Almanya Bavyera Eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Nürnberg (Nuremberg), zengin tarihi ve hareketli gece hayatı ile ülkenin popüler gezi duraklarından biri. Günübirlik gezilerle de ziyaret edilebilecek şehirlerden olan Nürnberg’de, nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç farklı bölgeden bahsetmek mümkün.

Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümü birbirine yürüme mesafesinde olsa da, bazı konaklama bölgeleri, şehir merkezi ve turistik yerlere biraz uzak olabiliyor. Bu yüzden otel seçimi yapmadan önceden hangi semtte/bölgede konaklayacağınıza karar vermeniz gerekebilir.

Her yaştan turistin popüler destinasyonlarından biri olan Nürnberg’de konaklama, Berlin veya Münih gibi şehirlere nazaran çok daha uygun. Özellikle şehir merkezinin biraz dışında konaklayacak olursanız, hemen hemen her bütçeye uygun bir tesisi bulmak mümkün.

Mutfağı, biraları ve pazarlarıyla ünlü olan Nürnberg, Alman kültürünü en yakından deneyimleyebileceğiniz şehirlerden biri. Çok sayıda gezip görülecek yerlere ev sahipliği yapan şehirde, yapılacak da birçok turistik aktivite bulunabiliyor. Aşağıda bu turistik noktalara en yakın, şehir merkezi çevresindeki konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel en popüler otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Nürnberg’de Nerede Kalınır ? – En Popüler Konaklama Bölgeleri

Nürnberg de Nerede Kalınır

Nürnberg’de her bölgenin kendine özgü karakteri ve havası bulunuyor. Şehirdeki en çok tercih edilen bölgeler, Eski Şehir Merkezi (Old Town – Mitte), Egidienplatz (Mitte), Sudstadt ve Gostenhof (Mitte) bölgeleridir. Mitte, Nürberg’in şehir merkezi olarak bilinir ve oldukça büyük bir alanı kapladığından dolayı farklı bölgelere ayrılır.

 • Eski Şehir Merkezi (Old Town) ; Şehrin kalbi burada atar. Turistik ve tarihi yerlerin büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen yer olduğu gibi, en fazla otele ev sahipliği yapan bölge.
 • Sudstadt ; Nürberg’in en ucuz konaklama bölgesi olarak bilinir. Eğer bütçeli konaklama birimleri arıyor ve uzun soluklu bir Nürnberg seyahati planlıyorsanız bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Ancak şehirde 1 gün konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezine yaklaşık 3-5 km uzaklıkta olan bu bölgeyi es geçebilirsiniz.
 • Egidienplatz ; Nürnberg’in merkezinde (Mitte’de) bulunan bu bölge, tıpkı Eski Şehir Merkezi gibi çok sayıda turistik ve tarihi cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Konum olarak Eski Kent’e nazaran biraz daha merkezi olsa da, 2 bölge de aynı yerde (Mitte) bulunuyor. Daha çok geceleri dışarı çıkmayı planlayanların tercih edebileceği bir bölge. Şehirdeki barların büyük bir bölümü, bu bölge çevresinde toplanır.
 • Gostenhof ; Nürnberg şehir merkezinde (Mitte) bulunan bu bölge de, şehirdeki birçok cazibe merkezine yakın. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinir. Barlardan ve gece kulüplerinden uzak, daha sessiz bir yerdir.

Eski Şehir Merkezi, Gostenhof ve Egidienplatz bölgeleri şehir merkezinde, yani Mitte‘de bulunuyor. Fakat Mitte biraz büyük bir yer olduğundan, merkezde konaklamak istiyorsanız bütçenize ve zevkinize göre bu 3 bölge arasından seçim yapabilirsiniz. Şehirdeki en az tercih edilen bölge Sudstadt olsa da, en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölgenin Sudstadt olduğunu unutmayın.

Nürnberg Otel Tavsiyeleri – En Güzel Nürnberg Otelleri

1.Adina Apartment Hotel Nuremberg – 4 yıldız

Adina Apartment Hotel Nuremberg

Adina Apartment Hotel Nuremberg

Nürnberg’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan bu lüks otel, 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 5 yıldızlı otel konforunda ve fiyatındadır. Ultra lüks odaları, 9+ konuk değerlendirme puanı ve Eski Kent Merkezi’ndeki muhteşem konumuyla öne çıkıyor. St. Lorenz Kilisesi ve Oyuncak Müzesi gibi şehrin önde gelen turistik noktaları otele kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

2.Maritim Hotel Nürnberg – 4 yıldız

Maritim Hotel Nürnberg Otelleri

Maritim Hotel Nürnberg

Nürnberg’de en çok rezervasyon alan 4 yıldızlı tesislerden biri. Merkez İstasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde, merkezi bir konumda yer alan otelin yüzme havuzu, fitness merkezi, aile odaları ve barı da bulunuyor. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.Sorat Hotel Saxx Nürnberg – 3 yıldız

Sorat Hotel Saxx Nürnberg

Sorat Hotel Saxx Nürnberg

Nürnberg’in Eski Kent bölgesinin tam kalbinde, her yıl kurulan Noel Pazarı’na ev sahipliği yapan merkezi pazar meydanında yer alan bu otel, Nürnberg Kalesi‘ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Nürnberg Belediye Binası otelin hemen yanı başında bulunuyor. 9+ konuk değerlendirme puanı, ekonomik odaları ve sunduğu olanaklarıyla daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

