Ukrayna‘nın en canlı ve en hareketli şehirlerinden biri olan Kiev, ülkenin en iyi gece hayatına ev sahipliği yapan, birbirinden güzel tarihi yapıları ile ünlü bir şehir. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak uygun. Yani ne çok ucuz ne de çok pahalı diyebiliriz. Bu yüzden de aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu şehirde bulmak oldukça kolay.

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birçok bölgeden bahsetmek mümkün. Fakat şehirde her bölge, hem gece hayatına hem de şehir merkezine uzak olabiliyor. Bu yüzden şehirdeki en çok tercih edilen, hem gece hayatı hem de Kiev’deki gezilecek yerlere konum bakımından en yakın olan 4 bölgeden bahsedeceğiz.

Kiev’deki bu 4 farklı bölgede, her bütçeye ve her zevke uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Şehir merkezi ve gece hayatına yakın olan bölgeler, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olsa da, Kiev’deki en çok tercih edilen bölgelerdir.

Kiev’de Nerede Kalınır ? En İdeal 4 Konaklama Bölgesi

Shevchenkivskyi, Pecherskyi, Bessarabka ve Holosiivskyi bölgesi bu şehirde gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgelerdir.

 • Shevchenkivskyi ; Şehirdeki en merkezi bölgedir. Turistik yerlere yakın olduğu gibi, şehrin kalbinin attığı yerdir. Bütçe sıkıntınız yoksa Kiev’de konaklama için en iyi bölgedir.
 • Pecherskyi Bölgesi ; Gece hayatına daha çok para harcamayı düşünüyor, fakat çok daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız, bu bölgede aradığınız bütçede tesisleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Gece hayatı ve şehir merkezine çok da uzak olmayan bu bölge, Kiev’de ucuz nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaptır. Ayrıca şehirdeki en popüler ikinci bölgedir.
 • Bessarabka Bölgesi ; Malum Kiev, gece hayatı ile ünlü olan bir şehir. Bu bölge de, şehirdeki en iyi gece hayatına ev sahipliği yapan bölge olarak bilinir. En çok genç kesimin takıldığı bölgelerden olduğu gibi, şehrin en iyi gece kulüplerinden de bazılarına ev sahipliği yapar. Kiev’i sadece gece hayatı için ziyaret ediyorsanız, bu bölge size göre olabilir.
 • Holosiivskyi Bölgesi ; Bu bölge ise, Kiev’de ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir ve gece hayatına çok yakın bölgelerden biri değildir.

1.Shevchenkivskyi Bölgesi

Shevchenkivskyi Bölgesi

Shevchenkivskyi Bölgesi

Kiev’de konaklayabileceğiniz en güzel ve en popüler otellere ev sahipliği yapan Shevchenkivskyi, şehrin merkezi olarak bilinir ve turistlerin konaklama için en çok tercih ettiği bölgedir.

Ukrayna Devleti’nin resmen kurulduğu bu bölgede konaklayacak olursanız, her şey elinizin altında olacaktır. Yani Kiev gece hayatı için popüler olan noktalara çok kolay ve rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz gibi, şehirdeki turistik yerlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Her gezgine hitap eden bölge olarak bilinen Shevchenkivskyi Bölgesi, şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapan bölge olarak da bilinir. Bu bölgede hemen her bütçeye uygun konaklama birimlerini bulmak da pekala mümkün.

Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Shevchenkivskyi (Şehir Merkezi) Otelleri

 • ibis Kiev City Center – 3 Yıldız ; Bölgedeki orta bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Kiev Botanik Bahçeleri’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Peremohy Meydanı’na ve Ulusal Opera Binası’na da 250 metre uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden biri.
 • KievInn – 3 Yıldız ; Yine bölgedeki bütçeli otellerden biri olan KievInn, aile odalarıyla popüler olan tesislerden. Bu otelde, 4-5 kişilik odaları da bulabiliyorsunuz. Ayrıca otelden, kentin ana meydanı Nezalezhnosti’ye sadece 1 dakikada yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.
 • Premier Palace Hotel – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks tesislerden biri olan bu otel, konum olarak şehrin tam kalbinde bulunuyor. Besarabsky Pazarı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlere ve gece hayatı için popüler olan noktalara da yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

2.Pecherskyi Bölgesi

Pecherskyi Bölgesi

Pecherskyi Bölgesi

Shevchenkivskyi bölgesinin hemen güneyinde bulunan Pecherskyi bölgesi de, konum olarak fena değil. Çok merkezi bir bölge olmasa da, merkeze ve şehirdeki önemli noktalara çok rahat bir şekilde bu bölgeden ulaşabiliyorsunuz.

