İtalya‘nın kuzeyinde bulunan Milano, ülkedeki en pahalı şehirlerden biri. Birbirinden güzel tarihi yapıları, parkları, meydanları ve alışveriş olanakları ile eşsiz bir kültür deneyimi sunan bu şehirde konaklama ücretleri ise ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yakın konumlarda bulunan otelleri tercih edecek olursanız, otel fiyatları çok daha fazla artıyor.
Buna rağmen Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler oteller şehir merkezi ve etrafında toplanıyor. Fakat merkez dışındaki konaklama birimleri de, hem fiyatı hem de turistik noktalara kolay ulaşım ağı sunmasıyla tercih edilebilir.

Bu şehirde konaklama birimine karar vermeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır. Milano’daki bölgelerin her biri farklı karaktere sahip. Kimi bölgeler şehir merkezine ve turistik noktalara yürüme mesafesindeyken, kimi bölgeler biraz daha merkezin dışında, turistik noktalara uzak yerlerde bulunuyor. Bütçenize, zevkinize ve şehirde konaklayacağınız süreye göre farklı bölgelerde konaklanabilir.

Roma ve Floransa‘ya nazaran biraz daha pahalı bir şehir olan Milano’da, hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor. Bunun için de, hangi bölgede kalacağınıza iyi bir şekilde karar vermeniz gerekebiliyor. Porta Romana adı verilen, şehir merkezine 2-3 km uzaklıkta bulunan bölge en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapar. Ancak merkeze 5-8 km uzaklıkta olan oteller de vardır ve çok daha uygun fiyatlı tesisleri bu bölgelerde bulabilirsiniz.

Milano’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

–Centro Storico (Milano Şehir Merkezi) ; Şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapan bu bölge, şehrin kalbinin attığı yerdir. Buradaki otellerin hemen hepsi şehirdeki gezip görülecek yerlere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunur. Kısa süreli Milano gezisi için en ideal ve en popüler bölge diyebiliriz.

–Navigli ; Daha çok genç turistler tarafından tercih edilen bir bölge. Milano’nun en hareketli bölgesi olarak bilinir ve şehirdeki en ünlü barları, restoranları ve gece kulüplerini burada bulabilirsiniz. Milano’nun en çok tercih edilen ikinci bölgesidir.

–Citta Studi ; Milano’daki en ucuz otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgelerdendir. Uzun yürüyüşleri ve bazı turistik noktalara ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız, bu bölge şehirdeki en ideal konaklama bölgesi olabilir. Milano’daki en çok tercih edilen üçüncü konaklama bölgesi Citta Studi’dir.

–Brera ; Milano Katedrali ve Galleria Vittorio Emanuele gibi şehir merkezine yakın turistik noktalara 5-10 dakika yürüme mesafesinde olan bu bölge, daire konseptindeki konaklama birimleriyle ünlü. Bölgede otel sayısı yok denecek kadar az. Şehir merkezine yakın dairelerde konaklamak isteyenlerin göz atabileceği bir bölge.

–Porta Romana ; Şehir merkezine ve Milano Katedrali önemli turistik cazibe merkezlerine 2-3 km uzaklıkta bulunan bu bölge, merkeze yakın olmak, ancak bütçeli bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bir yer.

Milano Merkez Otelleri

Şehirdeki turistik yerlere, popüler alışveriş bölgelerine ve şehrin en hareketli noktalarına kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız, Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak aşağıdaki en çok rezervasyon alan 5 popüler otele göz atabilirsiniz.

1.Speronari Suites

Speronari Suites - Milano da Nerede Kalınır

Speronari Suites

Lüks odaları ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla ünlü olan bu lüks otel, ailece veya grup halinde seyahat eden turistlerin tercih edebileceği tesislerden biri. Merkezi konumu ve lüks odalarıyla ilgi gören otel, Milano’daki en yeni otellerden biri olduğundan dolayı da, çoğu zaman erken rezervasyon fırsatlarına sahip. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2.Hotel La Madonnina – 3 yıldız

Hotel La Madonnina - Milano da nerede kalınır

Hotel La Madonnina

Duomo metrosuna 2, Milano Katedrali’ne ise 3 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel La Madonnina, Milano’nun tam merkezinde bulunuyor. Galleria Vittorio Emanuele ve şehrin önde gelen alışveriş caddelerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3.Hotel Rio – 3 yıldız

Hotel Rio - Milano Otelleri

Hotel Rio

Bulunduğu merkezi konuma göre Milano’da nerede kalınır ? sorusuna en ekonomik cevaplardan biri olan Hotel Rio, Duomo metro istasyonunun hemen yanı başında hareketli bir caddede yer alıyor. Ucuz ve küçük odalarıyla dikkat çeken tesis, Galleria Vittorio Emanuele ve Milano Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4.Hotel Dei Cavalieri – 4 yıldız

Hotel Dei Cavalieri - Milano Otel Önerileri

Hotel Dei Cavalieri

Milano’nun en popüler lüks otellerinden biri olan Hotel Dei Cavalieri, Milano Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde, şehrin en iyi bilinen meydanında bulunuyor. Restoran, cafe ve alışveriş mağazalarıyla çevrili olan bu otel, lüks bir konaklama sunmaktadır. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5.NH Collection Milano President – 5 yıldız

Milano da nerede kalınır NH Collection Milano President

NH Collection Milano President

Milano Katedrali’ne ve Milano’nun ünlü alışveriş caddesi Via Monte Napoleone’ye 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu lüks otel, geniş odaları, barı, havaalanı servisi ve modern odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incelemek için tıklayın.

Milano’da Hangi Bölgede Kalınır ? 

Bu şehirde konaklama için birçok farklı semt/bölge bulunuyor. Fakat bunların hepsi gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek yerler değil.

Aşağıda, şehirdeki en ideal, en uygun ve farklı bütçelere, zevklere hitap eden bölgeleri ve bu bölgelere özel konaklama tavsiyelerini bulabilirsiniz.

1.Centro Storico – Milano Şehir Merkezi

Milano Otelleri - Şehir Merkezi

Duomo

Milano‘nun kalbinde konaklamak isteyenler için en ideal bölge şehir merkezi bölgesidir. Burası, her şeyin elinizin altında olacağı genel olarak pahalı bir bölge.

Tam merkezde değil de, biraz merkezin dışına doğru olan konaklama birimlerini tercih edecek olursanız, fiyatların biraz daha düştüğünü görebilirsiniz.

Eğer yeteri kadar bütçeniz varsa, bu bölge size göre şehirdeki en iyi bölge olabilir. Fakat düşük bütçeli bir Milano gezisi planlıyorsanız, bu bölgeyi es geçmenizde yarar var.

Bu bölgedeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Milano Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (250€ ve ÜZERİ) ;

 • Park Hyatt Milano – 5 Yıldız ; Galleria Vittorio Emanuele’nin hemen yanı başında merkezi bir konumda bulunan bu otel, Milano’da kalınacak en lüks otellerden.
 • Uptown Palace – 4 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen konaklama birimlerinden biri. Güzel ve merkezi konumu ile lüks severlere hitap eden bir tesis.

ORTA BÜTÇELİ (165€-250€ ARASI) ;

 • Brunelleschi Hotel – 4 yıldız ; Milano Katedrali’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Konumu ve fiyatıyla kendi kategorisindeki diğer otellere nazaran daha ideal bir konaklama deneyimi sunuyor.
 • Hotel Dei Cavalieri Milano Duomo – 4 yıldız ; ahşap mobilyalar, pastel renkler ve halı ya da parke zeminlerle klasik tarzda dekore edilmiş odalarıyla öne çıkan otel, Milano’nun tam merkezinde, Duomo’ya 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

UCUZ (165€’ya kadar olan tesisler) ;

 • London Hotel – 2 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli tesislerden biri olan bu otel, Duomo’ya 7 dakika yürüme mesafesindeki eşsiz konumu ile şehirdeki en merkezi tesislerden biri.
 • Genius Hotel Downtown – 3 Yıldız ; Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinen bu tesis, çok ucuz olmasa da, uygun fiyatlı otellerden biri. Ayrıca şehirdeki önemli turistik noktalara da 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

2.Navigli – Milano’da Nerede Kalınır ?

