Tarihi Likya dönemine kadar uzanan, o dönemin en popüler şehirlerinden biri olan Kaş, doğal güzellikleri ve tarihin büyülü kalıntıları ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Dar sokakları, şirin çarşısı, birbirinden güzel irili ufaklı koyları ve kumsallarıyla Akdeniz Sualtı Cenneti olarak da bilinen popüler tatil destinasyonlarından. Çok sayıda konaklama biriminine, beldelere ve köylere sahip olduğundan dolayı da, Kaş’ta nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekebiliyor.

Kaş, Kaputaş ve Patara plajıyla sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Yamaç paraşütü, tırmanış, dalış ve trekking gibi doğa sporları için bir cennet olarak tanımlanan Kaş, turkuaz rengi denizi ve upuzun kumsallarıyla hem kısa hem de uzun süreli tatiller için en popüler yerlerden.

Kaş’ta konaklama için tercih edilebilecek birçok tatil beldesi bulunuyor. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve konaklama konusunda farklı tatil anlayışlarıyla hizmet veren önde gelen yerler ise, Kaş Merkez, Kalkan, Limanağzı ve Marina gibi bölgelerdir.

Kaş’ta Hangi Bölgede Kalınır ? 

Kaş ta Nerede Kalınır

⇒Kaş Merkez ; Büyük ve Küçük Çakıl Taşı Plajı’na yakınlığıyla öne çıkan merkez bölgesi, Kaş’ta konaklama için en çok tercih edilen yerlerden. Çoğunlukla butik otellerin ve pansiyonların olduğu merkez bölgesi uzun süreli tatiller için düşünülebilecek bir bölge.

⇒Kalkan ; Kaş Merkez’e ortalama 25 km uzaklıkta olan bu tatil beldesi de, merkezden sonra Kaş’ta nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Kaputaş Plajı’na yakın bir yerde konaklamak isteyen tatilcilerin tercih ettiği bu bölge,  Letoon Antik Kenti‘ne 4 km ve 12 km uzunluğuyla ünlü Patara Plajı’na da kısa bir sürüş mesafesinde bulunuyor.

⇒Çukurbağ Bölgesi; Sessiz, sakin, huzurlu ve doğanın içinde eşsiz bir tatil deneyimi sunan bu bölge, Çukurbağ Yarımadası olarak bilinir ve Kaş merkeze 4 km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de merkezdeki turist kalabalığından uzak olmak, fakat merkeze de yakın olup bölgedeki nimetlerden faydalanmak isteyen tatilcilerin en çok tercih ettiği bölgedir.

⇒Limanağzı ; Andifli olarak da bilinen bu bölge, Kaş merkez sınırları içerisinde yer alıyor. Ancak biraz daha farklı konseptte konaklama birimlerine ev sahipliği yaptığından dolayı, merkez bölgesi ile kıyaslanabilecek farklı özelliklere ve fiyata sahip.

Kaş’ta Nerede Kalınır ? En İdeal Tatil Beldeleri ve Otel Önerileri

Kaş’ta konaklama için farklı bütçelere ve farklı tatil anlayışlarına göre çeşitli bölgeler ve konaklama birimleri bulunuyor. Konaklama birimlerinin büyük bir bölümü oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil konseptleri ile hizmet veriyor. Ancak Kaş’ta her şey dahil otel sayısının çok az olduğunu da unutmamak gerek.

Kaş’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otelleri, yukarıdaki bölgelerin detaylarını ve önerileri yazının devamında bulabilirsiniz.

1.Kaş Merkez Otel Tavsiyeleri

Kaş Merkez Otel Tavsiyeleri

Kaş merkezde bulunan tesisler, genellikle küçük otellerden ve pansiyonlardan oluşuyor. Bu yüzden de daha çok bütçeli ve orta bütçeli bir Kaş tatili planlayan tatilcilerin favori bölgesi olarak bilinir. Begonvillerle çevrili ahşap evlerin olduğu taş zeminli sokakları, uzun çarşısı, hediyelik eşya dükkanları ve antikacılar merkezi süslüyor.

Merkez bölgesi, Kaş’ta alışveriş ve gezilecek yerler için de en çok tercih edilen bölge. Kaş’ın popüler plajlarına yakın oluşu, çok fazla tur firmasına ev sahipliği yapıyor olması ve uzun soluklu tatil planına uygun oluşu, merkezin en önemli özelliklerinden.

Merkezdeki Plajlar ;

 • Küçükçakıl Plajı ; Kaş’taki en popüler plajlar arasında. Giriş ücreti olmadığı gibi, merkezdeki konaklama birimlerinin hemen hemen hepsinden de yürüyerek gidilebilir.
 • Büyükçakıl Plajı ; Merkezden bu plaja yürüyerek 20-25 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşılabilir. Gün batımı manzarasıyla ünlü olan bu plajın denizi dalgalı ve Kaş’taki diğer plajlara nazaran sakin bir atmosfere sahip.
 • Hidayetin Koyu ; Merkezden her 10-15 dakikada bir hareket eden minibüsler ile 5 dakika içerisinde ulaşılabilir. Kaş’taki en popüler dalış noktalarından biri olarak bilinir.

Merkezdeki oteller hem aileler hem de arkadaş gruplarıyla yapılan tatiller için de ideal. Ayrıca merkez otelleri, Kaş balayı tatili için de tercih edilir. Tarihi değerleri ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu bölge, her bütçeye uygun konaklama birimine sahip. Ancak bölgede 5 yıldızlı otel bulunmuyor. Bunun en önemli nedeni de, merkezdeki yapılaşmaya izin verilmiyor oluşudur.

Merkezdeki otel fiyatları genel olarak 140 TL’den başlamakta ve 500+ TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu bölgede istenilen fiyatlara genel olarak kahvaltı dahildir. Yarım pansiyon ve tam pansiyon hizmetlerine sahip otellerde konaklayacak olursanız da, fiyatlar 1-2 tık artmaktadır.

Kaş Merkez’deki en popüler oteller ;

—Hotel Sonne – Sadece Yetişkin

Hotel Sonne

Hotel Sonne

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olan ”Hotel Sonne”, Kaş’taki en popüler otellerden biri olmasının yanı sıra, en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden. Kaş’ın tam merkezine 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin, özel plaj alanı, havaalanı servisi ve ücretsiz otopark hizmeti de bulunuyor. Panoramik manzaraya sahip terası ile öne çıkan bu otel, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Eğer çift olarak Kaş’a seyahat ediyor ve merkez bölgesinde orta bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, ilk olarak bu tesisi inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon.

—Hotel Kayahan 

Hotel Kayahan - Kaş ta Kalınacak Yerler

Hotel Kayahan

Merkezdeki en popüler otellerden biri olan Hotel Kayahan, Kaş Limanı‘na ve Akdeniz’e bakan modern ve şık odalarıyla öne çıkıyor. Deniz manzaralı teras restoranı, açık yüzme havuzu ve ücretsiz otoparka sahip olan otel, merkez bölgesinin kalbinin attığı yere 3 dakika ve plaja ise 1 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Otelin yakınlarında katılabileceğiniz aktivitelerden bazıları ise, şnorkelle yüzme, tekne turları ve Yeşilgöl krater gölü çevresinde yapılan doğa yürüyüşleridir. Ayrıca otelin tur masası da bulunuyor. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

—Nur Hotel 

Nur Hotel - Kaş Ta Kalınacak Yerler

Nur Hotel

Kızılhisar Adası ve Akdeniz manzaralı odalarıyla hizmet veren bu orta bütçeli otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak biliniyor olsa da, tesisin aile odaları da bulunuyor. Küçük Çakıl Taşı Plajı‘na sadece 1, Marina’ya ise 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelin, havaalanı servisi, ücretsiz otoparkı ve kahvaltı servisi de bulunuyor. Modern ve şık odaları klima, düz ekran TV ve minibarla donatılmıştır. Detaylı bilgi & Rezervasyon

—Duygu Apart (Apart Otel)

Duygu Apart - Kaş Konaklama Rehberi

Duygu Apart

Küçük Çakıl Plajı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu apart, merkez bölgesindeki popüler daire konseptindeki tesisler arasında yer alıyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otelin, ücretsiz otopark hizmeti de bulunmaktadır. Daha çok grup halinde veya ailece Kaş tatil planı yapanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

—Arnna Hotel

Arnna Hotel - Kaş ta Nerede Kalınır

Arnna Hotel

Küçük Çakıl Plajı‘na birkaç adım uzaklıkta bulunan bu şık otel, merkezin kalbinde bulunuyor. Konum olarak Kaş’taki turistik noktalara oldukça yakın bir yerde bulunur. Sahil kenarında yer alan otel, romantik Kaş tatili için de düşünülebilecek tesislerden biri. Eşsiz manzarası ve mükemmel servisi ile öne çıkan otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele

2.Kalkan Otel Tavsiyeleri

Kalkan Otel Tavsiyeleri 

Kalkan

Dünyaca ünlü Patara ve Kaputaş plajına yakınlığı sayesinde, yerli/yabancı turistlerin Kaş’ta konaklama için en çok tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir. Dinlendirici ve huzur veren atmosferiyle Türk tatilcilerin sürekli tercih ettiği yerlerden biri olan Kalkan’da birçok mavi bayraklı plaj da bulunuyor.

Kalkan bölgesi, tarihi boyunca Hititlerden Lidyalılara, Romalılardan Osmanlılara kadar farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından dolayı da, her karışı tarih dolu. Bölgede her şey dahil konseptinde olan otelleri de bulabiliyorsunuz. Otelinizden çıkmak istemiyor ve uzun soluklu bir tatil planı yapıyorsanız, Kaş’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap sizin için Kalkan olabilir.

Lidyalıların idari başkenti olan  Xanthos Antik Kenti ise, Kalkan’a sadece 4 km uzaklıkta bulunuyor. Bölge, doğal güzelliği, eşsiz manzarası ve plajlarının  yanı sıra tarih dolu alanlarıyla da, farklı bir tatil deneyimi sunar. Bu bölge ile Kaş merkez arası ise 25 km uzaklıktadır.

Kalkan Otel Tavsiyeleri 

Kalkan Limanı

Kalkan’daki turistik noktalar ve yapılacak şeyler ;

 • İslamlar köyü ; Kalkan’ın merkezine ortalama 5 km uzaklıkta bulunuyor. Yöre halkının doğal yaşam alanına farklı bir bakış açısı sunan bu köy, yerli turistlerin olduğu kadar yabancıların da ilgisini çekiyor.
 • Bezirgan Yaylası; İslamlar Köyü’ne yakın bir konumda bulunur ve Kaş tatilinde görülecek popüler yerlerdendir.
 • Kaputaş Plajı ; Kalkan’ın ve Kaş’ın en popüler plajıdır. Kaş merkeze 17 km uzaklıkta bulunan plaj, Kalkan’a 6 km uzaklıkta yer alıyor.
 • Fırnaz Koyu ; Yeşilköy’de yer alıyor. Doğası ve manzarası sayesinde birçok aktiviteye olanak sağlar.
 • Günlük tekne turlarına katılın. Bu turlar ile çevre koyları gezebilirsiniz. Ayrıca tur paketlerine yemekler de dahildir.
 • Dalış yapın. Sualtı dünyasına merakınız varsa, Kalkan bölgesinde dalış için uygun olan birçok nokta bulabilirsiniz.
 • Mavi Mağara’da yüzün. Kalkan’a ortalama 5 km uzaklıkta bulunuyor ve sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanır.
 • Yamaç Paraşütü yapın. Bölge, coğrafi şartlarıyla yamaç paraşütü için en ideal bölgelerden biri.

Kalkan’daki en popüler oteller ise ;

—Elixir Hotel

Elixir Hotel - Kaputaş Plajı Nerede Kalınır

Elixir Hotel

Spa ve sağlık merkezi ile öne çıkan bu otel, orta bütçeli ve lüks bir konaklama sunuyor. Geniş aile odalarına da sahip olan tesis, doğal taşlı dış cephesi, ahşap balkonları ve el yapımı mobilyalar içeren bir binada romantik konaklama birimleriyle hizmet vermektedir. Kalkan bölgesindeki popüler otellerden olan tesisin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Bilgi ve Rezervasyon

—Pier Aparts (Daire)

Pier Aparts - Kaş ta Nerede Kalınır

Pier Aparts

Kaş’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daireleri de düşünüyorsanız, Kalkan’ın en popüler konaklama birimlerinden biri olan Pier Aparts’a mutlaka göz atın deriz. Sunduğu modern ve şık daireleriyle merkezi bir konumda hizmet veren bu tesis, açık yüzme havuzu ve eşsiz manzarasıyla öne çıkıyor. Yat Limanı’na ve Semt Pazarı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan tesis, Kaputaş Plajı’na 4 ve Patara Plajı’na ise 9 km uzaklıkta bulunur. Ayrıca tesis, Kalkan Plajı‘nın hemen yanında yer alıyor. Detaylı Bilgi & Rezervasyon

—Kalkan Park Hotel

Kalkan Park Hotel - Kaş Otelleri

Park Hotel

Huzurlu bir Kaş tatili sunan bu otel, Kalkan’ın merkezine ve plajına ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Süper merkezi bir otel olmasa da, bölgedeki restoranlara ve plajlara çok kolay bir şekilde bu otelden ulaşabiliyorsunuz. Açık yüzme havuzunu çevreleyen geniş bir terasa da sahip olan otel, ücretsiz kahvaltı servisiyle hizmet veriyor. Detaylı Bilgi & Rezervasyon

—Hotel Villa Mahal

Hotel Villa Mahal - Kaş ta nerede kalınır

Hotel Villa Mahal

Romantik bir Kaş tatili planlayanların favorileri arasında olan bu tesis, lüks bir konaklama sunuyor. Kalkan’ın merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunan villa, özel plaj alanı ve su sporu olanakları sunar. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan tesisin manzarası ise, kelimenin tam anlamıyla muhteşem. Tesis, Spa ve sağlık merkezi, yüzme havuzu ve barı ile hizmet vermektedir. Tesisi İncele

3.Çukurbağ Otel Tavsiyeleri

Çukurbağ Otel Tavsiyeleri

Çukurbağ – Foto kaynak ; flickr.com/teknisyenarif

Kaş ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden bir diğeri ise, doğanın içinde sakin ve huzurlu bir tatil deneyimi sunan Çukurbağ bölgesi/yarımadasıdır. Tertemiz plajları, altın sarısı kumsalları ve Meis Adası’na olan yakınlığı ile Kaş’ta konaklama için düşünülebilecek bölgelerden.

Kaş merkeze 4 km uzaklıkta bulunan bu bölge, Kaş’ta gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara da kolay bir ulaşım ağı sunuyor. Yapılacak birbirinden farklı turistik aktiviteleriyle de, gün boyu otelde ve plajda zaman geçirmek istemeyen tatilcilerin sevebileceği bölgelerden.

Mavi bayraklı plajları ve Akdeniz’in binbir tonuna sahip olan, benzersiz manzarasıyla ziyaretçileri mest eden Çukurbağ Yarımadası’nda görülecek ve yapılacak turistik aktivitelerden bazıları ise ; 

 • Çukurbağ Tiyatrosu ; Likya Uygarlığından kalma deniz kenarında bulunan bu yapı, yarımadanın eşsiz manzarasına sahip olmasıyla ünlü.
 • Eflatun Kampı ; Kaş’ta kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerlerden biri olmasının yanı sıra, yoga ve meditasyon seçenekleri ile göz atmaya değer yerlerden. Ayrıca Kaş’ta karavanla nerede kalınmalı ? sorusuna cevap olabilecek yerlerden.
 • Meis Adası ; Pasaportunuz yanınızdaysa Kaş’tan vizenizi alıp Yunanistan’ın bu popüler tatil noktasına da Çukurbağ’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Günübirlik tekne turuna sahip birçok seçeneği burada bulabiliyorsunuz.
 • Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajı’na da bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Merkeze yakın olduğundan dolayı da, alışveriş, yeme içme ve merkezdeki diğer olanaklardan Çukurbağ’da konaklayarak da yararlanabilirsiniz.

Çukurbağ Yarımadası’nın en popüler otelleri ise ;

—Amphora Hotel

Amphora Hotel

Amphora Hotel

Orta bütçeli bir konaklama sunan Amphora Hotel, açık yüzme havuzu ve özel plaj alanıyla hizmet veriyor. Ücretsiz otoparkı, aile odaları ve barı da olan bu tesis, 9+ konuk değerlendirme puanı ve eşsiz manzarasıyla Çukurbağ Yarımadası’nın en çok tercih edilen otellerinden biri olmayı sürdürüyor. Kaş’ta sevgiliyle kalınacak en güzel yerlerde biri. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

—Blanca Beach Hotel

Blanca Beach Hotel - Kaş ta Nerede Kalınır

Barı, bahçesi ve ücretsiz otopark alanı bulunan otel, İnce Boğaz Çınar Plajı‘na ve Akçagerme Plajı‘na 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Kaş otogarı ve Taş Lahit ise otele 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Geniş aile odalarıyla hizmet veren tesiste, kahvaltı servisi de yapılmaktadır. Detaylı Bilgi & Rezervasyon

Kaş Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Kaş da nerede kalinmali

Kaş’ta otel fiyatları genel olarak 140 TL’den başlamakta ve 1000+ TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kaş’taki otellerin büyük bir bölümü oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon olarak hizmet veriyor. Bu yüzden otel fiyatları da ciddi anlamda değişiklik gösterebilmektedir. Kaş’ta yaz sezonunda ortalama 190-350 TL arası bir ücrete birçok otelde konaklamak mümkün. Ancak yarım pansiyon ve tam pansiyon hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, bu fiyat bir iki tık daha artabiliyor.

Kaş otel rezervasyonu için de, Booking.com’un yanı sıra, Tripadvisor, Hotels.com ve Trivago’ya göz atabilirsiniz. Bu sitelerde Kaş için erken rezervasyon otel fırsatları bulunabildiği gibi, son dakika otel fırsatları da bulunabilmektedir.

Kaş otel fiyatları, beldelere göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor, özellikle son dakika (1-2 hafta öncesinden) otel rezervasyonu yapacak olursanız, beldelerin doluluk oranına göre fiyatlar değişebiliyor. Kaş’ta güzel bir tatil planı yapıyorsanız en azından 2-3 ay öncesinden, mümkünse 4-5 ay öncesinden rezervasyonunuzu yapın. Son zaman kalacak olursanız, biraz daha ekonomik olan Kaş merkezindeki tesislere göz atabilirsiniz.

Kısaca Kaş’ta Nerede Kalınır ?

Kaş ta nerede kalmali

Kaş’ta nerede kalınır ? sorusuna tam olarak karar veremediyseniz, yukarıdaki 3 bölge arasında ilk olarak merkez bölgesine göz atmanızı tavsiye ederiz. Kaş merkez, biraz daha hareketli bir tatil deneyimi arayanların tercih ettiği bir bölge. Çok gürültülü olmasa da, geceleri için plan yapanların en çok tercih ettiği yer olarak bilinir. Bunun yanında, doğa ve kumsallar ile baş başa kalmak istiyorsanız, Çukurbağ Yarımadası veya Kalkan bölgesi düşünülebilir.

Merkezde hemen hemen her bütçeye uygun tesis var. Ayrıca alışveriş, yeme içme ve otel konusunda da, Kaş’ın en zengin bölgesi merkezdir. Bu yüzden, ilk olarak Kaş merkeze, daha sonra Çukurbağ Yarımadası’na ve son olarak da Kalkan bölgesine göz atın deriz.

İLGİLİ YAZILAR