınır ? sorunuza en güzel ve en detaylı cevabı bulmak adına ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Şehirde çok fazla konaklama bölgesi olmasa da, yine de farklı zevklere, bütçelere ve şehri ziyaret amacınıza göre farklı bölgeleri bulabiliyorsunuz.

Şehirde tam olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verirken de ;

 • Şehri ne amaçla ziyaret ediyorsunuz ? sadece gece hayatı mı ? yoksa hem gece hayatı hem de kültür gezisi için mi ?
 • Yalnız mı, arkadaşlarınızla mı ? yoksa eşiniz/sevgiliniz ile ziyaret ediyorsunuz ?
 • Ne kadar bütçeniz var ?

Tüm bu sorularınıza detaylı olarak aşağıdaki konaklama bölgelerinde cevap bulabilirsiniz.

Odessa’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Odessa’da konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz iki bölge bulunuyor. Bunlar ;

 • Odessa şehir merkezi ; Şehrin tam kalbinde olmak için en ideal kalınacak bölge. Hem gece hayatı hem de turistik yerlere kolay ulaşım için düşünülebilir.
 • Arcadia ; Odessa’yı sadece gece hayatı için ziyaret ediyorsanız, şehirdeki en popüler ve en iyi barların, gece kulüplerinin olduğu bu bölgeyi konaklama için düşünebilirsiniz.

1.Odessa Şehir Merkezi

Odessa Şehir Merkezi

Odessa Şehir Merkezi

Şehir merkezi, daha çok turistik ve tarihi yapılar ile ilgilenen turistlerin tercih ettiği bölgedir. Burada gece hayatı için de birçok seçenek bulmak mümkün.

Şehrin merkezi her ne kadar turistlerin favori bölgesi olsa da, bu bölgenin ”Arcadia”ya, yani şehrin gece hayatının kalbinin attığı yere biraz uzak olduğunu da unutmayın.

Eğer merkezden Arcadia bölgesine partiler için gitmeyi planlıyorsanız, toplu taşıma veya taksilere ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden de, gecenin geç saatlerinden konakladığınız yere dönüşler pek kolay olmayacak.

Tabi merkezde de şehrin bazı ünlü gece kulüplerini ve barlarını bulabilirsiniz. Az biraz gece hayatı, az biraz turistik yerler diyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi bölge merkez bölgesidir.

NOT : Merkez bölgesi, Primorsky olarak da adlandırılmaktadır. Bu yüzden kafanız karışmasın. Tabi merkeze 6 km uzaklıkta olan bir yerin de Primorsky olarak adlandırıldığını unutmayın. Bu yüzden, burası sadece şehir merkezidir Primorsky’nin geneli ile pek alakası yoktur.

Booking.com aracılığıyla GÖZ AT ;

Odessa Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Milano – Orta Bütçeli ; Odessa’nın en çok tercih edilen tesislerinden biri olan bu otel, Deribasovskaya Caddesi‘nin hemen yanında yer almaktadır. Geniş aile odaları, restoranı ve havaalanı servisi de olan bu tesisten, Potemkin Merdivenleri’ne ve Odessa Opera ve Bale Tiyatrosu’na yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Yani konum olarak merkezdeki en iyi yerde olan tesislerden bir tanesi. Oldukça modern ve şık odalara sahip bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı da bulunuyor.
 • Potemkinn Hotel ; Yıldızı olmasa da, 2-3 yıldızlı otel kıvamında olan bu tesis, Primorsky Bulvarı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en merkezi tesislerden bir tanesi. Bu tesis, daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinmektedir. Hatta bütçeli romantik bir balayı oteli olarak da düşünebilirsiniz. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesisi incelemeyi de unutmayın.
 • Frapolli Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir konaklama birimi arıyorsanız da, Deribasovskaya Caddesi’ndeki bu tesise göz atabilirsiniz. Her ne kadar çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak biliniyor olsa da, bütçesi olan her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden biri.

2.Arcadia

Arcadia Odessa

Arcadia

Arcadia bölgesi, Odessa’da gece hayatının kalbinin attığı yerdir. Şehirdeki en iyi gece kulüplerinden ve en iyi barlardan büyük bir bölümünü bu bölgede bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, turistik yerlerin çoğuna toplu taşıma araçlarıyla gitmeniz gerekiyor. Fakat gece hayatı için popüler olan noktalara, bu bölgeden çok rahat bir şekilde yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.

Gecenin geç saatlerine kadar parti diyorsanız, otelinizin de bu bölgede bulunduğundan emin olun. Hem taksilere otele dönüş için çok fazla ücret ödemezsiniz, hem de dilediğiniz zaman çok kısa bir sürede konakladığınız yere dönebilirsiniz.

Odessa’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere uzak olsanız da, toplu taşıma araçlarıyla çok kısa bir sürede bu turistik noktalara gidebileceğinizi de unutmayın.

Booking.com aracılığıyla Göz At ;

Arcadia Konaklama Tavsiyeleri

 • Royal Arcadia Apartment – 4 Yıldız ; 9+ konuk değerlendirme puanı ve lüks odaları (Daireleri) ile dikkat çeken bu tesis, şehirdeki en uygun 4 yıldızlı dairelerden biri. Şehirdeki turistik yerler, tesise 5-6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fakat toplu taşıma araçlarıyla şehir merkezine ve merkezdeki turistik noktalara çok kolay ve rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
 • The Rooms Apart ; Şehirdeki en popüler apart otellerden biri olan bu tesis, Arcadia çevresindeki en güzel ve en iyi konuma sahip otellerden. 9+ konuk değerlendirme puanı, olumlu konuk yorumları ve tesisin sunduğu olanaklar ile orta bütçeli bir Odessa gezisi için düşünülebilecek seçeneklerden bir tanesidir.
 • Shpinat – Han ; Her ne kadar han olsa da, otellerden pek farkı olmadığını söyleyebiliriz. 9+ konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumuyla dikkat çeken bu tesis, sahile 1 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Arcadia’nın canlı gece hayatına bölgesine de bu tesisten çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Odessa Otel Fiyatları 

Odessa Otel Fiyatları 

Odessa’da otel fiyatları, 30€’dan başlamakta ve genel olarak 150€’ya kadar çıkabilmektedir.

Daha düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellere veya pansiyon tarzı konukevlerine, dairelere göz atabilirsiniz.

Bu şehirde ortalama 65-95€ arasında bir ücrete hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabiliyorsunuz. Çoğu zaman Odessa’da dairelerin ucuz olduğu söylenir, kısmen doğrudur da. Fakat bazı dairelerin otellerden çok daha pahalı olabileceğini de unutmayın.

Şehir merkezindeki konaklama fiyatları ile, Arcadia bölgesindeki tesisler arasında fiyat farkı çok değil. Tabi, şehir merkezindeki tesisler biraz daha pahalı olsa da, bu fiyat farkı çok fazla olmadığından her iki bölgede hemen hemen aynı diyebiliriz.

Zaten sadece gece hayatı için Odessa’yı ziyaret ediyorsanız, şehir merkezinde konaklamanıza da sanıyoruz gerek yok.


Booking.com

Odessa Ucuz Otel Tavsiyeleri

Odessa, genel olarak ucuz Ukrayna şehirlerinden biri. Kiev veya Lviv’e nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunan  bu şehirde 50€’nun altında çok sayıda konaklama birimi bulabilirsiniz. Ayrıca çok daha ekonomik olan hostelleri veya pansiyonları da bulmak mümkün.

Deribas Hotel – 3 Yıldız 

Deribas Hotel

Deribas Hotel

Şehrin kalbinde ucuz bir otel arıyorsanız, ilk olarak bu tesise göz atın. Tesis, tam olarak Meşhur Potemkin Merdivenleri, Katedral Meydanı ve Opera ve Bale Tiyatrosu’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 30€’dan başlamaktadır. Hem konumu hem de şık ve modern odalarıyla bütçeli bir oteldir. Şehir merkezinde konaklamayı planlıyorsanız ve ucuz bir otel arıyorsanız, ilk olarak bu tesise göz atabilirsiniz.

Boomerang Boutique Hotel – 4 Yıldız

Boomerang Boutique Hotel

Boomerang Boutique Hotel

Şehrin tam merkezine 15-20 dakika yürüme mesafesinde olan bu lüks otelin ucuz olmasının en önemli sebebi konumudur. Yani tam merkezde bulunmadığından veya Arcadia’ya yakın olmadığından dolayı fiyat konusunda oldukça ucuz.

Fakat uzun yürüyüşler ile şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne bu otelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden, ucuz olduğu için mutlaka göz atmaya değer. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 40€’dan başlamaktadır.

Arcadia Apartments – 4 Yıldız

Arcadia Apartments

Arcadia Apartments

Şehir merkezi yerine, Odessa gece hayatının kalbinin attığı yer olan Arcadia’da konaklamayı planlıyor ve ucuz bir daire arıyorsanız, bu 4 yıldızlı tesise mutlaka göz atın deriz. Tesis konum olarak bölgedeki en merkezi noktalardan birinde bulunmaktadır.

Ayrıca tesisin gecelik 4 kişilik konaklama ücretleri ise 40€’dan başlamaktadır. 2 kişi seyahat ediyorsanız dahi, bu tesisi inceleyebilirsiniz.

Odessa’da Gezilecek Yerler Listesi

Odessa da nerede kalınır

Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak, şehirdeki turistik cazibe merkezlerine yakın otelleri ve diğer konaklama birimlerini incelemeyi de unutmayın. Eğer Odessa’yı gece hayatının yanı sıra kültür gezisi için de ziyaret ediyorsanız, en ideal otelleri bu turistik yerlere yakın yerlerde bulabilirsiniz. Odessa’nın en popüler turistik noktaları ise ;

 • Potemkin Merdivenleri
 • Privoz Market
 • Odesa Güzel Sanatlar Müzesi
 • Arcadia Beach
 • Odessa Limanı
 • Prymorksyki Bulvarı

Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için listeye daha birçok otel ve diğer konaklama önerilerini eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin. Bölge seçiminden sonra, bu şehirde 15€’ya kadar konaklayabilecek tesisler bulabileceğinizi de unutmayın. Fakat, otelde konaklamayı planlıyorsanız en azından 30€ gibi bir ücreti de gözden çıkarmanız gerektiğini de unutmayın. Ayrıca Ukrayna için daha başka planlarınız varsa da, Kiev ve Lviv yazılarımıza da göz atabilirsiniz.


Booking.com

BENZER İÇERİKLER