Yıl boyunca güneşli havasıyla tanınan Malaga, İspanya‘nın en güzel ve en turistik şehirlerinden. Zengin tarihi, kültürü ve yemekleriyle eşsiz bir deneyim sunan bu şehirde konaklama ücretleri ise, İspanya’nın diğer turistik şehirlerinden olan Barselona ve Madrid‘e göre biraz daha uygun. Fakat Avrupa standartlarında yine de pahalı denebilecek bir düzeydedir.

Malaga’da nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevabı bulmak için de, ilk olarak hangi semtte/bölgede konaklayacağınıza karar verin. Bölge seçimi ile, zevkinize ve bütçenize uygun olan bir tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Malaga, çok büyük bir şehir değil. Buna bağlı olarak da turistik noktaların büyük bir bölümünü yürüyerek keşfedebiliyorsunuz. Şehirdeki tarihi merkez kendi içerisinde farklı bölgelere ayrılıyor. Tarihi merkezdeki otellerin büyük bir bölümü hem gezilecek yerlere hem de gece hayatı ve alışveriş için popüler olan noktalara yakın olmak için tercih edilebilecek en ideal yerdir.

Malaga’da Nerede Kalınır ? En Popüler 3 Bölge

Malaga’da konaklama için tercih edilebilecek birçok bölge bulunuyor. Fakat bu bölgelerin hepsi de, konaklamak isteyebileceğiniz yerlerden değil. Bu yüzden, şehirdeki en çok tercih edilen, en güzel konuma sahip 3 bölgeyi tavsiye edebiliriz. Bunlar ;

Malaga Centro (Tarihi Şehir Merkezi) ; Malaga’nın en popüler konaklama bölgesi olarak bilinir. Çok çeşitli otellere ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yaptığından dolayı hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz.

Soho ; Şehir merkezine yakın biraz daha hareketli bir bölgedir. Gece hayatına yakın olmak için de tercih edilebilir. Daha çok ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkan bir bölge.

El Perchel ; Tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer almasına rağmen çok daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki turistik noktalara da oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

1.Malaga Centro – Tarihi Şehir Merkezi

Malaga Centro - Tarihi Şehir Merkezi

Malaga Centro Bölgesi

Calle Larios Caddesi tarihi şehir merkezindeki en güzel, en popüler ve en merkezi yerdir.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehrin tam kalbinde olursunuz ve dilediğiniz hemen her yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Malaga’da gezilecek yerlerin büyük bir bölümü de bu bölge etrafında toplanmaktadır. Larios Caddesi ise, bölgenin kalbi. Fakat bu caddeye çok yakın olan tesisler biraz daha pahalı olabileceğinden dolayı, caddeye yürüme mesafesinde (5-10 dakika) olan tesisler, şehrin tam merkezinde konaklamak için yeterli olabilir.

Bu bölge şehirdeki en fazla oteli, restoranı, kafeyi, barları ve alışveriş mağazalarını bulabileceğiniz yerdir. Malaga’da alışveriş için veya gece hayatı için de planınız varsa, bu bölge yakınlarında aradığınızı bulabilirsiniz.

Burası ”Old Town” Eski Kent Bölgesi olarak da bilinir. Dar tarihi sokaklar, müzeler, saraylar ve çok daha fazlasını da burada bulabilirsiniz. Bu yüzden, çok düşük bütçeli bir Malaga gezisi planlamıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz.

Tarihi Şehir Merkezindeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Tarihi Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • AC Hotel Malaga Palacio – 4 Yıldız ; Şehrin kalbinde, Malaga Katedrali’ne 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Larios Caddesi’nde bulunuyor. Konum olarak şehirdeki en iyi otellerden biri. Fakat diğer bölgelerdeki 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha pahalı. Eğer 5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu lüks 4 yıldızlı otelde aradığınız konforu, konumu ve hizmeti bulabilirsiniz.
 • Hotel Boutique Teatro Romano – 2 Yıldız ; Malaga Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Picasso Müzesi’nin hemen yanında yer alıyor. 9+ konuk değerlendirme puanı, merkezi konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla düşünülebilecek seçeneklerden.

2.Soho

Malaga Konaklama Rehberi

Malaga

Daha çok sokak sanatlarıyla tanınan Soho, son zamanlarda Malaga’nın en popüler semtlerinden biri haline gelmiş. Özellikle turistler arasında çok sevilen bu bölge, birbirinden güzel duvar resimleriyle karşılaşabileceğiniz yerlerden.