Navigli Milano da Nerede Kalınır

Navigli

Navigli, Milano gece hayatı için plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden biri.

Şehirdeki en eski bölgelerden biri olan Navigli’nin tarihi 1179 yılına kadar uzanıyor. Önceden mal taşımak için kullanılan bir kanal ağına sahip olan bu bölge, günümüzde hem turistlerin hem de yerel halkın en çok zaman geçirdiği yerlerden.

Oldukça hareketli bir bölge olan Navigli’de konaklama ücretleri şehir merkezine nazaran biraz daha uygun. Ayrıca şehirdeki turistik noktalara da çok kolay bir şekilde buradan ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan bazı tesislerden şehirdeki turistik noktalara yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Fakat birçok otel turistik noktalara ve şehrin tam kalbine ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek şehri keşfetmek için güzel bir yer olmayabilir.

Navigli Bölgesi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (250€ ve ÜZERİ) ;

 • Magna Pars l’Hotel à Parfum – 5 yıldız ; Milano Katedrali’ne 2 km uzaklıkta olan bu otel, şehrin moda ve tasarım bölgesinin merkezi olan Via Tortona’nın hemen dışında yer alıyor.

ORTA BÜTÇELİ (165€-250€ ARASI) ;

 • Nhow Milan – 4 yıldız ; Bölgedeki en şık ve lüks otellerden biri. 4 yıldızlı bir otele göre fiyatı da uygun. Konum olarak da bölgedeki en merkezi otellerden.
 • Maison Borella – 4 yıldız ; Naviglia Grande kanalının kıyısındaki merkezi konumuyla öne çıkan otel, fiyatı ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla göz atılması gereken tesislerden biri.

UCUZ (165€’ya kadar olan oteller) ;

 • Hotel La Vignetta – 1 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri. Duomo’ya yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunan güzel konumu sayesinde, şehirdeki turistik noktaların birçoğuna yürüyerek gidebiliyorsunuz.
 • Hotel Des Etrangers – 3 Yıldız ; Milano otelleri arasında orta bütçeli tesislerden biri olan bu otelden şehirdeki turistik yerlere ve merkeze yürüyerek gidemiyorsunuz. Fakat diğer 3 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun fiyatlı olması ve toplu taşıma araçlarının duraklarına yakın olmasından dolayı, tercih edilebilecek tesislerden biri.

3.Citta Studi

Milano Otel Tavsiyeleri

Milano

Burası şehrin ağaçlarla çevrili caddeleri, kitapçıları, cafeleri, üniversite kampüsleri ve kütüphaneleriyle dolu olan akademik alanı. Milano Üniversitesi‘nin dünyaca ünlü fen fakültesi, burada bulunuyor. Bu yüzden de biraz daha genç kesimin olduğu bir bölge diyebiliriz.

Citta Studi şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunan bir bölge. Yani toplu taşıma araçlarına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Fakat bölge şehirdeki en uygun konaklama birimlerine, restoranlara ve cafelere ev sahipliği yapan sessiz bir bölgedir.

Üniversite öğrencisinin çok olduğu yerde genelde gürültüde çok olur. Fakat burası hayret edilebilecek kadar sessiz ve sakin. Ayrıca aile olarak Milano’ya seyahat edenlerin de favori bölgelerinden.

