Güzel plajları, tarihi dokusu ve doğal cazibe merkezleriyle Kavala, Makedonya’nın kuzeyinde bulunan popüler bir sahil şehridir. Symvolo Dağı eteklerinde bir amfi tiyatro gibi inşa edilmiş, modern bir karaktere sahip tarihi binalarla kutsanmış, Yunanistan‘ın en pitoresk şehirlerinden biri olan Kavala, Santorini, Atina veya Mykonos gibi ülkenin diğer adalarına ve şehirlerine nazaran daha uygun konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Bu şehirde, her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Kavala’da fazla bölge olmadığından dolayı, bölge seçimi yapmanıza da gerek yok. Fakat otel tercihi yaparken, Kavala merkeze yakın olanlar ve merkez dışındaki oteller olarak ikiye ayırarak araştırmanızı yapın deriz. Kavala’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal otel tavsiyelerini, merkez otelleri ve sahil otellerini bulabilirsiniz.

Kavala Merkez Otelleri

Şüphesiz Yunanistan’ın bu güzel şehrinde konaklama için tercih edilebilecek en ideal oteller, şehir merkezine yakın olan tesislerden oluşmaktadır. Merkezdeki oteller, 1 KM’den daha az mesafede olan oteller olarak geçmektedir. Yani şehrin tam kalbine 1 km’den uzakta bulunuyorsa, şehir merkezinin dışında diyebiliriz.

Merkezde konaklayacak olursanız, antik kentlere ve Kavala’daki gezilecek turistik yerlere oldukça yakın olursunuz. Ayrıca tur firmalarının büyük bir bölümü de, şehrin tam merkezinde bulunmaktadır.

Kavala Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

1.Airotel Galaxy – 4 Yıldız

Airotel Galaxy Hotel - Kavala

Airotel Galaxy Hotel

Şehir merkezindeki lüks otellerden biri olan Airotel Galaxy, deniz manzaralı terasa sahip olmasıyla ünlüdür. Şehrin tam kalbi olarak bilinen Kavala Arkeoloji Müzesi‘ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, tam merkezde lüks bir otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden.

Şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunan bu otelin aile odaları, barı ve restoranı da bulunmaktadır.

Otel Yorumlarına ve Fiyatlarına Göz At : Airotel Galaxy

2.Esperia Hotel – 3 Yıldız

Esperia Hotel - Kavala Konaklama

Esperia Hotel

Orta bütçeli otel tavsiyesi olarak da, Arkeoloji Müzesi’ne 5 dakika yürüme mesafesindeki bu merkez oteline göz atabilirsiniz. Konaklama ücretlerinin şehirdeki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun olmasından dolayı tercih edilebilecek tesisler arasındadır.

Otel, Rapsani Plajı‘na da 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani hem kültür gezisi hem de plajlar için konaklanabilecek en ideal tesislerden biri.

Otel Yorumlarına ve Fiyatlarına Göz At : Esperia Hotel

3.Castello Boutique Rooms – Konukevi

Castello Boutique Rooms

Castello Boutique Rooms

Pansiyon tarzı bir konukevi olan bu tesis, Kavala’daki en iyi konuk değerlendirme puanına ve yorumlarına sahip olan birkaç tesisten biri. 9+ konuk değerlendirme puanı ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleriyle, şehir merkezindeki en ideal otellerden biri.

Arkeoloji Müzesi’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde olan bu konukevi, konum olarak birçok gezilecek noktaya yakın bir yerde bulunmaktadır. Hem konumu hem de fiyatı ve modernliği için düşünülebilecek tesislerden.

Tesis Yorumlarına ve Fiyatlarına Göz At : Castello Boutique Rooms

4.The Anthemion House – Daire

The Anthemion House - Kavala nerede kalınır

The Anthemion House

Kavala’da dairede konaklamayı planlıyorsanız, Arkeoloji Müzesi’ne 7 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks daireye göz atabilirsiniz. Her ne kadar lüks olsa da, süper merkezi bir tesis olmadığından dolayı gecelik konaklama ücretleri çok pahalı değil.

