Kopenhag, Danimarka‘nın başkenti ve 15 Michelin yıldızıyla dünya standartlarında bir yemek sahnesi olan, eklektik sanatın eğlenceli bir karışımını ve yüzyıllar öncesine dayanan eski dünya tarihini sunan zengin bir şehir.
Bu şehirde konaklama ise genel olarak pahalı. Bu yüzden otel veya diğer konaklama birimleri seçmeden önce, bütçenize ve zevkinize uygun bölgeyi seçmekte yarar var. Kopenhag’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini, otel fiyatlarını ve tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Kanalları, sokakları ve rengarenk evleriyle eşsiz bir deneyim sunan Kopenhag’ın en popüler bölgesi ”Indre By” adı verilen bölgedir. Bu bölge, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olduğu gibi, şehrin en turistik yeri. Hal böyle olunca otel fiyatları da diğer bölgelere nazaran bu bölgede pahalı oluyor. Ancak hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini bu bölgede bulabiliyorsunuz. Bu yüzden çok düşük bütçeli bir Kopenhag gezisi planlamıyorsanız, her yere yakın olabileceğiniz Indre by bölgesiyle otel aramaya başlayabilirsiniz.

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Konaklama Bölgeleri

Kopenhag’da konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Fakat bu bölgeler arasında, hem konum, hem de fiyat ve turistik noktalara yakınlık bakımından, her zevke ve bütçeye uygun 5 farklı bölge bulunuyor. Popülerlik sırasına göre bu bölgeler ; Indre by, Stroget (Latin bölgesi), Vesterbro, Nyhavn ve Norrebro bölgeleridir.

 • Indre by ; Şehrin tam kalbinde, turistik noktalara çok yakın bir konumda olmak istiyorsanız, bu bölge size göre olabilir. Pahalı, otel seçeneği fazla, en popüler.
 • Stroget (Latin Bölgesi) ; Şehir merkezine yakınlığı ile öne çıkan bir bölge. Indre by ile arasındaki tek fark, daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olması. Bu bölge de şehrin merkezi olarak kabul edilir.
 • Vesterbro ; Burası şehrin sanatsal kısmı. Sanatçıların, tasarımcıların, film yapımcılarının ve fotoğrafçıların yaşadığı yer. Şehrin en havalı bölgesi. Gece hayatına yakın olmak isteyen genç turistler arasında oldukça popüler bir bölge.
 • Nyhavn ; Çocuklu ailelerin favori adreslerinden biri. Şehir merkezindeki bölgelere nazaran, daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapar.
 • Norrebro ; Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevabı arıyorsanız, bu bölge size göre olabilir. Çok sayıda düşük bütçeli konaklama birimleriyle ünlü bu bölge, sırtçantalı gezginlerin favorisi.

En Popüler Kopenhag Otel Tavsiyeleri 

Aşağıdaki 5 otel, şehir merkezinde ve gezip görülecek turistik yerlere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Her ne kadar şehirdeki en çok tercih edilen oteller olsa da, şehrin kalbine yakın bir konumda bulunduğundan biraz daha pahalı olabilmektedir.

1.Ascot Hotel – 4 yıldız

Ascot Hotel - Kopenhag da Nerede Kalınır

Ascot Hotel

Belediye Sarayı Meydanı’na ve Tivoli Bahçeleri’ne 3 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu otel, merkezdeki en popüler 4 yıldızlı oteller arasında yer alıyor. Merkezi konumu ve modern odalarıyla öne çıkan bu otelden Kopenhag Merkez İstasyonu ve Yuvarlak Kule (Rundetårn) gibi şehirdeki birçok önemli noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

2.Hotel Bethel – 3 yıldız

Hotel Bethel - Kopenhag otelleri

Hotel Bethel’in manzarası

Yuvarlak Kule’ye yürüyerek 15 dakika uzaklıkta olan Hotel Bethel, şehirdeki en ekonomik otellerden biri. Modern ve şık odalarıyla ilgi gören otelin 9+ konuk değerlendirme puanının yanı sıra, geniş aile odaları ve tek kişilik odaları da bulunuyor. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.Wakeup Copenhagen – Borgergade – 2 yıldız

Wakeup Copenhagen - Borgergade

Wakeup Copenhagen – Borgergade

Kopenhag’ın merkezindeki en ucuz oteller arasında olan Wakeup Copenhagen Hotel, Strøget ve Nyhavn bölgelerine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelden yürüyerek Kongens Have Parkı’na ve UNESCO koruması altındaki Rosenborg Kalesi‘ne 5 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Hem ucuz hem de merkezi bir otel arıyorsanız, bu tesise göz atabilirsiniz. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

