Parlak, renkli ve sürekli hareketli olan Miami, ABD‘nin en güzel plaj şehirlerinden biri. Birbirinden güzel plajları, partileri ve gezilecek noktaları ile eşsiz bir tatil deneyimi sunan bu şehirde konaklama ücretleri ise, Amerika’nın birçok şehrine nazaran daha da uygun olsa da, yine de pahalı diyebileceğimiz bir ortalamadadır. Bu şehirde tesis seçiminden çok, bölge seçimi çok daha önemlidir. Her turiste ve bütçeye uygun konaklama bölgelerini Miami’de nerede kalınır ? adlı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Miami’de konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Her bölge, kendisine özgü özellikleri ve güzellikleriyle birbirinden ayrılıyor. Bu şehirde, bölge seçimi yaparken şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre de karar verebilirsiniz. Aşağıdaki bölgelerin bazıları, sadece deniz, kum ve güneş için şehri ziyaret edenlere hitap ederken, bazıları hem partiler hem de plajlar için bu şehri ziyaret edenler için idealdir. Tabii kültür gezisi veya iş amaçlı bu şehri ziyaret ediyorsanız da, size uygun bölgeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Miami kalınacak yerler

Miami’de Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Miami’de konaklama için en çok tercih edilen, en iyi konuma sahip ve en merkezi olan 3 bölge; Downtown Miami (Şehir Merkezi), Miami Beach ve South Beach bölgeleridir. Bu bölgelerde, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok rahat bir şekilde bulabiliyorsunuz.

⇒Downtown Miami (Şehir Merkezi), daha çok iş amaçlı Miami’ye seyahat eden veya kültür gezisi ve plajlar için bu şehri ziyaret edenlerin tercih ettiği bölgedir. Diğer bölgelere nazaran 1 tık pahalıdır.

⇒Miami Beach Bölgesi ise, South Beach’e komşu olan bir bölgedir ve Miami’deki en ucuz oteller bu bölgede bulunmaktadır. Bu yüzden bütçeli bir Miami seyahati planlıyorsanız, bu bölge ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölgedir.

⇒South Beach Bölgesi ise, Miami Beach’e nazaran daha pahalı ve daha hareketli bir bölgedir. Burası Miami gece hayatı için en iyi partilere, en iyi gece kulüplerine ve barlara ev sahipliği yapan bölgedir. Hem plaj, hem de gece hayatıyla ilgileniyorsanız, South Beach Bölgesi’ni gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Miami’de Kalınacak Yerler ve Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki 3 bölgeye özet olarak baktıysanız ve az çok hangi bölgede konaklamanız gerektiğine karar verdiyseniz, bu 3 bölgenin daha geniş anlatımını ve bölgelere özel otel tavsiyelerini de aşağıda bulabilirsiniz.

1.Downtown Miami (Şehir Merkezi)

Miami Şehir Merkezi Otelleri

Şehir Merkezi

Miami şehir merkezi otelleri pahalı olabiliyor, fakat şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız, plajlardan çok şehirdeki cazibe merkezleri önceliğiniz ise, konaklayabileceğiniz en ideal yer şehir merkezi bölgesi olabilir.

Bu bölge, Miami’deki en farklı tesislere ev sahipliği yapan bölgedir. Burada, 4-5 yıldızlı lüks otelleri bulabileceğiniz gibi 2-3 yıldızlı düşük ve orta bütçeli tesisleri de bulabilirsiniz. Bunun yanında, Miami’de dairede konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgenin birçok daire seçeneğine de ev sahipliği yaptığını unutmayın.

Şehir merkezinde konaklamanın en büyük artılarından biri, şehirdeki her şeyin elinizin altında olacak olmasıdır. Yani dilerseniz, Miami veya Güney (South) Plajı’na gidebilir, dilerseniz şehir merkezindeki turistik yerleri keşfedebilirsiniz.