Perigali ve Rapsani Plajı tesise 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olsa da, Kavala’daki birçok gezilecek noktaya bu tesisten rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Havaalanı servisi de olan bu daireyi de, ailece seyahatler için düşünebilirsiniz.

Tesis Yorumlarına ve Fiyatlarına Göz At : The Anthemion House

5.Old Town Inn 

Kavala da Nerede Kalınır

Old Town Inn

Kavala’nın tam kalbinde yer alan bu konukevi bütçeli bir konaklama sunuyor. 1929 yılında inşa edilmiş olan tesis şehirdeki en eski tesislerden biri. Ayrıca Kavala’nın en ucuz konaklama birimlerinden. Oteli incele & fiyatlara göz at

6.F & B Collection – Jetties & Moorings central apt

Kavala da Nerede Kalınır

F & B Collection – Jetties & Moorings central apt

Muhteşem deniz manzarası ve geniş daireleriyle öne çıkan bu tesis, stüdyo daire konseptinde hizmet veriyor. Rapsani Plajı’na 15 dakika yürüme mesafesinde olan otel, deniz manzaralı oldukça büyük bir dairede konaklamak isteyen çiftlerin ve geniş ailelerin tercih edebileceği bir tesis. Tesisi incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Şehir Merkezi Dışındaki Oteller

Merkezin dışındaki otellerde konaklayacak olursanız ve aracınız yoksa, plajlara ve turistik yerlere biraz zor gidebiliyorsunuz. Tabii toplu taşıma araçlarını bulabileceğinizden dolayı da, daha uygun bir konaklama şekli arıyorsanız bu ayrıntıyı gözardı edebilirsiniz.

Merkez dışındaki oteller, şehir merkezindeki konaklama birimlerine nazaran daha uygun. Yani Kavala’da ucuz bir otel arıyorsanız, Arkeoloji Müzesi’ne 1 km’den uzak bulunan tesislere göz atın deriz.

Merkez dışında, 4-5 yıldızlı lüks otelleri de bulabilirsiniz. Fakat merkeze göre biraz daha uygun fiyatlara.

Kavala Şehir Merkezi Dışında Otel Tavsiyeleri

 1.Lucy Hotel – 5 Yıldız

Lucy Hotel - Kavala Otel Tavsiyeleri

Lucy Hotel

Şehrin tam merkezine 2.5 km uzaklıkta bulunan bu lüks tesis, ailece konaklanabilecek en ideal otellerden biri. Plaj kenarında güzel konumu sayesinde, daha çok plajlarda zaman geçirmek isteyen tatilcilere hitap eden bu otel, özel plaj alanı ile ünlüdür.

Otel, barı ve aile odaları da olan oldukça lüks bir tesis. Konum merkeze yakın olmasa da, Kavala’ya plajlar için gidiyorsanız, konaklayabileceğiniz en ideal bölge.

2.Egnatia City Hotel & Spa – 4 Yıldız

Egnatia City Hotel & Spa

Egnatia City Hotel & Spa

Kavala’da turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan Egnatia City Hotel, merkeze 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Araçla 5 dakikada şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu otel, şehirdeki en fazla erken rezervasyon fırsatı olan otellerden. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, bu otelde oda ücretlerinin %20’ye kadar düştüğünü görebiliyorsunuz. Spa ve sağlık merkezi, yüzme havuzu, barı ve havaalanı servisi olan bu tesis, yüksek konuk değerlendirme puanı ile Kavala’nın en iyi otellerinden biri.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At : Egnatia City Hotel & Spa

3.Hotel Europa – 2 Yıldız

Hotel Europa Kavala da Nerede Kalınır

Hotel Europa

Kavala’nın en ucuz otellerinden biri olan bu tesis, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani yürüyerek de merkeze ulaşmak mümkün.