Citta Studi Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Citta Studi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Aurelia – 2 Yıldız ; Bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan bu tesis, metro istasyonuna sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu metro ile Milano Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına ve şehrin tam kalbine 3-5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz.
 • Oasi Village Hotel – 3 Yıldız ; Metro istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, aile odalarıyla ünlü. Konum olarak da bölgedeki en güzel yerde bulunmaktadır.
 • Magville – 4 Yıldız ; Şehirdeki turistik noktalara ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel bölgedeki en iyi ve en merkezi otellerden. Şehir merkezindeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran daha uygun olduğundan dolayı, lüks otel arayanların göz atabileceği tesislerden.Booking.com

4.Porta Romana

Porta Romana - Milano da nerede kalınır

Porta Romana

Milano’nun en eski parkı olan Giardini della Guastalla‘ya ev sahipliği yapan Porta Romana, Milano şehir merkezinin hemen dışında ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ilgi görüyor.

Şehirdeki en popüler bölgelerden biri olan Porta Romana’daki otellerden yürüyerek turistik noktalara veya şehrin merkezine ulaşamıyor olsanız da, kısa bir metro yolculuğu ile dilediğiniz herhangi bir yere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Eğer turistik yerler ve alışveriş bölgeleri için toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyor, ucuz bir bölge arıyor, ancak şehir merkezine yakın olmak istiyorsanız Porta Romana sizin için ideal bir bölge olabilir. Bu bölge, daha çok sessizliği ile ailece seyahat edenlerin tercih ettiği bir yer.

Porta Romana’nın en popüler otelleri

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ; 

 • Best Western Hotel Major – 4 yıldız ; Şehir merkezindeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümüne nazaran daha uygun fiyatlı bir konaklama sunuyor.
 • UNAHOTELS Mediterraneo Milano – 4 yıldız ; Milano Katedrali’ne ve şehir merkezine yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunduğundan toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olmayabilir. Bar ve restoranlarla çevrili Navigli bölgesi bu otele 15 dakika yürüme mesafesinde.

ORTA BÜTÇELİ (85€-140€ ARASI) ;

 • Hotel Piacenza – 3 yıldız ; Porta Romana’daki en popüler ve en ekonomik otellerden. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve güzel konumu ile düşünülebilecek tesisler arasında.
 • Hotel Mec – 3 yıldız ; Milano Katedrali’ne 4 metre istasyonu uzaklıkta olan bu otel, Milano’nun en ucuz ama en moden ve en şık tesislerinden biri.

UCUZ (90€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Hotel Perugino – 3 yıldız ; Milano’da ucuz otel bulmak pek de kolay olmuyor, fakat bu tesis hem şehirdeki en ucuz otellerden biri hem de bulunduğu bölgeye göre en ekonomik tesis olmasıyla öne çıkıyor.
 • Hotel Palladio – 1 yıldız ; 1900’lerin başından kalma tarihi bir binada hizmet veriyor. Bir otelden çok fazla beklentiniz yoksa, Milano’daki en ucuz otellerden biri olan Palladio’ya da göz atabilirsiniz.

5.Brera

Brera - Milano da Nerede Kalınır

Brera

Brera, Milano’nun tam merkezine 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani şehirdeki turistik yerlere ve alışveriş caddelerinin hemen hepsine bu bölgedeki konaklama birimlerinden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak bu bölgede otel sayısı yok denecek kadar azdır. Daha çok daire konseptindeki konaklama birimlerine ev sahipliği yapar. Çok ucuz olmasa da, Centro Storico’ya nazaran daha ekonomik tesislere sahip. Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek güzel ve ekonomik bir daire arıyorsanız, Brera bunun için en ideal yer olabilir.

Brera Otel Önerileri ;

 • Locanda Pandenus Brera ; Oda ve kahvaltı konsepttinde hizmet veren bu tesis, merkeze yakın en ucuz tesislerden. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan tesis, Sforzesco Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde.
 • Brera Apartments ; Geniş stüdyo daireleriyle ünlü olan bu tesis, 4 yıldızlı lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Brera Sanat Galerisi’nin hemen yanındaki merkezi konumuyla dikkat çeken bu tesis, kalabalık grup halinde seyahat edenlerin düşünebileceği tesislerden.

