Belarus’un başkenti ve en güzel şehri olan Minsk, çok sayıda kalınacak bölgesi ve otelleriyle her bütçeye uygun bir konaklama deneyimi sunuyor. Şehir oldukça büyük olduğundan ve yürüyerek keşfedebilecek bir yer olmadığından hangi bölgede konaklayacağınız da önemli. Minsk’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı verebilmek için otel seçimi yapmadan önce, şehirde yapmak istediklerinize göre hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz. Bölge seçiminden sonra bütçenize ve zevkinize uygun bir oteli bulmak çok daha kolay olacaktır.

Minsk’in kalbinin attığı yer olarak bilinen Bağımsızlık Caddesi, turistlerin en çok tercih ettiği konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Burası hem tarihi ve turistik cazibe merkezlerine hem de gece hayatına yakınlığı ile en çok tercih edilen yer. Ancak şehirde daha çok sayıda merkezi konaklama bölgesi de bulmak mümkün. Özellikle fiyat konusunda çok daha fazla seçeneğim olsun diyorsanız, şehirdeki tüm bölgelere kısaca göz atmanızda yarar var.

Minsk’te Nerede Kalınır ?

Minsk’teki tüm konaklama bölgelerine geçmeden önce, şehirdeki en popüler ve en çok rezervasyon alan 3 otele de kısaca göz atalım ;

Garni Hotel – 3 yıldız

Minskte nerede kalmalı

Garni Hotel

Tsentralny District, yani tarihi şehir merkezinde yer alan bir otel. Şehirdeki en ucuz otellerden biri olmasının yanı sıra, en güzel konuma sahip olan otellerden. Minsk’teki cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olan otelin aile odaları, havaalanı servisi ve barı da bulunuyor.

Hotel Minsk – 4 yıldız

Minskte kalınacak yerler

Hotel Minsk

Moskovsky District bölgesinde, şehir merkezinin tam kalbine 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu merkezi otel de kendi kategorisinde en çok rezervasyon alan ve en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip.

President Hotel – 5 yıldız

minsk nerede kalınır

President Hotel

Oktyabrskaya Meydanı’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu ultra lüks otel de Minsk’in gece hayatına ve turistik yerlere oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Minsk’te Hangi Bölgede Kalınır ?

Minsk’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok sayıda bölge bulunuyor olsa da konumuyla ve fiyatıyla öne çıkan popüler bölgeler ; Tsentralny, Leninsky ve Moskovsky bölgeleridir. Bu 3 bölge de Minsk’teki turistik yapılara yakın olmasının yanında şehirdeki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bölgelerdir.

1.Tsentralny Bölgesi

Minsk te Nerede Kalınır

Minsk’in kalbi ve turistik yerlerinin çoğu, tren istasyonundan Milli Kütüphane’ye kadar ana cadde olan Bağımsızlık Caddesi‘ni kapsıyor. Tsentralny bölgesi ise Bağımsızlık Caddesi’ne ev sahipliği yapan bölge. Burası Minsk’te en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan yer. Bu bölgede konaklayacak olursanız hem Minsk gece hayatı için eşsiz bir deneyim sunan şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine hem de şehirdeki gezilecek önemli noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede ister 2-3 yıldızlı düşük bütçeli bir otel isterseniz de 4-5 yıldızlı lüks otelleri ve daireleri bulabilirsiniz. Otel fiyatları bu bölgede biraz daha pahalı olsa da, bütçenize uygun bir konaklama birimi bulabilirseniz bu bölgenin dışına çıkmanıza bile gerek kalmayabilir.

Tsentralny Otel Tavsiyeleri

  • DoubleTree by Hilton Minsk – 5 yıldız ; Bölgenin en lüks oteli. Daha çok iş amaçlı Minsk’i ziyaret edenlerin tercih ettiği bir otel olsa da kültür gezisi için tercih edilebilecek otellerden.
  • Victoria & SPA Minsk – 4 yıldız ; Victory Park’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan otel saunası ve lüks odalarıyla öne çıkıyor. Bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olmasının yanı sıra, en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden.

2.Leninsky Bölgesi

Minsk te kalınacak yerler

Kültürel etkinlik alanları, sanat galerileri ve grafitileri ile ünlü olan Leninsky bölgesi de şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca şehirdeki turistik cazibe merkezlerine de çok kısa sürede bu bölgedeki tesislerden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Leninsky bölgesinde daha çok daireler ve pansiyon tarzı konaklama birimleri bulunuyor olsa da, birkaç oteli bu bölgede bulmak da mümkün.

Leninsky Otel Tavsiyeleri

  • Willing Hotel – 3 yıldız ; Bölgedeki en ekonomik otellerden biri olmasına rağmen, en şık ve en modern odalara sahip olan otellerden. Minsk’te nerede konaklanır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Willing Hotel, Belarus Ulusal Sanat Müzesi ve Yanka Kupala Ulusal Akademik Tiyatrosu’na 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
  • Minsk City Center Apartments – 3 yıldız ; Geniş daire konseptindeki odalarıyla öne çıkan bu tesis, Cumhuriyet Sarayı, Dinamo Stadyumu ve Palova Arena’ya kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.
  • Beijing Hotel Minsk – 5 Yıldız ; Pervomayskaya Metro İstasyonu’na 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, spa ve sağlık merkezi, havuzu, barı ve geniş aile odalarıyla hizmet veriyor. Minsk’in en lüks otellerinden biri olan Bejing Hotel, konum olarak turistik yerlere biraz uzak bir yerde bulunuyor olsa da, otel yakınındaki metrolar ile tüm cazibe merkezlerine 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

3.Moskovsky Bölgesi

Minsk otelleri

Moskovsky bölgesi ile Tsentralny bölgesi arasında çok büyük konum farkı bulunmuyor. Moskovsky bölgesi de, şehir merkezine 5-15 dakika yürüme mesafesinde olan otellere ve dairelere ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden Moskovsky bölgesinde veya Tsentralny bölgesinde konaklamanın pek farkı yok. Ancak Moskovsky bölgesi diğer bölgelere nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama sunmasının yanında gece hayatına da yakın bir yerde bulunuyor.

Bu bölgeden Dinamo Stadyumu, Belarus Ulusal Sanat Müzesi, Aziz Meryem Ana Katedrali ve Cumhuriyet Sarayı gibi Minsk’in önde gelen turistik noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Moskovsky Otel Tavsiyeleri

  • Boutique Hotel Buta – 5 yıldız ; Bölgedeki en lüks otel. B-club adlı bir kumarhaneye de sahip olan otel, şehirdeki turistik yerlerin hemen hepsine 20 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.
  • Hotel Minsk – 4 yıldız ; Gorky Drama Tiyatrosu’nun yanında yer alan bu geleneksel otel, Belarus Ulusal Sanat Müzesi ve Dinamo Stadyumu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Minsk Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Beyaz Rusya, turistler için Avrupa’nın en az riskli ülkelerinden biri olmaya devam ediyor. Rusya’yı doğusuyla ve Polonya’yı batısında sınırlayan ülke, Asya ile Avrupa arasında bir bağlantı görevi görüyor. Beyaz Rusya’nın, yani resmi olarak Belarus Cumhuriyeti’ni başkenti ve en popüler şehri olan Minsk, konaklama konusunda oldukça uygun fiyatlı. Hatta şehirdeki restoranlar ve barlar da, birçok Avrupa ve Asya ülkelerinin başkentine nazaran oldukça uygun.

Minsk’te otel fiyatları ortalama 30€‘dan başlıyor ve 150€‘ya kadar çıkabiliyor. Otel fiyatları sezona, tercih edeceğiniz otelin konumuna ve konforuna göre de ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca erken rezervasyonla şehirdeki otellerin büyük bir bölümünde ciddi anlamda indirimler olabiliyor. Eğer 1-2 ay öncesinden otel rezervasyonu yapacak olursanız fırsat indirimi olan tesislere de mutlaka göz atın.

En Popüler Minsk Otel Tavsiyeleri

Minsk’te nerede kalmalı ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimi bulamadıysanız, Minsk’in en çok rezervasyon alan şu 4 oteline de göz atabilirsiniz.

Aqua-Minsk Hotel – 2 yıldız

Minsk te kalınacak en güzel yerler

Aqua-Minsk Hotel

Minsk’teki en ucuz otellerden biri olan Aqua Minsk Hotel, konum olarak Tsentralny bölgesinde yani şehrin kalbinin attığı yerde bulunuyor. Lebyazhy Su Parkı’na 2 dakika yürüme mesafesinde olan otel daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, otelin geniş aile odaları da bulunuyor.

Hotel Yubileiny – 3 yıldız

Mins otel önerileri

Hotel Yubileiny

Kumarhanesi, güzellik salonu ve bovling salonu bulunan, Svisloch Nehri‘ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel Yubileiny, restoranı, barı, aile odaları ve havaalanı servisi ile hizmet veriyor. Palova Arena’nın hemen yanında yer alan otel, Minsk’te ucuza kalınacak yerler arasında olduğu gibi, yüksek konuk değerlendirme puanıyla da öne çıkıyor.

Victoria Olimp Hotel & Business centre Minsk – 4 yıldız

Minsk te nerede konaklanır

Victoria Olimp Hotel & Business centre Minsk

Daha çok iş seyahatleri için tercih edilen otellerden biri olan Victoria Olimp hotel, konum olarak Tsentralny bölgesinde bulunuyor. Ultra lüks bir konaklama deneyimi sunmasına rağmen kendi kategorisindeki en ekonomik otellerden biri.

Crowne Plaza – Minsk – 5 yıldız

Minsk te nerede kalınır

Crowne Plaza – Minsk

Görkemli ön cephesiyle dikkat çeken bu lüks otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri. Harika bir kent manzarası sunan Empire Restaurant, zengin bir açık büfe kahvaltı servis etmektedir. Konuklar ayrıca aydınlık ve klasik bir şekilde dekore edilmiş Dolce Vita Restaurant’ta doyurucu İtalyan yemeklerinin tadını da çıkarabilir. Crowne Plaza’daki sağlıklı yaşam alanında bir fitness merkezi, Türk buhar odası ve masajlar sunulmaktadır.Booking.com

İLGİLİ YAZILAR;