Fransız Rivierası’ndaki canlı ve hareketli şehirlerden biri olan Nice, Paris ve Marsilya şehirleri kadar pahalı olmasa da, çok da ucuz bir şehir değil. Nice’de hem ekonomik hem de dilediğiniz bir otelde konaklayabilmek için de hangi bölgede konaklayacağınıza iyi karar vermeniz gerekebiliyor. Çünkü bölgelere göre otel ve yeme içme fiyatları ciddi anlamda değişebilmektedir.
Nice’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Nice’de konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Fakat bunların hepsi de konaklama için gönül rahatlığıyla  tercih edebileceğiniz bölgeler değil. Çünkü bazı bölgeler, şehir merkezi ve şehirdeki turistik yerler ile pek alakası yoktur, yani daha çok merkeze uzak yerlerde bulunan bölgelerden oluşur. Bu yüzden de Nice’de  en ideal, en merkezi ve en çok tercih edilen 3 bölgeden bahsedeceğiz.

Bunlar, Old Town (Eski Şehir), Gambetta ve Jean Medecin (New Town) bölgeleridir.

Nice’de Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

 • Old Town (Eski Şehir Bölgesi) : Şehrin en çok tercih edilen bölgesidir. Nice’de gezilecek yerlere oldukça yakın bir konumda bulunur.
 • Gambetta Bölgesi ; Daha çok ucuz bir Nice gezisi planlayanların tercih edebileceği bölgelerden. Konaklama ve yemek ücretleri bu bölgede oldukça uygun.
 • Jean Medecin (New Town – Yeni Şehir) : Bu bölge, biraz daha genç kesime hitap ediyor diyebiliriz. Nice gece hayatı için planlarınız varsa ve otelinize gecenin geç saatlerinde çok rahat bir şekilde dönmeyi planlıyorsanız bu bölgeyi inceleyebilirsiniz.

Bölgelere kısaca göz attıktan sonra, az çok nerede konaklayabileceğinize karar verdiyseniz, bölgelerin detaylı açıklamalarını ve bölgelere özel otel tavsiyelerini yazının devamında bulabilirsiniz.

1.OLD TOWN (Eski Şehir Bölgesi)

Nice de konaklama

Vieux Nice olarak da bilinen bu bölge, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir. Arnavut kaldırımlı sokakların yoğun bir labirenti, renkli binalar, büyüleyici mağazalar, şirin kafeler ve tarihi yerleri ile ünlü bu bölgede ne ararsanız var.

Birbirinden güzel ve her bütçeye uygun konaklama birimleriyle Nice’de konaklama için ilk olarak düşünülmesi gereken bölgedir.

Şehrin tarihi birçok yapısına ev sahipliği yapan bu bölge, diğer bölgelere nazaran bazen biraz daha pahalı olabiliyor.

Her şeyin ortasında olmayı tercih ediyorsanız ve bu kadar merkezi bir konum için daha yüksek bir ücret ödemeyi sorun etmiyorsanız, Old Town size göre uygun bir bölge olabilir.

Eski Şehir Bölgesi’ndeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Nice Eski Şehir Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Palais Saleya Boutique hôtel – 4 Yıldız ; Bölgedeki en çok tercih edilen konaklama birimlerinden olan bu otel, Adalet Sarayı Meydanı’nın hemen yakınında yer alıyor. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, bu otelden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
 • Albert 1er – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir konaklama birimi için de, Albert Otele göz atabilirsiniz. Bu otel, Promenade des Anglais‘e sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu otelden, Nice’nin birçok turistik yerine de çok kolay bir şekilde ulaşmak mümkün. Ayrıca otelin güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.Booking.com

2.Jean Medecin

Nice Otelleri ve Nice Otel Tavsiyeleri

Yeni şehir olarak da bilinen Jean Medecin, Nice Merkez İstasyonu yakınlarında bulunuyor. Gün boyunca oldukça hareketli olsa da, geceleri bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Nice’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ikinci bölgedir.

Bu bölge, Nice’nin gece hayatının kalbinin attığı yer. Eğer Nice’de geceleri için de planınız varsa, bu bölgede konaklayarak, gecenin geç saatlerinde otelinize veya diğer konakladığınız tesislere çok rahat bir şekilde dönebilirsiniz.

