İsveç’in en büyük üçüncü şehri olan Malmö, son zamanlarda Türk turistler dahil olmak üzere birçok gezginin popüler gezi duraklarından biri olmaya devam ediyor. Ilıman okyanus iklimine sahip bu liman kenti, daha çok Melodi Festivali veya Malmö Festivali ile öne çıkıyor. Ancak şehirde birçok tarihi ve turistik cazibe merkezlerini de bulabiliyorsunuz.
Malmö’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok sayıda bütçeli ve lüks otellere ev sahipliği yapan bu şirin şehir, genel olarak yürüyerek keşfedebilecek bir yer olsa da, yine de hangi semtte konaklayacağınız önemli. İsveç’in tüm şehri, birçok Avrupa şehirlerine nazaran pahalı olduğundan bütçenize uygun bir konaklama birimi bulmak adına öncelikle bölgelere göz atabilirsiniz.

Malmö’de konuma göre otel fiyatları arasında ciddi anlamda farklılık olmasa da, 1 günden fazla Malmö’de kalmayı planlıyorsanız, daha uygun fiyatlara daha fazla olanağa sahip otellerde kalabilirsiniz. Bütçe sıkıntınız yoksa ilk olarak şehrin kalbinin attığı yer olarak Eski Şehir bölgesine göz atabilirsiniz.

Malmö’de Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Malmö de Nerede Kalınır

  • Old Town (Eski Şehir Bölgesi) ; Malmö’nün kalbinin attığı yer burasıdır. Malmö’nün en gözde mekanlarına ve hareketli merkez meydanı Lilla Torg’a oldukça yakın olan bu bölge, merkez tren istasyonuna da yürüme mesafesinde bulunuyor. Eğer Malmö’de 1 gece konaklamayı planlıyorsanız, şehirdeki en ideal bölge Eski Şehir bölgesi olacaktır.
  • Norr ; Kurumsal ve ticari bir alan olarak bilinir. Çok sayıda restorana, mağazalara, cafelere ve ofislere ev sahipliği yapan bölge, şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alıyor. St. Peter Kilisesi’ne ev sahipliği yapan bu bölge, şehir merkezine yakınlığı, kültürel ve eğlence olanakları ve otel çeşitliği nedeniyle, Malmö’de kalınacak en güzel bölgelerden.
  • Innerstaden ; Çoğunlukla göçmenlerin yaşadığı bir yerleşim yeri olmasına rağmen, her bütçeye ve zevke uygun otellere ev sahipliği yapar. Malmö’de 1 günden fazla süre konaklamayı planlıyorsanız, bu bölge de düşünülebilir.

En Popüler Malmö Otelleri

1.Teaterhotellet – 3 yıldız

Teaterhotellet

Teaterhotellet

Malmö Opera Binası‘nın hemen yanında yer alan bu şirin otel, modern tasarıma sahip odalarıyla ve uygun fiyatıyla şehirdeki en çok rezervasyon alan tesislerden biri olarak biliniyor. Triangeln Alışveriş Merkezi’ne 500 metre uzaklıkta bulunan otele kısa yürüyüş mesafesinde çok sayıda restoran, bar ve cafeleri de bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2.Comfort Hotel Malmö – 3 yıldız

Comfort Hotel Malmö

Comfort Hotel Malmö

Merkez tren istasyonunun yakınındaki tarihi bir binada yer alan bu otel, şık ve modern odalara sahip olmasının yanı sıra 8+ konuk değerlendirme puanına sahip. Barı, restoranı ve fitness merkeziyle hizmet veren bu otelden şehirdeki en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Lilla Torg adlı meydana yürüyerek 10 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3.Hotel Garden – 4 Yıldız

Hotel Garden - Malmö de nerede kalınır

Hotel Garden

Malmö’nün ana meydanı Stortorget‘e 3 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel Garden, Malmö’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Konum olarak şehirdeki turistik cazibe merkezlerinin hemen hepsine yürüme mesafesinde olması, erken rezervasyon fırsat indirimleri ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olması bu otelin öne çıkan özellikleri arasında. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

4.Clarion Hotel Malmö Live – 4 yıldız

Clarion Hotel Malmö de nerede kalınır

Clarion Hotel Malmö Live

Ultra lüks Malmö otelleri arasında olan Clarion Hotel, merkez tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftler tarafından tercih edilen otel, restoranı, barı, fitness merkezi ve geniş aile odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5.Radisson Blu Hotel Malmö – 4 yıldız

Radisson Blu Hotel Malmö de nerede kalınır

Radisson Blu Hotel Malmö

Malmö’nün en çok satan otellerinden biri olan Radisson Blu Hotel, tren istasyonuna ve Aziz Petrus Kilisesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en lüks otellerden biri ve Malmö’nün kalbinde olduğundan dolayı konaklama ücretleri biraz pahalı. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Malmö Otel Fiyatları

İsveç, genel olarak pahalı bir İskandinavya ülkesi olduğundan dolayı, Malmö’de de otel fiyatları bir hayli pahalı olabiliyor. Özellikle şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan oteller bütçeyi zorlayabilecek düzeyde pahalı.

Malmö’de otel ücretleri ortalama 70€’dan başlıyor ve 250€+ ya kadar çıkabiliyor. Şehrin tam merkezi olarak bilinen yerlerde, 70€’nun altında bir oteli bulmak pek de mümkün olmuyor. Bu yüzden düşük bütçeli bir Malmö gezisi planlıyorsanız, hosteller, daireler veya pansiyon tarzı konukevlerine de mutlaka göz atın. Bu tür tesisler genellikle 70€’nun altında bir fiyata bulunabiliyor.

Malmö’deki otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimi de oluyor. Yani tatilinizi 1-2 ay öncesinden ayarlayabilecek olursanız, aynı otelde %25’e varan indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca Malmö’de konaklama ücretleri hafta içi ve hafta sonu, yüksek sezon ve düşük sezona göre de ciddi anlamda değişebiliyor.

Malmö Gezilecek Yerler

Malmö’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak gezip görülecek turistik yerlere göre bir bölge seçecek olursanız, şehir merkezine yürüme mesafesinde olduğunuzdan emin olun. Şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında yer alıyor. Başlıca tarihi ve turistik cazibe merkezleri ise ;

  • Aziz Peter Kilisesi ; Şehirdeki en önemli ve en turistik tarihi yapılardan biri. Kaçırılmaması gereken bir yapıdır.
  • Gustov Adolfs Meydanı ; Malmö’nün kalbinin attığı yerlerden biri. Konum olarak diğer turistik yerlere yakın olduğundan, Malmö gezisine başlangıç için iyi bir yer olabilir.
  • Stortorget Meydanı ; Şehrin ana meydanıdır. Birçok restoran, bar ve cafelerle çevrili olan bu meydan, şehirdeki en fazla otele sahip.
  • Malmö Belediye Binası ; Görülmeye değer bir mimari yapıya sahip.
  • Malmö Kalesi ; Malmö’yü sırf bu tarihi yapıyı görmek için bile ziyaret eden turistler var.
  • Teknoloji ve Deniz Müzesi
  • Turning Torso ; Şehirdeki en modern yapılar arasında yer alıyor. Dönen bir bina olan bu yapı da, Malmö’nün en ilgi çekici yapıları arasında yer almaktadır.

Malmö Şehir Merkezi Otelleri

Malmö de Nerede Kalınır

Malmö’nün şehir merkezinde bulunan otellerin büyük bir bölümü lüks otel kategorisine giriyor olsa da, bu şehirde 1 veya 2 gün gibi kısa bir süre konaklamayı planlıyorsanız, buradaki otelleri de düşünebilirsiniz. Şehir merkezindeki otellerde konaklayacak olursanız, Malmö’nün en önemli turistik cazibe merkezlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki en ünlü barlar, restoranlar ve cafeler de şehir merkezi etrafında toplanıyor. Bu yüzden bütçenize uygun bir otel veya diğer konaklama birimi bulabilirseniz, ilk olarak merkezdeki otellere göz atın deriz.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ; lüks bir konaklama deneyimi sunan Scandic Malmö City veya Best Western Plus Hotel Noble House adlı otellere göz atabilirsiniz. Daha düşük bütçeli bir otel arıyorsanız da, First Hotel Jörgen Kock veya Mayfair Hotel Tunneln adlı otele göz atılabilir.

Scandic Malmö City

Malmö’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok otelden bahsetmek mümkün. Ancak yukarıdaki oteller, şehirdeki en popüler ve en çok rezervasyon alan konaklama birimleri olduğundan ve turistik noktalara yakın bir konumda bulunduğundan dolayı, ilk olarak bu tesislere ve yukarıdaki 3 konaklama bölgesine göz atarak başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar