İspanya‘nın alışveriş şehri olarak bilinen Madrid, birbirinden güzel tarihi ve turistik yapılarıyla eşsiz bir kültür deneyimi sunuyor. Bu şehir, İspanya’nın en pahalı şehirlerinden biri. Bu yüzden de Madrid’de konaklama ücretleri bütçeleri biraz zorlayabiliyor. Fakat hemen her bütçeye uygun konaklama birimlerini şehir merkezinin biraz dış kesimlerinde bulmak da mümkün.
Madrid’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en iyi, en ideal ve en çok tercih edilen konaklama bölgelerini, bölgelere özel otel ve hostel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Madrid’de konaklayacağınız tesisi seçerken, Madrid’deki gezip görülecek yerlere, alışveriş bölgelerine ve şehrin merkezine ne kadar yakın olduğunuza da mutlaka göz atın. Merkezden uzaklaştıkça konaklama ücretlerinin çok daha uygun olduğunu da unutmayın.

Madrid’de Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Madrid’de konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Fakat bunlar arasında tercih edilebilecek en popüler 6 bölge var. Bu 6 bölge arasından, zevkinize, bütçenize ve Madrid’i ne amaçla ziyaret ettiğinize göre aradığınız tesisi rahatlıkla bulabilirsiniz.

 • Centro ; Madrid şehir merkezi olarak da bilinen bu bölge, şehrin kalbinin attığı yer. Tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü burada bulunuyor. Her şeye yakın olmak için düşünülebilecek pahalı bir bölge.
 • La Latina ; Şehir merkezine yakınlığı sayesinde, Centro bölgesinden çok farklı olmayan bu bölge, merkeze nazaran biraz daha ekonomik konaklama birimleri sunuyor.
 • Chueca ; Şehirdeki barların ve gece kulüplerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan popüler bir bölge. Daha çok gece hayatına yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bölge.
 • Malasana ; Chueca bölgesine komşudur. Bu bölgede de, gece hayatı için çok sayıda seçenek bulunuyor. Ayrıca bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden şehirdeki turistik noktalara kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
 • Huertas ; Centro ve Retiro bölgelerinin arasında güzel bir konumda bulunan bu bölge de, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Madrid şehir merkezinin kalbindeki oteller için bütçeniz yeterli değilse, yine merkezdeki bu bölgeye göz atabilirsiniz.
 • Lavapies ; Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevabı bulabileceğiniz bu bölge, turistik noktalara ve şehir merkezine biraz uzak olsa da, düşük bütçeli konaklama birimleriyle şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri.

Peki hangi bölgeyi tercih etmeli ? Eğer bütçeniz yeterliyse ”Centro” yani şehir merkezine göz atarak başlayabilirsiniz. Merkezde aradığınızı bulamazsanız da La Latina veya Huertas bölgelerini inceleyebilirsiniz. Popülerlik sırasına göre bölgeleri sıralayacak olursak ; Centro, Malasana, Chueca, La Latina, Huertas ve Lavapies’tir. Gece hayatıyla ilgilenmiyorsanız, Chueca ve Malasana bölgelerini es geçebilirsiniz.

Madrid Şehir Merkezi Popüler Otel Önerileri

–THC Gran Via Hostel – 1 yıldız

THC Gran Via Hostel - Madrid de Nerede Kalınır

THC Gran Via Hostel

Madrid’in en çok tercih edilen tesislerinden biri olan THC Gran Via, bir hostel konseptinde hizmet veriyor. Yani düşük bütçeli gezginlerin tercih edebileceği bir tesis. Ancak tesiste dorm/paylaşımlı odalar bulunmuyor. Sadece tek kişilik, çift kişilik ve aile odaları var. Şehrin kalbinde düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, Puerta del Sol ve Plaza Mayor gibi Madrid’in kalbinin attığı yerlere kısa bir yürüyüş mesafesindeki bu tesise göz atabilirsiniz. Tesisi incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Room Mate Mario – 2 yıldız

Room Mate Mario - Madrid de Nerede Kalınır

Room Mate Mario

2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalara sahip olan bu tesis, yüksek konuk değerlendirme puanı ve geniş odalarıyla ünlü. Madrid’de kaçırılmaması gereken yerlerden biri olan Kraliyet Sarayı‘na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki cazibe merkezlerinin hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Hotel Regina – 3 yıldız

Hotel Regina

Hotel Regina

Madrid’in en ünlü meydanı Puerta del Sol‘da bulunduğundan dolayı kendi kategorisindeki otellere nazaran biraz daha pahalı olan Hotel Regina, geniş ve lüks odalarıyla öne çıkıyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, Madrid’in en çok rezervasyon alan otellerinden. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Room Mate Oscar – 3 yıldız

Room Mate Oscar - Madrid de nerede kalınır

Room Mate Oscar

Biraz daha ekonomik bir 3 yıldızlı otel olan Room Mate Oscar, ”Room Mate” otel zincirine ait bir tesis. Chueca bölgesi ve Gran Via Caddesi arasında mükemmel bir konuma sahip olan otel, her şeyin tam merkezinde olmak isteyen turistlerin göz atabileceği bir otel. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Petit Palace Triball – 3 yıldız

Petit Palace Triball - Madrid de nerede kalınır

Petit Palace Triball

Madrid’de şatafatlı ve lüks tüketim ürünlerinin satıldığı dükkân ve mağazalara sahip bir cadde olan Gran Via‘nın kalbinde bulunan bu oteli, bir 4 yıldızlı otel olarak düşünebilirsiniz. Hem konfor hem de fiyat bakımından lüks bir konaklama sunan bu tesis, geniş aile odaları ile ünlü. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Hotel Liabeny – 4 yıldız

Hotel Liabeny - Madrid de nerede kalınır

Hotel Liabeny

Madrid’in en iyi bilinen meydanı olan Puerta del Sol‘a sadece 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu merkezi otel de, lüks bir konaklama sunuyor. Restoranı, barı, fitness merkezi ve geniş aile odalarıyla hizmet veren otelin havaalanı servisi de bulunuyor. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Madrid’de Hangi Bölgede Kalınır ? 

Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulmak adına, aşağıdaki en popüler 6 bölgeye ve bu bölgelerin özelliklerine de kısaca göz atın deriz. Bu 6 bölgenin de kendine özgü karakteri var. Her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimlerini bu bölgelerde bulabiliyor olsanız da, turistik yerlere yakın olmak için farklı bir bölgede, gece hayatına yakın olmak için başka bir bölgede konaklamak isteyebilirsiniz.

1.Centro 

Puerto del Sol meydanı Madrid

Puerto del Sol meydanı

Madrid’in şehir merkezi olan Centro Bölgesi şehrin en iyi bilinen meydanı olan Plaza del Sol’a (Puerto del Sol) ev sahipliği yapıyor. Bu meydan, sürekli turist trafiğine sahip olan yerlerden biri olduğu gibi Madrid’deki gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne de yürüme mesafesinde bulunuyor.

Madrid’in bu canlı bölgesi, şehirdeki önemli caddelerin, mimari yapıların, restoranların ve cafelerin de büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyor. Madrid’de 1-2 gün gibi kısa bir süre konaklamayı planlıyorsanız, Centro bölgesi bunun için en ideal yer olabilir.

Madrid halkının buluşma noktası olarak da bilinen bu meydan, Centro Bölgesi’nin tam merkezi olduğundan ve şehrin kalbinin attığı yer olarak bilindiğinden dolayı da burada konaklama ücretleri biraz pahalı olabiliyor, fakat bu bölgeden daha pahalı bölgelerin olduğunu da unutmamak gerek.

Bu yüzden bu bölgede konaklamayı planlıyor ve biraz daha uygun konaklama birimlerini arıyorsanız, Plaza del Sol’a uzak tesislere göz atabilirsiniz.

Centro Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Bölgedeki turistik yerler ; Plaza del Sol Meydanı, Gran Via Caddesi, Plaza del Callao Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Almudena Katedrali.

Centro Otel Tavsiyeleri

LÜKS (120€ ve ÜZERİ) ;

 • Hyatt Centric Gran Via Madrid – 5 yıldız ; Gran Via alışveriş caddesi üzerinde bulunan otel, konum olarak Madrid’de görülecek yerlerin büyük bir bölümüne yakın bir konumda yer alıyor.
 • NH Collection Madrid Gran Vía – 4 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden biri. Güzel şehir manzarasına sahip ve şehrin kalbinin attığı yerde bulunuyor.

ORTA BÜTÇELİ (50€-120€ ARASI) ;

 • Madrisol – 2 Yıldız ; Şehirdeki en bütçeli otellerden biri olan Madrisol, Puerto del Sol’a sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Moderno – 3 Yıldız ; Puerto del Sol Meydanı’ndaki eşsiz konumuyla ünlü olan bu otel, 3 yıldızlı olmasına rağmen gayet şık ve modern.
 • Petit Palace Opera – 3 Yıldız ; Turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan bu tesis, biraz daha lüks bir 3 yıldızlı otel arayanların tercih edebileceği tesislerden.

UCUZ (50€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Sungate ONE (Hostel) ; Puerta del Sol’e 2 dakika yürüme mesafesinde, Madrid’in tam merkezinde yer alan bu hostel şehirdeki en ucuz tesislerden biri. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan hostelin çift kişilik odaları da var.

2.Huertas

Huertas madrid

Huertas

Centro ve Retiro Bölgesi arasında güzel bir konuma sahip olan bu bölge, şehirdeki gezilecek yerlerin hemen hepsine yürüme mesafesinde. Yani tam merkezde Centro’da konaklamak ile Huertas bölgesinde konaklamanın pek farkı yok. Ayrıca Huertas bölgesinde daha ekonomik otelleri bulabiliyorsunuz.

Centro Bölgesi’nde Puerta del Sol’a yürüyerek 3-5 dakikada giderken, Huertas Bölgesi’nde bu meydana yürüyerek 10-15 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Yani bu bölgeyi de şehirdeki turistik noktalara yakın bir konaklama için düşünebilirsiniz.

Huertas ve Şehir Merkezi Centro’yu fiyat bakımından kıyaslacak olursanız, Huertas Bölgesi’nin biraz daha ucuz olduğunu görebilirsiniz. Fakat öyle çok büyük fiyat farklılıklarının olmadığını da unutmayın.

Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan, Huertas Bölgesi’ndeki konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Huertas Bölgesi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (120€ ve ÜZERİ) ;

 • NH Madrid Nacional – 4 Yıldız ; Şehirdeki en şık ve en modern otellerden biri olmasına rağmen, şehir merkezindeki birçok 4 yıldızlı otellerden daha uygun fiyatlı. Ayrıca otel, Madrid’in ünlü Sanat Üçgeni’nde yer alıyor ve şehirdeki en uzak turistik nokta ise, otele yürüyerek 20 dakika uzaklıkta.
 • Gran Hotel Inglés – 5 Yıldız ; Madrid’de kalınacak ultra lüks otellerden biri. Konum olarak Puerto del Sol’a yaklaşık 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, 19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veriyor.

ORTA BÜTÇELİ (70€-120€ ARASI) ;

 • Hotel Miau – 3 Yıldız ; 19. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu otel, Puerta del Sol Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu oteli de Madrid merkez otelleri arasında düşünebilirsiniz.
 • Hotel Mora – 2 Yıldız ; Reina Sofia Müzesi ve Atocha Tren İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki tüm turistik noktalara yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

UCUZ (70€’ya kadar olan tesisler) ; 

3.Malasana 

Malasana Caddesi Madrid

Malasana Caddesi Madrid

Daha çok gece hayatı ile ün yapmış bir bölge olan Malasana, konaklama bakımından şehirdeki en popüler bölgelerden. Her ne kadar Madrid pahalı bir şehir olsa da, Madrid’in o sabah saatlerine kadar devam eden partilerini turistler kaçırmıyor.

Eğer Madrid gece hayatı için bir planınız varsa bu bölgeyi de konaklama için düşünebilirsiniz, öyle bir planınız yoksa bile bu bölgeye kısaca göz atın. Çünkü bu bölge biraz daha uygun fiyatlı tesisleri bulabileceğiniz bölgelerden.

