Beatles denince akla gelen ilk şehir olan Liverpool, partileri, hareketli atmosferi ve Londra‘yla yarışan kültürel havası ile İngiltere‘nin en gözde şehirlerinden. Londra kadar olmasa da, Liverpool da Avrupa standartlarında oldukça pahalı olan şehirlerden. Bu yüzden de, Liverpool’da nerede kalınır ? sorunuza en ideal cevabı vermek pek de kolay olmuyor. Özellikle bu şehirde 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız, hangi bölgede konaklayacağınız önemli.

İngiltere‘nin en gözde konserlerine de ev sahipliği yapmasıyla tanınan Liverpool’da, her mahallenin/bölgenin kendine özgü karekteri ve havası var. Bu yüzden konaklama için bölge seçimi yaparken çok da zorlanmıyorsunuz.

Şehirde konaklama için tercih edilebilecek en popüler ve en ideal bölgeler ise, Şehir merkezi, Albert Dock (Albert Limanı), Baltic Triangle, HopeQuarter ve RopeWalks bölgeleridir.

Bu bölgelerin her biri farklı bir Liverpool deneyimi sunuyor. Aşağıda, bölgelerin özetlerine bakarak hangi bölgenin zevkinize ve bütçenize uygun olduğunu görebilirsiniz.

Liverpool Merkez

Şehir Merkezi

Liverpool’da Hangi Bölgede Kalınır ? 

1.Liverpool Şehir Merkezi ; Her şehirde olduğu gibi, Liverpool’da da konaklama için en çok tercih edilen bölge şehir merkezidir. Büyük binalar ve tarihi ihtişamın kalıntıları ile dolu olan merkez, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olsa da, turistik yerlere yakınlık konusunda şehirdeki en iyi olandır. Bölgedeki popüler otellerden bazıları, 3 yıldızlı The Liner at Liverpool ve ekonomik bir otel olan Print Works Hotel olsa da, daha birçok lüks ve ucuz oteli bu bölgede bulabilirsiniz.

2.Albert Dock ; Kırmızı tuğla depoları ile ünlü olan bu bölge de, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, merkeze 1.5-2 km uzaklıkta bulunuyor. Liverpool’da konaklama için ucuz bir tesis arıyorsanız, aradığınızı bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Şehirdeki en ekonomik tesislerin yanı sıra, en ucuz restoranlardan ve barlardan bazılarını da burada bulabilirsiniz. Bölgenin en popüler otellerinden biri ise, 3 yıldızlı Holiday Inn Express Liverpool-Albert Dock adlı tesistir.

3.Baltic Triangle ; Liverpool, genç nüfusu ve çılgın partileriyle de tanınır. Şehrin her yerinde bu partileri bulabilirsiniz. Fakat gece hayatının en iyi olduğu yerlerden biri Baltic‘dir. Burası, daha çok Liverpool’da geceleri dışarı çıkmayı planlayan turistlerin tercih edebileceği bir bölge. Konum olarak merkeze ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Bölgedeki en popüler otellerden biri ise, 3 yıldızlı Hampton By Hilton Liverpool City Centre adlı tesistir.

4.HopeQuarter ; Daha çok daireleri ile ön plana çıkan bu bölgede çok fazla konaklama birimi bulunmuyor. Fakat çok düşük bütçeli bir Liverpool gezisi planlıyorsanız, buradaki tesislere de kısaca göz atabilirsiniz. Bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri ise, Cocoon @ International Inn + Apartments adlı tesistir.

5.RopeWalks ; Bu bölge, şehir merkezine alternatif olarak düşünülebilecek oldukça merkezi bir bölge. Buradan şehrin merkezine 20-25 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. . Biraz daha aile dostu bir bölge olduğundan, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği yer olarak bilinir. Bölgedeki popüler otellerden bazıları ise, 4 yıldızlı bir apart otel olan Staycity Aparthotels Duke Street ve yıldızsız orta bütçeli Seel Street Hotel by EPIC adlı tesistir.

Liverpool’da Nerede Kalınır ? Otel Önerileri

Yukarıda bölgelerin özetlerine kısaca göz attıysanız, az çok nerede konaklayabileceğiniz hakkında bir fikir sahibi olmuşsunuzdur. Aşağıda, bölgeler hakkında biraz daha detaylı bilgileri ve bölgelere özel şehrin en popüler otellerini bulabilirsiniz.

NOT : Eğer Liverpool’da sadece 1 gün konaklamayı planlıyor ve çok düşük bütçe ile seyahat etmiyorsanız, şehir merkezindeki herhangi bir otel, hostel veya dairede konaklayın derim.

