Manchester’da nerede kalınır ? sorunuza en popüler ve en merkezi cevabı mı arıyorsunuz ? o zaman ilk olarak şehirdeki konaklama bölgelerine göz atarak başlayabilirsiniz. Bölgeye karar verdikten sonra, otel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Manchester, her ne kadar yıllık 20 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan Londra‘dan dolayı gölgede kalmış bir şehir olsa da, İngiltere için bir gezi planı yapan birçok turistin rotasına eklediği popüler destinasyonlardan biri.

Bu şehir, genel olarak Londra’ya nazaran fiyat konusunda uygun. Sadece konaklama konusunda değil, yeme ve içme konusunda da daha ucuz diyebilirim. Fakat Avrupa standartlarında pahalı bir şehir olduğundan, tam olarak nerede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermeniz gerekiyor. Aşağıda, şehirdeki en çok tercih edilen bölgeleri ve bu bölgelere göre otel önerilerini bulabilirsiniz.

Manchester

Manchester

Manchester’da Hangi Bölgede Kalınır ? 

1.Manchester Şehir Merkezi ; Birçok şehir merkezinde olduğu gibi, Manchester’da da turistik noktalar merkeze yakın olan yerlerde bulunuyor. Şehrin kalbinde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bu bölge, yeme içme ve konaklama konusunda şehirdeki en zengin bölge olarak biliniyor. Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olsa da, Manchester’da konaklama için en iyi bölge, şehir merkezidir. Bölgedeki popüler oteller ise ; 3 yıldızlı Britannia Hotel City Centre Manchester ve 4 yıldızlı Mercure Manchester Piccadilly Hotel olsa da, çok daha bütçeli veya lüks otelleri de bu bölgede bulabilirsiniz.

2.Northern Quarter (Kuzey Bölgesi) ; Daha çok genç turistlerin ve İngiliz halkının takıldığı bölgelerden biri. Yani Mancherster’da gece hayatı için planınız varsa, Kuzey Bölgesi’nde aradığınızı bulabilirsiniz. Bu bölge, şehir merkezinin hemen yanında bulunuyor. Yani Kuzey Bölgesi de, teknik olarak şehir merkezi olarak bilinir, fakat biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin popüler otelleri ise, 4 yıldızlı Crowne Plaza Manchester City Centre ve 3 yıldızlı The Gardens Hotel‘dir.

3.Salford ; Manchester’ın eski rıhtım alanı olarak bilinen bu bölge, Manchester United’ın evi Salford Quays’a ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Şehir merkezinin hemen dışında, eğlence kompleksi, su sporları merkezi, alışveriş ve tekne gezileri sunarak, bunu Manchester çevresindeki en iyi kültürel, spor ve eğlence yerlerinden biri haline getirmektedir. Bölgedeki popüler otellerden biri ise 3 yıldızlı Milton Manchester Hotel‘dir.

4.Didsbury ; 13. yüzyıldan beri var olan Didsbury bölgesi, merkeze 7-8 km uzaklıkta olsa da, 2 gün veya daha uzun süre şehirde konaklamayı planlayanların düşünebileceği oldukça ucuz bir bölgedir. Çok fazla konaklama birimi olmasa da, bütçeli bir Manchester gezisi planlayanların göz atabileceği bölgelerden biri. Bölgede popüler otel olarak da, The Waterside Hotel and Leisure Club adlı tesise göz atabilirsiniz.Booking.com

Manchester’da Nerede Kalınır ?

Yukarıdaki bölge özetlerinden sonra, az çok hangi bölgede konaklayacağınıza karar verebildiyseniz, aşağıda bölgelere özel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

1.Manchester Şehir Merkezi Otelleri

Manchester Şehir Merkezi

Manchester Şehir Merkezi

Londra veya bir başka İngiltere şehrinden Manchester‘ı trenlerle ziyaret etmeyi planlıyorsanız ineceğiniz yer olan Piccadilly Tren İstasyonu tam olarak bu bölgede bulunur ve yakınlarında bütçeli ve lüks oteller bulunmaktadır. Diğer şehirlerden trenle gelecekseniz, istasyona yakın olmak da, avantajlı olacaktır.

Manchester’da sadece 1 gün konaklamayı planlıyorsanız ve çok düşük bütçe ile seyahat etmiyorsanız, bu bölge Manchester’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en iyi cevap olabilir.

Otel önerisi olarak ;

 • Motel One Manchester-Royal Exchange ; Şehir merkezinin en çok tercih edilen tesisi. Manchester’ın tam kalbinin attığı yerde bulunan bu tesis, fiyat olarak da bölgedeki en ekonomik otellerden. Otel, Manchester Kraliyet Borsası’nın hemen yanında yer almaktadır.
 • Dakota Manchester ; 4 yıldızlı bu tesis, şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan lüks otellerden. Konumu, fiyatı ve süper olumlu konuk yorumlarıyla göz atmaya değer bir tesis.
 • CitySuites Aparthotel ; 5 yıldızlı bu apart otel, Manchester merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde. Bu yüzden de, şehrin tam merkezindeki 5 yıldızlı oteller kadar da pahalı değil.

2.Northern Quarter Otelleri

Northern Quarter

Northern Quarter

Kuzey Bölgesi olarak da bilinen Northern Quarter, şehirdeki gece hayatının merkezi olarak bilinir ve daha çok genç turistlerin tercih ettiği bölgelerden biri. Fakat bölge, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer aldığından dolayı da, her yaştan turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yerdir.

Bir depo bölgesi olarak da bilinen Northern Quarter, Manchester’ın en ucuz otellerini bulabileceğiniz bölgelerden. Barlar, etkileyici sokak sanatı, bağımsız plak dükkanları ve her zevke ve bütçeye uygun restoranlarla herkesin sevebileceği bu bölge, hem şehrin kalbine yakın olup, hem de şehirdeki en ekonomik konaklama birimlerini arayanların göz atabileceği bir yer.

 • Sachas Hotel Manchester ; 3 yıldızlı bir otel olan Sachas, biraz daha ekonomik bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği bir tesis. Fakat otel, düşük bir konuk değerlendirme puanına sahip. Bu yüzden, sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek bir otel diyebiliriz.
 • Abel Heywood Boutique Hotel ; Daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bu tesise göz atabilirsiniz. Otel, çok sayıda lüks, tasarımcı mağazasına ev sahipliği yapan Market Street ve Manchester Arndal‘a sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Genel olarak çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, otelin aile odaları da bulunmaktadır.

3.Salford Otelleri

Salford - Manchesterda nerede kalınmalı

Salford

Daha çok eğlenceli aktiviteleri için genç turistlerin ve İngilizlerin tercih ettiği bu bölge de, çok daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bölgelerden bir tanesi.

 • ibis budget Manchester Salford Quays ; Manchester’ın en ucuz ve en popüler otellerinden biri olan İbis, bölgedeki en merkezi konuma sahip. Şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma araçlarını otel yakınlarında fazlasıyla bulabilirsiniz.
 • Campanile Manchester ; Daha ekonomik bir otel için de ücretsiz otoparkı, aile odaları ve barı olan bu tesise göz atabilirsiniz.

4.Didsbury Otelleri

Manchester Nerede Kalınır Rehberi

Manchester

Manchester’ın tam merkezine ortalama 8-9 km uzaklıkta bulunan bu bölge, şehirde 2 gün veya daha uzun bir süre konaklamayı planlayanların tercih edebileceği bir bölgedir. Çünkü 1 günlük bir Manchester gezisi için sanıyoruz bu bölge ideal olmayacaktır.

 • Didsbury House Hotel ; Didsbury bölgesinin en çok tercih edilen oteli olan bu tesis, daha çok İngiliz turistler tarafından tercih ediliyor olsa da, Manchester’da uzun süre konaklamayı planlayanların da düşünebileceği tesislerden. Çünkü otel, şehir merkezindeki 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha ekonomik bir konaklama sunuyor.
 • Eleven Didsbury Park Hotel ; Otelden çok bir eve benzeyen bu tesis 4 yıldızlı. Ayrıca 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Viktorya tarzı bir villadan dönüştürülmüş olan bu otel de, hem şehir merkezine kolay ulaşım ağı sunmakta hem de merkezdeki 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha ekonomik bir konaklama sunuyor.

Manchester Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Manchesterda kalınacak yerler

Manchester’da otel fiyatları 45€-300€ arasında değişiyor. Şehirdeki en ucuz otel için en azından 50€‘yu gözden çıkarabilirseniz, merkeze yakın olan otellerde konaklayabilirsiniz. Fakat merkezin dışına çıkmayı dert etmiyorsanız, 50€‘nun altında fiyata da otelleri bulabilirsiniz.

Yukarıdaki bölgeler arasında en pahalı olanlar ; Northern Quarter ve Şehir merkezi, en ucuz bölgeler ise, Didsbury ve Salford bölgeleridir. Bu şehirde erken ve son dakika rezervasyonları arasında çok büyük fiyat farklılıkları olmasa da, yine erken rezervasyonlar ile %20’ya kadar indirimleri bulabilirsiniz.

Manchester’da otel rezervasyonu için Booking’in yanı sıra, Hotels.com ve Tripadvisor‘a da göz atabilirsiniz.

En Ucuz Manchester Otel Tavsiyeleri

Öncelikle Manchester’da ucuz bir otel için şehir merkezinde çok fazla seçeneğinizin olmadığını unutmayın. Tabii birkaç uygun fiyatlı konaklama birimlerini de merkezde bulabiliyorsunuz. Ancak daha çok merkezin dışına çıkmanız gerektiğini de unutmayın. Manchester’ın şehir merkezinde ucuz bir tesiste konaklamak istiyorsanız, oteller yerine hostellere, dairelere veya diğer konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz. Bunun dışında 2-3 haftadan önceden rezervasyon yaparak, erken rezervasyon otel fırsatlarından yararlanarak aynı tesiste çok daha uygun fiyata odaları bulabilirsiniz. Aşağıdaki otel Manchester’da konaklama yapabileceğiniz en uygun fiyatlı otellerdir. Bu oteller arasında aradığınız zevkte ve bütçe bir tesisi bulamasanız dahi, aynı otelin bulunduğu bölgedeki diğer tesislere de göz atabilirsiniz.

1.Milton Manchester Hotel (3 Yıldız)

Milton Manchester Hotel - Manchesterda nerede kalınmalı

Milton Manchester Hotel

Manchester da nerede kalınır - Milton Manchester Hotel

Milton Manchester Hotel

Yukarıda da bahsetmiş olduğum bu otel, Manchester’ın en ekonomik otellerinden biri. Şehir merkezine ortalama 6 km uzaklıkta bulunan otelin gecelik konaklama ücretleri 40€’dan başlamaktadır. Konumunu göz önüne almadığınız zaman gayet ideal bir otel olsa da, Manchester’da sadece 1 gün konaklamayı planlıyorsanız, çok iyi bir seçenek olmayabilir. Otelin, barı, restoranı, kahvaltısı ve otoparkı da bulunmaktadır.

2.ibis budget Manchester Salford Quays (2 Yıldız)

ibis budget Manchester Salford Quays - Manchester da nerede konaklanir

ibis budget Manchester Salford Quays

ibis budget Manchester Salford Quays / Manchesterda nerede kalalim

ibis budget Manchester Salford Quays

Manchester’ın en ekonomik otellerinden biri olan İbis, şehir merkezine 3.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 45€’dan başlamaktadır. Otoparkı ve kahvaltısı da olan bu tesis, 7+ konuk değerlendirme puanına sahip.

3.easyHotel Manchester 

easyHotel Manchesterda nerede kalalim

easyHotel Manchester

Manchester da nerede kalınır

easyHotel Manchester

Manchester Piccadilly İstasyonu‘na sadece 4 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak şehrin tam merkezinde bulunuyor. Merkezde ucuz otel bulmak gerçekten zor. Özellikle yaz aylarında birçok İngilizin Manchester’a akın ettiğini düşünürseniz. Fakat bu otelin gecelik konaklama ücretleri 45€‘dan başlıyor ve şehirdeki önemli cazibe merkezleri de yanı başınızda. Otelin çok olumsuz yorumları bulunmadığından dolayı da, bu tesisi de mutlaka inceleyin derim.

Manchester’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otelden veya diğer konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Fakat yukarıdaki bölgeler ve oteller, şehirdeki en çok tercih edilenlerden. Bu bölgeler arasında her bütçeye ve zevke uygun olan konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, başka bölgelere göz atmanıza da sanıyoruz gerek yok. Zaten Manchester’da 1 gün konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinin bile dışına çıkmayın deriz.

Manchester’da Gezilecek Yerler

Manchesterda kalınacak yerler

Manchester’da konaklama tercihi yaparken şehirdeki gezip görülecek turistik noktalara yakın bir yerde olduğunuzdan da emin olun. Şehirdeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü şehir merkezinde bulunuyor olsa da, bazı çekim merkezleri merkeze birkaç km uzaklıkta yer alıyor.

Manchester’daki en turistik yerler ise ; 

 • Old Trafford Stadyumu
 • Ulusal Futbol Müzesi
 • Bilim ve Endüstri Müzesi
 • Manchester Sanat Galerisi
 • Manchester Müzesi
 • Manchester Katedrali
 • Heaton Park
 • Manchester Belediye Binası

BENZER İÇERİKLER