⇒Malasana bölgesi de kısmen merkezi bir bölgedir. Yani şehirdeki turistik noktalara bu bölgedeki konaklama birimlerinden yürüyerek 10-30 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Malasana Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Malasana Otel Tavsiyeleri

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ; 

 • 7 Islas Hotel – 4 Yıldız ; Madrid’in ünlü Gran Via Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Biraz lüks severlere hitap etse de, fırsat indirimleri sayesinde %20’a varan indirimleri yakalamak mümkün.
 • Melia Madrid Princesa – 5 yıldız ; Madrid’de nerede kalmalı ? sorusuna cevap olabilecek en lüks otellerden biri. Otel, Plaza España ve Gran Via adlı alışveriş caddesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

ORTA BÜTÇELİ (65€-140€ ARASI) ;

 • Best Western Hotel Los Condes – 3 Yıldız ; Bütçeli popüler bir otel. Diğer 3 yıldızlı otellerden biraz daha az modern ve şık olduğundan dolayı olsa gerek, fiyatlar bu tesiste biraz daha uygun.
 • Petit Palace Triball – 3 Yıldız ; Puerta del Sol meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgedeki en merkezi otellerden. Konum olarak şehirdeki turistik noktaların hepsine yürüme mesafesinde bulunuyor.

UCUZ (65€’ya kadar olan oteller) ;

4.Chueca

Chueca Madrid de Nerede Kalınır

Chueca

Hem Malasana’dan hem de Centro’dan Gran Via’ya kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Chueca günün her saatinde hareketli olan bir bölge.

Dar sokaklarında sıralanan çok sayıda restoran ve kafe ile akşam yemeği için Madrid’deki en iyi yerlerden biri.

Malasana bölgesi gibi Chueca da geceleri birbirinden güzel barları ve gece kulüpleriyle canlanmakta. Tabii Malasana biraz daha sert partiye ev sahipliği yapsa da Chueca’da da geceleri yapacak birçok şey bulabilirsiniz.

Bu bölge de en az diğer bölgeler kadar merkezi bir bölgedir. Turistik yerlerin büyük bir bölümüne bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak hareketli bir bölge arıyor ve turistik noktalara çok yakın olmaya gerek yok derseniz, bu bölge sizin için olabilir.

Chueca Bölgesi’nde bulunan tesislere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Chueca Bölgesi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (120€ ve ÜZERİ) ;

 • Only YOU Boutique Hotel Madrid – 4 Yıldız ; ”Sadece Sen” diye başlayan bir isme sahip otel biraz pahalı olsa da, şehirdeki en popüler ve en iyi otellerden biri. Ayrıca konum olarak bölgenin en iyilerinden.
 • The Principal Madrid – 5 Yıldız ; Şehirdeki en şık ve lüks otellerden biri olan bu tesis, diğer 5 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha uygun. Bu yüzden de lüks severler için göz atmaya değer.

ORTA BÜTÇELİ (65€-120€ ARASI) ;

 • Petit Palace Chueca – 3 Yıldız ; Bölgedeki en uygun fiyatlı tesislerden biri olan bu otel, Gran Via Caddesi’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak oldukça merkezi olan bu otelden de şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.
 • JC Rooms Chueca – 3 Yıldız ; Hareketli Chueca semtinde, Puerta del Sol’a sadece 500 metre mesafede yer alan bu bütçeli otel, Madrid’de en çok rezervasyon alan tesislerden biri.

5.La Latina

Madrid Otel Tavsiyeleri

Madrid La Latina

Madrid’de konaklama için son olarak tavsiye edebileceğimiz bölge ise, La Latina Bölgesi‘dir.

Centro’nun güneyinde sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan La Latina’nın ana çekiciliği güzel mimarisidir. Küçük sokaklarıyla ünlü bu bölge, kentin en büyük bit pazarı El Rastro ya ev sahipliği yapıyor.

Bu bölgeden de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

La Latina Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; Ganivet adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.