1.Liverpool Şehir Merkezi Otelleri

Liverpool Şehir Merkezi Otelleri

Liverpool Şehir Merkezi Otelleri

Şehrin kalbinin attığı yer olan merkez, Liverpool’daki en pahalı otellere ev sahipliği yapıyor. Birkaç butik bütçeli otelleri burada bulabiliyor olsanız da, bölgenin geneli pahalıdır.

Burada görebileceğiniz turistik noktalar ise ; Liverpool Lime Street tren istasyonu, Dünya Müzesi, Liverpool ONE alışveriş merkezi, Walker Art Gallery, Pier Head, St John Bahçeleri, Radio City Tower ve Batı Yaklaşımları Müzesi’dir.

Merkezdeki popüler otellere ek olarak ; 

 • Adelphi Hotel ; 3 yıldızlı bu otel, Liverpool şehir merkezine ortalama 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Her ne kadar popüler bir otel olsa da, sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek bir tesis. Otelin 6+ gibi düşük bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Herkesin sevebileceği bir otel olmasa da, ucuz olduğu için düşünülebilecek bir tesis.
 •  The Grand Central Hotel ; Çok daha iyi konuk değerlendirme puanına ve yorumlarına sahip olan bu 3 yıldızlı otel ise, şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde.
 • The Richmond Apart-Hotel ; Biraz daha lüks bir konaklama birimi için de 4 yıldızlı bu tesise göz atabilirsiniz. Otel şehrin tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

2.Albert Dock Otelleri

Albert Dock Otelleri Liverpool

Albert Dock

İngiliz mirasının önemli mihenk taşlarından olan bu kırmızı tuğla depoların bulunduğu bölge, Liverpool’da en ekonomik otelleri bulabileceğiniz bölgedir. Bu bölgedeki her tesis kendi kategorisinde oldukça uygun olduğundan dolayı, lüks bir 4-5 yıldızlı otelde konaklamayı bile planlıyorsanız, şehrin merkezine ortalama 1.5 km uzaklıkta olan bu bölgeyi de düşünebilirsiniz.

Albert Limanı’nın da bulunduğu bu bölge, bir nevi şehir merkezi olarak biliniyor olsa da, tamamen farklı bir bölgedir.

 • ibis Liverpool Centre Albert Dock – Liverpool One ; 3 yıldızlı bu otel hem bölgenin hem de Liverpool’un en ekonomik otellerinden bir tanesi. Şehirde turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan İbis, Liverpool One alışveriş merkezine sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Jurys Inn Liverpool ; 4 yıldızlı bu otel ise, Albert Limanı’nın yanında, Echo Arena ve ACC Liverpool’un tam karşısında yer almaktadır. Konum olarak gayet merkezi bir tesis. Şehir merkezi de otele ortalama 30 dakika yürüme mesafesinde.

3.Baltic Triangle Otelleri

Baltic Triangle Otelleri

Baltic Triangle

Baltic Triangle, her ne kadar genç turistlerin tercih ettiği bir bölge olarak ün yapmış olsa da, her yaştan turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir bölge.

Eski bir sanayi bölgesi olarak bilinen Baltic Triangle (Baltık Üçgeni), şehrin en havalı semti. Birbirinden kaliteli ve güzel atmosfere sahip kafeleri, barları ve restoranları bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Liverpool’da gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, gecenin geç saatlerinde otelinize dönüşlerin kolay olması adına bu bölgede konaklamanızda yarar var.

NOT : Bu bölge de, şehir merkezine ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Bölgedeki bazı otellerden Liverpool’da gezilecek yerler için popüler olan noktalara ve merkeze yürüyerek gidebilirken, bazı otellerden merkez için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bu bölgede konaklama için daha çok daire konseptinde olan tesisler var. Oteller çok az sayıda.

The Baltic Residence ; 4 yıldızlı bu tesis, daire olarak hizmet veriyor. Eğer oteller yerine dairelerde de konaklamayı planlıyorsanız, şehirdeki en lüks dairelerden biri olan Baltic Residence’a göz atabilirsiniz.

Ayrıca yukarıda bahsetmiş olduğum İbis oteli de, Baltic Triangle otelleri arasında sayabilirsiniz. Tesis, bölgenin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

HopeQuarter ve RopeWalks bölgeleri otel konusunda çok fazla seçeneğe sahip olmadığından dolayı, dairelerde veya diğer konaklama birimlerinde kalmayı planlıyorsanız bu iki bölgeye de göz atın. Onun dışında es geçebilirsiniz.