Bu bölge birinci sınıf butikleri, dünya standartlarında müzeleri, kaliteli restoranları ve şirin kafeleriyle ünlüdür. Bu bölgeyi sadece gece hayatı için düşünmeyin. Konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunduğundan dolayı, turistik yerlere bu bölgeden de kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Jean Medecin bölgesindeki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz

Jean Medecin Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Negresco – 5 Yıldız ; Nice otelleri arasında en şık ve en çok tercih edilen otellerden biri olan Negresco, konum olarak Eski Şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani oldukça merkezi bir otel diyebiliriz. Plaj kenarında bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne 10-15 dakikada rahatlıkla yürüyebilirsiniz.
 • Hotel 66 Nice – 4 Yıldız ; Nice’deki en şık tesislerden biri olan Hotel 66, Eski Şehir bölgesine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Aile odaları ve havaalanı servisi olan bu otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır.
 • Hotel Paganini – 3 Yıldız ; Nice’nin bütçeli otellerinden olan Paganini, konum olarak çok merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, şehrin önemli cazibe merkezlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

3.Gambetta Bölgesi

Nice Otel Tavsiyesi

Nice’de ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Gambetta bölgesi, birbirinden bütçeli konaklama birimleri ve uygun fiyatlı restoranlarıyla meşhur olan bir bölge.

Şehrin batı tarafında küçük bir bölge olan Gambetta, birbirinden güzel ve bütçeli restoranların yanı sıra, el değmemiş plajlara ve şehirdeki önemli cazibe merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Nice’in 20. bölgesinde bulunan Gambetta, günlük şehir hayatında Avrupa tarzını yansıtıyor. Bölgedeki otellerin ucuz olmasının nedeni, bölgenin şehir merkezine biraz daha uzak olmasından kaynaklanıyor.

Bu bölge Eski Şehir bölgesine 15-20 dakika yürüme mesafesindedir.

Gambetta bölgesindeki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz

Gambetta Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel La Villa Nice Promenade – 3 Yıldız ; Nice otelleri arasında en çok tercih edilen bu orta bütçeli otel, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tesislerden. Şehirdeki diğer 3 yıldızlı otellerin fiyat ortalamasının altında olan gecelik ücretleriyle ve güzel konumuyla orta bütçeli bir Nice gezisi için düşünülebilir.
 • AC Hotel Nice by Marriott – 4 Yıldız ; Eski şehir merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, geniş aile odalarıyla ünlü olan bir tesis. Rus Ortodoks Katedrali otele sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Nice Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Nice Kalınacak Yerler

Nice’de otel ücretleri ortalama 50€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir.

Nice’de ortalama 80-145€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin birçoğunda konaklayabilirsiniz. Bütçeli bir 3 yıldızlı en azında 75€ gibi bir ücreti de gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii bu şehirde birçok 2 yıldızlı otel veya pansiyon tarzı konaklamalarda bulunuyor. Ancak Nice’de 2 günden fazla bir süre konaklamayı planlamıyorsanız, şehir merkezi ve turistik yerler ile pek alakası olmayan bu otellerde konaklamanızı da pek tavsiye etmiyoruz.

Nice’de otel rezervasyonu için de Booking.com‘u kullanabilirsiniz. Çünkü bu otel arama sitesinde erken veya son dakika rezervasyon fırsat indirimlerini de bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimleriyle %20’e kadar fiyatların düştüğünü görebiliyorsunuz. Alternatif olarak da hotels.com veya trivago.com’a göz atılabilir.

Nice Otel Tavsiyeleri – En Güzel Nice Otelleri

Nice Otelleri

Nice’de konaklama için birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat şehirdeki en ekonomik ve en ideal otellerin Eski şehir bölgesinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü de şehirdeki turistik yerlere oldukça yakın. Ayrıca buradaki oteller şehrin kalbinde bulunduğundan dolayı da, şehir merkezi otelleri arasındadır diyebiliriz.

