Balear Adaları’nın bir parçası olan İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevabı bulmak adına ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

İbiza’yı ne amaçla ziyaret ediyorsunuz ? sadece parti, plaj ve deniz mi ? yoksa güzel bir kültür gezisi de içerisinde olsun mu istiyorsunuz ? Bu sorularınıza aradığınız cevabı farklı bölgelerde bulabilirsiniz. Ayrıca her bölge farklı bütçeye ve zevke hitap ettiğinden dolayı adanın popüler konaklama bölgeleri hakkında az çok fikir sahibi olmanızda da yarar var

İbiza’da Nerede Kalınır ? En Çok Tercih Edilen Bölgeler

İbiza Town (İbiza Merkez) ; Hemen her bütçeye uygun konaklama birimleri, genel olarak pahalı bir bölge. Hem gece hayatına hem de gezilecek yerler ve yapılacak aktivitelere yakın olmak isteyen her turistin tercih edebileceği bir bölge. Yoğun turist trafiğine ve kalabalığa aldırmıyorsanız, İbiza’da kalınacak en ideal bölge, adanın merkezi İbiza kasabası olabilir. İbiza merkezindeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın

Playa d’en Bossa ; İbiza’nın hemen her yeri gece hayatı için ideal, ancak Playa d’en Bossa, İbiza’nın en canlı ve en iyi partilerine ev sahipliği yapan bölgesi. Sadece gece hayatı ve plajlar için adayı ziyaret ediyorsanız bu bölge, İbiza’da nerede konaklanır ? sorusuna en iyi cevap olabilir. Bölgenin en popüler otelleri ise ; havuz partileriyle ünlü 5 yıldızlı Ushuaia Ibiza Beach Hotel ve daha ekonomik bir konaklama sunan 3 yıldızlı Hotel Playasol Mare Nostrum.

San Antonio ; İbiza’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölge. Düşük bütçeli İbiza tatili planı yapan her turiste hitap ediyor. Gece hayatı konusunda Playa d’en Bossa kadar olmasa da, birçok partiye ve beach clublara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki popüler otellere göz atmak için tıklayın.

Santa Eulalia ; İbiza’nın en sessiz bölgesi. Daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor olsa da, biraz daha sessiz bir bölgede konaklamak isteyen her tatilcinin göz atabileceği bir bölge.

1.Ibiza Town

Ibiza Town

Ibiza Town

İbiza Adası‘nın başkenti olarak da bilinen İbiza Kasabası, dışardan bakıldığında biraz sessiz sakin bir yer gibi görünüyor olsa da, içerisine adımınızı attığınız andan itibaren öyle olmadığını anlıyorsunuz.

İbiza’nın daha otantik tarafını görmek istiyorsanız, konaklayabileceğiniz en ideal bölge burasıdır.

Burada, tarihi yerleri, küçük caddeleri ve güzel bir atmosferi bulabilirsiniz. İbiza Kasabası, hem kültür gezisi hem de parti arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir bölge.

Burada, sadece İbiza Adası’nın değil, tüm Avrupa’nın en ünlü gece kulüplerinden biri olan Pacha Club bulunuyor. Bu gece kulübü, İbiza’daki her turistin ilgisini çeker. Fakat biraz pahalı olduğundan dolayı da, herkes giremiyor veya girmek istemeyebiliyor.

1973 yılında açılmış olan bu gece kulübü, bütçe sıkıntısı olmayanın İbiza Adası’nda gece hayatı için tercih edebileceği en güzel mekanlardan biri.

Not : Burası adanın merkezi olarak bilinir. Yani şehir merkezi olarak da adlandırılıyor.

Göz At : İbiza Kasabası Otelleri

İbiza Kasabası Otel Tavsiyeleri

 • Apartamentos Los Robles – Apart Otel ; Düşük bütçeli bir İbiza tatili planlıyorsanız, daire konseptinde hizmet veren bu otele mutlaka göz atın derim. Eğer süper seçici biri değilseniz, bu bütçeli tesisi seveceksiniz. İbiza kasabasının merkezinde, limana sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin çok yüksek bir konuk değerlendirme puanı olmasa da, göz atmaya değer.
 • THB Los Molinos Adults Only – 4 Yıldız ; İsminden anlaşılacağı üzere, sadece yetişkinleri kabul eden lüks bir tesis. Yüksek konuk değerlendirme puanı, açık yüzme havuzu, sahilde bulunuyor olması ve daha sayabileceğimiz birçok hizmeti ile, İbiza’nın en çok tercih edilen otellerinden biri.
 • Apartamentos Llobet – Apart Otel ; Eski Şehir Merkezine sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, sahilde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, yalnız seyahat edenlerin de favori tesislerinden. 9+ konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla popüler olan bu tesisin açık yüzme havuzu ve barı da bulunuyor.

2.Playa d’en Bossa

Playa d’en Bossa

Playa d’en Bossa

İbiza Adası’ndaki en iyi gece hayatını arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölge Playa d’en Bossa‘dır.

Adanın partileri bu bölgeden sorulur. İbiza Kasabası’na kısa bir sürüş mesafesinde bulunan bu bölge, adada en uzun beyaz kumlu plajın bulunduğu yer olmasıyla öne çıkıyor.

Adadaki en bilindik ve en iyi gece kulüplerini Playa d’en Bossa’da bulabilirsiniz.

Yüksek sezonda bu bölgede konaklayacak tesis bulmak biraz zor olabiliyor ve fiyatlarda biraz yukarı çekiliyor. Eğer yüksek sezonda bu bölgede düşük bütçeli otel arıyorsanız, en azından 2-3 ay öncesinden rezervasyon yaptığınızdan emin olun. Adanın en popüler olan bu bölgesi, yüksek sezonda abartılı şekilde pahalı olabiliyor.

Parti için güzel bir mekan tavsiyesi isterseniz de, adadaki en büyük açık hava kulübü olan ”Ushuaia”ya mutlaka göz atın. Burası, gece hayatının kalbinin attığı yer.

İbiza’da gece hayatı mayıs-eylül ayları arasında her gece canlıdır. Fakat cumartesi geceleri bu bölge akıl almaz partilere ev sahipliği yapar. Bu bölgede konaklamasanız dahi, cumartesi günü İbiza’daysanız bu bölgedeki herhangi bir partiye mutlaka katılın.

Not : Bu bölge, adanın en pahalı bölgelerinden biri. Tabii ki uygun fiyatlı otelleri de bulabilirsiniz. Fakat çok düşük bir bütçe ile seyahat ediyorsanız, bu bölgede aradığınızı bulamayabilirsiniz.

Göz At : Playa d’en Bossa Otelleri

Playa d’en Bossa Otel Tavsiyeleri

 • Ushuaia Ibiza Beach Hotel – Adults Only – 5 Yıldız ; Yukarıda bahsettiğimiz adadaki en büyük açık hava kulübü olan ”Ushuaia” adlı mekan bu otele aittir. Tabii buradaki partilere başka tesislerde konaklayarak da katılabilirsiniz. Fakat 5 yıldızlı bir otelde konaklayabilecek bir bütçeniz varsa ve adanın en iyi partilerini arıyorsanız, perşembeden pazartesiye kadar bu otelde rezervasyon yapın deriz. Hem sahilde bulunuyor olması ve açık yüzme havuzuna sahip olması, hem de partinin en iyisine ev sahipliği yapıyor olması, bu oteli tercih etmek için en önemli faktörlerden.
 • Hard Rock Hotel Ibiza – 5 Yıldız ; Sahilde hizmet veren bu lüks tesis, biraz daha sakin bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği konaklama birimlerinden. Aile odaları da olan bu tesisi de lüks otel arıyorsanız inceleyebilirsiniz.
 • Hotel Playasol Mare Nostrum – 3 Yıldız ; Gelelim turistlerin en çok tercih ettiği otele. Bu tesis, adadaki en çok satan tesislerden biri. Bunun en önemli nedeni ise, hem uygun fiyatlı oluşu hem de çok fazla olanağa sahip olması. Tesis, Playa D’En Bossa Plajı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor, açık yüzme havuza ve fitness merkezine sahip. Ayrıca adanın popüler kulüplerinden biri olan Hï Ibiza Club’a 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

3.San Antonio

San Antonio

San Antonio

Gelelim İbiza Adası’ndaki en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgeye.

San Antonio, İbiza’daki en büyük ikinci bölge ve adanın kuzey kıyısında yer alır. Adanın güneyine nazaran daha uygun bir konaklama bölgesi. Burada, bütçeli otellerden hostel tarzı konuk evlerine kadar aradığınız bütçede ve zevkte bir tesisi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede de, lüks oteller bulabilirsiniz. Fakat lüks bir otelde konaklayacak bütçeniz varsa, yukarıdaki diğer iki bölgeden birinde konaklayın deriz. Bu bölge biraz daha ”Backpacker” tarzı seyahat eden gezginlerin tercih ettiği bir bölge.

Bu bölgede bulunan restoranlar da, güneydekilere nazaran çok daha uygun. Yani düşük bütçe ile İbiza’yı ziyaret ediyorsanız, bu bölgeye mutlaka göz atın.

Burasının biraz daha uygun fiyatlı diye, kötü bir bölge olduğunu düşünmeyin. San Antonio, adadaki en çok tercih edilen ve en iyi bölgelerden biri. Ayrıca adanın en iyi havuz partilerinden bazılarını burada, ”Ibiza Rocks”ta bulabilirsiniz.

Bunun yanında, San Antonio beyaz kum plajı ile de gündüzleri tembelleşmek isteyen turistlerin favori noktalarındandır.

Not : Bu bölge, resmi olarak Sant Antoni de Portmany olarak bilinmektedir.

Göz At : San Antonio Otelleri

San Antonio Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Playasol Marco Polo I – 3 Yıldız ; Adanın güneyindeki 3 yıldızlı otellere nazaran daha uygun fiyatlı olan bu tesis, San Antonio’nun merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında tesis, plaja sadece 100 metre uzaklıkta yer alıyor. 8+ konuk değerlendirme puanı, açık yüzme havuzu, restoranı ve barı olan bu tesis, bölgedeki en ideal seçimlerden.
 • Apartamentos Mar i Vent – 3 Yıldız – Daire ; İbiza’da dairede konaklamayı planlıyor ve bütçeli bir tesis arıyorsanız, Mar i Vent adlı bu tesise mutlaka göz atın deriz. Hem uygun fiyatlı oluşu hem güzel konuma ve konuk değerlendirme puanına sahip oluşu, bu tesisi tercih etmek için en önemli faktörlerden. Bu tesisin en kötü yanı ise plaja 15-20 dakika yürüme mesafesinde oluşudur.
 • Hotel Sa Clau by Mambo – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks tesislerden biri olan bu otel, plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Aile odaları da olan bu tesis, San Antonio’nun merkezine de 5 dakika uzaklıkta bulunmakta. Hem konum hem de fiyat bakımından düşünülebilecek tesislerden.

4.Santa Eulalia

Santa Eulalia

Santa Eulalia

İbiza’da konaklama için tercih edilebilecek bir diğer bölge ise daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği yerlerden biri olan ”Santa Eulalia” bölgesidir. Her ne kadar aileler için popüler olsa da, romantik tatil planı yapan çiftler için güzel bir bölgedir. Güzel ambiyansa sahip birkaç romantik oteli de bu bölgede bulabilirsiniz.

Diğer bölgelere nazaran çok daha sessiz sakin olan Santa Eulalia, İbiza gibi bir yerde, kafa dinleyebileceğiniz tek yer. Tabii etrafta koşuşan çocukları, geceleri kalabalık aile gruplarına ev sahipliği yapan restoran/barları da unutmamak gerek.

Bu bölgede bulunan tesislerin büyük bir bölümünde açık yüzme havuzu vardır. Hatta bazılarında çocuklar için kaydıraklar ve oyun alanı olan açık havuzlar da bulunuyor.

Gününüzü otel dışında geçirmek istiyorsanız, buranın plajı güzeldir, suyu berrak ve temizdir.

Bölgede birçok restoran bulunuyor. Bazıları adanın en iyi yemeklerini sunmasıyla ünlüdür. Yani bir tatil beldesinden beklediğiniz hemen hemen her şeyi burada bulabilirsiniz.

Not : Bu bölge, sadece ailelere değil, çiftlere de hitap ediyor. Hatta burada bulunan bazı tesislerin çocuk kabul etmediğini de unutmayın. Bu bölgeyi, çift olarak veya yalnız seyahat ediyorsanız da tercih edebilirsiniz. Hem biraz daha uygun hem de çılgın partiler dışında hemen her şeyi burada bulabiliyorsunuz. Ayrıca adanın en romantik ambiyansına sahip tesisleri de burada bulmak mümkün.

Göz At : Santa Eulalia Otelleri

Santa Eulalia Otel Tavsiyeleri

 • Sol Beach House Ibiza – Adults Only – 4 Yıldız ; Adından da anlaşılacağı üzere sadece yetişkinlerin tercih edebileceği tesislerden. Bu otel, romantik bir tatil planı yapıyorsanız ilk olarak göz atmanızı önerebileceğimiz konaklama birimlerinden. Eşsiz bir deniz manzarasına sahip açık yüzme havuzu ve deniz manzaralı odalarıyla lüks sevenlerin göz atabileceği bir otel.
 • Aparthotel Tropic Garden – 4 Yıldız  ; Daire konseptindeki odaları ile popüler olan bu tesis, çocuklu aileler için düşünülebilecek en güzel tesislerden biri. Güzel konumu ve 8+ konuk değerlendirme puanıyla göz atmaya değer tesislerden.
 • Ácora Ibiza – 3 Yıldız ; Geniş aile odalarıyla ünlü olan bu tesis, açık yüzme havuzuna ve bara sahip. S’Argamassa Plajı’na 2 dakika yürüme mesafesindeki bu otel de bütçeli konaklama birimi arayanların göz atabileceği tesislerden.

En İyi Seçim ; Catalonia Royal Ses Savines -Adults Only – 4 Yıldız – Süper Lüks

Bölgedeki en iyi ve en lüks tesislerden biri olduğu gibi, adadaki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip tesislerden.

Daha çok romantik çiftlerin tercih ettiği bir konaklama birimidir. Sahilde bulunan ve açık yüzme havuzuna ev sahipliği yapan bu tesis, Formentera Adası’nın ve denizin eşsiz bir manzarasına sahip. Lüks otel arayan çiftlerin mutlaka göz atmasını önerebileceğimiz bir tesis.

İbiza Otel Fiyatları ve Rezervasyon

İbiza Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Aşağıdaki fiyatlarda Haziran ve Temmuz ayları baz alınmıştır.

İbiza’da otel ücretleri gecelik 100€’dan başlamaktadır ve 500€’ya kadar çıkabilmektedir. İdeal otel ücretleri 180-270€ arasındadır. Tabii 100€’nun altında da birkaç konaklama birimi bulabilirsiniz. Fakat bu tesisler için beklentinizi biraz düşük tutmanızda yarar var.

Not : Mayıs aylarının başı, sezonun yavaş yavaş açıldığı dönemdir ve bu dönemde 70€’ya kadar uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

İbiza’da otel rezervasyonu için de Booking, Expedia ve Hotels.com adlı siteleri kullanabilirsiniz. Tabi bu otel arama siteleri arasında erken veya son dakika rezervasyon fırsat indirimlerini en iyi görebileceğiniz site Booking’dir. Bu yüzden otel aramaya ilk olarak bu siteden başlayın deriz.

İbiza Balayı Otelleri

İbiza gibi muhteşem bir adada Balayı tatil mi planlıyorsunuz ? o zaman kesenin biraz ağzını açmanız şart.

Bu ada balayı çiftlerine, en kaliteli ve en otantik otelleri sunmaktadır. Bunlar arasında, Tripadvisor, Expedia ve Booking gibi siteler tarafından seçilmiş en iyi 3 balayı oteli ise ;

1.Hotel Mirador de Dalt Vila – 5 Yıldız 

Hotel Mirador de Dalt Vila

Hotel Mirador de Dalt Vila

ibiza otel tavsiyeleri

Hotel Mirador de Dalt Vila

İbiza’nın en iyi balayı oteli olarak birçok kez seçilmiş olan bu tesis, İbiza Kasabası’nda yani adanın tam kalbinde bulunuyor. Bir tepenin üzerinde yer alan bu tesis, eşsiz deniz manzarası ve sunduğu birinci sınıf hizmeti ile öne çıkıyor.

Yüksek konuk değerlendirme puanı ve muhteşem konumu ile, romantik bir İbiza tatili için düşünebileceğiniz tesislerden. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 350€’dan başlamaktadır.

2.Hacienda Na Xamena, Ibiza – 5 Yıldız

Hacienda Na Xamena, Ibiza

Hacienda Na Xamena, Ibiza

ibiza de nerede kalınmalı

Hacienda Na Xamena, Ibiza

Na Xamena’da, İbiza’nın kuzey sahilinde yer alan bu lüks otel, adanın konumunu dert etmeyen çiftlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir tesis.

Gecelik konaklama ücretlerinin 320€’dan başladığı bu otel, muhteşem bir balayı tatili için bizim de önerdiğimiz en iyi ve en güzel tesistir.

3.Aguas de Ibiza Grand Luxe Hotel – 5 Yıldız 

Aguas de Ibiza Grand Luxe Hotel

Aguas de Ibiza Grand Luxe Hotel

ibiza da nerede kalmalı

Aguas de Ibiza Grand Luxe Hotel

Süper lüks bir otel olan Aguas de Ibiza Grand Luxe Hotel, adanın en pahalı ve en lüks otellerinden biri. Santa Eularia bölgesinde bulunan otel, nefes kesen manzarası ile ünlüdür ve adadaki en çok tercih edilen lüks otellerden biridir.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 380€’dan başlamaktadır. Tabii çok farklı tarzda odası olduğundan bu fiyat 550€’ya kadar çıkabilmektedir.

İbiza’da Gezilecek Yerler Listesi

ibiza da nerede kalınmalı

İbiza’da konaklama tercihi yaparken adadaki gezip görülecek turistik yerlere yakın olan tesisleri de düşünebilirsiniz. Adadaki turistik yerlerin büyük bir bölümü ana kasabada bulunuyor olsa da, farklı bölgelerde görülmeye değer birçok cazibe merkezi var.

 • Cala Saladeta
 • Punta Galera
 • Cala Bassa
 • Cala Benirras
 • Platja d’En Bossa
 • Platja de Cala Xarraca
 • Hippy Market Punta Arabi

İbiza Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeden ve otel tavsiyelerinden bahsetmek mümkün. Fakat yukarıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, buna gerek kalmayacaktır. İspanya‘nın süper turistik şehirlerinden olan Barselona‘nın veya Madrid‘in aksine İbiza’da çok fazla düşük bütçeli otel seçeneği bulunmuyor. Düşük bütçe ile seyahat ediyorsanız, konukevi ve diğer pansiyon tarzı tesislere göz atmanız gerekiyor.


Booking.com

İLGİLİ YAZILAR