İtalya‘nın güneyinde bulunan Napoli, Venedik ve Floransa‘ya nazaran biraz daha az turistik bir şehir olsa da, yine de ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri.

Roma ve Milano’dan sonra üçüncü büyük şehir olan Napoli’de, diğer turistik şehirlere nazaran biraz daha ekonomik konaklama seçenekleri bulmak mümkün.

Bu şehirde konaklama için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz. Bölge seçimi yaptıktan sonra, zevkinize ve bütçenize uygun olan tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Napoli’de Nerede Kalınır ? En Popüler Konaklama Bölgeleri

Centro Storico – Tarihi Şehir Merkezi ; Bu bölge, Napoli’de kalınacak en merkezi bölge olduğundan dolayı, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama sunuyor. Ancak şehirdeki turistik cazibe merkezlerine en yakın olan bölge burasıdır.

Vomero Bölgesi ; Napoli’de gece hayatına yakınlığı ile dikkat çeken bu bölge, tarihi şehir merkezine nazaran daha ekonomik bir konaklama sunuyor.

Chiaia ; Şehir merkezine 30 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu bölge, Napoli’nin en lüks semtlerinden biri olarak bilinir. 4-5 yıldızlı otellerde konaklamak için güzel bir yer olabilir.

Plebiscito Bölgesi ; Burası, şehrin en büyük meydanlarından birine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Bu meydan yakınlarındaki otellerden şehrin birçok noktasına yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dairelerde konaklamayı planlıyor veya ailece Napoli’yi ziyaret ediyorsanız bu bölge sizin için ideal olabilir.

1.Tarihi Şehir Merkezi ve Otelleri

Tarihi Şehir Merkezi ve Otelleri

Tarihi Şehir Merkezi

Centro Storico, yani tarihi şehir merkezi, şehrin kalbinin attığı yer olduğundan Napoli’de en popüler konaklama bölgesidir.

Bu bölgenin cazibesi, arnavut kaldırımlı sokaklardan ve çok iyi korunmuş Orta Çağ evlerinden geliyor. Ayrıca bu bölge 1995 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Alanı olması bakımından da önemli bir yere sahip.

İtalya’daki en iyi pizzaları yiyebileceğiniz küçük restoranları ve kafeleri ile de oldukça ünlü olan bu bölgede, Napoli’nin yaşam tarzını çok iyi bir şekilde görebilirsiniz. Başınızı yukarıya kaldırmanızla, bir binadan diğerine sallanan iplere çamaşırları asan ev hanımları, sokaklarda plastik toplar ile koşuşturan çocukları, yani İtalyan kültürünü çok iyi bir şekilde bu bölgede görmek mümkün.

Bu bölgede, şehirdeki mutlaka görülmesi gereken yerlerden olan Napoli Katedrali (Santa Restituta) ve Santa Chiara Kilisesi‘ni de görebilirsiniz.

Tarihi şehir merkezi, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor olsa da, hemen her bütçeye uygun konaklama birimi bulmak da mümkün.

Tarihi şehir merkezi turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olduğu gibi, turistik yerlere en yakın olan bölgedir.

Tarihi Şehir Merkezi Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com 

Tarihi Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Correra 241 Lifestyle Hotel – 3 Yıldız ; Bellini Tiyatrosu’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, bölgedeki en popüler otellerden biri olmasının yanında, merkezi konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanı ile dikkat çekiyor.
 • Il Tesoro Smart Suite & SPA – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks tesislerden biri olan Tesoro, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir konaklama birimi olsa da, aile odaları da olan oldukça şık ve modern bir oteldir. Napoli Katedrali otele sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

2.Vomero ve Otelleri

Vomero Bölgesi Napoli

Vomero

Vomero bölgesi, şehirdeki gece hayatına ev sahipliği yapan bölge olmasıyla ünlüdür.

Şehrin en havalı bölgelerinden biri olarak kabul edilen Vomero’da da düşük bütçeli bir 2 yıldızlı otel bulabileceğiniz gibi 4 yıldızlı lüks otelleri de bulabiliyorsunuz.

Bu bölgedeki otel fiyatları şehirdeki diğer bölgelerdeki konaklama birimlerine nazaran daha pahalıdır. Yine de turistlerin en çok tercih ettiği bölgedir.

Bu bölgede, Napoli’nin en iyi gece hayatı bölgesini bulabilirsiniz. Birbirinden güzel ve ünlü barları, gece kulüplerini Vomero’da bulabiliyorsunuz.

Gece hayatıyla işiniz olmasa da, bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Bölge gece hayatının dışında, birçok alışveriş mağazasına, kafelere, restoranlara ev sahipliği yapar ve en önemlisi eşsiz şehir manzarası ile ünlüdür. Buradan tarihi merkezin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Vomero Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Vomero

Vomero Otel Tavsiyeleri

Bu bölgede çok fazla sayıda otel yok. Bu yüzden, daireleri ve pansiyon tarzı konaklama birimlerini de düşünmeniz de yarar var.

 • Napoliseason Rooms and Breakfast – Oda ve Kahvaltı : Hostel tarzı değil de, daha çok pansiyon tarzı olan bu tesis, bütçeli konaklama birimi arayanların göz atabileceği yerlerden. Tesis henüz yeni olduğundan dolayı da, fiyatlar olması gerektiğinden daha uygun.
 • Vacuna Pleasant Rooms – Daire3 Yıldız ; Bölgedeki en modern tesislerden biri olan Vacuna, daire konseptindeki odalarıyla aile olarak seyahat edenlerin de düşünebileceği tesislerden. Şehrin kalbine 1.5 km uzaklıkta bulunan bu tesisi de inceleyin deriz.
 • La Casa di Elvira – Oda ve Kahvaltı : Gelelim bölgedeki en ucuz tesislerden bir diğeri olan La Casa’ya. Eski Kent’e 1 km uzaklıkta bulunan bu tesis, bütçeli ve basit tesis arayanların göz atabileceği yerlerden. Konum güzel, fiyatlar ortalamanın altında.

3.Chiaia Bölgesi

Chiaia Bölgesi

Chiaia Bölgesi

Chiaia bölgesi Napoli’nin en lüks semtlerinden biridir. Şehir merkezinden biraz uzak olsa da (yürüyerek 15-25 dakika), yine de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden.

Buradaki sokaklar, İtalyan tasarımcı mağazalar ve sanatsal butiklerle sıralanmıştır. Bu da Chiaia’yı şehrin en havalı bölgesi yapmaktadır.

Burada da, şehirdeki birçok ünlü restoranı ve kafeleri bulabiliyorsunuz. Fakat buradaki mekanlar biraz daha lüks severlere hitap ediyor. Yani ucuz yemekler için bu bölgede aradığınızı bulamayabiliyorsunuz.

Bölge, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak ve biraz daha huzur dolu bir bölgede konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerdendir.

NOT : Bu bölgedeki tesislerin büyük bir bölümü lüks olsa da, içlerinde birkaç bütçeli butik oteli de bulabilirsiniz.

Chiaia Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Chiaia

Chiaia Otel Tavsiyeleri

 • Palazzo Alabardieri – 4 Yıldız ; 9+ konuk değerlendirme puanı ve şık odalarıyla ünlü olan bu tesis, Tarihi merkeze 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, şehirdeki en ünlü meydanlardan biri olan Piazza del Plebiscito da, otele 7 dakika yürüyüş mesafesindedir. Konum, hizmet ve konuk değerlendirme puanı ile gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz tesislerden.
 • Exe Majestic – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir 4 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, merkeze 20 dakika yürüme mesafesindeki bu şık tesise göz atabilirsiniz. Aile odaları da olan bu tesisin, tek kişilik bütçeli odaları da bulunmaktadır.
 • Pinto Storey Hotel – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir tesis için de 19. yüzyıl mobilyaları ile döşeli olan Pinto Storey’e göz atabilirsiniz. 5 katlı bu tesis, Plebiscito Meydanı ve şehirdeki diğer turistik yerlere 20 dakikadan fazla bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Biraz uzak olduğundan dolayı da, gecelik konaklama ücretleri daha uygundur.

4.Plebiscito ve Otelleri

Plebiscito Meydanı - Napoli de Nerede Kalınır

Plebiscito

Plebiscito Meydanı, Napoli’de gezilecek popüler yerlerden biridir. Ayrıca bu meydan çevresindeki bölge, daha çok Napoli’ye çocuklar ile seyahat eden ailelerin tercih ettiği bir bölgedir.

Bölge, denize ve tarihi merkeze oldukça yakın bir konumda bulunduğu gibi, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne de yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Plebiscito Meydanı, Vatikan’daki San Marco Meydanı’na benzer ve sütunlarla çevrilidir. Merkezinde ise, Panteon’u taklit etmek için inşa edilmiş olan San Francesco da Paola Bazilikası bulunmaktadır. Ayrıca buradaki Kraliyet Sarayı da görülmeye değer tarihi cazibe merkezlerindendir.

Bu bölge, her ne kadar çocuklu ailelerin favori adreslerinden olsa da, çift olarak seyahat edenlerin de tercih edebileceği popüler bölgelerdendir.

Plebiscito Otellerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com – Plebiscito

Plebiscito Otel Tavsiyeleri

 • NapoliMia Hotel – 4 Yıldız ; Hem Plebiscito Meydanı’na hem de tarihi şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu otel, 9+ konuk değerlendirme puanı, merkezi konumu, modern odaları ve turistik yerlere yakınlığı ile şehirdeki en iyi otellerden biri olarak kabul edilmektedir.
 • Residenza San Ferdinando – 4 Yıldız ; Henüz yeni bir tesis olduğundan, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biridir. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarına denk gelecek olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz.
 • Hotel Il Convento – 3 Yıldız ; Şehirdeki önemli gezilecek noktalara kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, 9+ konuk değerlendirme puanı ve bütçeli konaklama seçenekleri ile ünlü. Oldukça modern ve merkezi konuma sahip bu tesise de göz atın deriz.

Napoli Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Napoli Şehir Merkezi Otel Fiyatları

Napoli

Bu şehirde otel ücretleri 40€’dan başlamakta ve 200€’ya kadar çıkabilmektedir. Tabii 40€’dan daha uygun fiyatlara konaklama birimleri de bulmak mümkün. Pansiyon tarzı tesislerin gecelik konaklama ücretlerini 30€’ya kadar bulabilirsiniz.

Bu şehirde ucuz otel tavsiyesi için ciddi bir araştırma yapmanıza da gerek yok. Zaten 50€’nun altında birçok otel bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu tesislerin büyük bir bölümü de, hem turistik yerlere hem de şehir merkezine oldukça yakın konumlarda bulunmaktadır.

Ortalama 55-110€ arasında bir ücrete de şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz.

Napoli de Nerede Kalınır

Napoli

Napoli’de otel rezervasyonu için de, Hotels.com, Booking.com ve Expedia adlı sitelere göz atabilirsiniz. Fakat bunlar arasında, erken rezervasyon fırsatlarını ve son dakika fırsatlarını en iyi görebileceğiniz site ise, Booking’dir.

En Popüler Napoli Otel Tavsiyeleri

Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak yukarıda bölgelere özel otel önerilerinden aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulamadıysanız, şehirdeki en çok rezervasyon alan aşağıdaki 3 otele de göz atabilirsiniz.

Bu 3 otel, Napoli’de gezilecek yerler için en ideal konuma sahip olmasının yanında, tarihi şehir merkezi ve Vendero gibi gece hayatına yakın olan bölgelere de kolay bir ulaşım ağı sunuyor. Ayrıca şehirdeki en yüksek fiyat/fayda oranına sahip oteller olması bakımından da dikkat çekmektedir.

1.Hotel Piazza Bellini & Apartments – 3 yıldız

Napoli de nerede kalınır

Hotel Piazza Bellini & Apartments

Napoli’de ucuza nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Pizza Bellini hotel, 16. yüzyıldan kalma bir bina içerisinde hizmet veriyor. Odalarda yerel sanatçı Alessandro Cocchia tarafından yapılmış orijinal resimler bulunmaktadır. Bir sanat oteli olarak da bilinen bu tesis, uygun fiyatlı bir konaklama sunmasına rağmen şehirdeki en modern ve en şık odalara sahip. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

2.Il Tesoro Smart Suite & SPA – 4 Yıldız

Napoli de Nerede Kalınır

Il Tesoro Smart Suite & SPA

Napoli’nin en lüks otellerinden biri olan bu tesis, konum olarak şehirdeki gezilecek cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor. Otel, San Gregorio Armeno’ya 1,1 km, Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi’ne 1,3 km ve Aziz Gaudioso Yer Altı Mezarları’na 1,5 km mesafede yer alıyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.Exe Majestic – 4 yıldız

Exe Majestic - Napoli de Nerede Kalınır

Exe Majestic

Daha çok şehir manzarasına sahip modern ve şık odalarıyla ilgi gören Exe Majestic, Napoli’de en çok rezervasyon alan lüks otellerden. Napoli’nin seçkin Chiaia bölgesinde yer alan otel, geniş aile odaları, fitness merkezi ve yüksek konuk değerlendirme puanı ile hizmet veriyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler ve oteller bunlardan ibarettir. Tabii şehirde yüzlerce otel, daire ve pansiyon tarzı tesisler olduğundan, ilk olarak hangi semtte konaklayacağınıza karar vermekte de yarar var. Daha sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Napoli’de Gezilecek Yerler Listesi

Napolide kalınacak yerler

Napoli’de gezip görülecek turistik yerlere yakın bir yerde konaklamayı düşünüyorsanız da, aşağıdaki en popüler çekim merkezlerine yakın olduğunuzdan da emin olun ;

 • Nuovo Kalesi
 • Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi
 • Plebiscito Meydanı
 • Castel del’Ovo
 • Galleria Umberto I
 • Napoli Katedrali

 

Booking.com

İLGİLİ ;