UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan, Ukrayna‘nın batısındaki şehir Lviv, son zamanlarda ülkenin en popüler çekim merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Kiev’e alternatif arayan turistlerin çoktan keşfettiği bu güzel şehirde konaklama ise ülkedeki birçok şehre nazaran daha ekonomik. Lviv’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi ve en ideal cevabı bulmak adına tesis seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi ile, bütçenize, zevkinize ve bu canlı şehre ne amaçla ziyaret ettiğinize göre aradığınız tesisi çok daha rahat bulabiliyorsunuz.

Lviv’de konaklama için çok fazla bölge bulunmuyor, bu yüzden de seçim yapmak çok daha kolay. Ayrıca Kiev ve Odessa‘ya göre bu şehirde otel fiyatları biraz daha uygun.

Lviv’de Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Lviv’deki otellerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplanmış. Zaten gezilecek turistik yerler ve gece hayatı da şehir merkezinde. Bu yüzden yeteri kadar bütçeniz varsa ve 2-3 gün Lviv’de konaklamayı planlıyorsanız merkezin dışına çıkmanıza gerek kalmayabilir.

Lviv’in tam kalbinde bulunan 5 yıldızlı Grand Hotel Lviv Luxury & Spa ve 3 yıldızlı Jam Hotel Hnatyuka şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden. Ancak yine şehir merkezinde popüler olan ve ideal konuma sahip daha çok sayıda oteli de bulmak mümkün.

İşte Lviv’de nerede konaklanır ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler ve popüler otel önerileri ;

1.Plosha Rynok

Plosha Rynok - Lviv

Lviv şehir merkezinin büyük bir bölümünü kapsayan ”Plosha Rynok”, şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgesi. Nedeni gayet açık ; gece hayatına ve turistik yerlere yakın.

Bu bölge, Lviv’de gezilecek önemli yerlerin büyük bir bölümüne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bunun yanında Lviv gece hayatı için de planınız varsa, şehirdeki en iyi gece kulüplerinin ve barlarının büyük bir bölümünü bu bölgede bulabilirsiniz.

Yani ister kültür gezisi isterseniz de partiler için bu şehri ziyaret ediyor olun, konaklayabileceğiniz en güzel bölge ”Plosha Rynok” bölgesidir.

Tabi bu bölge, şehirdeki diğer bölgelere nazaran daha hareketli ve turistik. Çok kalabalık turist trafiğini sevmiyorsanız, bu bölgenin merkezinde konaklamak yerine, biraz daha bölgenin dış kısımlarını tercih edebilirsiniz.

Not : Bu bölge ”Pazar Meydanı” bölgesi olarak da bilinir ve şehrin kalbinin attığı yer, bu meydan ve çevresidir.

Göz At : Plosha Rynok Otelleri (Bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atabilirsiniz)

Plosha Rynok Otel Tavsiyeleri

 • Apart-hotel Horowitz ; Daire konseptindeki odalarıyla ve merkezi konumuyla popüler olan bu tesis, Ermeni Katedrali ve Rynok Meydanı’nın hemen yanında bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en merkezi tesislerden biri. Lviv’deki turistik yerlerin hepsine bu tesisten yürüyerek de gidebiliyorsunuz.
 • HOTEL N°10 – 3 Yıldız ; Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, yalnız seyahatler için de en ideal tesislerden. Hem gece hayatı için popüler olan noktalara hem de turistik yerlere yakınlığı ile göz atılmaya değer.
 • Vintage Boutique Hotel – 4 Yıldız ; Rynok Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, havaalanı servisi, barı, aile odaları, spa ve sağlık merkeziyle hizmet vermektedir. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olması da otelin en büyük artılarından.

2.Prospekt Svobody

Prospekt Svobody Lviv

Prospekt Svobody, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yani Plosha Rynok bölgesi gibi burası da oldukça merkezi ve turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri.

Plosha Rynok bölgesine nazaran biraz daha az merkezi bir yer olsa da, yine de şehirdeki turistik noktalara oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca bu bölgeden de şehirdeki gece hayatı için popüler olan yerlere de yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Bu bölgedeki konaklama birimleri, Plosha Rynok bölgesine nazaran biraz daha uygun ve buradaki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü dairelerden oluşmaktadır. Otel sayısı biraz sınırlı olsa da, yine de her bütçeye ve zevke uygun bir oteli de bulabilirsiniz.

Prospekt Svobody bölgesindeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Prosbekt Svobody Konaklama Tavsiyeleri

 • PANORAMA Lviv Hotel – 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve en lüks tesislerden biri olan Panorama otel, Lviv Devlet Akademik Opera ve Tiyatrosu’nun hemen yanında bulunuyor. Yani oldukça merkezi bir tesis. Bu otelden, şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine çok kısa sürede yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otel, Lviv’in en çok tercih edilen otellerinden biri olarak bilinmektedir.
 • FERENC Hotel & Restaurant – 4 Yıldız ; Biraz daha ekonomik bir 4 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, yine merkezi bir konumda bulunan bu otele de göz atabilirsiniz. Geniş aile odaları da olan bu tesis, 9+ konuk değerlendirme puanı ve erken rezervasyon otel fırsatlarıyla göz atmaya değer bir tesistir.
 • Apartment Teatralnaya – Daire – 3 Yıldız ; Lviv’de dairede konaklamayı planlıyorsanız, oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesise göz atabilirsiniz. Ermeni Katedrali’ne oldukça yakın bir konumda bulunan bu tesis bölgedeki diğer dairelere nazaran da oldukça şık ve moderndir.

Lviv Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Lviv

Lviv’de otel ücretleri 35€’dan başlamakta ve 150€’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde 40€’nun altında birçok konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Özellikle daireler bu şehirde oldukça ucuz olduğundan dolayı, Türkiye’den şehri ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümü, konaklama için daireleri tercih etmektedir. Hem daha ekonomik olmakta hem de otellere nazaran biraz daha modern ve şık olduğu için siz de, dairelerde konaklamayı düşünebilirsiniz.

Geceliği 20€’dan başlayan daireleri bile bu şehirde bulabilirsiniz. Bunun yanında, pansiyon tarzı konukevleri de oldukça uygundur.

Lviv Daire

Lviv’de otel rezervasyonu için de Booking veya Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Lviv’de daire rezervasyonu için de Booking’den başka bir siteye göz atmanıza da gerek yok. Şehirdeki hemen hemen tüm dairelerde booking üzerinden rezervasyon yapabiliyorsunuz.

Lviv Ucuz Otel ve Daire TavsiyeleriBooking.com


Otel ve daire önerilerine geçmeden önce, şehirdeki birçok otelin ve diğer konaklama birimlerinin ek ücret+vergi adı altında ekstra bir ücret talep ettiklerini unutmayın. Yani 30€’ya lüks bir otel bulabilirsiniz. Fakat vergisi 45€ ise, o otelin geceliği 75€’ya geliyor. Lviv’de hangi otelin veya dairenin vergi ve ek ücret talep edip etmediğini de booking üzerinden oda fiyatının hemen altında görebilirsiniz. Vergi ve ek ücretler 5€’dan 45€’ya kadar çıkabilmektedir ve bu ücret gecelik konaklama ücretine dahil değildir. Otelde check Inn yaparken ödemeniz gereken ekstra ücrettir.

Jam Hotel Hnatyuka – 3 Yıldız

Jam Hotel Hnatyuka -

Jam Hotel Hnatyuka

Lviv de Kalınacak En Güzel Yerler

Jam Hotel Hnatyuka

Lviv’deki en ucuz otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam kalbinde Lviv’de gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan Rynok Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Şehirdeki en merkezi otellerden biri olarak bilinmesi, yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olması ve gecelik konaklama ücretlerinin 45€’dan başlaması, bu oteli incelemek için yeterli.

Blum Hotel – 3 Yıldız

Blum Hotel

Blum Hotel

Blum Hotel - Lviv de En Ucuz Nerede Kalınır

Blum Hotel

Biraz daha uygun fiyatlı bir 3 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, geceliği 35€’dan başlayan bu tesise göz atabilirsiniz. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel, hem konum olarak hem de modernlik bakımından şehirdeki en iyi otellerden biri olarak bilinir. Latin Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otele de mutlaka bir göz atın deriz.

Ptcholkin’s apartments – DAİRE

Ptcholkin's apartments

Ptcholkin’s apartments

9+ güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 40€’dan başlamaktadır. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir daire olarak bilinse de, aileler ve yalnız seyahat edenler için de düşünülebilecek tesislerden.

Tesis, Rynok Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani şehrin kalbinin attığı bir yerde bulunuyor. Oldukça modern ve şık olan bu tesisten de gece hayatı için gözde mekanlara çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Smart Apartments near Opera House – 3 Yıldız – DAİRE

Smart Apartaments near Opera House

Smart Apartments near Opera House

Lviv de En Ucuz Hangi Bölgede Kalınır

Smart Apartments near Opera House

Gecelik konaklama ücretlerinin 25€’dan başladığı bu tesis, şehirdeki en ucuz konaklama birimlerinden bir tanesi. Modern ve şık odalarıyla hizmet veren bu tesisin oldukça güzel bir de konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Rynok Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, süper merkezi bir konumda olmasa da, yine de şehir merkezi diyebileceğimiz bir bölgede yer almaktadır.

Lviv Otelleri

Lviv’de nerede kalınır ? sorusuna cevap için önerebileceğimiz oteller ve diğer konaklama birimleri tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Buraya ek olarak daha birçok konaklama birimini eklemek mümkün. Fakat, seçimin kolay olmasına adına bu iki bölgedeki otel önerileri ile araştırmanıza başlayın deriz. Aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bu iki bölgede rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, başka bölgeye göz atmaya da sanırız gerek yok.

Lviv’de Gezilecek Yerler Listesi

Lviv de kalınacak yerler

Lviv’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak şehirdeki gezilecek yerlere yakın olan otelleri de düşünebilirsiniz. Lviv’de gezilecek yerlere yakın bir yerde konaklayacak olursanız, hem gece hayatına hem de şehirdeki popüler restoranlara ve cafelere yakın olursunuz. Ayrıca şehir merkezi sınırları içerisinde olduğunuzdan önemli cazibe merkezlerine de yürüyerek gidebilirsiniz.

Lviv’deki en popüler gezilecek yerler ise ;

 • Rynok Meydanı
 • Eczane Müzesi
 • Potocki Sarayı
 • Ermenistan Katedrali
 • Aziz George Katedrali
 • Lviv Ulusal Sanat GalerisiBooking.com

BENZER İÇERİKLER