Ukrayna‘nın son zamanlarda trend şehirlerinden biri olan Kharkiv, Harkov veya Kharkov olarak da bilinen, canlı gece hayatının yanı sıra, tarihi ve turistik yerleri ile de turistlerin favorisi olmaya başlayan bir şehirdir.
Kharkiv’de nerede kalınır ? sorusuna cevap için de 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Gece hayatına yakın olabileceğiniz bölge ve turistik yerlere ve şehir merkezine yakın olabileceğiniz bölge olarak şehri ikiye ayırabilirsiniz.

Eğer sadece gece hayatı için Kharkiv’i ziyaret ediyorsanız, şehrin tam merkezinde konaklamanıza gerek yok. Gece hayatına yakın olan tesisler, sizin için çok daha ideal olacaktır.

Tabii hem gece hayatı hem de turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız, merkeze biraz daha yakın olmakta yarar var.

Kharkiv’de Nerede Kalınır – Kharkiv Şehir Merkezi Otel TavsiyeleriBooking.com

1.Pletnevskiy Inn – Şehir Merkezi

Pletnevskiy Inn

Pletnevskiy Inn

Pletnevskiy Inn, şehrin tam merkezinde bulunan tesislerden biri. Konum olarak şehirdeki gezilecek yerlere ve gece hayatı için ünlü olan gece kulüplerine ulaşım ağı güzel.

Tarihi bir binada hizmet veren bu tesisin yıldızı olmasa da, ortalama 2-3 yıldız otel kıvamında olduğunu söyleyebiliriz.

Otelin birbirinden güzel konuk yorumlarına ve 8+ konuk değerlendirme puanına bakarak da, turistlerin oldukça mutlu ayrıldıkları tesislerden bir tanesi diyebiliriz.

Aile odaları, havaalanı servisi, barı ve restoranıyla hizmet veren bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 60$’dan başlamaktadır.

  • Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden olan Pletnevskiy Inn, Kharkiv’de ilk göz atmanızı önerebileceğimiz bir otel. Detaylı Bilgi ve Rezervasyon

2.Asotel – 3 Yıldız

Asotel

Asotel

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu oteli de, Kharkiv’in merkezi otellerinden biri olarak kabul edebilirsiniz. Hem tam merkezde olmadığından dolayı otel fiyatları şehrin tam kalbindeki 3 yıldızlı otellere nazaran daha uygun.

Ayrıca otel, Kharkiv Tarih Müzesi‘ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Zerkalnaya Struya Çeşmesi gibi şehrin önemli turistik noktalarına da yakın olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 35$’dan başlamaktadır.

  • Biraz daha orta bütçeli konaklama birimi arayan bu tesisi incelemek veya güncel otel fiyatlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.WINE & ROSE BOUTIQUE HOTEL

WINE & ROSE BOUTIQUE HOTEL

WINE & ROSE BOUTIQUE HOTEL

Şehrin tam kalbine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, bir han olarak hizmet vermekte. Yani şehir merkezindeki en ucuz fiyatlı tesislerden biri

Bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise 40$‘dan başlamaktadır.

Oldukça şık ve modern havasıyla 2-3 yıldızlı otelleri aratmıyor diyebiliriz. Tarihi 1917 yılına kadar giden bir binada hizmet veren bu tesis, Sumskaya’nın paralelindeki Rymarskaya Caddesi‘nde güzel bir konumda bulunuyor. Tesise zile basarak giriyorsunuz. Fakat bu sizi ürkütmesin. Tesis gayet şık, modern ve temiz, ayrıca 8+ konuk değerlendirme puanına sahip. Tesisi İncelemek için tıklayın

4.Station Hostel

Station Hostel - Kharkiv de Nerede Kalınır

Station Hostel

Kharkiv’de hostelde konaklamayı planlıyorsanız ”Station Hostel” adlı bu tesise mutlaka göz atın deriz. Konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunan bu hostel, şehrin tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor olsa da, fiyat bakımından oldukça ideal. Özellikle bütçeli bir Kharkiv gezisi planlıyorsanız, mutlaka bu hostele de göz atın deriz.

5.Mini Hotel Ryleev

Mini Hotel Ryleev

Mini Hotel Ryleev

Khakiv’deki bütçeli otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam kalbine 2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

9+ konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin yıldızı olmasa da, 3-4 yıldızlı bir otel kıvamında olduğunu söyleyebiliriz. Harkov Tren İstasyonu‘na 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirde gece hayatı için popüler olan noktalara ve Kharkiv’de gezilecek önemli yerlere de çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Havaalanı servisi, aile odaları ve restoranı da olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 30$’dan başlamaktadır. Oteli İncele & Güncel Fiyatlara Göz At

6.Volodarsky Apartment – 3 Yıldız

Volodarsky Apartment

Volodarsky Apartment

Kharkiv’de dairede konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezine ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunan bu tesise göz atmadan karar vermeyin deriz. Fiyat bakımından kendi kategorisindeki en uygun tesislerden biri olan Volodarsky Apartment, özellikle çift olarak seyahat edenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden bir tanesi.

Tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 25$’dan başlamaktadır. Ayrıca tesis 8+ konuk değerlendirme puanına sahip. Tesisi İncelemek için tıklayın

7.Victoria Hotel

Victoria Hotel

Victoria Hotel

Harkiv’in iş merkezinde bulunan Victoria Hotel‘de geniş spa alanı ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bu otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Şehir merkezine çok yakın bir otel olmasa da, toplu taşıma araçlarıyla merkeze ve Kharkiv’de gezilecek turistik yerlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 55$’dan başlamaktadır. Ayrıca otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmakta. Bu yüzden, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, bu otele de mutlaka göz atın deriz. Oteli İncelemek için tıklayın

Kharkiv’de Konaklama Tavsiyeleri

Kharkiv de nerede kalınır

Tren İstasyonu – Kharkiv’de kalınacak yerler- Kaynak ; flickr.com/marco-fieber

Eğer bu şehirde 2 günden fazla bir süre konaklamayı planlıyorsanız, çok merkezi bir otelde konaklamanıza da gerek yok. Zaten şehirdeki toplu taşıma araçlarını kullanarak hem turistik yerlere hem de şehirdeki hareketli gece kulüplerine ve barlara rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Şehir merkezindeki tesisler ile şehir merkezine 2-4 km uzaklıkta olan tesisler arasında çok büyük bir fiyat farkı olmasa da, yine de düşük bütçede seyahat edenler için oldukça önemli bir fiyat farkı bulunuyor diyebiliriz.

Kharkiv’in gece hayatının kalbi, Kholodnohirss’kyi adı verilen bölgede atıyor. Fakat bu bölgede otel yok. Bölgeye en yakın konaklama birimi ise, 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fakat bu bölgeye şehir merkezinden çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Yürüyerek gidemiyor dahi olsanız, toplu taşıma araçlarıyla ve cüzi bir taksi ücreti ödeyerek bu bölgeye gidebiliyorsunuz. Gece otelinize geç saatlerde dönmeyi planlıyorsanız, taksilere iki kat ücret ödemeniz gerekiyor. Tabii yine de birçok taksiyi de burada mekanların önlerinde bulabiliyorsunuz.

Kharkiv Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Kharkiv Otel Önerileri – Kaynak ; flickr.com/marco-fieber

Kharkiv’de otel ücretleri, Odessa, Kiev veya Lviv‘de olduğu kadar pahalı değil. Aslında Lviv’de pahalı değil, ancak Kharkiv Lviv’e nazaran daha ekonomik bir konaklama sunuyor.

Şehirdeki otel fiyatları ortalama 25$’dan başlamakta ve 150$’a kadar çıkabilmektedir. Ancak Kharkiv, daha çok daireleri ile ilgi görüyor. Özellikle daha ekonomik tesis arayan turistlerin tercih ettiği daireler, Ukrayna’nın genelinde olduğu gibi Kharkiv’de de bir hayli popüler. Kharkiv’de ucuza nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevapları şehir merkezindeki dairelerde bulabilirsiniz.

Kharkiv’de otel veya daire rezervasyonu için Booking.com’a göz atabilirsiniz. Alternatif olarak da Hotels.com veya Tripadvisor düşünülebilir. Bu otel arama siteleri arasında Booking en popüler olandır. Ayrıca booking üzerinden Kharkiv’deki oteller ve diğer tesisler için ne kadar ek ücret veya vergi ödemeniz gerektiğini de rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Kharkiv’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak yukarıdaki otellerin dışında daha birçok tesisten bahsetmek mümkün. Ancak yukarıdaki otel önerileri, Kharkiv’de en çok rezervasyon alan tesisler olduğu gibi en iyi fiyat/fayda oranına sahip olanlardır. Bu yüzden ilk olarak bu tesislere göz atarak başlayabilirsiniz.

Kharkiv’de Gezilecek Yerler Listesi

Kharkov da nerede kalınır

Kharkiv’de gezip görülecek turistik yerlere yakın bir yerde konaklamayı planlıyorsanız, şehirdeki en ünlü şu turistik noktalara yakın olduğunuzdan emin olun ;

  • Özgürlük Meydanı
  • Derzhprom
  • Kharkiv Hayvanat Bahçesi
  • Annunciation Katedrali

İLGİLİ ;