Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kayseri, gerek iş amaçlı geziler gerekse eteklerine kurulu olduğu Erciyes Dağı’nın ihtişamını yansıtan atmosferiyle eşsiz bir kültür deneyimi sunuyor. Şehirde çok sayıda konaklama birimi olduğundan ve farklı bölgeler bulunduğundan Kayseri’de nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekebiliyor.

Kayseri, toplu taşıma konusunda ülkemizde önde gelen şehirlerden biri. Bu yüzden de şehir içi ulaşım oldukça kolay. İster şehir merkezinde ister Talas veya Sivas caddesi gibi şehrin kalbinin attığı yerlerde konaklayın, dilediğiniz yere tramvaylar ve otobüsleri kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eğer niyetiniz şehre kabaca göz atmak ise, havaalanına yakın olan otelleri de düşünebilirsiniz. Havaalanı ile şehir merkezi arası toplu taşıma araçları ile ortalama 15-20 dakika sürüyor.

Kayseri’deki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümü çevreyolu üzerinde bulunuyor. Bu sayede araçlarınız ile şehri ziyaret ediyorsanız, aşırı yoğun araç trafiği ile karşılaşmadan otelinize gidip gelebiliyorsunuz. Çevreyolu üzerinde bir otelde konaklayacak olursanız, şehir merkezine araç ile 5 dakikada rahatlıkla ulaşmak da mümkün.

Kayseri’de Nerede Kalınır ? Popüler Bölgeler ve Otel Önerileri

Kayseri de Nerede Kalınır

Her zevke ve her bütçeye hitap eden birbirinden şık ve modern otellere sahip olan Kayseri’de, en fazla tercih edilen bölge şehir merkezi olsa da, tatil amaçlı bu şehri ziyaret ediyor ve 2-3 gün gibi bir süre bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, Talas, Sivas Caddesi, Çevreyolu gibi bölgeleri de düşünebilirsiniz. Kayseri’de kısa bir süre konaklamayı planlıyor ve şehrin birkaç yerini görüp ayrılmayı planlıyorsanız, havaalanına yakın olan konaklama birimleri de düşünülebilir.

Gelelim şehirdeki en güzel konaklama bölgelerine ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerine ;

Kayseri Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Kayseri’nin şehir merkezi, ”Cumhuriyet Meydanı” ve çevresidir. Burası şehrin kalbinin attığı yerdir ve Düvenönü, Hunat gibi Kayseri’nin çarşı olarak geçen yerlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunur. Cumhuriyet Meydanı’na 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan otellerde konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olursunuz.

Kayseri Forum, yani şehirdeki en büyük alışveriş merkezi, Cumhuriyet Meydanı’na 15-20 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca foruma meydandan tramvaylar ile 2-3 dakikada ulaşmak da mümkün.

Şehir merkezinde konaklamanın bir diğer güzel yanı ise, iş bölgesi olarak bilinen çevreyoluna ve havaalanına kolay bir şekilde ulaşabiliyor olmanızdır. Şehir merkezinden havaalanına taksi ile 15 dakikada çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezindeki en popüler oteller

Wyndham Grand Kayseri – 5 Yıldız

Wyndham Grand Kayseri

Wyndham Grand Kayseri

Kayseri’de nerede kalınır ? sorusuna lüks cevaplardan biri olan Wyndham Grand, Cumhuriyet Meydanı’na 2 dakika yürüyüş mesafesinde, yani şehrin kalbinin attığı yerde bulunmaktadır. Lüks bir konaklama sunan bu otel, Hunat, Düvenönü, Çevreyolu gibi iş amaçlı gidilebilecek yerlere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Kayseri’de araç kiralamayı planlıyorsanız, otelden yürüyerek 10 dakika içerisinde şehirdeki en fazla rent a car firmalarını bulabileceğiniz caddeye ulaşabilirsiniz.

Kayseri Ticaret bölgesine 7 dakika sürüş mesafesinde olan bu otel, kapalı havuzu, fitness merkezi ve saunası ile hizmet veriyor. Ayrıca otelin ücretsiz otopark hizmeti de bulunmaktadır. Detaylı bilgi & rezervasyon

Holiday Inn Kayseri – Düvenönü – 4 Yıldız

Holiday Inn Kayseri - Düvenönü

Holiday Inn Kayseri – Düvenönü

Kayseri’nin en popüler otellerinden biri olan Holiday Inn, Cumhuriyet Meydanı‘na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otelin bulunduğu konum, hem Talas hem de Erciyes’e kolay bir ulaşım ağı sunmaktadır. Ayrıca otel Kayseri Ticaret bölgesine 10 dakika sürüş mesafesinde yer alıyor. Kayseri Kalesi ve Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi‘ne de otelden kısa bir yürüyüş sonrası ulaşabilirsiniz.

Geniş aile odaları, spa ve sağlık merkezi, ücretsiz otoparkı, barı ve havaalanı servisi ile orta bütçeli bir konaklama sunan bu otel 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Detaylı Bilgi & Rezervasyon

Lifos Hotel – 3 Yıldız

Lifos Hotel

Kayseri ucuz oteller kategorisinde yer alan bu tesis, Cumhuriyet Meydanı‘na 20 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Ücretsiz otopark hizmeti de olan otel, çevreyoluna ve ticaret bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Kayseri havaalanına bu otelden araç ile 10 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşmak da mümkün. Detaylı Bilgi & Rezervasyon

Popüler Kayseri Otel Tavsiyeleri

Radisson Blu Hotel, Kayseri – 5 Yıldız

Radisson Blu Hotel, Kayseri

Radisson Blu Hotel, Kayseri

Kayseri’deki popüler 5 yıldızlı otellerden biri olan Radisson Blu Hotel, Kayseri Forum’un hemen yanındaki merkezi konumuyla hizmet veriyor. Şehirdeki en iyi otel olarak birkaç kez seçilmiş olan bu tesisten, Cumhuriyet Meydanı’na ve Kayseri Kalesi’ne yürüyerek 15-20 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İş amaçlı Kayseri’yi ziyaret edenlerin büyük bir bölümünün tercih ettiği bu otel, şehri keşfetmek için de düşünülebilecek bir tesistir.

