Fransa‘nın en büyük ve en eski şehirlerinden biri olan Marsilya, Paris ve Nice şehirlerine nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir şehir olsa da, yine de birçok Avrupa şehrine nazaran konaklama konusunda pahalı bir şehirdir. Bu yüzden de şehirde nerede veya hangi tesiste konaklayacağınızın önemi büyük.
Marsilya’da konaklama için ilk olarak tesis seçmeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz. Bölge seçimi yaptıktan sonra, tesis bulmak çok daha kolay olacaktır. Marsilya’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Marsilya’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

Marsilya’da konaklama için birbirinden farklı 10’dan fazla bölge bulmak mümkün. Fakat bu bölgelerin hepsi de konaklama için tercih edilebilecek yerler değil. Çünkü bazı bölgeler, şehir merkeziyle alakası olmadığı gibi, gezilecek yerler ile de alakası olmayan yerlerde bulunan bölgelerdir.

Bu şehirde konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bölgelerden bazıları ise, Le Panier, Le Vieux Port ve La Plaine Bölgeleridir. Bu 3 bölge de farklı zevke ve farklı bütçelere hitap etmektedir.


Booking.com

1.Le Panier Bölgesi

Marsilya OTel Tavsiyeleri

Le Panier bölgesi daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edilen bölgelerden biri olarak bilinir.

Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Le Panier, şehirdeki birkaç cazibe merkezine ev sahipliği yapan bölgelerden. Bu bölgede çok fazla sayıda otel bulunmuyor olsa da, daire ve diğer konaklama seçenekleri ile aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şehrin merkezi olarak bilinen Eski Liman bölgesine nazaran konaklama ücretleri burada 1 tık daha uygun denebilir.

Not : Otel dışında konaklama birimlerini tercih etmek istemezseniz, bir sonraki bölgeye göz atabilirsiniz. Çünkü burada sadece 1 otel bulunmaktadır.

Le Panier bölgesindeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Le Panier Otel Önerileri ;

 • InterContinental Marseille – Hotel Dieu – 5 Yıldız ; Bölgedeki tek otel olan bu tesis, lüks bir seçenek olsa da, şehirdeki 5 yıldızlı otel fiyatlarının ortalaması altında oluşu ve Marsilya’nın Eski Limanı’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde, merkezi bir konumda bulunmasından dolayı, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden bir tanesi.
 • Le Couvent Marseille – Daire ; Bölgedeki en şık ve en lüks dairelerden bir tanesi olan Le Couvent, Eski Liman’a 5 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumu sayesinde, şehirdeki en çok rezervasyon alan konaklama birimlerinden biri. Oldukça olumlu konuk yorumlarına ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesise de göz atabilirsiniz.

2.Vieux Port – Eski Liman Bölgesi – Marsilya’da Nerede Kalınır ?

Marsilya OTelleri

Vieux Port, Marsilya’nın kalbinin attığı yer. Şehrin tam merkezi olduğundan dolayı, bu bölgede bulunan oteller biraz daha pahalı olabiliyor. Fakat şehirdeki en fazla otel seçeneği olan ve turistik yerlere yakınlık bakımından en iyi bölge Vieux Port olarak bilinen Eski Liman bölgesidir.

Eğer bütçeli bir Marsilya gezisi planlamıyorsanız, şehirdeki konaklayabileceğiniz en ideal, en popüler ve en iyi bölge burasıdır.

Bu bölgede çok çeşitli otel seçenekleri ve diğer konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz. İster lüks bir otel, isterseniz de bütçeli bir otel, burada her ikisini de bulmak mümkün.

Bölgenin en önemli özelliği, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmasıdır. Marsilya’da kısa süreliğine konaklamalar için en ideal bölge burasıdır.

Eski Liman bölgesindeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Marsilya Eski Liman Otel Önerileri

 • Hôtel Maison Saint Louis – Vieux Port – 3 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen otellerden bir tanesi olan Hotel Maison, aile odaları, terası, barı ve restoranı olan bir tesis. Şehirdeki turistik yerlerin hemen hepsine bu otelden yürüyerek çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Yani konum olarak şehirdeki en iyi otellerden biri diyebiliriz. Marsilya’da orta bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, bu otele göz atabilirsiniz.
 • Hôtel Mercure Marseille Canebière Vieux-Port – 4 Yıldız ; Biraz daha şık ve lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Mercure Otel’e göz atabilirsiniz. Bu otel, Eski Şehir Bölgesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunurken, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Yani bu otelde konaklayarak toplu taşıma araçlarına veya taksilere ihtiyacınız olmadan, şehirde dilediğiniz bir çok yere ulaşabiliyorsunuz.
 • InterContinental Marseille – Hotel Dieu – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam kalbinin attığı yerdeki mükemmel konumu ile, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasındadır. Bu otelin en güzel yanı da, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatların biraz daha düştüğünü görebilirsiniz. Aile odaları, barı, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi gibi imkanları da bu otelde bulabiliyorsunuz.