Burası çok büyük bir mahalle değil. Bu yüzden de çok çabuk şekilde bulunduğunuz bölgeyi keşfedebilirsiniz. Soho’dan sıkılırsanız da, şehir merkezindeki gezilecek yerleri görmeye, gece hayatına veya alışveriş mağazalarına bu bölgeden yürüyerek 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Yani bu bölge de teknik olarak şehir merkezi diyebiliriz.

Peki Soho ile Malaga Centro arasındaki fark nedir ? diye soracak olursanız, Soho, şehir merkezindeki turist kalabalığından biraz daha uzak olmak isteyenler içindir. Tabii bu bölge de oldukça turistik bir yer, fakat tarihi merkez ile kıyasladığınızda biraz daha sakin denebilir.

Bu bölge, tarihi merkeze nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapar. Çok fazla sayıda otel olmasa da, birçok daire konseptinde konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Bu bölgede toplasanız 10 otel ya var ya yok. Bu yüzden otel konusunda seçici biriyseniz, tarihi merkez bölgesine göz atabilirsiniz.

Soho’daki konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Soho Otel Tavsiyeleri

 • Soho Bahía Málaga – 4 Yıldız ; Şehirde turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan Bahia Malaga, tarihi şehir merkezine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Manzaralı terası, merkezi konumu ve güzel konuk yorumlarıyla popüler olan bu tesise de göz atabilirsiniz.
 • Mariposa Hotel Malaga – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks ve modern bir 4 yıldızlı otel arıyorsanız da, Malaga Katedrali’ne 10 dakika yürüme mesafesindeki bu tesise göz atabilirsiniz. Barı, restoranı ve fitness merkezi de olan bu tesis de, şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Soho Boutique Malaga – 3 Yıldız ; Bölgedeki orta bütçeli tesislerden biri olan bu butik otel, havaalanı servisi, barı ve güzel konumu ile düşünülebilecek tesislerden. Otel, Malaga Katedrali ve Larios Caddesi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Çok lüks bir tesis olmasa da, 3 yıldızlı bir otele göre gayet modern ve şık. Ayrıca 8+ konuk değerlendirme puanına sahip.

3.El Perchel

El Perchel

Malaga

Centro Malaga büyük bir semt ve kendi içerisinde birçok mahalleye ve semte ayrılmaktadır. El Perchel de, bu mahallelerden biri. Teknik olarak Tarihi Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, Malaga Katedrali gibi şehrin önde gelen gezilecek noktalarına ortalama 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani merkezin biraz daha dışında bulunmaktadır.

Turistik yerlere biraz uzak olmasından (10-15 dakika) dolayı da, bu bölge bütçeli bir Malaga gezisi yapan turistlerin en çok tercih ettiği yerdir. Yani Malaga’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölgedir.

Bu bölgede, pansiyonlar, hosteller, konukevleri ve düşük bütçeli butik otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

Tarihi merkez bölgesinin hemen güneybatısında yer alan bu bölge, birbirinden güzel yapılacak turistik aktiviteler ile dolu ve çoğuda ücretsiz. Bunun yanında bu bölgedeki restoranlar ve kafeler de şehirdeki en uygun olanlardandır. Bu yüzden, bu bölgede konaklamasanız dahi ucuz Endülüs yemekleri için buraya göz atabilirsiniz.

Şehir haritasına göz attığınızda bu bölgeni tam merkeze oldukça yakın olduğunu da çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu yüzden turistik yerlere gitmek için çok fazla yürümeniz gerekmediğini de unutmayın.

El Perchel Konaklama Birimlerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

El Perchel Konaklama Tavsiyeleri

Habitaciones Málaga centro – Pansiyon

Malaga da nerede kalınır

Habitaciones Málaga centro

Şehirdeki en ucuz konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, tarihi merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Malaga Tren İstasyonu’nun hemen yanındaki bu pansiyon, düşük bütçeli bir gezi planı yapanların tercih edebileceği tesislerden. Ayrıca bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı olan bulunmaktadır.

Station2b Bed and Breakfast – Oda ve Kahvaltı

Hostel tarzı olmasına rağmen dorm odaları yoktur. 2-3 kişilik ucuz odalarla hizmet veren bu tesis, Malaga Katedrali’ne 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca tren istasyonu ve Malaga otogarı tesisin hemen yanı başında.