4.Cabinn City – 2 yıldız

Cabinn City - Kopenhag da nerede kalınır

Cabinn City

Kopenhag Merkez İstasyonu’na ve Tivoli Bahçeleri’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan, şehrin en popüler ve en ucuz otellerinden biri olan Cabinn City, Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ve en ekonomik otellerden. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

5.Steel House Copenhagen – HOSTEL

Steel House Copenhagen

Kopenhag’ın en popüler hosteli olan Steel House, konum olarak şehrin tam merkezinde, kafesi, barı ve havuzu ile hizmet veriyor. Dorm/paylaşımlı odaların yanı sıra tesisin çift kişilik odaları da bulunuyor. 8+ yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis de, şehirdeki en ucuz konaklama birimlerinden biri. Hosteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Kopenhag’da Hangi Bölgede Kalınır ? 

Yukarıdaki popüler oteller arasından zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimlerini bulamadıysanız, aşağıdaki bölgelere ve bölgelere özel otel önerilerine göz atarak, Kopenhag’da nerede kalınır ? sorunuza en ideal olan cevabı bulabilirsiniz. Eğer bütçe sıkıntınız yoksa, Indre by, Stroget veya Vesterbro’da konaklayın. Çok ucuz bir otel arıyorsanız da, diğer iki bölgeye göz atabilirsiniz.

1.Indre By (Kopenhag Şehir Merkezi)

Kopenhag şehir merkezi otelleri

Kopenhag’da Konaklama

Indre by, Kopenhag’ın Eski Kent bölgesidir. Yani şehrin kalbi burada atıyor. Küçük Denizkızı, Rosenborg Kalesi ve Christiansborg Sarayı gibi turistik yerlere ve merkez istasyonuna (toplu taşıma merkezi) kolayca ulaşmak istiyorsanız, bu bölge tam size göre.

Indre By ayrıca şehirdeki en popüler alışveriş caddelerine de kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Turistik yerlerin dışında, şehirdeki birçok noktaya da bu bölgeden yürüyerek veya çok kısa metro yolculuğu ile rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kopenhag gece hayatı için favori bölgelerden biri olsa da, bu şehre gece hayatı için gitmiyorsanız bile bu bölgeye göz atabilirsiniz. Burada çok sayıda bar, restoran ve cafeleri de bulmak mümkün. Ancak gerçek bir gece hayatı deneyimi için Vesterbro bölgesi daha iyi bir seçenek olabilir.

Indre By bölgesi’nde bulunan otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Indre By Otel Tavsiyeleri

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ;

 • Nobis Hotel Copenhagen – 5 yıldız ; Tarihi 1903 yılına uzanan bir binada hizmet veren ultra lüks bir otel. Tesis, Kopenhag’ın kalbinde yer alan Tivoli Bahçeleri’ne 2 dakika yürüme mesafesinde merkezi konumuyla öne çıkıyor. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at
 • Scandic Palace Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamayı planlıyorsanız da, şehrin en şık ve en kaliteli otellerinden biri olan Scandic Palace Hotel’e göz atabilirsiniz. Kopenhag Kanalı’nın yakınında yer alan bu otel Kopenhag Merkez İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde, güzel bir konumda bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın.

ORTA BÜTÇELİ (95€-140€ ARASI) ;

 • Saga Hotel – 2 Yıldız ; Rosenborg Kalesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, Kopenhag otelleri arasında en bütçeli tesislerden biri. Güzel ve merkezi konumuna bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu tesis, tren ve metro istasyonuna da kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın.
 • Grand Hotel – 3 Yıldız ; Kopenhag’daki orta bütçeli otellerden biri olan bu tesis, şehrin en çok tercih edilen otelleri arasında. Birbirinden güzel konuk yorumlarına ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebiliyorsunuz. Oteli incelemek için tıklayın.

UCUZ (95€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Steel House Copenhagen (Hostel) ; Daha önce hostelde konaklamamış olsanız dahi, bu tesisi Kopenhag’da kalınacak yer olarak düşünebilirsiniz. Modern ve şık odalarıyla hizmet veren bu hostelde, paylaşımlı odaların yanı sıra, tek ve iki kişilik odaları da bulabilirsiniz, hem de daha uygun fiyata. Hosteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın

2.Latin Bölgesi – Stroget Caddesi Yakınları

Stroget caddesi Kopenhag

Stroget

Indre By, bu bölgenin bitişiğinde bulunuyor. Bu sayede şehir merkezindeki tüm olanaklardan faydalanabiliyorsunuz. Aslında teknik olarak Latin bölgesi de şehir merkezi olarak biliniyor. Ancak biraz daha dış kesimde kaldığından tam merkez olarak kabul edilmemektedir.