2 yüzme havuzu, ücretsiz otoparkı, spa ve sağlık merkezi, barı ve fitness merkezi ile hizmet veren otel, 9+ konuk değerlendirme puanıyla ile şehirdeki en iyi otellerden biri. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Ibis Kayseri – 3 Yıldız

Ibis Kayseri de nerede kalınır

Ibis Kayseri

Çevreyolu üzerindeki en popüler otellerden biri olan İbis Kayseri, bütçeli bir konaklama sunuyor. Konum olarak hem merkeze hem de havaalanına yakın olan bu otelden ticaret bölgesine de yürüyerek rahatlıkla ulaşılabilir. Şehirdeki en çok satan tesislerden biri olan bu otelin 8+ konuk değerlendirme puanı, barı ve ücretsiz otopark hizmeti de bulunuyor. Kayseri Kalesi’ne 1.5 km uzaklıkta bulunan otel, hem turistik bir Kayseri gezisi hem de iş seyahatleri için tercih edilebilecek muhteşem bir konumda bulunmaktadır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Kayseri Otel Fiyatları ve Rezervasyonu Hakkında Bilgiler

Kayseri de Nerede Kalınır

 

Tarihinin belli dönemlerinde Mazaka, Kaisareia ve Eusebeia gibi isimlerle de anılmış olan Kayseri, İç Anadolu’nun en büyük ikinci şehri. Erciyes Dağı’nın varlığından dolayı, özellikle kış turizmi açısından canlı dönemler yaşayan bu güzel şehir, hem yerli hem de yabancı turistler arasında ilgi görüyor.

Kayseri’de normal sezonda 130 TL’ye kadar otelleri bulmak mümkün. Şehir merkezindeki oteller ise genel olarak 150-500 TL arasında değişmektedir. Şehir merkezine birkaç km uzaklıkta bulunan çevreyolu otelleri ise, merkeze nazaran daha uygun bir konaklama sunmaktadır. Ayrıca iş seyahatleri için tercih edilen otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimleri de var.

Kayseri’de otel rezervasyonu için Tripadvisor, Agoda, Hotels.com adlı otel arama sitelerinin yanı sıra, tatilsepeti veya Trivago gibi siteler de tercih edilebilir.

Kayseri Erciyes Otelleri

Kayseri de kalınacak yerler

Türkiye’nin kayak yapılan popüler bölgelerinden biri olan Erciyes Dağı Kayak Merkezi, şehir merkezine ortalama 22 km uzaklıkta bulunuyor. Yeni başlayanlar için kayak kursu alabileceğiniz, ihtiyacınız olan kayak ekipmanlarını kiralayabileceğiniz Erciyes kayak merkezinde çok sayıda konaklama birimi bulunuyor. Her bütçeye ve zevke uygun otelleri bulabileceğiniz Erciyes de, Kayseri’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler arasında yer alıyor.

Erciyes Dağı otelleri arasındaki bazı tesisler, kış ve sonbahar ayında hizmet vermezken, yıl boyunca hizmet veren birkaç tesisi de bulmak mümkün. Ayrıca buradaki otellerin büyük bir bölümü trekking, Erciyes Dağı zirve tırmanışı ve dağ bisikleti gibi etkinlikleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Erciyes Dağı’nda otel önerisi olarak ;

Erciyes Hill 

Erciyes Hill

3 yıldızlı orta bütçeli bir konaklama sunan Erciyes Hill, şehir merkezine ortalama 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Aile odaları, ücretsiz otoparkı ve barı ile hizmet veren bu otelde açık büfe kahvaltı da servis edilmektedir. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan tesis, Erciyes’teki en çok satan otellerden biri olarak bilinmektedir. Detaylı Bilgi & Rezervasyon

Kayseri’ye Ne Zaman Gidilir ?

Kayseri de nerede kalmalı

Türkiye’deki dört mevsim ziyaret edilebilecek şehirlerden biri olan Kayseri, kış turizmiyle oldukça hareketli olur. Özellikle Erciyes Kayak Merkezi çevresindeki oteller, en yoğun dönemini kış aylarında yaşar.

Kayak turizmi için Kayseri’yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, aralık-mart ayları arasında bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Fakat Kayseri’de kalınacak yerlerin fiyatı (Sadece Erciyes’te) bu aylar arasında az da olsa artıyor.

Bahar ayları ise, Kayseri merkez ve çevresindeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerini görmek için en zaman. Otellerin çok daha pahalı olmadığı nisan-mayıs ayları, Kayseri’ye kültür gezisi için en ideal zaman.

Kayseri’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok otelden bahsetmek mümkün. Ancak bu şehirdeki en çok satan tesisler yukarıdaki otellerden oluşmaktadır. Eğer iş amaçlı Kayseri’yi ziyaret ediyorsanız şehir merkezi ve çevreyolundaki otellere, tatil amaçlı Kayseri’yi ziyaret ediyorsanız da, Talas veya Erciyes’teki otellere de göz atmayı unutmayın.

İLGİLİ YAZILAR