Barceló Malaga – 4 Yıldız

Barceló Malaga da nerede kalınır

Barceló Malaga Hotel

Bu bölgede uygun fiyata lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, aile odaları, açık yüzme havuzu ve barı ile hizmet veren bu tesise göz atabilirsiniz. Otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı tesislerden biri. Yüksek konuk değerlendirme puanı ile de gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz tesislerden biri diyebiliriz.

Malaga Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Malaga da nerede kalınır

Malaga da nerede kalınır

Bu şehirde otel ücretleri genel olarak 55€’dan başlamaktadır. Fakat bu fiyatın altında birçok pansiyon, hostel ve daireleri de bulabiliyorsunuz. Oteller genelde 55-250€ arasında değişmektedir. Fakat, ortalama 70-125€ arasında şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki otel fiyatlarının en pahalı olduğu yer, Malaga Centro olarak bilinen bölgedeki, Larios Caddesi’ne yakın olan yerdir. Burada 100€’nun altında bir ücrete otel bulmak da oldukça zor. Fakat diğer tesislerde konaklamak isterseniz, bu fiyatın altında birkaç konaklama birimi de bulabilirsiniz.

Malaga’da otel rezervasyonu için de, Expedia veya Booking’i kullanabilirsiniz. Booking ile, şehirdeki erken rezervasyon otel fırsatlarını çok daha iyi görebileceğinizden araştırmanıza ilk olarak Booking.com’dan başlayın deriz.

Malaga Ucuz Otel Tavsiyeleri

Bu şehirde ucuz bir otel tercihi yaparken, hangi bölgede olacağınıza da mutlaka göz atın. Bazı bölgelerin şehir merkezi ve şehirdeki turistik yerler ile pek alakası olmadığını da unutmayın.

Ibis Budget Málaga Centro – 1 Yıldız 

Ibis Budget Málaga Centro

Ibis Budget Hotel

Şehrin merkezindeki güzel konumu ile popüler olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 50€’dan başlamaktadır. Otelin bulunduğu yer ise, Malaga Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında diğer popüler yerlere de, bu tesisten yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.

8+ konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis, şehirdeki en ucuz otellerden biri olduğu gibi, en iyi konuma sahip olan tesislerdendir.

Hotel Solymar -2 Yıldız

Hotel Solymar

Hotel Solymar

Şehir merkezine ve turistik noktalara ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunan bu otelden, yürüyerek gidebileceğiniz çok fazla yer bulunmuyor. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanarak, şehirdeki birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Eğer illa merkezde konaklamama da gerek yok derseniz, geceliği 50€’dan başlayan bu tesise de göz atabilirsiniz.

Hotel Goartín – 2 Yıldız

Hotel Goartín

Hotel Goartín

Malaga Katedrali’ne 1.5 km uzaklıkta bulunan bu tesisten, bazı gezilecek yerlere yürüyerek gidebiliyorsunuz. Fakat uzun yürüyüşler şart.

Otel, oldukça modern ve ucuz. Gecelik konaklama ücretleri 55€’dan başlıyor. Ayrıca yukarıdaki iki tesise nazaran çok daha fazla tercih edilen bir otel.

Sonuç olarak, bölgeler açısından bolca seçeneğiniz var. Lüks bir plaj havası için Malagueta‘yı veya daha sessiz bir kıyı deneyimi için El Candado‘yu deneyebilirsiniz. Balıkçı köyü Pedregalejo, en taze deniz ürünlerini tatmak için mükemmel bir yerdir; Huelin ise aileler için El Palo seçimimize ideal bir alternatif olabilir. Bu cazibe merkezlerinde de çok sayıda konaklama birimi bulunabilir.

Malaga’da Gezilecek Yerler Listesi

Malaga’da konaklama tercihi yaparken şehirdeki gezip görülecek yerlere yakın olan otellere de mutlaka göz atın. Turistik yerlere yürüme mesafesinde olan otellerin büyük bir bölümü tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Malaga’nın öne çıkan en önemli turistik yerleri ise ;

 • Malaga Katedrali
 • Picasso Müzesi
 • Alkazaba
 • Gibralfaro Kalesi
 • Malaga Limanı
 • Carmen Thyssen Müzesi

Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeden ve konaklama biriminden bahsetmek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en popüler ve en iyi konuma sahip bölgeler bunlardan ibaret diyebiliriz. Zaten her bütçeye ve zevke göre bir konaklama birimini bu bölgelerde bulabileceğinizden dolayı, başka bir yere göz atmanıza da gerek kalmayacaktır.


Booking.com

BENZER İÇERİKLER