Bu bölgeden de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek gidebiliyorsunuz. Ayrıca bu bölge, şehirdeki öğrenci ve genç kesimin en çok takıldığı yerlerden biri olarak bilinir.

Birçok otel veya daire seçeneğine sahip olan bu bölge, Indre By Bölgesi’ne nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapar. Bu yüzden merkezde ve turistik yerlere yakın bir bölge arıyor, biraz daha ekonomik otellerde konaklamak istiyorsanız bu bölge size göre olabilir.

Stroget Caddesi yakınlarında bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz

Latin Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • citizenM Copenhagen Radhuspladsen – 4 Yıldız ; Kopenhag’da nerede kalmalı ? sorusuna lüks bir cevap arıyorsanız, şehrin en şık ve en kaliteli otellerinden biri olan bu tesise mutlaka göz atın. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olması ve yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması, bu otele göz atmak için yeterli nedenlerden. Oteli incele
 • Wakeup Copenhagen – Borgergade – 2 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Stroget’e sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Oteli incele 

3.Nyhavn

Nyhavn Bölgesi Kopenhag

Nyhavn Bölgesi

Kopenhag’ın en fotojenik bölgelerinden biri olan Nyhavn‘da renkli binalar, yelkenli teknelerle dolu bir liman boyunca uzanır. Bu bölge, şehrin en eğlenceli bölgelerinden biri olarak bilinir ve bu yüzden de restoranlar ve canlı müzik mekanları sürekli ağzına kadar dolu olur.

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan olan Nyhavn bölgesi, en iyi instagram fotoğraflarını çekebileceğiniz yer olarak da bilinir. Instagram’da veya kartpostallarda görebileceğiniz o renkli binaların fotoğraflarını işte tam olarak bu bölgede çekebiliyorsunuz.

Bu bölgedeki birçok otelin liman manzarası da bulunuyor. Tabii bu tip otellerin bir tık daha pahalı olabileceğini de unutmayın. Ayrıca her bütçeye uygun konaklama birimlerini de bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Nyhavn Otel Tavsiyeleri

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ;

 • 71 Nyhavn Hotel – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks tesislerden biri olan bu otel, liman manzarasıyla ünlü tesislerden biri. Güzel ve merkezi konumu sayesinde şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne kolay erişim sunmaktadır. Biraz daha lüks konaklama birimleri arayanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

ORTA BÜTÇELİ (95€-140€ ARASI) ;

 • Hotel Bethel – 3 Yıldız ; Turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan Bethel, konum olarak bölgedeki en merkezi yerde bulunuyor. Bu otelden şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine 5-20 dakikada yürüyerek gidebiliyorsunuz. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın
 • Hotel Skt. Annæ – 4 yıldız ; Nyhavn Limanı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan otel, 17. yüzyıldan kalma tarihi binalarda hizmet veriyor. Kopenhag’daki en lüks otellerden biri olmasına rağmen, ideal fiyata sahip. Oteli incelemek veya rezervasyon için tıklayın.

UCUZ (95€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Generator Copenhagen – 3 Yıldız (Hostel) ; Kopenhag’ın en ünlü hostellerinden biri. Ekonomik paylaşımlı odalarıyla öne çıkan bu tesiste, konaklama için düşünülebilir. Hosteli incelemek için tıklayın.

4.Norrebro

Norrebro – Kaynak ; flickr / Alex Berger

Kopenhag’ın en ekonomik konaklama bölgesi olan Norrebro, şehir merkezine ve gezip görülecek turistik noktalara 15-30 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu bölgeden de yürüyerek Kopenhag gezisi yapılabilir.

Süslü otellerden ve Michelin yıldızlı restoranlardan ekonomik hostellere ve yemek alanlarına, bağımsız mağazalara ve butiklere kadar, bu mahallede aradığınız her şeyi bulacaksınız! Ayrıca burası, şehirdeki en fazla restorana ev sahipliği yapan bölgelerden. Ucuz bir otel arıyorsanız, başka bir yere bakmanıza gerek yok.

Norrebro bölgesindeki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Vesterbro – Kopenhag’da Nerede Kalınır ?

Kopenhag Otel Tavsiyeleri

Kopenhag Otelleri

Tivoli Bahçeleri‘nin hemen arkasında bulunan bu bölge, son yıllarda sanatçılar, tasarımcılar, film yapımcıları ve fotoğrafçılar yerleştikçe çok daha yaratıcı bir sıcak yer haline gelmiş.

Ayrıca merkezi konumu sayesinde de diğer bölgelere ve şehirdeki turistik noktalara kolay bir ulaşım sunmaktadır. Bu bölgede otel fiyatları, şehrin merkezine nazaran 1 tık daha uygun. Ayrıca bu bölgede düşük bütçeli oteller ve hosteller oldukça fazla.

Bu bölgeden şehirdeki turistik noktaların bazılarına gitmek için toplu taşıma araçları şart. Fakat şehirdeki gezilecek yerlerin büyük bir bölümü de bölgeye yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bütçeli bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız, bu bölgeye de mutlaka göz atın.

Vesterbro Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Vesterbro Otel Tavsiyeleri

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ;

ORTA BÜTÇELİ (100€-140€ ARASI) ;

 • Absalon Hotel – 4 yıldız ; Kopenhag’da kalınacak en ekonomik 4 yıldızlı otellerden biri. Aile tarafından işletilen bu otel, yüksek konuk değerlendirme puanı ve konumuyla öne çıkıyor. Oteli inclemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.
 • Good Morning+ Copenhagen Star – 3 Yıldız ; Bütçeli oteller arasında oldukça popüler olan bu tesis, Kopenhag Merkez İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüyerek gidebiliyorsunuz. Yürüyerek gidemediğiniz yerler için otel yakınlarında toplu taşıma araçlarının istasyonlarını bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.
 • Comfort Hotel Vesterbro – 3 Yıldız ; Biraz daha şık ve modern bir 3 yıldızlı otel olan Comfort Hotel, Tivoli Eğlence Parkı 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin ve ailelerin tercih ettiği bu otelden de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

UCUZ (100€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Annex Copenhagen – 2 yıldız ; Vesterbro bölgesinin tam kalbinde, Tivoli Bahçeleri’ne ve Kopenhag Merkez İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Kopenhag’ın şehirdeki en ucuz modern otellerinden biri. Oteli incelemek için tıklayın.

Kopenhag’da kalınacak yerler için birkaç bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat bu 5 bölge arasında zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, daha fazla bölge ile aklınızı bulandırmaya gerek yok.


Booking.com

Kopenhag Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Kopenhag Konaklama Rehberi

Kopenhag

Kopenhag’da otel ücretleri 50€’dan başlamakta ve 300€’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde güzel bir konuma sahip, şık ve modern bir 3 yıldızlı otel için 90-130€ arasında bir ücret ödeyebiliyorsunuz. Tabii şehir merkezinin biraz daha dışındaki bölgelerde konaklayacak olursanız fiyatlar biraz daha düşük olacaktır.

Kopenhag’da 4 yıldızlı otellerin gecelik konaklama ücretleri ise 125€’dan başlamakta ve 190€’ya kadar çıkmakta. Tabii daha lüks 4 yıldızlı otellere göz atacak olursanız, 200€’nun üzerinde bir ücret ödeyebiliyorsunuz.

Bu şehirde ortalama 85-155€ arasında hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabiliyorsunuz. Şehirde konaklanabilecek en ideal ve en ucuz otel ise 55€ civarındadır. Tabii 50€’nun altında birkaç otel de bulabilirsiniz. Fakat bu oteller şehir merkezi ve turistik yerlerle pek alakası olmayan konumlarda bulunan otellerdir.

Kopenhag otel rezervasyonu için erken rezervasyon fırsat indirimlerinin en fazla olduğu Booking.com’u kullanabilirsiniz. Kopenhag’da dairede konaklamayı planlıyorsanız, booking.com’u kullanın. Airbnb Kopenhag’da biraz sıkıntılı ve stresli olabiliyor. Tripadvisor ve Expedia.com da rezervasyon için alternatif olabilir.

En Güzel Kopenhag Otelleri

Kopenhag otel tavsiyesi için şehir merkezine ve şehirdeki turistik yerlere yakın olan ucuz ve ideal otellerden bahsedeceğiz. Yani aşağıdaki otellerin büyük bir çoğunluğu, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yürüme mesafesinde ideal bir konumda bulunmaktadır.