Booking.com

Madrid Otel Fiyatları

Madrid'de Konaklama

Madrid’de Konaklama

Madrid’de otel ücretleri 50€’dan başlamakta ve 450€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde ideal konaklama ücretleri 85-170€ arasındadır. Yani bu fiyat aralığında şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde, hatta erken rezervasyon yapacak olursanız 5 yıldızlı bazı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Madrid’de 50€’nun altında birkaç otel bulunuyor. Bu oteller de turistik yerler ve şehir merkezi ile pek alakası olmayan konumlarda bulunmakta. Bu yüzden Madrid’de ucuz otel için en azından 65€’yu gözden çıkarmanızda yarar var. Yok daha düşük ücretlere konaklama birimleri arıyorsanız da, hostellere göz atabilirsiniz.

Madrid Otel Tavsiyeleri

Eğer yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyeleri arasında Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bir tesis bulamadıysanız aşağıdaki otellere de göz atabilirsiniz.

Madrid Ucuz Otel Tavsiyeleri

Madrid Nerede Kalınır

Madrid

Ucuz otel derken, şehirdeki en ucuz otel değil de, konaklanabilecek en ucuz ve en ideal otelden bahsediyoruz. Şehirdeki en ucuz otellerden bazıları ise ;

Hostal La Vera – 1 Yıldız

Hostal La Vera

Madrid ucuz otel tavsiyesi olarak ilk dikkate almanız gereken otellerden. Bu otelin çift kişilik gecelik konaklama ücretleri 50€’dan başlamakta ve otel de şehirdeki en iyi konuma sahip tesislerden. Puerta del Sol Meydanı’na yürüyerek 7 dakika uzaklıkta bulunan bu otelin tek kişilik odaları da bulunuyor.

Vértice Roomspace – 3 Yıldız

Vértice Roomspace

Daha modern ve daha şık bir ucuz otelde konaklamak isterseniz de, geceliği 55€’dan başlayan bu otele göz atabilirsiniz. Fakat bu otelden yürüyerek gidebileceğiniz hiçbir yer yok. Yani şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara ulaşım için toplu taşıma araçları şart. Puerta del Sol otele 9 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Madrid Otel Rezervasyonu

Madrid’de konaklama birimlerinizi Booking, Agoda veya Airbnb yolu ile ayarlayabilirsiniz. Booking ile rezervasyon yapacak olursanız, çoğu otelin erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Agoda’da maalesef böyle bir seçenek çok nadir rastlanmakta ve Airbnb ise, en son düşünebileceğiniz tesis rezervasyon şekli olmalı.

Airbnb ile sadece dairelerde konaklayabilirsiniz ve ev sahibi ile iletişim halinde olmanız gerekiyor. Maalesef bu durum bazen can sıkıcı olabildiği gibi stresli de olabilmekte. Bu yüzden, Madrid’de airbnb yolu ile dairelerde konaklamanızı pek tavsiye etmiyoruz. Zaten Booking.com üzerinden de dairelerde rezervasyon yapabiliyorsunuz.

Madrid Hostel Tavsiyeleri

Madrid Hostel Tavsiyeleri

Madrid

Madrid’deki hosteller Avrupa’daki en şık ve en lüks hostellerden. Bu yüzden, bu şehirde hostel seçimi yaparken bile, çıtanızı 1-2 tık daha düşürmeniz gerekebilir. Şehirdeki en ideal ve en uygun hostellerden bazıları ise ;

Madrid Motion Hostels

Şehirdeki en sevilen ve en çok tercih edilen hostellerden. Bütçeli, şık ve samimi bir atmosferi olan hostel arıyorsanız, bu hostele mutlaka göz atın.

Motion Chueca

Biraz daha orta bütçeli bir hostel arıyorsanız, Puerta del Sol’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesise göz atabilirsiniz. Ayrıca sadece bayan dorm odalarını da bu hostelde bulabiliyorsunuz.

Safestay Madrid

Madrid’deki en iyi hostellerden birinde konaklamak isterseniz de Safestay’e göz atabilirsiniz. Şehirdeki en sosyal hostel olmasından dolayı biz çok sevdik. Sizin de sevebileceğinizi düşünüyoruz. Bu arada hostel, Puerta del Sol’a 20 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta.

Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge ve otel tavsiyesi daha eklemek mümkün. Fakat, yukarıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimi bulabileceğinizden dolayı, başka bölgelere göz atmanıza da gerek yok.


Booking.com

İLGİLİ YAZILAR