Kiev’in kültürel ve idari merkezi olarak bilinen bu bölgedeki konaklama birimleri, şehirdeki en ucuz tesislerden oluşuyor. Yani konaklama için bütçeli bir tesis arıyorsanız, aradığınızı bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Pecherskyi Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Pecherskyi Otel Tavsiyeleri

 • Royal Olympic Hotel ; Daha çok terası ile ünlü olan bu otel, bölgedeki bütçeli otellerden biri. Şehir merkezine biraz zorlayarak bu otelden yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Şehirdeki turistik noktaların bazılarına da yürüyerek ulaşmak mümkün. Otelden gece hayatı için popüler olan yerlere de çok kısa sürede gidebiliyorsunuz.
 • Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks otellerden biri olan Park Inn, şehirdeki en ideal fiyata sahip 4 yıldızlı otellerden biri. Şevçenko Parkı’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki turistik noktaların bazılarına da yürüyerek gidebiliyorsunuz.
 • Ukraine Hotel – 4 Yıldız ; Kiev’in en çok rezervasyon alan lüks otellerinden. Şehirdeki en ekonomik 4 yıldızlı otellerden biri olan Ukraine Hotel, şehrin tam kalbinde, Bağımsızlık Meydanı’nda yer alıyor.

3.Bessarabka Bölgesi

Kiev Nerede Kalınır

Sadece Kiev gece hayatı için bu şehri ziyaret ediyorsanız, şehrin gece hayatının kalbinin attığı yer olan Bessarabka bölgesinde konaklayabilirsiniz.

Burası, şehirdeki en ünlü gece kulüplerinden ve barlarından bazılarına ev sahipliği yapan bir bölgedir. Gecenin geç saatlerinde kulüplerden dönerken otelinize veya konakladığınız yere çabucak ve en ucuz şekilde dönmek istiyorsanız, bu bölgedeki otellerde veya dairelerde konaklayabilirsiniz.

Shevchenkivskyi ve Pecherskyi bölgeleri arasında yer alan küçük bir mahalle olan Bessarabka, diğer iki bölgeye yakınlığı ile de tercih edilebilecek en ideal bölgelerden.

Bessarabka bölgesindeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bessarabka Otel Tavsiyeleri

 • President Hotel– 4 Yıldız ; Bölgedeki en ideal otellerden biri olan President Hotel, Besarabsky Pazarı’na 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında yürüyerek şehirdeki turistik yerlere de bu otelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.
 • Khreschatyk City Center Hotel ; Bessarabka bölgesinin biraz daha dış kısmında bulunan bu otel, şehir merkezine ve turistik noktalara da kolay bir erişim sunuyor.  Avrupa Meydanı ve Bağımsızlık Meydanı arasında yer alan bu oteli de, biraz daha lüks bir otel için düşünebilirsiniz.

4.Holosiivskyi Bölgesi

Kiev de Nerede Kalmalı

Kiev’de kalınacak yerler arasında en ideal bölgelerden bir diğeri de, daha çok ailelerin tercih ettiği bir yer olarak bilinen Holosiivskyi bölgesidir.

Bu bölge, Dinyeper Nehri‘nin sağ tarafında yer alıyor ve şehrin en büyük semtlerinden biridir.

Keşfedilecek birçok tarihi yerleri ve parkları ile her aile bireyine göre bir şeyler sunan bu bölgeden şehir merkezine ve şehirdeki önemli cazibe merkezlerine de toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Holosiivskyi bölgesinde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Hotel Mir – 3 Yıldız

Kiev de Nerede Kalınır

Mir Hotel

Bölgedeki en uygun ve en ideal otellerden biri olan bu tesis, geniş aile odalarıyla ünlü. Holosiivska metro istasyonuna sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin yüksek bir de konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Favor Park Hotel – 4 Yıldız

Kiev de Nerede Kalınır

Favor Park Hotel

Şehirdeki en güzel ve en modern tesislerden biri olan Favor Park, şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelin en güzel yanı da güzel konuk yorumlarına sahip olmasıdır. Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna biraz daha lüks ama uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, bu tesisi de inceleyebilirsiniz.

Kiev Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Kiev de Kalınacak Yerler

Kiev’de otel ücretleri 35€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde 50€’nun altında ücrete 50’den fazla konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Tabii Kiev’de önceliğiniz çok ucuz olan oteller olmasın. Eğer şehir merkezi ve şehirdeki gece hayatı ile alakası olmayan bölgelerde 10€ daha ucuza konaklayacak olursanız, hem geceleri otelinize dönüş sıkıntı olacaktır hem de merkeze ulaşım için sıkıntılar yaşabilirsiniz.

Bu yüzden ilk olarak konaklanabilecek, güzel bir konuma sahip ucuz otellere göz atın. Daha sonra Kiev’in en ucuz otellerine göz atabilirsiniz.

Kiev’de ortalama 40-110€ arasında bir ücrete şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Bu fiyat aralığında bir oteli şehir merkezinin çevresinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Zaten gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, şehrin önde gelen barların ve gece kulüplerinin de otelinize çok uzak olmadığınızdan emin olun.

Kiev’de otel rezervasyonu için Booking adlı otel arama sitesini kullanın deriz. Booking.com üzerinden şehirdeki erken rezervasyon fırsat indirimlerini de görebiliyorsunuz. Ayrıca binlerce konuk yorumu arasından, nasıl bir otelde konaklamak istediğinize de çok rahat bir şekilde karar verebilirsiniz. Alternatif olarak da hotels.com veya Expedia.com’a göz atabilirsiniz.


Booking.com

Kiev Otel Tavsiyeleri – En Güzel Kiev Otelleri

1.İbis Kiev Railway Station – 3 Yıldız 

İbis Kiev Railway Station

Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan İbis hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden birisi.

Aile odaları da olan bu otel, Kiev’de turistlerin en çok tercih oteller arasında. Ayrıca otelin erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır. İster iş amaçlı, ister gece hayatı veya kültür seyahati için Kiev’i ziyaret ediyor olun, bu otele mutlaka göz atın deriz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

2.Ukraine Hotel – 4 Yıldız 

Ukraine Hotel Kiev de Nerede Kalınır

Ukraine Hotel

Kiev otel tavsiyesi için göz atabileceğiniz otellerden bir diğeri de, Kiev’in kalbinde yer alan Bağımsızlık Meydanı‘nda bulunan Ukraine Hotel’dir. Otelden şehirdeki hemen hemen tüm turistik noktalara yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gece hayatı için de popüler olan bölgelere ve barlara otelden kolayca ulaşım sağlamak mümkün. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otele mutlaka göz atın deriz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

3.Dnipro Hotel – 4 Yıldız

Dnipro Hotel - Kiev de Nerede Kalmalı

Kiev’de Nerede Kalınır

Şehrin kalbinde bulunan bir başka otel de Dnipro Hotel‘dir. Kiev’in tarihi ve iş merkezinde yer alan bu otel, şehir merkezindeki Khreschatyk Caddesi üzerinde yer alan ana meydan Maidan Nezalezhnosti’ye sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Kiev’in diğer 4 yıldızlı otellerine göre bir tık daha pahalı olan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri olarak biliniyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Kiev Ucuz Otel Tavsiyeleri

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız, ilk olarak şehir merkezine yakın olan ucuz otellere göz atın. Eğer yukarıdaki 4 bölgede aradığınız ücrete otel veya diğer konaklama birimlerini bulamazsanız, ki mutlaka bulacaksınız, daha sonra şehirdeki en ucuz oteller için şehir merkezine 3-5 km uzaklıkta olan konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Şehirdeki en iyi konuma sahip en ucuz 3 otel ise ; 

1.Golden Gate Inn – 3 Yıldız

Golden Gate Inn - Kiev Otel Tavsiyeleri

Golden Gate Inn

Ayasofya Katedrali‘ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu otelden, şehirdeki gece hayatı için popüler olan noktalara da çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kiev otel önerileri arasında en ucuz olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 50€’dan başlamaktadır. Oteli incele & fiyatlara göz at

2.irisHotels

irisHotels Kiev de Konaklama

Kiev’in kalınacak yerleri arasında en ucuz tesislerden biri olan bu İrisHotels, şehrin tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani biraz zorlayarak şehirdeki turistik noktalara ve önemli cazibe merkezlerine yürüyere gidebilirsiniz. Yürümek istemezseniz de otel yakınlarında metro istasyonu bulunmaktadır. Otelin gecelik konaklama ücretleri de 45€’dan başlamaktadır. Oteli incele & fiyatlara göz at

3.Theatre Boutique Apart-Hotel

Theatre Boutique Apart-Hotel Kiev de Nerede Kalınır

Bir apart olarak hizmet veren bu tesis, Kiev otelleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi. Şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 50€’dan başlamaktadır. Fakat bu otel daire tarzında olduğundan ve merkeze çok daha yakın olduğundan, Kiev Ucuz Otel Tavsiyesi için bizim seçimimiz bu oteldir. Oteli incele

Kiev’de Gezilecek Yerler Listesi

Kiev’de konaklama için gece hayatının yanı sıra, şehirdeki gezip görülecek turistik yerlere yakın bir konumda olmak istiyorsanız, şehrin öne çıkan aşağıdaki çekim merkezlerine yakın bir otelde konaklamayı düşünebilirsiniz ;

 • Aziz Sofya Katedrali
 • Mağaralar Manastırı
 • Altın Kapı
 • Nezalezhnosti Meydanı
 • Kreşçatik
 • Aziz Andreas Kilisesi
 • St Micheal Altın Kubbeli Katedral
 • Anavatan

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak yukarıdaki 4 bölge dışında birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu 4 bölge arasından aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı da başka bölgelere göz atmanıza da sanıyoruz gerek yok.

İLGİLİ ;