Kopenhag Ucuz Otel Tavsiyeleri

Kopenhag Kanalları

Kopenhag Kanalları

Cabinn City – 2 Yıldız ; Kopenhag Merkez İstasyonu’na ve Tivoli Bahçeleri’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 85€’dan başlamaktadır. Bu kadar merkezi bir otele göre de fiyatı gayet uygun denebilir.

Saga Hotel – 2 Yıldız ; Gecelik konaklama ücretlerinin 80€’dan başladığı bu otel, Vesterbro semtinde güzel bir konumda bulunuyor. Otelin aile odaları olduğu gibi tek kişilik odaları da bulunmaktadır.

Saga Hotel

Wakeup Copenhagen – Bernstorffsgade – 2 Yıldız ; Şehir merkezindeki elverişli konumuyla ünlü bu otelde gecelik konaklama ücretleri 85€’dan başlamakta.

Kopenhag Merkez Otelleri

Kopenhag da Kalınacak Yerler

Kopenhag Konaklama

Kopenhag’ın merkezi Indre by olarak bilinen bölgedir. Burası şehrin kalbinin attığı yer olduğu gibi şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgesidir. Eğer burada 80-100€ arasında bir 3 yıldızlı otel veya 110-145€ arasında bir 4 yıldızlı otel bulabilirseniz kaçırmayın. Çünkü şehirde otel fiyatlarının en pahalı olduğu yer bu bölge ve çevresidir.

Bu bölgede tam merkezde bulunan otel tavsiyesi olarak da ; Yukarıdaki ucuz otel tavsiyesinde bahsetmiş olduğumuz Wakeup Copenhagen adlı 2 yıldızlı otele veya citizenM Copenhagen Radhuspladsen adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu otel şehirdeki en merkezi konuma sahip tesislerden biri. Gecelik konaklama ücretleri ise 140€’dan başlamaktadır.

Kopenhag Aile Otelleri

Kopenhag Gezilecek Yerler

Kopenhag Otelleri

 • Manon Les Suites Guldsmeden – 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, daha çok geniş aile odalarıyla ünlü. Güzel ve merkezi bir konuma sahip.
 • Copenhagen Mercur Hotel – 3 Yıldız  ; 4 kişiliğe kadar aile odaları olan bu orta bütçeli otel, Tivoli Bahçeleri’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehir merkezi bölgesinde güzel bir konuma sahip olan bu otelde de aradığınız aile odalarını ve huzuru bulabilirsiniz.

Kopenhag Hostel Tavsiyeleri

Kopenhag Hostel Tavsiyeleri

Kopenhag

Kopenhag, 2018 yılında sonra hızla Backpacker cenneti olan bir yer haline dönüştü. Birçok sırtçantalının uğrak yerleri haline gelen bu şehirde birbirinden güzel hostelleri de bulabilirsiniz.

 • Urban House Copenhagen by MEININGER  ; Şehirdeki en modern hostellerden biri olan bu tesiste sadece bayan dorm odalarını da bulabilirsiniz. Gecelik dorm oda ücretleri 21€’dan başlamakta ve 10€ gibi ek bir ücrete kahvaltı da alabiliyorsunuz. Eğer modern, samimi ve güzel bir konuma sahip hostel arıyorsanız Meininger’e mutlaka göz atın. Hosteli İncele
 • Generator Copenhagen – 3 Yıldızlı Hostel ; Şehirdeki en lüks hostellerden biri. Fakat yine de dorm oda ücretleri gayet uygun. Gecelik 20€’ya bu otelde dorm odaları bulabilirsiniz. Ayrıca sadece bayan dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli incele

Gezilecek Yerlere Göre Kopenhag’da Nerede Kalınır ? 

Kopenhag Kanalları

Kopenhag Otel Tavsiyesi

Kopenhag’daki gezilecek yerlerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplanıyor. Fakat şehir merkezi bölgesi biraz büyük olduğundan dolayı da tam olarak nerede konaklayacağınızı kestiremiyebiliyorsunuz.

Stroget Caddesi‘nin ve Tivoli Bahçeleri’nin bulunduğu yerler şehir merkezinin kalbinin attığı yerlerdir. Şehir merkezinde konaklama birimi ararken, bu yerlere yaklaştıkça gezilecek yerlere o kadar yakın olursunuz. Tabii şehirdeki bazı turistik noktaların çok farklı bölgelerde bulunduğunu da unutmayın.

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge ve otel tavsiyesi daha eklemek pekala mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına, şehirdeki en iyi ve en popüler bu bölgelerden ve otellerden araştırmanıza başlayabilirsiniz.


Booking.com

BENZER İÇERİKLER ;