3.La Plaine Bölgesi (Saint Charles Çevresi) – Marsilya’da Nerede Kalınır ?

Marsilya Otelleri

Şehirdeki en güzel bölgelerden biri olarak kabul edilen La Plaine bölgesi, biraz daha geceleri plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden biri olarak bilinse de, şehir merkezine (Eski Limana) alternatif arayan her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerdendir.

Marsilya gece hayatı için birkaç planınız varsa, bu bölgede konaklayarak gece hayatı için popüler olan barlar ve gece kulüplerine yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Fakat gece hayatı ile işiniz yoksa dahi bu bölge sizi rahatsız etmeyecektir. Yani bu bölgeyi de her tür ziyaretler için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

La Plaine (Saint Charles yakınlarındaki) bölgesindeki konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

La Plaine Otel Tavsiyeleri;

 • Toyoko INN Marseille Saint Charles – 3 Yıldız ; Marsilya otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan Toyoko Inn, eski kent merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunurken, Saint Charles Tren İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden bir tanesi. Ayrıca otelin yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Holiday Inn Express Marseille Saint Charles – 3 Yıldız ; Biraz daha lüks bir 3 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, bu tesise göz atabilirsiniz. Otel Marsilya’nın kalbi olarak bilinen Vieux Port’a sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak da pek fena sayılmaz. Bunun dışında, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümü de otel yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Marsilya Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyon

Marsilya da Nerede Kalınır

Bu şehirde otel ücretleri genel olarak 50€’dan başlamakta ve 250€’nun üzerine kadar çıkabilmektedir. Fakat ideal bir 3 yıldızlı otel için 65-120€ gibi bir ücret ödeyebilirsiniz. Tabii bu fiyat skalasına en fazla etki eden şey de otelin konumu. Ne kadar merkezin dışına çıkarsanız, oteller o kadar ucuzlayabilmektedir.

Konum olarak Marsilya’da yukarıdaki 3 bölgenin dışarısına mümkün olduğunca çıkmamaya çalışın. Çünkü bu şehirde kısa süreliğine 1 veya bilemediniz 2 gün konaklayacağınızı düşünürsek, buna hiç gerek de kalmayabiliyor.

Şehirde 65-140€ arasında bir ücrete 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabiliyorsunuz. Tabii 50€’nun altına da bazen 3 yıldızlı oteller bulmak mümkün. Fakat 50€’nun altında bir 3 yıldızlı otel tercihi yaparken, otelin konumuna ve konuk yorumlarına mutlaka göz atın.

Otel rezervasyonu için de Booking’e göz atabilirsiniz. Bu otel arama sitesi ile, şehirdeki otellerin erken veya son dakika rezervasyon fırsatlarını görebilir, konuk yorumlarına göz atarak daha rahat otel tercihi yapabilirsiniz.

Marsilya Otel Tavsiyeleri – En Güzel Marsilya Otelleri

1.Residhome Marseille Saint-Charles – 3 Yıldız

Residhome Marseille Saint-Charles

Residhome Marseille Saint-Charles

Şehrin kalbine, Eski Limana 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Eşsiz ve merkezi konumu sayesinde, turistlerin favori otellerinden biri olan bu tesisten gezilecek noktalara çok kolay ve rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden bir tanesi. Ayrıca otelden Saint Charles Tren İstasyonu‘na yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Bu sayedede havaalanından tren ile şehir merkezine gidiyorsanız, tren istasyonundan da otelinize taksilere ihtiyaç olmadan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, Fransa’nın diğer şehirlerinden Marsilya’ya trenle gidiyorsanız da, otelinize rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek için veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

2.Hipark by Adagio Marseille – 3 Yıldız 

Hipark by Adagio Marseille Marsilya da Nerede Kalınır

Hipark by Adagio Marseille

Bu otel, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki birçok yere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Fakat 2 gün Marsilya’da konaklamayı planlıyorsanız, bu bütçeli otele göz atabilirsiniz. Otel şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Biraz merkeze uzak ama otelin fiyatı bu eksikliği toparlıyor. Oteli İncelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Marsilya Ucuz Otel Tavsiyeleri

Bu şehirde ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız İbis otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Şehrin en ucuz otelleri İbis’tir. Ve birçok ibis otelini bu şehirde bulabilirsiniz. İbis oteller zinciri modernlik bakımından da oldukça idealdir. Sadece otelin konumuna bakın yeter.

ibis budget Marseille Vieux Port – 2 Yıldız 

ibis budget Marseille Vieux Port

ibis budget Marseille Vieux Port

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Marsilya’da gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden bir tanesi. Şehrin en ucuz oteli olmasa da şehir merkezindeki en ucuz otellerden biridir. Bu yüzden de bütçeli bir Marsilya gezisi planlıyorsanız, bu otele de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Otelin gecelik konaklama ücretleri 55€’dan başlamaktadır. Oteli İncele & Güncel fiyatlara göz at

Hôtel Mercure Marseille Canebière Vieux-Port – 4 Yıldız

Marsilya da Nerede Kalınır

Marsilya’daki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, konum olarak şehrin merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Turistik yerlerin büyük bir bölümü de otele yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Restoranı, bar ve çok iyi kahvaltı servisi olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 90€’dan başlamaktadır. Oteli İncele & Güncel fiyatlara göz at

Marsilya Şehir Merkezi Otelleri

Marsilya da nerede kalınır

Marsilya Otel Önerileri

Marsilya’nın merkezi otelleri, Vieux Port, yani Eski Liman bölgesinde bulunmaktadır. Şehrin kalbinin attığı bu yerdeki otellerin hemen hepsi şehir merkezi oteli olarak bilinir ve şehirdeki her yere rahat ve hızlı ulaşım sunmaktadır.

Merkezi oteller genel olarak favori olsa da, diğer bölgelerdeki otellere nazaran biraz pahalı olabilmektedir. Bu yüzden de, merkezde otel tercihi yaparken, az çok nerede konaklayacağınızı bilmekte de yarar var. Şehrin tam merkezi noktasında konaklamak yerine, yine merkezi bir otel olan fakat şehrin tam kalbine 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan oteller daha uygun olabilmektedir.

Ayrıca merkezde otel tercihi yaparken, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, mutlaka o otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri olup olmadığını kontrol edin. Erken rezervasyonlar ile %30’a kadar daha uygun odaları aynı otelde bulabiliyorsunuz.

Marsilya Hostel Tavsiyeleri

Bu şehirde çok fazla hostel bulunmuyor olsa da, aralarında en çok tercih edilen, en ideal ve en iyi 1-2 hosteli bulmak da mümkün.

Hostel Vertigo Vieux-Port

Hostel Vertigo Vieux-Port – Marsilya’da kalınacak en güzel yerler

Bu hostel, şehrin favori hostellerinden ve yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Şehrin tam merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesindeki bu tesisten, turistik yerlere de çok rahat bir şekilde ulaşmak mümkün. Ayrıca bu hostelin sadece erkekler veya sadece bayanlar için olan dorm (paylaşımlı) odaları bulunmaktadır. Hosteli incele

Marsilya’da Daire Kiralamak

Marsilya da nerede kalınır

Marsilya’da nerede kalmalı ?

Marsilya’da kalınacak yerler arasında daireleri de düşünebilirsiniz. Son zamanlarda popülerliğini yitirmiş olan Airbnb artık tam anlamıyla isteklere cevap verememektedir. Eğer bu şehirde dairede konaklamayı planlıyorsanız, booking aracılığıyla şehirdeki tüm dairelere ve fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Ayrıca 2 gün veya daha fazla bir süre Marsilya’da konaklamayı planlamıyorsanız, daireleri tercih etmenizi de pek  tavsiye etmeyiz.

Marsilya’da Gezilecek Yerler Listesi

Marsilya'da nerede konaklanir

Marsilya’da konaklama birimi tercihi yaparken, o tesisin şehirdeki gezilecek yerlere yakın olup olmadığına da mutlaka göz atın. Gezip görülecek turistik cazibe merkezlerine yakın olan oteller, şehrin geneline göre biraz daha pahalı olsa da, yine de aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulmak mümkün. Marsilya’nın öne çıkan turistik noktaları ise ;

 • Marsilya Eski Liman
 • Avrupa ve Akdeniz Uygarlıkları Müzesi
 • Chateau d’If
 • Marsilya Katedrali
 • Saint Jean Kalesi
 • Longchamp Sarayı
 • Calanques Milli Parkı
 • Notre-Dame de la Garde

Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge ve otel tavsiyesinden bahsetmek mümkün. Fakat, şehirdeki en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip bu 3 bölge arasında zevkinize ve bütçenize göre bir bölgeyi ve oteli rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, başka bölgeler ile de kafanızı karıştırmanıza gerek yok.


Booking.com

İLGİLİ ;