Booking.com

Liverpool Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Liverpool

Liverpool

Liverpool’da otel fiyatları 45€‘dan başlamakta ve 250€‘ya kadar çıkabilmektedir. Ortalama 65-115€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabiliyorsunuz. Ayrıca 45€‘nun altında bir bütçe ile Liverpool’a seyahat ediyorsanız da, oteller yerine hostellere, pansiyon tarzı konukevlerine ve dairelere göz atmanızda yarar var. Bu şehirde en ucuz otel için ortalama 40-50€‘yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Liverpool’da otel rezervasyonu için de çok erkenden yer ayırmanıza gerek yok. Tabii yüksek sezonda veya Liverpool FC’nin maçları olduğu günde bu şehri ziyaret etmeyi planlamıyorsanız. Onun dışında 4-6 haftadan önce yapılan rezervasyon ile 3-4 ay önce yapılan rezervasyonlar arasında çok büyük fiyat farklılıkları yok. Ayrıca hostel için hostelworld‘e, oteller için de Booking’e alternatif olarak Tripadvisor ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz.

Liverpool ayrıca canlı müzik ve konser mekanları da dahil olmak üzere bazı harika müzelere, restoranlara ve barlara ev sahipliği yapmaktadır. Fakat bu cazibe merkezlerinin hemen hepsi farklı bölgelerde bulunuyor. Eğer Liverpool’daki gezilecek yerlere çok yakın bir yerde kalmayı planlıyorsanız, merkezdeki otellere göz atmanızda yarar var. Tabii şehir merkezinin tam kalbinde olan otellerin gecelik konaklama ücretleri 60-65€’dan başlıyor. 20-30€ gibi fazladan bir ücret ödemek yerine, yine merkezde olan ancak turistik yerlere biraz daha uzak olan otelleri tercih edebilirsiniz.

En Ucuz Liverpool Otel Tavsiyeleri

1.Campanile Liverpool (2 Yıldız)

Campanile Liverpool

Campanile Liverpool

Campanile Liverpool da nerede kalınır

Campanile Liverpool

Liverpool’daki en ekonomik otellerden bir tanesi olan Campanile, şehrin tam merkezine ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani kısa bir sürede yürüyerek bu otelden merkeze ulaşmak pek mümkün değil. Fakat yürümek istemezseniz de, otel çevresinde toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz.

Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 45€’dan başlıyor. Yani şehirde en ucuz tesislerden bir tanesi. Gayet güzel bir konuk değerlendirme puanına ve yorumlarına sahip olan otel, göz atmaya değer bir tesis diyebiliriz.

2.Dream Apartments Liverpool

Dream Apartments Liverpool

Dream Apartments Liverpool

Dream Apartments Liverpool da nerede kalınır

Dream Apartments Liverpool

Bu tesis, bir apart otel. Yani geniş daire konseptindeki odaları ile, ailece veya kalabalık grupların düşünebileceği ekonomik otellerden. Royal Court Tiyatrosu‘na 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, Liverpool’un kalbinin attığı yere 10 dakika yürüme mesafesinde. Oldukça merkezi olsa da, gayet uygun fiyatlı odaları ile popülerdir.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 55€‘dan başlıyor. 8+ konuk değerlendirme puanı olan bu otele de mutlaka göz atın derim.

3.The Dolby Hotel (2 Yıldız)

The Dolby Hotel

The Dolby Hotel – Nehir Manzarası

The Dolby Hotel - Liverpool da Nerede Kalınmalı

The Dolby Hotel

Mersey Nehri manzaralı bu otel, şehir merkezinin kalbinin attığı yere tam olarak 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Liverpool One alışveriş merkezi ve BT Kongre Merkezi ise otele 700 metre uzaklıkta bulunuyor.

Çok merkezi bir otel olmasa da, kısmen merkezi bir tesis diyebiliriz. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 45€‘dan başlamaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan bu otele mutlaka göz atın derim.

Liverpool’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu bölgelerin dışında 1-2 tane daha bölge bulunmaktadır. Fakat Liverpool’da 1 hafta gibi uzun bir süre konaklamayı planlamıyorsanız, bu 5 bölgede her zevke ve bütçeye uygun olan konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Liverpool için çok erken rezervasyon yapmanıza da gerek yok. Şehirdeki otellerin büyük bir bölümü yıl boyunca ortalama aynı fiyat üzerinde seyrediyor.

Liverpool’da Gezilecek Yerler

Liverpool da nerede kalmalı

Liverpool’da konaklama tercihi yaparken şehirdeki gezip görülecek turistik yerlere ne kadar yakın olduğunuza da mutlaka göz atın. Eğer turistik yerlere yakın bir otelde konaklamayı planlıyorsanız da, gecelik konaklama ücretlerinin biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler ise ;

 • Albert Limanı
 • Tate Liverpool
 • The Beatles Story
 • Liverpool Katedrali
 • Dünya Müzesi
 • St George’s Hall
 • Liverpool Müzesi

BENZER İÇERİKLER