4.AZIMUT Hotel Nuremberg – 3 yıldız

AZIMUT Hotel Nuremberg

AZIMUT Hotel Nuremberg

Nürnberg otelleri arasında en ekonomik odalara sahip olan AZIMUT Hotel, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden. Merkezi konumu ve modern odalarıyla dikkat çeken otel Nürnberg Kalesi’ne 5, Belediye Binası’na ise 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Barı, aile odaları ve restoranı da olan oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

5.a&o Nürnberg Hauptbahnhof – 2 yıldız

a&o Nürnberg Hauptbahnhof

a&o Nürnberg Hauptbahnhof

Nürnberg’deki en ekonomik otellerden biri olan a&o Nürnberg Hauptbahnhof, Nürnberg Merkez İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Hostel konseptinde olan bu otelin dorm/paylaşımlı odaları da bulunuyor. Eski Kent’e 1 km uzaklıkta olsa da, bütçeli bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği otellerden. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Nürnberg Otel Fiyatları

Nürnberg de en ucuz Nerede Kalınır

Almanya‘nın son zamanlarda popüler destinasyonlarından biri olan Nürnberg’de otel fiyatları 45€’dan başlamakta ve 350€’ya kadar çıkabilmektedir. 45€’nun altında bir bütçe ile seyahat ediyorsanız, oteller yerine hosteller veya pansiyon konseptindeki dairelere göz atabilirsiniz.

Şehir merkezinde yer alan oteller aşağı yukarı aynı fiyatta olsa da, Sudstadt bölgesindeki oteller çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ancak bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik noktaların hepsine ve merkeze gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Şehir merkezinde, yani Mitte’deki 3 bölge arasından en ekonomik otellere sahip olan bölge ise Gostenhof bölgesidir. Özellikle ailece veya grup halinde seyahat ediyorsanız, geniş daire konseptinde çok sayıda ekonomik oteli bu bölgede bulabilirsiniz.

Nürnberg’de otel rezervasyonu için de, Booking.com’un yanı sıra, diğer otel arama sitelerine de göz atmayı unutmayın. Fiyat karşılaştırması yapmak adına Trivago veya Expedia.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. 4-6 hafta öncesinden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız da, erken rezervasyon otel fırsatlarına sahip Booking ile otel aramaya başlayabilirsiniz.

Nürnberg’de Hangi Bölgede Kalınır ? 

Yukarıdaki otel önerileri arasında bütçenize veya zevkinize uygun konaklama birimi bulamadıysanız, aşağıdaki konaklama bölgelerine ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

Eski Şehir Merkezi (Old Town)

Nürnberg Eski Şehir Merkezi

Nürnberg’in kalbinin attığı yer burası. Şehirdeki en önemli gezip görülecek cazibe merkezleri de burada bulunuyor.

Orta çağdan kalma birçok mimari yapıya ev sahipliği yapan bu bölge, Nürnberg’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en merkezi cevaptır.

Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla ünlü bu bölgedeki en önemli tarihi yapı ise, Nürnberg Kalesi‘dir. Ayrıca Belediye Binası ve daha birçok tarihi yapı da bu bölge sınırları içerisinde yer alıyor.

Eski Şehir Merkezi’nin en popüler otelleri ;

 • Garden Hotel – 3 yıldız ; Hauptmarkt Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu ekonomik otel, Eski Şehir Merkezi’nin en merkezi yerinde bulunuyor. Otelden turistik noktalara yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, şehrin önde gelen restoranları ve cafeleri de kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.
 • Nürnberg City Apart – Apart Otel ; Daire konseptindeki odalarıyla hizmet veren bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip otel, geniş aile odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Sudstadt

Nürnberg’in şehir merkezine yaklaşık 3-5 km uzaklıkta bulunan bu bölge, çok düşük bütçeli bir Nürnberg seyahati için tercih edilebilecek bölgelerden biri. Turistik cazibe merkezlerine ulaşmak için toplu taşıma araçları şart.

Sudstadt’taki en popüler oteller ; 

 • ibis budget Nürnberg City Messe – 1 yıldız ; Nürnberg’in merkezine yaklaşık 2.5-3 km uzaklıkta olan bu otel, en ucuz birkaç otelden biri. Konum olarak şehir merkezine ve turistik yerlere uzak bir konumda bulunuyor olsa da, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden.
 • Arotel Best living Nürnberg ; Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan tesis, daha çok iş amaçlı şehri ziyaret edenlerin tercih ettiği bir tesis. Otelden Nürnberg Ticaret Fuarı ve şehir merkezine araçlarla 15 dakikada ulaşabilirsiniz.Booking.com

Nürnberg’de Gezilecek Yerler

Nürnberg’de konaklayacağınız bölgeye ve tesise karar verirken, aşağıdaki şehrin önde gelen turistik noktalarına çok uzak olmadığınızdan da emin olun.

 • Nürnberg Kalesi
 • Oyuncak Müzesi
 • Albrecht Dürer’s House
 • Nürnberg Hayvanat Bahçesi
 • Church of Our Lady
 • St Lorenz Kilisesi
 • Schöner Brunnen
 • Hauptmarkt

Nürnberg’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek Egidienplatz bölgesindeki otelleri incelemek için buraya, Gostenhof bölgesinde yer alan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER