Almanya‘nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Münih, ülkedeki diğer birçok şehirde olduğu gibi oldukça pahalı olabiliyor. Özellikle şehir merkezine yakın yerlerde konakladığınızda fiyatlar biraz daha artabiliyor. Bu yüzden Münih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak hangi tesiste konaklayacağınıza karar vermeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Münih’te en çok tercih edilen yer Altstadt bölgesidir. Burada konaklayarak hem ticaret merkezlerine hem de turistik yerlere çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Fakat Münih’i ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümü bu bölgede konaklamak istediğinden dolayı, bölgedeki otel fiyatları diğer semtlere nazaran daha pahalı olabiliyor. Bu yüzden diğer 3 bölgeye de göz atmanızda yarar var.

Münih, Almanya’nın diğer gözde şehirlerinden olan Berlin, Hamburg ve Frankfurt kadar pahalı bir şehir olsa da, konaklama konusunda çok fazla seçeneğe sahip olduğundan, her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor.

Münih’te Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Münih’te konaklama için birçok bölge bulunuyor. Bu bölgeler arasında en merkezi, en ideal ve en çok tercih edilen 4 bölge ise, Altstadt, Haidhausen, Isavorstadt ve Maxvorstadt bölgeleridir. Bu 4 bölge arasından zevkinize, bütçenize ve şehri ziyaret amacınıza göre aradığınız tarzda otel veya diğer konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

⇒Altstadt ; Bütçe sorununuz yoksa, Münih’te kalabileceğiniz en iyi bölgedir. Şehrin kalbinin attığı  yerde bulunan bu bölgedeki oteller, şehirdeki en çok rezervasyon alan tesisler arasında. Bölgedeki popüler otellere ve fiyatlarına göz atmak için tıklayın.

⇒Maxvorstadt ; Daha çok genç turistlerin veya gece hayatı için Münih’i ziyaret edenlerin tercih ettiği bir bölge. Turistik yerlere yakın, oldukça hareketli ve canlı bir bölge. Bölgedeki erken rezervasyon otel fırsatları olan otellere göz atmak için tıklayın.

⇒Ludwigsvorstadt-Isavorstadt ; Münih’te en ucuz otelleri bulabileceğiniz bölgedir. Bu bölgede yer alan otellerin hemen hepsi, kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı olan otellerden. Bölgedeki tüm ekonomik otellere ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

⇒Haidhausen ; Münih’e çocuklarınız ile gidiyorsanız, hemen her yerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Fakat bu bölge, daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edildiği için ilk olarak Haidhausen’e göz atabilirsiniz. Haidhausen’deki en popüler otellere ve fiyatlarına göz atmak için tıklayın.

1.Altstadt

Altstadt Münih Otelleri

Altstadt – Eski Şehir bölgesi

Şehrin tam göbeğinde olup, her yere bi koşu gitmek istiyorsanız, Altstadt bunun için en iyi yer…

Altstadt, şehrin tarihi merkezi olarak, yani eski şehir bölgesi olarak bilinir ve Münih’in kalbi burada atar. Buradan şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz gibi, bölge otel konusunda oldukça zengin ve aradığınız her şeyi de fazlasıyla burada bulabiliyorsunuz.

Kıyafetlerden hediyelik eşyaya her türlü alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz mağazaları da olan bu eski şehir bölgesi, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Bütçeli bir Münih gezisi planlıyorsanız da, bu bölgeden başka bir yere göz atmanızda yarar var.

Bölgedeki turistik yerler ; Marienplatz, Aziz Petrus Kilisesi, Yeni Belediye Binası, Marienhof Parkı, Rathaus-Glockenspiel, Heiliggeistkirche, Kentsel ve Çağdaş Sanat Müzesi, Münih Residenz Sarayı.

Altstadt Bölgesi’nde bulunan otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Altstadt Otel Tavsiyeleri

UCUZ (90€’ya kadar olan oteller)

 • Hotel ADRIA München ; Altstadt pahalı bir bölge olsa da, hala 100€’nun altında olan otelleri bulabiliyorsunuz. 3 yıldızlı Adria’da bu otellerden en iyisi.
 • Hotel Monaco ; Münih’in en ucuz otelleri arasında olmasına rağmen gayet şık ve modern odalara sahip.

ORTA BÜTÇELİ (90€-170€ arası)

 • Hotel MIO by AMANO – 3 Yıldız ; Asamkirche’nin (Asam Kilisesi) hemen yan tarafında bulunan bu orta bütçeli otel, şehrin en popüler meydanlarından biri olan Marienplatz’a sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunması ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olması otelin en büyük artılarından.
 • Boutique Hotel Splendid-Dollmann ; Altstadt’ın en iyi otellerinden birini mi arıyorsanız ? o zaman evinizde hissedebileceğiniz bu butik otele göz atabilirsiniz. Otel, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş mesafesinde.

LÜKS (170€ ve ÜZERİ)

 • Hotel Torbräu – 4 Yıldız ; Marienplatz Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam merkezinde güzel bir yerde bulunuyor. Otelden, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşmak da mümkün.
 • Louis Hotel – 5 yıldız ; Merkezdeki ultra lüks otellerden. Konum olarak Alstadt’taki en iyi otellerden.

2.Maxvorstadt

Münih Otel Tavsiyeleri

Münih Konaklama

Eğer bir sanat ve kültür aşığıysanız ve Münih’te olabildiğince çok müzeyi ziyaret etmek, biraz da canlı bir bölgede konaklamak istiyorsanız Maxvorstadt size göre olabilir.

Münih’in sanat merkezi olarak da bilinen Maxvorstadt, birbirinden güzel müze ve sanat galerilerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Burası şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri. Tabii bunun en önemli nedenlerinden biri de, Münih gece hayatı için bu bölgenin şehirdeki en iyi yerlerden biri olması.

Daha çok genç nüfusuyla dikkat çeken bu bölge, eski şehir bölgesine nazaran 1 tık daha uygun fiyatlı. Ayrıca bölge sadece gece hayatı için tercih edilmiyor. Burası sanatseverlerin de en çok tercih ettiği bölgelerden biri.

Maxvorstadt Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Maxvorstadt Otel Tavsiyeleri

LÜKS (160€ ve ÜZERİ)

 • King’s Hotel First Class – 4 yıldız ; Bölgenin en iyi otellerinden biri olarak bilinir. Hem merkez istasyonuna hem de turistik cazibe merkezlerine yakınlığıyla ünlü popüler bir tesis.
 • Eurostars Grand Central – 4 Yıldız ; Bu otel, bölgenin biraz daha dış tarafında bulunuyor. Yani eski şehir bölgesine çok yakın değil (1.5 km uzaklıkta). Fakat bu otel, bölgedeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri. Konum olarak çok merkezi olmadığından dolayı, fiyatlar bu otelde biraz daha düşük. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz.
 • Rocco Forte The Charles Hotel – 5 yıldız ; Münih’teki en ekonomik 5 yıldızlı otellerden. Kapalı yüzme havuzu, harika bir spa, sauna, bünyesinde bir bistro ve hatta kendi spor salonu vardır. Botanik bahçesine de çok yakın.

ORTA BÜTÇELİ (85€-160€ arası oteller)

 • Eden Hotel Wolff – 4 yıldız ; Birçok müze, bar ve restorana yürüme mesafesindedir. Konum ve fiyat olarak bölgenin en  iyisi.
 • Hotel Europa – 4 yıldız ; Açık büfe kahvaltısıyla ünlü lüks otellerden. Ancak ekonomik fiyatlı odalarıyla orta bütçeli bir konaklama sunuyor.

UCUZ (85€’ya kadar olan oteller)

 • King’s Hotel Center Superior – 3 Yıldız ; Bölgedeki en merkezi otellerden biri olan bu tesis, eski şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Königsplatz Meydanı ise otele sadece 300 metre uzaklıkta. Yani şehirdeki turistik yerler için en iyi konuma sahip olan otellerden bir tanesi.
 • VI VADI HOTEL Downtown Munich – 3 yıldız ; Tramvay ve otobüs duraklarına oldukça yakın bir konumda, merkezi bir yerde bulunuyor.

3.Isavorstadt – Ludwigsvorstadt

Münih Nerede Kalınır ?

Münih Isavorstadt

Oktoberfest için Münih’i ziyaret ediyorsanız Ludwigsvorstadt/Isavorstadt, konaklama için en ideal bölge olabilir. Oktoberfest dışında bu bölgede konaklayarak en uygun fiyatlı otelleri de bulmak mümkün.

Münih’te en ucuza nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Isavorstadt bölgesi, şehirdeki en uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapan yerlerden.

Eski şehir bölgesinin hemen dışında yer alan bu bölge de, konum olarak şehirdeki turistik noktalara ve merkeze yakın bir yerde bulunuyor.

Şehir merkezine nazaran daha uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgede de, birbirinden güzel restoranları, kafeleri ve barları da bulabiliyorsunuz.

Şehrin en gözde bölgelerinden biri olarak bilinen Isavorstadt, Münih’teki en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesi.

Isavorstadt (Ludwigsvorstadt) Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Isavorstadt Otel Tavsiyeleri

LÜKS (135€ VE ÜZERİ)

 • Aloft München – 4 yıldız ; Şehrin tam merkezine yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesinde popüler bir otel.
 • 25hours Hotel The Royal Bavarian – 4 yıldız ; Konum olarak bölgedeki en merkezi otel. Hem turistik noktalara hem de şehrin kalbinin attığı şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde.

ORTA BÜTÇELİ (85€-135€)

 • Hotel Excelsior – 4 yıldız ; Restoran ve barlarla çevrili merkezi bir otel. Oldukça şık ve modern odalara sahip olmasına rağmen, Münih’teki en ekonomik fiyatlı 4 yıldızlı otellerden.
 • Hotel GIO – ehemals Hotel Herzog München – 3 Yıldız ; Bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesis, eski şehir bölgesinin kalbine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bölgedeki en merkezi otellerden biri. Geniş aile odaları da olan bu otelin yüksek bir de konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

UCUZ (85€’nun altındaki oteller)

 • Lizz Hotel Munich – 3 yıldız ; Münih’te nerede kalmalı ? sorusuna en ideal ve en uygun cevaplardan biri olan bu tesis, Oktoberfest alanına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktaların bazılarına da yürüyerek çok kolay bir şekilde bu otelden ulaşabilirsiniz.
 • Hotel Mons am Goetheplatz – 2 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan bu otel de, konum olarak bölgenin en merkezi tesislerinden biri. Şehir merkezine, ana tren istasyonuna ve Oktoberfest alanına sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu otele de mutlaka göz atın deriz.

4.Haidhausen

Münih te Nerede Kalınır

Münih Konaklama

Münih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en sessiz ve sakin bölgeyi mi arıyorsunuz ? o zaman Haidhousen sizin için ideal bir bölge olabilir.

Münih’te ailece konaklama için en ideal yerlerden biri olan Haidhausen bölgesi, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor.

Şehir merkezindeki semtlerden biri olan Haidhausen, turistik yerler için de ideal bir konumda yer alır. Şehirdeki turistik noktalara iyi bağlantısı olması ve aile dostu bir bölge olmasından dolayı, gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz bölgelerden.

Haidhausen, ailenin tüm üyelerini heyecanlandıracak ve eğlendirecek etkinlikler ve ilgi çekici yerlerle doludur. Paten parklarından ve sinemalardan tırmanma duvarlarına ve şehir parklarına kadar, şehrin bu bölümünde görülecek ve yapılacak çok şey var.

Aynı zamanda bu bölge, çok çeşitli restoran ve barlara ve tüm mutfak zevklerinizi ve arzularınızı karşılayacak kafe ve barlara sahiptir.

Haidhausen Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Haidhausen Otel Tavsiyeleri

LÜKS (170€ VE ÜZERİ)

 • Novotel München City – 4 yıldız ; Ultra lüks Münih otellerinden biri. yüzme havuzu, spa, sauna ve mükemmel bir konaklamanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacak diğer birçok olanağa sahip ”Münih’in en iyi otelleri” kategorisinde yer alır.

ORTA BÜTÇELİ (95€-170€)

 • Holiday Inn Munich – Leuchtenbergring – 4 Yıldız ; Eski şehir merkezine 20-25 dakika yürüme mesafesindeki eşsiz konumu sayesinde şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Holiday Inn, biraz daha lüks bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği tesislerden. Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunan bu otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların %20’ye kadar düştüğünü görebilirsiniz.
 • Marias Platzl – 3 yıldız ; Modern ve şık odalara sahip bu otel, şehir merkezinin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, fakat kolay ulaşılabilir bir konumda bulunuyor.
 • Living Hotel am Deutschen Museum by Derag – 3 Yıldız – Apart Otel ; Bu otelde, şehrin kalbinin attığı yer olan eski şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Isar Nehri kıyısında yer alan bu otelde İtalyan yemekleri servis ediliyor. Oldukça geniş odalara sahip bu otele de ailece konaklamalar için göz atabilirsiniz.

UCUZ (95€’ya kadar olan oteller)

 • Motel One München-East Side – 3 yıldız ; Şehir merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan modern ve şık bir otel. Özellikle erken rezervasyonlarda çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz.

Münih Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Münih te nerede kalınır

Münih’te otel ücretleri ortalama 65€’dan başlamakta ve 350€’nun üzerine kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde 65€’nun altında bir fiyata otel bulmak neredeyse imkansız. Bu fiyatın altında bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellerde konaklamanız gerekebiliyor.

Ortalama 95-145€ arasında bir ücrete şehirdeki 3 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde ve bazı 4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. En ucuz 3 yıldızlı otelin fiyatı da ortalama 95€ civarında tabii, merkeze ve şehirdeki turistik yerlere kolay bir şekilde otelinizden ulaşmak istiyorsanız.

Bu şehirde otel veya daire rezervasyonu için booking.com’u kullanabilirsiniz. Şehirdeki tüm dairelerde bile bu otel arama sitesi ile rezervasyon yapabiliyorsunuz. Münih’te airbnb’yi pek önermiyoruz. Çünkü son yıllarda popülerliğini yitirmiş olan Airbnb ile daire rezervasyonları biraz stresli olabilmektedir.

Münih Otel Tavsiyeleri – En Güzel Münih Otelleri

Münih otelleri arasında en çok tercih edilen ve şehirdeki en fiyat/fayda oranına sahip olan birçok otel bulunmaktadır. Bunlar arasında hem konum hem de fiyat ve konfor bakımından en çok tercih edilen otellerden bazıları ise ;

Atrium Hotel München – 4 Yıldız 

Atrium Hotel München - Münih Otelleri

Atrium Hotel München

Eski şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri. Eşsiz konumu sayesinde şehirdeki en popüler otellerden de olan Atrium, uygun fiyat lüks bir otelde konaklamak isteyenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesilerden biri. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

H2 Hotel München Olympiapark – 3 Yıldız

H2 Hotel München Olympiapark

H2 Hotel München Olympiapark

Geniş aile odaları ile popüler olan bu otel de, Münih’te kalınacak yerler arasında oldukça popüler. Güzel konumu sayesinde şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne 10-20 dakika içerisinde yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

GHOTEL hotel & living München-City – 3 Yıldız

GHOTEL hotel & living München-City

GHOTEL hotel & living München-City

Münih’te nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan bu tesis, eski şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

Münih Ucuz Otel Tavsiyeleri

Münih’teki en ucuz, fakat en konaklanabilir olan 3 tesis arasından şehirdeki sürenize ve zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

LetoMotel München City Nord – 3 Yıldız 

LetoMotel München City Nord Münih te Nerede Kalmalı

LetoMotel München City Nord

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri olmasına rağmen, Münih’in en çok tercih edilen otellerinden biri. Ayrıca 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern olan tesislerden biri. Eğer Münih’te 2 günden fazla konaklamayı planlıyor ve toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse, bu otele gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Otelin gecelik konaklama ücretleri 70€’dan başlamaktadır. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Arthotel Munich – 3 Yıldız

Arthotel Munich - Münih te Nerede Kalınır

Arthotel Munich

Münih’in en ucuz oteli olmasa da, şehirdeki merkezi konuma sahip en ucuz otellerden biri. Bu tesis Altstadt’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor ve konum olarak şehirdeki en iyi yere sahip otellerden biri. Turistik noktaların büyük bir bölümüne bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise 90€’dan başlamaktadır. Bu kadar merkezi bir otele göre de fiyatı oldukça ideal. Oteli incelemek için tıklayın.

Münih Şehir Merkezi Otelleri

Münih’in şehir merkezi, Altstadt ve çevresi. Bu bölgedeki oteller merkez otelleri olduğu gibi şehirdeki en pahalı ve en çok tercih edilen otellerdir. En merkezi ve en popüler 3 otel ise ;

Hotel Eder – 2 yıldız

Hotel Eder - Münih te nerede kalınır

Hotel Eder

Şehrin tam merkezinde ekonomik bir otel. Münih Merkez İstasyonu ve Karlsplatz Meydanı’na 3 dakikalık yürüme mesafesinde kurulmuş bir aile işletmesi olan Hotel Eder’den Münih’te gezilecek yerlere de yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Hotel Stachus – 3 yıldız

Münih te nerede kalınır

Hotel Stachus

Münih’teki en merkezi otellerden biri olan Hotel Stachus, Stachus Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel. Ayrıca otelin geniş aile odaları da var. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Hotel Astor – 4 yıldız

Hotel Astor - Münih te nerede kalınır

Hotel Astor

Münih’in tam kalbinde bulunan bu otel lüks bir konaklama deneyimi sunuyor olsa da, şehirdeki en iyi otellerden biri olarak bilinmektedir. Ayrıca merkezdeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran daha ekonomik bir konaklama sunmaktadır. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

Münih Hostel Tavsiyeleri

wombat’s CITY Hostel – Munich

wombat's CITY Hostel- Münih te Nerede Kalınır

wombat’s CITY Hostel

Wombat’s hostel zinciri, Avrupa’nın birçok yerinde hizmet veriyor ve gittiği şehirdeki en popüler hostellerden biri olmayı başarıyor. Münih’teki bu hostel de gayet başarılı. Şehirdeki en iyi hostellerden biri olmasına rağmen gecelik dorm ücretleri 21€’dan başlamaktadır. Ayrıca eski şehir bölgesi hostele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Eğer, şehirdeki en iyi hostelde konaklayayım diyorsanız, bu tesise mutlaka göz atın. Hosteli incele

Smart Stay – Hostel Munich City

Münih Otel Tavsiyeleri

Smart Stay – Hostel Munich City

Bütçeli bir hostel arıyorsanız da gecelik dorm ücretlerinin 15€’dan başladığı bu hostele göz atabilirsiniz. Bu hostel de konum olarak ideal. Yani eski şehir bölgesine ve şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek bu hostelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Eğer biraz daha düşük tarzda bir hostelde konaklamayı planlıyorsanız bu tesise göz atabilirsiniz. Hosteli incele 

Münih’te nerede kalınır ? sorusuna yukarıdaki 4 bölgeye ek olarak birkaç yer daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en çok tercih edilen ve  turistik yerlere en yakında konumda olan bu 4 bölge arasından zevkinize ve bütçenize göre uygun bir konaklama birimi bulabileceğinizden dolayı, başka bölgelere göz atmaya da gerek yok diyebiliriz.Booking.com