Bu otel, 2 yıldızlı bir tesis olmasına rağmen, gayet modern ve şık bir tesis. Geniş aile odaları da olan bu tesise bütçeli bir Kavala tatil planı yapıyorsanız göz atabilirsiniz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At : Hotel Europa

Kavala Otel Fiyatları

Kavala da kalınacak yerler

Kavala’da otel fiyatları, 40€’dan başlamakta ve 150€’ya kadar çıkabilmektedir. Şehirdeki lüks otellerin büyük bir bölümü ortalama 90-160€ arasındadır. Yani bu fiyat aralığında şehirdeki birçok 4-5 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz.

Kavala’da çift olarak 3-5 gün gibi uzun bir tatil planı yapıyorsanız, plaja yakın olan otelleri tercih etmenizde de yarar var. Plaja yakın olan oteller, genelde diğer Yunan adalarında ve şehirlerinde daha pahalı olsa da, bu şehirde fiyatlar çok fazla değişmiyor. Ancak merkeze yakın veya merkeze uzak olan oteller arasında az da olsa fiyat farklılıkları vardır.

Kavala’nın en ucuz oteli için de ortalama 40-50€’yu gözden çıkarın deriz. 50€’nun altında da oteller veya diğer konaklama birimleri bulabilirsiniz, fakat hem konum bakımından hem de hizmet bakımından istediğiniz bir tesis olmayacaktır.

Not : Kavala’da sadece 1 pansiyon bulunmaktadır. Fakat düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, konuk evlerine göz atabilirsiniz.

En Güzel Kavala Sahil Otelleri

Şehirde güzel bir tatil planı için sahile ve plajlara yakın olmak şart. Kavala’daki birçok otel plaja yakın otellerden olsa da, tam sahilde olan otellere nazaran daha az tercih edilmektedir.

Kavala’daki en popüler sahil otellerine göz atmak için tıklayın

Otel Tavsiyesi olarak da ;

Kavalada nerede konaklanır

Lucy hotel

Yukarıdada bahsetmiş olduğumuz merkeze 2.5 km uzaklıkta bulunan tam plajda bulunan birkaç otelden biri olan Lucy Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu 5 yıldızlı otel, şehirdeki tam plajda bulunan tek lüks oteldir. Bu otelin dışında tam plajda bulunan diğer otel ise, 2 yıldızlı Hotel Acropolis’tir.

Fakat plaj kenarında bulunan birbirinden güzel daireleri ve diğer konaklama birimlerini bolca bulabilirsiniz.

Bunlardan en çok tercih edilenler ise ; 

Votsalo – Daire

Kavala da Nerede Kalınır

Votsalo balkonundan plaj manzarası

4 yıldızlı bu tesis, geniş daire seçenekleriyle, sahilde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği konaklama birimlerinden.

Kalamitsa Beach View

Kavala da Nerede Kalınır

Kalamitsa Beach View

9+ konuk değerlendirme puanı ile ünlü bu daire, Kalamitsa Plajı’na 50 metre uzaklıktadır. Kavala’da en ucuza nerede kalınır ? sorusuna popüler cevaplardan biri olan bu tesis, Kavala merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunuyor. Merkeze uzak olduğundan dolayı da, fiyat bakımından şehirdeki en uygun tesislerden biri.

Cosy Seaside Apartment

Kavala da Nerede Kalınır

Cosy Seaside Apartment plaja 1 dakika yürüme mesafesinde

Rapsani Plajı’na 1 dakika yürüme mesafesindeki bu tesis de plaja yakın konaklama birimi arayanların tercih edebileceği tesislerden. Kavala Arkeoloji Müzesi’ne ve Kavala Belediye Müzesi’ne 1.5 km uzaklıkta olan tesis, şehir merkezine yürüme mesafesinde.

Kavala’da nerede kalınır ? adlı bu yazıdaki otellere ek olarak birçok otel tavsiyesi ve diğer konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Fakat şehirdeki en çok tercih edilen bu konaklama tavsiyeleri ile araştırmanıza başlayacak olursanız, çok daha kolay, bütçenize ve zevkinize uygun konaklama birimini bulabilirsiniz.

İLGİLİ ;