Nice Ucuz Otel Tavsiyeleri

Bristol Nice – 2 Yıldız

Bristol Nice de nerede kalınır

Bristol Nice Hotel

Şehirdeki en bütçeli otellerden biri olan Bristol Hotel, Eski Şehir Merkezi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden bir tanesi. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise 50€’dan başlamaktadır. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

H33 Hôtel – 2 Yıldız

H33 Hôtel - Nice de Nerede Kalınır

H33 Hôtel

Bu otel, şehrin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 2 yıldızlı bir otele göre gayet şık ve modern olan bu tesisten Nice’deki turistik noktaların büyük bir bölümüne kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca şehirdeki gece hayatı için hareketli olan yerlere de bu otelden yürüyerek ulaşmak mümkün. Bu otelinde gecelik konaklama ücretleri 50€’dan başlıyor. Oteli İncelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Hotel Du Midi – 3 Yıldız

Hotel Du Midi - Nice de nerede kalınır

Hotel Du Midi

Hem ucuz olan hem de modern ve güzel konuk yorumlarına sahip bu otel, şehirdeki en iyi birkaç otelden biri. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 50€’dan başlamaktadır ve otel eski şehir merkezine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak gayet güzel. Ayrıca şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne de bu otelden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli İncele & güncel fiyatlara göz at

Nice Balayı Otelleri

Boscolo Exedra Nice & Spa, Autograph Collection – 5 Yıldız

Boscolo Exedra Nice & Spa, Autograph Collection

Boscolo Exedra Nice & Spa, Autograph Collection

Şehirdeki en havalı otellerden biri olan bu tesis, Nice’nin en romantik otelleri listesinde yer alıyor. Konum olarak eski şehir merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin bir de açık havuzu bulunuyor. Spa ve sağlık merkezinden eşsiz bir şekilde dekore edilmiş odalara kadar aradığınız balayı tatili için birçok şey düşünülmüş. Oteli incelemek için tıklayın

Hôtel Windsor – 4 Yıldız

Hôtel Windsor - Nice de nerede kalınır

Hôtel Windsor

Nice’nin balayı otellerinden bir diğeri de biraz daha bütçeli bir seçenek olan Windsor oteldir. Bu otel, şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor ve Tripadvisor ve oyster gibi ünlü sitelerde ”Nice’nin En Romantik Oteli” olarak çoğu zaman listenin başında geliyor. Ağaçlar arasında bulunan bu oteli özel kılan, otelin romantik bahçesidir. Açık havuzu da olan bu otele mutlaka göz atın. Hem fiyat hem de ambiyansı en iyi olan tesislerden bir tanesi. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Westminster Hotel & Spa; BW Premier Collection – 4 Yıldız

Westminster Hotel & Spa; BW Premier Collection

Biraz daha düşük bütçeli bir balayı tatili için ideal tesislerden biri olan Westminster, plaj kenarındaki konumuyla ünlü. Kentin merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, birçok yabancı haber sitelerinde, en iyi 10 balayı otelinden biri olarak gösterilmektedir. Fiyatına bakarak biz de en iyi 3 Nice Balayı Oteli arasında diyebiliriz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Nice Şehir Merkezi Otelleri

Nice de Nerede Kalınır

Nice’de merkezi oteller genel olarak eski şehir merkezinde bulunuyor. Çünkü şehrin kalbi burası.

Eğer şehrin tam kalbinde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgedeki otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Fakat bu bölgedeki otellerin diğer bölgedeki konaklama birimlerine göre 1 tık daha pahalı olabileceğini de unutmayın.

Nice Gezilecek Yerler Listesi

Nice te nerede kalinir

Nice’de kalınacak en popüler otel şehirdeki öne çıkan turistik yerlere yakın bir konumda bulunuyor. Bu yüzden konaklama birimi tercihi yaparken bölgeler yerine, şehirdeki gezilecek yerlere yakın olan tesisleri de inceleyebilirsiniz. Şehrin öne çıkan cazibe merkezleri ise ;

 • Promenade des Anglais
 • Matisse Müzesi
 • Saleya Market
 • Nice Kalesi
 • Castle Hill
 • Aziz Nicholas Rus Ortodoks Katedrali
 • Phoenix park
 • Place Massena

Nice’de nerede kalınır ? adlı bu yazıdaki bölgelere ve otel tavsiyelerine ek olarak bölge ve tesis eklemesi yapılabilir. Fakat seçimin kolay olmasına adına şehirdeki en çok tercih edilen bu 3 bölge ile araştırmanıza başlayabilirsiniz.


Booking.com

İLGİLİ ;