Alışveriş, restoran, kafe ve otellerin en fazla olduğu bu bölgede bulunan popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Miami Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

  • Holiday Inn Hotel Port of Miami-Downtown – 3 Yıldız ; Miami otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden bir tanesi olan Holiday Inn, orta bütçeli bir konaklama sunuyor. Bayside Marketplace’in karşısında bulunan konumu ile şehir merkezindeki birçok yere kolay ulaşım sunan bu otelin geniş aile odaları da bulunmaktadır.
  • Hyatt Regency Miami – 4 Yıldız ; Miami’deki en lüks otellerden biri olan bu tesis, şehirdeki önemli cazibe merkezlerine yakınlığı ile tercih edilebilecek otellerden biri. Güzel ve merkezi konumuna artı olarak, otelin oldukça güzel konuk yorumları ve yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır.
  • EAST, Miami – 5 Yıldız ; Şehir merkezindeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, bünyesindeki 4 havuzu ile ünlü. Otelin çok sık aralıklarla erken rezervasyon fırsat indirimleri olması da gayet güzel. Bu fırsat indirimleri ile %20’ye kadar daha uygun odaları bu otelde bulabilirsiniz. Miami’de nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevap olsa da, bu otelin gecelik fiyatlarının şehirdeki birçok 5 yıldızlı otele nazaran daha pahalı olduğunu da unutmayın.

2.Miami Beach Bölgesi

Miami Beach Bölgesi - Miami nerede kalınır

Miami Beach Bölgesi

Şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Miami Beach, dilediğiniz zaman sessiz sakin bir yerde güneşlenebileceğiniz, huzuru bulabileceğiniz, dilediğiniz zaman da çabucak partilere katılabileceğiniz bir bölge. Fakat iki şey bir arada bulunmuyor. Bu yüzden de bu bölge, aileler için en ideal bölgelerden biri oluyor.

Bu bölgeden yürüyerek South Beach bölgesine geçebiliyorsunuz. Bunun en önemli artısı da, gürültüyü South Beach’te yapıp, sessiz bir şekilde Miami Beach’te uyumaktır.

Ailece Miami’ye seyahat ediyor ve Miami ve South Beach bölgeleri arasında kararsız kaldıysanız, Kalmayın! Çocuklarınız ile birlikte plaj partilerine katılmayı planlamıyorsanız Miami Beach bölgesine, yok partilere ailecek katılırız diyorsanız da South Beach bölgesinde konaklayabilirsiniz.

Miami Beach ucuz diyoruz ama öyle yüzlerce dolar farkın olmadığını söyleyelim. Şehir Merkezi bölgesindeki oteller ile Miami Beach’teki oteller arasında 10-20$, maksimum 40$ gibi bir fark var. Yani 40$ fazladan verebiliyorsanız, ucuz diye Miami Beach’te de konaklamanın pek anlamı yok.

Miami Beach Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Miami Beach Otel Tavsiyeleri

  • Riviera Suites – 4 Yıldız ; Plaja 4 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, bölgenin en şık ve en modern tesislerinden biri. Ayrıca Miami’deki en çok tercih edilen otellerden biri olarak bilinmektedir. Bu otel, aile dostu bir otel. Ayrıca geniş aile odaları da var. Fakat çiftlerin ve yalnız seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden biri.
  • Generator Miami – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız da, yıllar önce hostel olarak piyasaya atılan, benim de çok iyi takip ettiğim bir oteller zinciri olan Generator’e göz atabilirsiniz. Bu otel, 3 yıldızlı bir otel olmasına ve gayet uygun fiyatlı olmasına rağmen, şehirdeki en modern ve en şık tesislerden biridir. 4 yıldızlı otel seven biriyseniz bile bu otele göz atabilirsiniz.
  • Hotel Pierre – 2 Yıldız ; Bu otel, gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir otel değil. Fakat, ya ben ne oteller gördüm ucuz olsun yeter, diyorsanız bu otel tam size göre. Bir yastık bir yatak çok daha fazlası yok. Ama şehrin en ucuz otellerinden biri.

NOT : South Beach ile Miami Beach aynı şey gibi görünebilir, fakat South Beach, Miami Beach’in en güneyinde bulunan bölgedir. Yani kuzeye gittikçe bölge sessizleşir, hareketsizleşir. Güneye indikçe gürültü artar, partiler başlar. Bu yüzden seçim yaparken iki bölgenin de sadece bir bölge içerisinde bulunduğunu unutmayın.

3.South Beach Bölgesi

South Beach Bölgesi Miami de Kalınacak Yerler

South Beach Bölgesi

Gelelim bizim favorimiz olan bölgeye, South Beach bölgesine. Öncelikle şunu belirtelim, eğer çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız bu bölgeye bakmayın. Yukarıdaki 2 bölgeden birini tercih etmenizde yarar var.

Çift, yalnız veya arkadaşlarınız ile seyahat ediyorsanız ve Miami gece hayatı için planlarınız varsa, günün her saati hareketli olan South Beach bölgesine göz atabilirsiniz. Burası, sadece geceleri değil, gündüzleri de oldukça hareketli. Plajın hemen yanına kurulmuş Dj sistemleri, yüksek ses R&B, pop, club vb müzikler ile güne hızlı başlayabilirsiniz.

Bu bölge, geceleri diğer bölgelerdeki turistlerin akınına uğrayarak çok daha farklı boyutlara taşınıyor. Özellikle Amerikalı gençleri bolca görebileceğiniz bu bölgeye, parti, plaj ve yeni arkadaşlıklar için göz atabilirsiniz. Miami’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu bölge, şehir merkezindeki otellere nazaran biraz daha uygundur.

South Beach Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Booking.com

South Beach Bölgesi Otelleri

  • 1 Hotel South Beach – 5 Yıldız ; Bende para çok bana şehrin en iyi ve en popüler otelini göster diyenlere. Özel plaj alanıyla öne çıkan bu tesis, 9+ konuk değerlendirme puanı ve çok sayıda olanaklarıyla ile popüler tesislerden.
  • Nautilus by Arlo – 4 yıldız ; Miami’nin popüler otellerinden biri. Plaj kenarında bulunan otel, özel plaj alanına da sahip. Geniş odalarıyla öne çıkan otel, lüks bir konaklama deneyimi sunuyor.
  • Viscay Hotel – 3 Yıldız ; Miami’de en ucuz nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek otellerden biri olan Viscay, ünlü Ocean Drive ve plaja sadece birkaç adım mesafede yer alıyor. Hem konum hem de fiyat bakımından tatmin edici bir tesis denebilir.
  • James Hotel – 2 yıldız ; Miami’nin en ucuz otelleri arasında. Konum olarak South Beach’in en merkezi yerinde bulunuyor. Plaja 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, hem fiyatı hem de modern ve şık odalarıyla ucuz bir Miami tatili için düşünülebilir.

Miami Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Miami Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Otel Fiyatları – Miami’de nerede kalınır ?

Miami’de otel ücretleri sezona göre süper değişiklik göstermektedir. Yani düşük sezon ile yüksek sezon arasında yaklaşık %40’lık bir (Artı-Eksi) fark var diyebiliriz.

Fakat normal bir sezonda bu şehirde otel fiyatları genel olarak 80$’dan başlamaktadır. Fakat 80$’un altında da birkaç otel bulabilirsiniz. Yukarıda Miami Beach bölgesinde tavsiye ettiğim Hotel Pierre gibi. Mesela bu otelin gecelik ücretler 65$’dan başlar ve sadece oteldir. Yani yastık ve yataktan başka çok beklentiniz olmasın.

Ortalama 110-170$ arasında bir ücrete şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz. Ucuz bir 3 yıldızlı otel için 100$’ın altına düşmemeye çalışın. Tabii bir otelden bir şeyler bekliyorsanız. Yoksa, birkaç 3 yıldızlı oteli de bu fiyatın altında bulmak mümkün.

Miami’de otel rezervasyonu için tercih edebileceğiniz en popüler 3 site var. Bunlar, Hotels.com, Booking.com ve Expedia.com’dur. Fakat bu 3 otel arama sitesi arasından, en iyisi ve en kullanışlı olan Booking’dir. Çünkü Booking, şehirdeki erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimlerini gösteriyor. Ayrıca tercih etmek istediğinizi otelin yüzlerce yorumunu okuyarak çok daha iyi bir şekilde karar verebiliyorsunuz.

Miami Otel Tavsiyeleri – En Güzel Miami Otelleri

Miami Otel Tavsiyeleri - En Güzel Miami Otelleri

Miami Otel Tavsiyeleri

Miami’de otel tavsiyesi için yukarıdaki bölgelerdeki otellere mutlaka göz atın. Yukarıdaki oteller, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden oluşmakta ve şehrin en çok tercih edilenleri arasındadır.

Yukarıda aradığınız düşük bütçede bir oteli bulamadıysanız da, aşağıdaki ucuz otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Miami Ucuz Otel Tavsiyeleri

Miami de Nerede Kalınır ?

Miami de Nerede Kalınır ? Rehberi

Yukarıda bahsetmiş olduğum 2 yıldızlı Hotel Pierre’den tekrar bahsetmeye sanırım gerek yok. Bu otel, şehrin en ucuz birkaç otelinden biri. Ama sadece otel 🙂

Gelelim tercih edilebilecek ucuz otel tavsiyesine ;

Freehand Miami

Freehand Miami de nerede kalınır

Freehand Miami

3 yıldızlı bir tesistir ve hostel tarzı olarak faaliyet göstermektedir. Biraz daha samimi otel/hostel sevenlerin tercih edebileceği tesislerden. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 115$’dan başlamaktadır. Oteli incelemek için tıklayın

Rodeway Inn & Suites Downtown – Port of Miami- 2 Yıldız ;

Rodeway Inn & Suites Downtown - Port of Miami de nerede kalınır

Rodeway Inn & Suites Downtown – Port of Miami

Bir 2 yıldızlı otel için gayet şık ve modern. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise 95$’dan başlamaktadır. Miami Kongre Merkezi’nin bitişiğinde yer alan bu otel, Miami’nin güzel plajlarına kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftler ve yalnız seyahat edenler tarafından tercih edilen bir tesis olsa da, otelin aile odaları da var. Oteli incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Miami Balayı Otelleri

Balayı Otelleri - Miami de Nerede Kalınır

Miami de Nerede Kalmalı ?

1.The Ritz-Carlton Bal Harbour – 5 Yıldız – Ultra Lüks

The Ritz-Carlton Bal Harbour

The Ritz-Carlton Bal Harbour

Miami’nin birçok yerinden görebileceğiniz bu otel, daha çok lüks sever çiftlerin tercih ettiği otellerden biri. Balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen bu tesis, konum olarak Miami Beach bölgesinde bulunuyor. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

2.W South Beach – 5 Yıldız – LÜKS

W South Beach

W South Beach

Miami’nin en romantik otelleri arasında sayılan bu lüks tesis, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Oteli ziyaret eden çiftlerin yorumlarına bakarak, güzel bir balayı oteli olabilecek tesislerden biri diyebiliriz. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

3.The Mayfair at Coconut Grove – 4 Yıldız -Orta Bütçeli – Ucuz

The Mayfair at Coconut Grove

The Mayfair at Coconut Grove

Ucuz dediysek, yukarıdaki 2 otele nazaran ucuz. Yani The Ritz Carlton otelin fiyatı bu otelin 3 katı fiyatında. Ama yine de şehrin geneline göre ucuz bir otel. Şehirdeki en romantik otel olarak bilinir ve yeni çiftlerin en çok tercih ettiği otellerinden biri olarak USA news’te haber olmuş bir tesistir. Oteli İncele & güncel fiyatlara göz at

Miami’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge ve otel tavsiyesi daha eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına araştırmanıza bu bölgeler ve tesisler ile başlamanızı tavsiye ederiz.

Miami de Nerede Kalınır Otel Tavsiyeleri

Miami OtelleriBooking.com

İLGİLİ ;