Kremlin ve Kızıl Meydanı ile ünlü olan Moskova, her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca turisti ağırlıyor. Rusya‘daki en büyük şehir olmasına rağmen, şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerini 2 gün gibi kısa bir sürede görebiliyorsunuz. Ancak 2 gün de olsa Moskova’da konaklama ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle şehir merkezinde konaklayacak olursanız, otel fiyatları çok daha pahalı olabilmektedir. Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulabilmek için de hangi bölgenin zevkinize ve bütçenize uygun olduğuna karar vermenizde yarar var.

Rusya’nın başkenti ve en turistik şehri olan Moskova’da kalınabilecek en güzel ve en popüler bölgeler ise ; Kitay-Gorod, Basmanny, Presnensky, Khamovniki ve Tiverskoy Bölgeleridir. Moskova gibi büyük bir şehir, tabii ki bu 5 bölge ile sınırlı değil. Ancak 2-3 günlük bir Moskova gezisi için tercih edilebilecek bu 5 bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında.

Moskova’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Moskova’da tesis seçimine karar vermeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Çünkü Moskova’da, farklı bölgelerde bulunan aynı tarz otel için çok farklı ücretler ödeyebiliyorsunuz.

Mesela, bütçeli bir Moskova gezisi planlıyorsanız, gidip şehrin kalbinde konaklamak yerine Presnensky Bölgesi’nde konaklayabilirsiniz. Veya çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, gidip şehrin gece hayatının kalbinde konaklamak yerine, Basmanny bölgesi gibi aile dostu olan bölgelerde konaklayabilirsiniz. Her tip turiste ve bütçeye uygun bölgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kitay Gorod ; Teknik olarak Tverskoy bölgesinin bir parçası. Ancak bu bölgeyi ayrı ele almakta yarar var. Burası Moskova’nın kalbinin attığı yerlerden olan Kızıl Meydan çevresinde toplanıyor. Hem turistik yerlere yakın, hem de şehrin kalbinde olmak istiyorsanız bu bölge size göre olabilir.
 • Tverskoy ; Kızıl Meydan’a yaklaşık 5-10 dakika yürüme mesafesinde daha hareketli bir bölge. Gece hayatına yakın olmak için de tercih edilebilecek bu bölge, şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapan yer. Bu yüzden her bütçeye uygun olan konaklama birimlerini bulmak mümkün.
 • Presnensky ; Moskova’da en ekonomik otellere ev sahipliği yapan bu bölge, şehrin en havalı bölgesi olarak biliniyor. Hem çocuklu aileler hem de yalnız seyahat edenler için ideal bir yer.
 • Basmanny ; Moskova’nın en sakin bölgesi. Fakat Kremlin’e ve Kızıl Meydan’a yakın. Daha çok ailelerin tercih ettiği bir konaklama bölgesi olsa da, her turiste hitap etmektedir.
 • Khamovniki ; Şehir merkezinin güneyinde yer alan, turistik noktalara biraz uzak bir bölge. Fakat uygun fiyatlı otelleri ve ulaşım ağı ile şehirdeki en popüler bölgelerden.

Çok düşük bütçeli bir Moskova gezisi planlamıyorsanız, Tverskoy veya Kitay Gorod bölgesinin dışına çıkmayın deriz. Tabii bu bölgelerin şehirdeki en kalabalık ve turistik bölgeler olduğunu da unutmayın.

1.Kitay Gorod

Kitay Gorod - Kızıl Meydan

Kitay Gorod – Kızıl Meydan

Moskova‘nın kalbinin attığı yer olarak bilinen Kitay Gorod, şehirdeki gezilecek yerlerden popüler alışveriş noktalarına, gece hayatı için en iyi bölgelerden şehrin en güzel restoranlarına kadar hemen her yere bu bölgeden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tabii böylesine merkezi ve her şeyin elinizin altında olduğu bir bölgede konaklamak, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Moskova’da gezilecek en önemli yerler arasında olan Kızıl Meydan, Kremlin ve Aziz Basil Kilisesi bu bölgede bulunuyor. Bunun yanında, şehirdeki diğer turistik noktalara da bu bölgeden çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Kitay Gorod bölgesindeki en popüler otellere göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz

Kitay Gorod Otel Tavsiyeleri

UCUZ (100$’a kadar olan oteller) ;

ORTA BÜTÇELİ (100$-200$ ARASI)  ;

 • Seven Hills Lubyanka – 3 Yıldız ; Bölgedeki en merkezi konuma sahip şehirdeki en popüler otellerden biri olarak bilinmektedir. Aile odaları da olan bu otelden Kızıl Meydana yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at.
 • Veliy Hotel Mokhovaya Moscow – 3 Yıldız ; Moskova’daki en güzel ve en çok tercih edilen otellerden. Konuk yorumları ve yüksek değerlendirme puanıyla bölgenin en iyilerinden biri. Daha çok orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği düzeyde bir oteldir. Bu otel, bölgenin biraz daha dış kısmında bulunduğundan dolayı da bölgedeki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha uygun. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at.