Milano’da konaklama için bu listeye birkaç bölge daha eklenebilir. Fakat seçimin çok daha kolay olması adına hem şehir merkezine çok uzak olmayan, hem de şehirdeki en çok tercih edilen bu 5 bölge ile otel aramaya başlayabilirsiniz.

Milano Otel Fiyatları

Milano Otel Tavsiyeleri

Milano

İtalya’nın en pahalı şehirlerinden biri olan Milano, genel olarak ”Sıkıcı İş Şehri” olarak anılır.  Fakat İtalya’yı iş amaçlı ziyaret edenlerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bu şehir, alışverişten kültür ve sanat merkezlerine, tarihi yapılara ve gece hayatına kadar eşsiz bir deneyim sunar.

Milano’da otel ücretleri genel olarak 60€‘dan başlamakta ve 500€‘ya kadar rahatlıkla çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde ortalama 80-170 € arasında bir ücrete şehirdeki güzel konuma sahip, şık ve modern bir 3-4 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz. Erken rezervasyon yaparak 5 yıldızlı otellerde bile bu fiyat aralığında konaklamak mümkün.

Milano’da nerede kalınır ? sorusuna çok ucuz bir cevap arıyorsanız, aradığınızı şehir merkezinde bulmak pek mümkün değil. Bu yüzden merkeze 3-5 km uzaklıkta olan otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmanız gerekiyor. Şehirdeki toplu taşıma ağının gayet gelişmiş olmasından dolayı, şehir merkezine birkaç km uzaklıkta olmak da sanıyoruz pek problem olmayacaktır.

Şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara 2-3 km uzaklıkta olan, 65-110€ arasında bir ücrete 3 yıldızlı otelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta bu fiyat aralığında yukarıdaki son 2 bölgede bile 4 yıldızlı otelleri bulabilirsiniz.

Milano’da 60€’nun altında birkaç otel bulunmakta. Fakat bu oteller, şehir merkezi ve turistik yerler ile alakası olmayan yerlerde bulunduğundan pek tavsiye edilmiyor.

50€’nun altında bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellere göz atmanızda yarar var.

Milano Otel Tavsiyeleri

Milano’da yüzlerce otel bulunuyor. Fakat bu otellerin büyük bir bölümü genel olarak pahalı olduğundan tesis seçimi bazen zor olabiliyor. Özellikle ailece veya grup halinde seyahat ediyorsanız, oteller çok daha masraflı olabiliyor. Bu yüzden konaklama için daire konseptindeki tesisleri incelemeyi de unutmayın.

Yukarıdaki 5 bölgeye öncelikle bir göz atın. Eğer bütçeniz yetiyorsa şehir merkezinde, yetmiyorsa da diğer bölgelerde konaklayın. Son iki bölge, şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmakta.

Yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız da, aşağıdaki otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Milano Ucuz Otel Tavsiyeleri

Milano Otelleri

Milano

 • Residence Desenzano – Apart Otel; Şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en ucuz birkaç otelden biri. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 60€’dan başlıyor. Fakat çok ucuz olması sizi korkutmasın. Gayet güzel konuk yorumlarına sahip bir otel. Ayrıca çok modern olmasa da, bu fiyata oldukça modern denebilecek bir tesis. Oteli incele
 • Hotel Arno – 1 Yıldız ; Milano’da en ucuz otel tavsiyesi olarak ilk göz atabileceğiniz tesislerden. Otel, merkeze 2 km uzaklıkta bulunmakta ve bazı turistik noktalara zorlayarak yürüyerek gitmek mümkün. Ayrıca 1 yıldızlı otele göre gayet şık ve modern bir tesis. Oteli İncele

