ABD‘nin en kalabalık şehirlerinden biri olan New York City (NYC), konaklama bakımından dünyanın en pahalı şehirlerinden biri. Sadece konaklamala ile kalmayıp, restoranların, kafelerin ve aklınıza gelebilecek hemen her şeyin pahalı olduğu bu şehirde, ”Ucuz” kavramını duymak pek mümkün olmuyor. Böylesine bir şehirde otel ararken de nerede konaklayacağınız hakkında az çok bir fikir sahibi olmanız da yarar var.
New York’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en merkezi, en uygun ve en çok tercih edilen bölgeler arasından, bütçenize ve New York’u ziyaret amacınıza uygun bölgeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

New York Şehrinde otel bulmak ciddi anlamda stresli olabiliyor, özellikle çok düşük bütçeli bir New York seyahati planlıyorsanız.

Eğer bütçe konusunda rahatsanız, şehirdeki en çok tercih edilen bölge olan ”Midtown”un dışına çıkmayın. Bütçe konusunda endişeniz varsa, şehir merkezine ve turistik yerlere biraz daha uzak olan ama daha ekonomik otellere ev sahipliği yapan Manhattan Aşağı Doku Yakası adı verilen bölgeye göz atabilirsiniz. Aşağı Doğu Yakası’nda yer alan otellere Booking üzerinden göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bölgedeki en ekonomik ve en modern olan otellerden biri olan Redford Hotel, bütçeli bir New York gezisi için düşünülebilir.

Manhattan Aşağı Doğu Yakası, şehrin geneline göre en uygun otellere ev sahipliği yapar. Fakat bu bölgeden merkeze ve turistik yerlere yürüyerek ulaşamayacağınızı da unutmayın. Otel fiyatları arasında çok büyük farklar olmasa da, yine de merkezdeki otellere nazaran bu bölge daha uygun fiyatlıdır.

New York’ta Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

New York’ta konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Fakat bunlar arasında en çok tercih edilen, en güzel konuma sahip ve en uygun olan bölgeler ise ; Midtown, Finans Bölgesi, Lower East Side (Aşağı Doğu Yakası) ve Tribeca/Soho bölgeleridir.

Bu bölgeler arasından hemen her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca her bölge, farklı ziyaret amacına ve bütçeye hitap ediyor.

Aşağıdaki bölgelere geçmeden önce, eğer New York’ta birçok yerde konaklayabileceğiniz bir bütçeniz varsa, kesinlikle şehrin kalbinin attığı yerlerden bir tanesi olan Times Meydanı yakınlarındaki otellere veya Empire State Binası’na yakın otellere göz atın.

New York’un bu gözde iki turistik yeri, şehrin kalbinin attığı yerlerden. Ayrıca şehirdeki turistik noktalara, gece hayatının popüler olduğu yerlere ve şehirdeki birçok cazibe merkezine de bu bölgelerden en rahat şekilde ulaşabiliyorsunuz.

1.Midtown

New york ta nerede kalınır

Midtown

New York’un kalbi olan Midtown, şehirdeki en pahalı bölgelerden biri olsa da turistlerin konaklama için en çok tercih ettiği yer. Özellikle 1-2 gün gibi kısa süreliğine New York’a gelen turistler, genel olarak bu bölgeyi tercih ediyor. Bunun en önemli nedeni, şehrin en ikonik binalarının ve turistik yapılarının burada bulunuyor olması.

New York Şehrinin en ünlü turistik yerlerinden olan, Empire State Binası, BM merkezi, Chrysler Binası, Times Meydanı, Rockefeller Center, Morgan Kütüphanesi ve Müzesi, Bryant Park bu bölgede yer alır. Yani bu bölgenin dışına çıkmadan da eşsiz bir New York keşfi yapabilirsiniz.

Mümkün olan en kısa sürede New York Şehrini keşfetmek istiyorsanız Midtown sizin için en ideal bölge olabilir.

Midtown, diğer bölgelere nazaran daha pahalı olsa da, burası her fiyat aralığında en geniş otel seçeneklerine sahip olan bölgedir. Yani çok lükse kaçmadığınız sürece size uygun bir bütçede bu bölgede otel veya diğer konaklama birimleri bulunabilir.

++Pahalı, süper merkezi, diğer bölgelere iyi bağlantısı var, tüm fiyat aralığında çok fazla otel seçeneği var, yürüme mesafesinde çok sayıda turistik yer var.

Burası turistler için olduğundan bölge turist tuzaklarıyla dolu, her yerde turist sırası var, gürültülü, kalabalık.

Midtown bölgesindeki tüm otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Midtown Otel Tavsiyeleri

LÜKS (200$ ve ÜZERİ) ;

 • 1 Hotel Central Park – 5 yıldız ; Carnegie Hall’a 300 metre, Modern Sanat Müzesi’ne 500 metre, Central Park’a ise 600 metre uzaklıkta ultra lüks bir otel. Konum olarak Midtown’da kalınacak en ideal tesislerden biri.

ORTA BÜTÇELİ (120$-200$ ARASI) ;

 • TownePlace Suites by Marriott New York Manhattan/Times Square – 3 yıldız; Times Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde oldukça merkezi bir konumda bulunuyor. Modern ve şık odalarıyla hizmet veren otel, orta bütçeli ve lüks bir konaklama sunuyor.
 • Hotel 309 – 2 yıldız ; Ücretsiz kahvaltısı ve modern odalarıyla hizmet veren, bütçeli bir otel. Empire State Binası ve Times Meydanı’na biraz daha uzak bir konumda olduğundan, bölgedeki en uygun fiyatlı tesislerden.

UCUZ (120$’a kadar olan oteller) ;

 • Hotel 31 – 2 yıldız; Empire State Binası’na 7 dakika yürüme mesafesinde, Midtown bölgesinin merkezinde bulunuyor. Biraz daha uygun fiyatıyla dikkat çeken bu tesis, şehirdeki en fazla rezervasyon alan otellerden.

2.Finans Bölgesi (Financial District)

New York Otelleri

New York Finans Bölgesi

New York’a iş seyahati için gidenlerin favori bölgesi olan Financial District, aslında hafta sonu New York’u ziyaret eden her turistin göz atması gereken bölgelerden. Buradaki oteller hafta içi pahalı. Çünkü iş seyahati için şehri ziyaret edenlerin büyük bir bölümü burada konaklamaktadır.

Bu bölge hafta sonu, hafta içine nazaran daha ucuz. Çünkü iş seyahati için bu bölgede konaklayanlar, hafta sonunda burada kalmıyor. Hafta sonu burada konaklayan, iş amaçlı New York’a seyahat eden pek kimse yok. Bu yüzden de oteller hafta içine nazaran daha sakin olur.

Eğer hafta sonu New York’u ziyaret ediyorsanız, bu bölgedeki otellere mutlaka göz atın. Hafta sonu tüm New York otelleri pahalı olurken, buradaki oteller biraz daha uygun olacaktır. Ayrıca bu bölgede New York’taki gezip görülecek yerlere de çok rahat bir şekilde metrolarla ulaşabilirsiniz.

Turistik yerlere ulaşım için uzun metro yolculuklarını dert etmiyorsanız, bu bölge de şehirdeki en ekonomik ve en ideal konaklama bölgeleri arasındadır.

Finans Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Finans Bölgesi Otelleri

LÜKS (180$ ve ÜZERİ) ;

 • Millennium Hilton New York Downtown  ; 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, bölgedeki en lüks tesislerden biri. Daha çok iş amaçlı seyahat edenlerin tercih ettiği bu otel, hafta sonları biraz daha uygun olmaktadır.
 • World Center Hotel – 4 Yıldız ; Memorial Plaza’nın tam karşısında bulunan bu şık otel, her ne kadar Finans Bölgesi’nde bulunuyor olsa da, çiftlerin de en çok tercih ettiği otellerden biri. One World Ticaret Merkezi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel, bölgedeki en merkezi tesislerden bir tanesi.

ORTA BÜTÇELİ & UCUZ (100$-180$ ARASI);

2.Lower East Side (Aşağı Doğu Yakası)

New York Otel Tavsiyesi

Lower East Side

Şehrin en havalı bölgelerinden bir tanesi olan Lower East Side (Aşağı Doğu Yakası), son yıllarda açılan gece kulüpleri ve barlar sayesinde, New York’un en canlı ve en hareketli bölgelerinden biri olarak hizmet veriyor.

Bu bölge, şehir merkezine metrolar ile kolay ulaşım ağı sunuyor. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki Empire State Binası ve Times Meydanı gibi popüler yerlere metro ile 5-10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölge, daha çok orta bütçeli ve bütçeli otel arayanların tercih edebileceği yerlerden olsa da, bölgede birbirinden güzel lüks otelleri de bulabiliyorsunuz.

Lower East Side (Aşağı Doğu Yakası) bölgesinde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Lower East Side Otel Tavsiyeleri

LÜKS (200$ ve ÜZERİ) ;

 • Crosby Street Hotel – 5 yıldız ; Bölgedeki en lüks New York otellerinden. SoHo semtinde Arnavut kaldırımlı bir sokakta bulunan bu çağdaş tasarım oteli geniş aile odalarıyla hizmet veriyor.
 • Hotel Indigo Lower East Side – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks – modern tesislerden bir tanesi olan Indigo Otel, geniş ve manzaralı odaları ile ünlü. Brooklyn Köprüsü’ne 2 km uzaklıkta bulunan bu otelde de aile odaları bulunmaktadır.

ORTA BÜTÇELİ (120$-200$ ARASI) ;

 • The Gatsby Hotel – 3 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Gatsby, 3 yıldızlı orta bütçeli bir konaklama sunuyor. Konum olarak bölgedeki en merkezi yerde bulunan bu otelden şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara da kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.
 • Orchard Street Hotel – 3 Yıldız ; Biraz daha uygun fiyatlı bir otel olan Orchard Street, bölgedeki en merkezi yerlerden birinde bulunuyor. Yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan bu oteli de orta bütçeli bir New York seyahati için düşünebilirsiniz.

UCUZ (120$’a kadar olan tesisler) ;

 • The Ridge – 3 Yıldız ; New York’taki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri. Terası ve modern odalarıyla öne çıkan otel, Empire State Binası’na 2.5 km uzaklıkta. Ayrıca otel yakınında metro istasyonları, cafeler ve restoranlar da var.

3.Tribeca ve Soho

Soho - New York Konaklama Rehberi

Tribeca ve Soho

Geniş pahalı çatı katı daireleriyle dikkat çeken Tribeca, bütçe sorunu olmayan turistlerin en fazla tercih ettiği yerlerden biri. Birbirinden güzel otelleri, daireleri ve butik konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgeden, şehir merkezine ve şehrin sembolik yapılarına kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Tribeca ile Soho arası oldukça yakın. Bu yüzden de Soho’daki bazı oteller Tribeca’nın sınırları içerisinde yer alıyor.

Soho, ayrıca şehirdeki en iyi gece hayatına sahip olan bölgelerden bir tanesi. Tabii New York gece hayatı için özellikle bir bölge aramanıza gerek olmasa da, burası biraz daha uygun fiyatlı bar ve gece kulüplerini bulabileceğiniz bölgelerden biri.

Soho bölgesindeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En Popüler Soho Otel Tavsiyeleri

 • SoHo 54 – 3 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve en modern 3 yıldızlı otellerden biri. Şehirdeki turistik yerlere kolay bir ulaşım ağı sunuyor. Otel yakınlarında birbirinden güzel restoranları ve kafeleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Aile odaları da olan bu orta bütçeli otele de göz atabilirsiniz.
 • Four Points by Sheraton Manhattan SoHo Village – 3 Yıldız ; Houston Street Metro İstasyonu’na sadece 1 blok uzaklıkta olan bu otelden de, şehir merkezine çok kolay bir şekilde metrolar ile ulaşabiliyorsunuz. Konum olarak bölgedeki en iyi yerde bulunan bu otel çevresinde, ünlü alışveriş mağazalarını da bulabilirsiniz.
 • Arlo SoHo – 4 Yıldız ; New York’un lüks otelleri arasında olan bu tesis, Times Meydanı çevresindeki 4 yıldızlı otellere göre biraz daha uygundur. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimi de bulunuyor. Yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu oteli de New York’ta kalınacak yerler listenize ekleyebilirsiniz.Booking.com

New York Otel Tavsiyeleri

New York Merkez Otelleri

New York Otel Fiyatları

New York’taki uygun fiyatlı otellerin büyük bir bölümü, Times Meydanı ve Empire State Binası‘na biraz uzak konumda bulunuyor. Bunun en önemli nedeni de, bu iki simge yere yaklaştıkça otel fiyatlarının oldukça artması. Bu yüzden biraz daha uygun fiyatlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız, mümkün olduğunca bu iki yere uzak olmanızda yarar var.

Aşağıdaki, şehirdeki en ideal konuma sahip, en çok tercih edilen bütçeli otellere göz atabilirsiniz.

New York Ucuz Otel Tavsiyeleri

New York ta Nerede Kalmalı ?

Kalınacak Yerler

New York Otel fiyatları, 110$’dan başlamakta 1200$’a kadar çıkabilmektedir. Maalesef bu şehirde 100$’ın altında pek fazla otel yok. Olanlar da şehir merkezi ve turistik noktalar ile alakası olmayan, şehrin dışına doğru olan bölgelerde yer almaktadır. Bu yüzden, ucuz bir otel için bile en azından 100$’ı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bu şehirde ortalama 130-190$ arası ücrete şehirdeki hemen hemen tüm 3 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Tabii gidip şehrin tam kalbindeki 3 yıldızlı otelleri tercih etmezseniz. Aşağıdaki ucuz otel tavsiyeleri, şehirdeki ideal konuma sahip, bütçeli otellerden oluşmaktadır. Bütçeli bir New York gezisi planlıyorsanız, mutlaka bu otellere göz atın deriz.

–West Side YMCA – 3 Yıldız – Hostel

New York ta nerede kalınır

West Side YMCA

New York’taki en ucuz konaklama birimlerinden bir tanesi olan West Side YMCA, Yukarı Batı Yakası Bölgesi‘nde bulunuyor. Konum olarak pek de fena sayılmayan bir bölgede bulunmasından ve şehirdeki 3 yıldızlı otellerin en ucuzu olmasından dolayı da göz atabileceğiniz tesislerden. Bu tesis bir Otel-Hostel olarak faliyet göstermektedir. Yani paylaşımlı dorm odalarını da bu tesiste bulabilirsiniz. Hostelin gecelik konaklama ücretleri 100$’dan başlamaktadır. Oteli incele

Hotel Pennsylvania – 2 Yıldız

New York ta nerede kalınır

Hotel Pennsylvania

Empire State Binası‘na ve Times Meydanı‘na yürüyerek 10 dakikadan daha az bir sürede ulaşabileceğiniz bu otel, şehrin kalbi denebilecek bir yerde bulunuyor. Gecelik konaklama ücretlerinin 155$’dan başladığı bu otelin merkezi konumu, New York’ta hemen her yere kolay ulaşım sağlıyor. Oteli incele

New York Şehir Merkezi Otelleri 

New York’taki şehir merkezi otelleri Times Meydanı yakınlarında bulunan otellerden oluşmakta. Burası, şehrin kalbinin attığı yerlerden biri olarak bilinir ve şehirdeki en çok tercih edilen yerdir. Times Meydanı’na yakın olan otellere de buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Fakat New York’ta nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız, aradığınızı bu bölgede bulamayacağınızı unutmayın.

New York Gezilecek Yerler’e Göre Nerede Kalınır ?

New York ta Kalınacak Yerler

New York

New York’ta nerede kalınır ? sorusuna gezilecek yerlere yakın bir cevap arıyorsanız, öncelikle şehirdeki en önemli turistik yerlere göz atmanızda yarar var. Bunlardan bazıları ;

 • Times Meydanı
 • Rockefeller Center
 • Central Park
 • Empire State Binası
 • Özgürlük Heykeli
 • Grand Central Terminali
 • Metropolitan Sanat Müzesi

gibi yerlerden oluşmaktadır. Tabii New York gezilecek yerler bu liste ile sınırlı değil. Fakat şehrin en popüler turistik yerleri bunlardır. Bu turistik noktalara yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, Times Meydanı ve Empire State Binası’na 5-10 dakika yürüme mesafesinde olan otellere göz atabilirsiniz. Bu otellerin büyük bir bölümü yukarıdaki turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

New York Balayı Otelleri

New York ta Nerede Kalınır

New York Konaklama

Hotel Lucerne – Bütçeli

New York’taki en romantik otellerden biri olarak ün yapmış olan bu tesis, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak yukarı batı yakasında bulunan bu otel, daha çok bütçeli bir New York Balayı tatili planlayanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli incele

The Greenwich Hotel – Lüks

New York ta nerede konaklanır

The Greenwich Hotel

Şehirdeki en iyi balayı oteli olarak birkaç kez ödül almış olan bu tesis, şehirdeki en güzel konuma sahip olan Tribeca Bölgesi’nde bulunuyor. Otel biraz daha lüks bir tesis arayan çiftlerin tercih edebileceği yerlerden. Oteli incele

En İyi New York Aile Otelleri

New York Nerede Kalınır

New York Otelleri

Lowell Hotel – 5 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen aile otellerinden biri olan Lowell Hotel, yukarı doğu  yakası bölgesinde güzel bir konumda bulunuyor. Daha çok süper lüks bir otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli incele

Sohotel – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir aile oteli arıyorsanız, Soho Bölgesi’nde bulunan bu orta bütçeli tesise göz atabilirsiniz. Metroya 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel çevresinde birbirinde güzel restoranları, alışveriş mağazalarını ve Sara D. Roosevelt Parkı da bulabilirsiniz. Oteli İncele

New York’ta Daire Kiralamak

New York ta nerede kalalım

New York’ta dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, Airbnb yerine Booking.com’u kullanabilirsiniz. Çünkü airbnb bu şehirde biraz sıkıntılı ve stresli olabilmektedir. Özellikle ev sahibiniz ile iletişim içerisinde olmak, New York’a gittiğinizde ev sahibinize rahatlıkla ulaşabilmek biraz sancılı olabilmektedir. Booking üzerinden şehirdeki tüm daire seçeneklerini görebilirsiniz.

New York’ta Nerede Kalmalı ? – TAVSİYELER

New York Otel Önerileri

New York’ta konaklamak ciddi anlamda pahalı. Özellikle turistik yerlere yakın olan konaklama birimleri süper pahalı olabiliyor.

Bu şehirde kahvaltısı olan otellerde konaklamak önemli. Özellikle ailece New York’a seyahat ediyorsanız, kahvaltısı dahil olan otelleri mutlaka inceleyin. Çünkü bu şehirde en ucuz kahvaltı için ödeyeceğiniz ücret 15$’dan fazladır. Tabii bu da en basit kahvaltı için geçerli. Ailece seyahat ediyorsanız, bir kahvaltı için (4 Kişi) en azından 60$ harcayabileceğinizi bunun 100$ ve üzerine kadar çıkabileceğini de unutmayın.

Eğer 2-3 yıldızlı otelden biri 200$ ve kahvaltısı yokken, diğerinin 250$ olması fakat kahvaltı dahil olması, çok daha ideal bir seçim olacaktır. Çünkü sınırsız kahvaltı seçenekleri sayesinde akşama kadar acıkmayacak şekilde yiyebilirsiniz 🙂 Ve sadece akşam yemeği ile güne son verebilirsiniz. Ancak dışarıdan kahvaltı yapacak olursanız, her şeyin sınırlı olabileceğini de unutmayın. Bu yüzden seçim yaparken otelin kahvaltısı dahil olup olmadığını da mutlaka kontrol edin.

New York’ta nerede kalınır ? sorusu için daha birçok bölge ve otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına bu bölgeler ile araştırmanıza başlayabilirsiniz.

Göz At ;Booking.com