LÜKS (200$ ve ÜZERİ);

 • Barin Residence Grand – 4 Yıldız ; Bölgenin biraz daha dış kısmında bulunan bu tesis de, şehrin tam merkezindeki 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygundur. Lüks bir otelde konaklamak ve şehrin kalbindeki pahalı oteller yerine, daha uygun bir lüks otelde konaklamak istiyorsanız, Barin Residence’a da göz atabilirsiniz. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at.
 • Four Seasons Hotel Moscow – 5 yıldız ; 9+ konuk değerlendirme puanı ve merkezi bir konuma sahip. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at.

2.Basmanny

Basmanny Moskova Otelleri

Basmanny

Bu bölge, çocuklar ile Moskova’ya seyahat edenlerin en çok tercih ettiği bölgelerden bir tanesi. Basmanny, şehir merkezinde sessiz bir semtte bulunuyor. Bu yüzden de, hem merkeze yakın hem de huzurlu bir yerde konaklayabiliyorsunuz.

Yemyeşil çevre manzarasıyla dikkat çeken bu bölgede, geniş aile odaları olan otelleri ve birbirinden kaliteli  geniş daire seçeneklerini bulabilirsiniz.

Basmanny Bölgesi’ndeki otellere veya diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Basmanny Otel Tavsiyeleri

UCUZ (60$’a kadar olan oteller)

 • Aroom Hotel on Kitai Gorod – 3 yıldız ; 8+ konuk değerlendirme puanı, güzel konumu ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incele & fiyatlara göz at
 • Mini-Hotel Old Moscow – 3 yıldız ; Moskova’nın tarihi merkezinde Basmanny’de bulunuyor. Kitay-Gorod bölgesine ve şehrin önde gelen cazibe merkezlerine yakın. Oteli incele & fiyatlara göz at

ORTA BÜTÇELİ (60$-150$)

 • Axel Hotel Moscow – 3 yıldız ; Basit bir otel gibi dursa da, temizliği ve modernliği ile çok sayıda ziyaretçilerin olumlu yorumlarına sahip bu otel, biraz daha bütçeli bir aile oteli arayanların tercih edebileceği tesislerden. Otel Kızıl Meydan’a 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Oteli incele & fiyatlara göz at
 • Loft Hotel H11 ; Uygun fiyatlı tek kişilik odalarıyla ilgi gören bu otelin, çift kişilik ve aile odaları da var. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, konum olarak bölgedeki en merkezi otellerden. Oteli incele & fiyatlara göz at

LÜKS (150$ ve üzeri)

 • Mama Ro Apartments at Chistye Prudy – 4 Yıldız ; Moskova’da dairede konaklamayı planlıyorsanız, 8 kişiliğe kadar geniş daireleri olan bu tesise göz atabilirsiniz. Biraz daha lüks bir Moskova gezisi planlayanların tercih edebileceği bu tesis, Kızıl Meydan’a 2 km uzaklıkta bulunuyor. Tesisi incele & fiyatlara göz at
 • Moss Boutique Hotel – 5 yıldız ; Barı, restoranı, fitness merkezi ve aile odalarıyla hizmet veren bu otel, şehirdeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen, en uygun fiyatlı 5 yıldızlı oteller arasında. Oteli incele & fiyatlara göz at

3.Presnensky 

Presnensky Moskova Nerede Kalınır

Presnensky

Moskova’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan Presnensky Bölgesi, birçok turistik bölgeye, restoranlara ve birbirinden güzel kafelere ev sahipliği yapan bir bölgedir.

Bu bölgeden Kızıl Meydan ve Kremlin gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüyerek gidemezseniz. Bunun yanında şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne ve şehrin tam merkezine gitmek için de toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız var. Fakat bu bölgede, şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, buradaki otellere de mutlaka göz atın deriz.

Presnensky Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Presnensky Otel Tavsiyeleri

UCUZ (55$’a kadar olan oteller)

 • CHEERS Capsule Place ; Bir hostel olarak hizmet veren bu tesis, sadece kapsül yataklarıyla hizmet veriyor. Şehirdeki en ucuz konaklama birimlerinden. Hosteli incelemek için tıklayın.

ORTA BÜTÇELİ (55$-160$)

 • Blakit – 2 Yıldız ; Bölgedeki, hatta şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden bir tanesi olan Blakit, Kızıl Meydan’a 4 km uzaklıkta bulunuyor. Fakat otel yakınlarından metroları kullanarak şehir merkezine ve şehirdeki en önemli turistik noktalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oteli incelemek için tıklayın.
 • Hotel GOSTIKA – 3 Yıldız ; Moskova’da kalınacak yerler arasında oldukça popüler bir tesis olan Hotel Gostika, bütçeli bir Moskova gezisi için en ideal tesislerden biri. Gayet şık ve modern olan bu otel Kızıl Meydan’a 2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani bölgenin en merkezi otellerinden biri diyebiliriz. Oteli incelemek için tıklayın.

LÜKS (160$ üzerindeki oteller)

 • City Hotel 1905 – 4 Yıldız ; Moskova’da konaklama için lüks ama uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, Kızıl Meydan’a 4 km uzaklıkta bulunan bu otele göz atabilirsiniz. Oteli incelemek için tıklayın.
 • Design Hotel Sofit – 4 yıldız ; Bölgedeki en merkezi otel. Şehir merkezine ve Kızıl Meydan’a yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın.

4.Tverskoy

Tverskoy Moskova Otel Tavsiyesi

Tverskoy

Kitay-Gorod’un kuzey tarafında bulunan bu bölge, şehrin ana simge yapılarına yürüme mesafesindeki konumu ile merkezi bölgelerden biri olarak bilinir.

Burası, şehrin en hareketli bölgelerinden biri. Ayrıca Moskova gece hayatı Tverskoy‘dan sorulmaktadır.

Bu bölgede, birbirinden lüks ve modern otelleri bulabileceğiniz gibi, bütçeli butik otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Moskova şehir merkezi otellerinin büyük bir bölümü de bu bölge sınırları içerisinde yer alıyor.

Tverskoy bölgesindeki konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Tverskoy Otel Tavsiyeleri

 • StandArt Hotel Moscow. A Member of Design Hotels – 5 Yıldız ; Şehirdeki en şık ve en havalı otellerden bir tanesi olan bu tesis, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Tverskaya Caddesi’nde bulunan bu otelden de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.
 • PEOPLE Loft Tverskaya Hotel – 2 Yıldız ; Bölgedeki bütçeli tesislerden biri olan bu otel, geniş aile odaları ve merkezi konumuyla ünlü. Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevaplardan biri.

5.Khamovniki

Khamovniki Moskova da Nerede Kalınır

Khamovniki

Moskova’da nerede konaklayacağınıza yukarıdaki 4 bölge arasından karar veremediyseniz, son olarak Khamovniki bölgesine de göz atabilirsiniz.

Daha çok modern yapıları ve alışveriş olanaklarıyla ünlü olan Khamovniki Bölgesi, meşhur Arbat Caddesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Gece gündüz oldukça hareketli olan bu bölgeden şehirdeki turistik noktalara ve şehrin önde gelen cazibe merkezlerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Khamovniki bölgesindeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Khamovniki Otel Tavsiyeleri

Golden Ring Hotel – 5 Yıldız ; Şehirdeki en şık ve en lüks otellerden biri olan bu tesis, metro istasyonunun hemen 2 dakika uzaklığında bulunmaktadır. Kızıl Meydan’a ve şehrin önde gelen turistik noktalarına bu metro ile 3-5 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Golden Hotel - Moskova da nerede kalınır

Golden Hotel

Hotel Grafskiy – 4 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir konaklama için 4 yıldızlı bu tesise göz atabilirsiniz. Bölgenin en çok tercih edilen otellerinden biri olan bu tesis, metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kızıl meydan ise otele 3 km uzaklıkta bulunuyor.

Hotel Grafskiy - Moskova da nerede kalınır

Hotel Grafskiy

Winterfell Old Arbat – 2 Yıldız ; Bölgedeki en ucuz otellerden biri olan bu tesis, aile odaları ve havaalanı servisi ile ünlü olan tesislerden biri. Gayet bütçeli bir aile odasını bu otelde bulabilirsiniz.

Winterfell Old Arbat - Moskova Otel Tavsiyeleri

Winterfell Old ArbatBooking.com

Moskova Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Moskova da Nerede Kalınır

Moskova

Moskova’da otel ücretleri 40$’dan başlamakta ve 350$’nun üstüne kadar çıkabilmektedir.

Bu şehirde ortalama 65-150$ arasında bir ücrete, şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Güzel bir konuma sahip, orta düzeyde bir 3 yıldızlı otel için en azında 60-100$ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii bu şehirde 50$’nun altında birçok oteli de bulmak mümkün. Ancak bu otellerin büyük bir bölümü şehir merkezine ve şehirdeki turistik yerlere oldukça uzak konumda bulunduğundan veya çok düşük konuk değerlendirme puanına sahip otellerden olduğundan bu şehirde otel tercihi yaparken biraz daha dikkatli olun deriz.

Moskova’da otel rezervasyonu için tavsiye edebileceğimiz site Booking.com’dur. Booking üzerinden şehirdeki erken rezervasyon fırsatı olan otelleri görebileceğiniz gibi, daireler için de Booking’i kullanabilirsiniz.

Moskova’da airbnb’yi tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu şehirde airbnb ile rezervasyon yapmak biraz sıkıntılı olabiliyor. Özellikle ev sahibinizin çok az ingilizce biliyor olmasını göz önüne alacak olursak, iletişimde sıkıntılarda yaşanmaktadır. Bu yüzden stressiz bir daire rezervasyonu için de Booking.com’u kullanabilirsiniz.

Moskova Otel Tavsiyeleri

Palmira Business Club – 4 Yıldız – Moskova’ya İş Amaçlı Seyahatler İçin İdeal

Palmira Hotel - Moskova da Nerede Kalınır

Palmira Hotel

Moskova’ya iş amaçlı seyahat ediyorsanız, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Palmira‘ya göz atabilirsiniz. Bu otel her ne kadar iş amaçlı seyahatlerin adresi olsa da, çiftler tarafından da en çok tercih edilen otellerden biri. Otel, Kremlin ve Kızıl Meydan‘a metroyla sadece 3 durak uzaklıkta bulunuyor. Oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, bütçenize uyuyorsa mutlaka göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz tesislerden biri. Oteli İncele

AZIMUT Hotel Smolenskaya Moscow – 4 Yıldız

Azimut Hotel - Moskova Şehir Merkezi Otelleri

Azimut Hotel

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan bir diğer popüler 4 yıldızlı otel olan AZIMUT, eşsiz şehir manzarasına sahip odalarıyla popüler olan tesislerden bir tanesi. Aile odaları da olan bu otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor. Otel, Kızıl Meydan’a ise 2.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Oteli incele

ibis Moscow Kievskaya – 3 Yıldız

İbis Hotel - Moskova da Nerede Kalmalı

İbis Hotel

Moskova’daki orta bütçeli otellerden biri olan İbis Otel, Kızıl Meydan2a ve Kremlin’e metroyla 2 durak uzaklıkta bulunmaktadır. Şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olması ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olması da bu oteli tercih etmek için en önemli özelliklerden. Otelden şehirdeki turistik noktalara ve merkeze yürüyerek gidemiyor olsanız da, otel yakınında metro istasyonu bulunmaktadır. Oteli incele

Moskova Ucuz Otel Tavsiyeleri

Moskova’da ucuza bir otelde konaklamak istiyorsanız dahi, bu otellerin şehirdeki en ucuz oteller değil, şehirdeki konaklanabilecek güzel konuma sahip olan en ucuz otellerden olmalı. Yani ucuz diye şehir merkezine 9-10km uzaklıkta olan otelleri tercih etmeyin deriz. Tabii 1 hafta gibi uzun bir süre bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, bu otellere de göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki 2 otel de şehirdeki en güzel konuma sahip, kendi kategorisinde en ucuz otellerdendir.

1.Vega Izmailovo Hotel – 4 Yıldız 

Vega Izmailovo Hotel

Vega Izmailovo Hotel

Şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisten Kızıl Meydan ve şehrin merkezine metrolar ile 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Konum olarak şehir merkezinin dışında bulunmasından dolayı da fiyatlar bu otelde gayet uygun. Gecelik 70$’a kadar bu otelde odaları bulabilirsiniz. Oteli incele

2.Gallery Voyage Hotel – 3 Yıldız 

Gallery Voyage Hotel Moskova

Gallery Voyage Hotel

Moskova’nın iş bölgesinde yer alan bu 3 yıldızlı otel, Kızıl Meydana metrolar ile 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Otel, şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri de 55$’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin orta düzeyde konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Oteli incele

Moskova Hostel Tavsiyeleri

Moskova Hostel Tavsiyeleri

Moskova’da Konaklama

 • O2 Capsule Hotel ; Sadece bayan veya sadece erkek dorm odalarının da olduğu bu hostel, kapsül tarzı bir hosteldir. Yani öyle aşırı sosyal bir hostel değil. Fakat şehirdeki hem modern hem de bütçeli hostellerden biri. Hostelin gecelik dorm ücretleri 20$’dan başlamaktadır. Hostelden şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara da 20-25 dakikada metro ile gidebiliyorsunuz. Yani şehrin bir hayli dışında olan bir hostel. Hosteli incele
 • Na Chemodanakh Hostel ; Gecelik dorm oda ücretlerinin 15$’dan başladığı bu hostel, Kızıl Meydan’a ve şehir merkezine metrolar ile 15 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. Güzel konuk değerlendirme puanına sahip bu hostel, biraz daha bütçeli bir hostel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Hosteli incele

Şehir merkezindeki hostellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak bu listeye birkaç otel ve bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en çok tercih edilen ve en ideal konuma sahip bu 5 bölge arasından, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, başka bölgelere göz atmaya da sanıyoruz gerek yok.


Booking.com

İLGİLİ