Milano Lüks Otel Tavsiyeleri

Porta Venezia - Milano Otelleri

Porta Venezia

Bu şehirde lüks otelleri bulmak için çok çaba harcamanıza gerek yok. Şehir merkezindeki otellerin hemen hepsi oldukça lüks ve konforlu. Şehir merkezindeki güzel konuma sahip 4-5 yıldızlı otellerde aradığınız konforu ve hizmeti fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu şehirde lüks otel olarak, 4 yıldızlı bir otel olan Rosa Grand Milano – Starhotels Collezione adlı tesise ve yine bir 4 yıldızlı otel olan NH Milano Touring adlı otele kesinlikle göz atın derim. Turistlerin şehirdeki en çok tercih ettiği bu otellerde aradığınız konforu fazlasıyla bulabilirsiniz.

Milano Balayı Otelleri

Milano Otelleri

Milano

Milano, eşinizi mutlu edebileceğiniz en güzel İtalya şehirlerinden. Çünkü burası İtalya’nın alışveriş cenneti. Milano’da alışveriş için yüzlerce plan yapılabilir ve alışverişi sevmeyen kadının olmayacağını düşünürsek de Milano, eşinize/sevgilinize verilebilecek en güzel hediyelerden.

Şehir, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir yer olduğundan dolayı da çok sayıda romantik konseptte oteli bulabiliyorsunuz. Tabii bu otellerin çoğu ”Balayı Otelleri” kategorisinde yer aldığından dolayı, fiyatlar diğer lüks otellere nazaran 1-2 tık daha pahalı olabilmektedir.

Şehirdeki en popüler ve en çok tercih edilen balayı otelleri ise ; Sina The Gray – 5 Yıldız ve biraz daha bütçeli bir apart otel olan Montenapoleone Suites adlı tesistir. Bu iki tesiste, şehrin en güzel konumuna sahip olduğu gibi, otelin konsepti de çiftlere özel.

Milano Aile Otelleri

Milano da Nerede Kalınır

Chinatown da Milano’da kalabileceğiniz güzel bölgelerden biri olabilir

Şehrin en merkezi otelleri şehir merkezi bölgesinde Duomo’ya, yani Milano Katedrali’ne en yakın olan otellerden oluşmaktadır. Şehrin kalbi Duomo olarak bilinmekte ve aile otellerin büyük bir bölümü de burada bulunmaktadır. Duomo’ya en yakın konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Milano’ya ailece seyahat ediyorsanız ve bütçeli bir konaklama yöntemi arıyorsanız, apart otellere ve dairelere de mutlaka göz atın deriz.

Şehirdeki en ideal ve en çok tercih edilen aile otelleri ve daireleri ise ;

Milano Hostel Tavsiyeleri

Milano da kalınacak en güzel yerler

Milano’da otellerde konaklayacak bütçeniz yoksa veya para var da sadece zevk için hostellerde konaklayan gezginlerdenseniz, bu şehirde birbirinden güzel ve kaliteli hostel seçeneği bulabilirsiniz.

Hostel tavsiyesi olarak da ;

Milano’da Daire Kiralamak

Milano’da ev kiralamak için Airbnb stresine girmeyin. Booking üzerinden yüzlerce daireyi çok daha uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Ayrıca ev sahibi ile iletişime geçmenize de gerek yok.

Milano’da oda kiralamak istiyorsanız da hostelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Zaten hostellerde tek kişilik özel odalarda olduğundan dolayı, bir ev içerisinde ev sahibiniz ile aynı çatı altında yalnız kalmanıza da gerek yok.

Milano’da nerede kalınır ? sorusuna yukarıdaki bölgelere ve otel tavsiyelerine ek olarak birkaç bölge ve otel eklemek de mümkün. Ancak seçimin kolay olması adına yukarıdaki bölgeler ve otel tavsiyeleri ile araştırmanıza başlayabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER