Hong Kong’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en popüler cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman otel veya diğer konaklama birimine karar vermeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz. Malum Hong Kong’da çok sayıda konaklama birimi bulunuyor. Bu yüzden de yüzlerce otel ve diğer tesisler arasından seçim yapmak pek de kolay olmuyor.

Yüksek katlı gökdelenleri, birbirinden güzel restoranları, tapınakları ve çok daha önemli turistik yerleri ile Hong Kong, Singapur gibi pahalı olan metropollerden. Bu yüzden de, şehir merkezi yerine biraz daha farklı konaklama bölgelerine göz atmanız da yarar var.

Hong Kong’da Nerede Kalınır ? En Güzel 4 Bölge

 • Tsim Sha Tsui ; Hong Kong’da kalınacak şüphesiz en merkezi ve en popüler bölge. Biraz pahalı olsa da şehirdeki en iyi bölgedir. Bütçenize uygun bir otel bulabilirseniz başka bölgeye göz atmanıza bile gerek yok.
 • Lan Kwai Fong ; Hong Kong’da gece hayatı deneyimi yaşamak istiyorsanız Lan Kwai en ideal yer olabilir. Diğer bölgelerden gece hayatının kalbinin attığı bu bölgeye taksilerle gidip gelmek ciddi anlamda pahalı olabiliyor.
 • Cause Way Bay ; Hong Kong’da en ucuza nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bir bölge. Çok sayıda ekonomik tesisleriyle bütçeli bir konaklama deneyimi sunuyor.
 • Mong Kok ; Kowloon Adası’nın en ucuz bölgesi. Sadece oteller değil, restoran, cafe ve barlar da oldukça ucuz.

1.Tsim Sha Tsui

Tsim Sha Tsui

Tsim Sha Tsui – outlookindia.com

Tsim Sha Tsui, Hong Kong şehir merkezinin kalbinin attığı bölge olarak bilinir ve turistler arasında en sevilen bölgedir. Sırf ikonik feribot iskelesi için bile bu bölgeyi tercih etmek mümkün.

Şehirdeki en canlı ve en hareketli bölgelerden biri olarak bilinmesi ve gece hayatı için turistlerin ve yerel halkın favori bölgesi olması, bu bölgenin öne çıkan özelliklerinden.

Tsim Sha Tsui, şehirdeki en iyi konaklama bölgesi midir ? Tabi ki de hayır. Çünkü bu bölge, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı. Yani bütçeli bir Hong Kong gezisi planlıyorsanız, bu bölgede aradığınız bütçede konaklama birimini bulamayabilirsiniz.

Eğer bütçe sorununuz yoksa, ilk olarak bu bölgeye göz atın. Şehrin en popüler bölgesi olan Tsim Sha Tsui, gezilecek yerlere ve merkeze yakınlığı ile sevebileceğiniz bir bölgedir.

Göz At : Tsim Sha Tsui Otelleri (Bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atabilirsiniz)

Not : Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü 4-5 yıldızlı tesislerden oluşmakta. Birkaç 2-3 yıldızlı oteli de bulabilirsiniz. Fakat bütçeli bir tesis konusunda seçici biriyseniz, daha fazla ucuz konaklama biriminin olduğu bölgelere göz atın deriz.

Tsim Sha Tsui Otel Tavsiyeleri

 • Shamrock Hotel – 3 Yıldız ; Konum mükemmel, fiyat idare eder, konuk değerlendirme puanı güzel. Yani orta bütçede bir konaklama birimi arıyorsanız bu merkezi tesise mutlaka göz atın deriz. Kowloon Park otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde.
 • The Kimberley Hotel – 4 Yıldız ; Tsim Sha Tsui hareketli alışveriş ve eğlence bölgesinde bulunuyor. Merkezi konumuyla şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Konuk değerlendirme puanı çok kötü değil ve fiyatlarda şehirdeki 4 yıldızlı otel ortalamasına göre ideal.
 • Holiday Inn Golden Mile – 4 Yıldız ; MTR istasyonu otelin hemen yanı başında. Yani şehirde, dilediğiniz yere bu MTR’lar ile çok hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. 8+ konuk değerlendirme puanı var. Yürüyerek gidebileceğiniz turistik noktalar olsa da çok merkezi bir otel değil.

2.Lan Kwai Fong

Lan Kwai Fong

Lan Kwai Fong

Lan Kwai Fong, Hong Kong gece hayatının kalbinin attığı yer olarak bilinir. Tabi sesiz sakin birkaç mahallesi de var.

Burası daha çok genç turistlere tavsiye edilen bir yer dense de, alakası yoktur. Ailenizle bir bara gidip bir şeyler içebileceğiniz mekanlar da var. İlla sabahlara kadar dans etmenize gerek yok 🙂

Tabi neye göre seçim yapacağınız da önemli. Sabahlara kadar parti diyorsanız, Lan Kwai Fong’u merkezine yakın olmanızda yarar var (Otelinize dönüşün kolay olması adına), yok biraz daha sakin bir bar atmosferi arıyorsanız da, biraz daha bölgenin dışındaki tesislere göz atabilirsiniz.

Lan Kwai Fong, Hong Kong’un en iyi barlarına ve en iyi gece kulüplerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Hem bütçe dostu hem de lüks mekanları fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

NOT : Lan Kwai Fong Hong Kong Adası’nda bulunur. Yani Hong Kong’un merkezinde. Bu yüzden düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, aradığınızı burada bulamayabileceğinizi unutmayın.

Göz At : Lan Kwai Fong Otelleri (Bölgedeki otelleri booking aracılığıyla inceleyebilir, fiyatlara göz atabilirsiniz)

Lan Kwai Fong Otel Tavsiyeleri

 • The Bauhinia Hotel – Central – 3 Yıldız ; Lan Kwai Fong otele 10 dakika yürüme mesafesinde. Bu da, kalabalıktan ve gürültüden biraz uzak olmak için iyi. Tesis 8+ konuk değerlendirme puanına sahip ve Hong Kong’da gezilecek yerler bakımından popüler olan noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabilirsiniz. Fiyatı çok ucuz olmasa da, şehir standardında ideal diyebiliriz.
 • Lan Kwai Fong Hotel @ Kau U Fong – 4 Yıldız ; Adamlar bölgenin isminde otel açmış. Çok da popülerler. Fiyat ve konuk yorumları biraz düşündürüyor olsa da, oldukça şık ve lüks bir tesis. Konum olarak da Lan Kwai Fong’a 7 dakika yürüme mesafesinde. Lüks bir otel arıyorsanız, göz atabileceğiniz tesislerden.
 • Holiday Inn Express Hong Kong Soho – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir tesis. Lan Kwai Fong, 10 dakika yürüme mesafesinde. 8+ konuk değerlendirme puanı var ve göz atılmayı değer bir tesis.

3.Causeway Bay

Causeway Bay

Causeway Bay

Biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge olan Causeway Bay, daha çok aileler için ideal bir bölge olsa da, bütçe dostu bölge arayan her turistin göz atabileceği yerlerden.

Bölgede kapsül oteller, hosteller ve birçok 1 yıldızlı tesis var. Tabi birkaç tane 4-5 yıldızlı oteli de bulabiliyorsunuz. Fakat ağırlıklı olarak düşük bütçeli tesislere ev sahipliği yapmaktadır.

Causeway Bay, Hong Kong’da alışveriş için en iyi adreslerden biri. Yoğun alışveriş trafiği insanı bunaltabiliyor olsa da, şehirde bayılana kadar alışveriş yaparım diyorsanız bu bölgeden daha iyisini bulamayabilirsiniz.

Bölgede toplu taşıma ağı çok iyi. Dilediğiniz yere metrolar veya diğer toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Buradaki en önemli cazibe merkezi ise, Times Square’dır. Bunun yanında turistik yerlere de çok uzak değil.

Göz At : Causeway Bay Otelleri

Causeway Bay Konaklama Tavsiyeleri

 • Hong Kong Inn – 1 Yıldız – Konukevi ; Hong Kong’un en ucuz konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, basit, sıradan bir konaklama birimi olsa da, düşük bütçede seyahat edenlerin göz atabileceği bir tesis. Times Square bu konukevine 5 dakika yürüme mesafesinde. Yani konum olarak fena değil. Biraz düşük konuk değerlendirme puanına sahip olsa da, bu fiyata mükemmeli bulamayacağınızı da unutmayın.
 • SLEEEP (Causeway Bay) – 2 Yıldız – Kapsül Otel ; Hong Kong’da konaklama için kapsülleri de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kapsül oteller genelde, çok daha uygun fiyatlı olduğu gibi, oldukça moderndir. Bu tesis ise, bölgedeki en iyilerden bir tanesi. 9+ konuk değerlendirme puanı var. Ayrıca saatlik olarak konaklayabiliyorsunuz (12, 18 ve 24 saat olmak üzere).
 • Holiday Inn Express Hong Kong Causeway Bay – 3 Yıldız ; Holiday Inn, birçok şehir/ülkede olduğu gibi Hong Kong’da da gayet ucuzdur. Bu tesiste şehirdeki orta bütçeli otellerden. Konum olarak güzel bir yerde bulunuyor ve 8+ konuk değerlendirme puanı var.

4.Mong Kok

Mong Kok

Mong Kok

Mong Kok, Hong Kong’da çok çabuk kaybolacağınız bölgelerden biri. Otelinizin yolunu öğrenmek 1-2 gününüzü alsa da, Hong Kong’da en ucuz konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz. Hem 4-5 yıldızlı lüks otellerde hem de düşük bütçeli tesisler, şehir merkezine ve diğer bölgelere nazaran bu bölgede biraz daha uygundur.

Bu bölgedeki tesislerin diğer bölgelere nazaran daha uygun olmasının en önemli nedeni ise, bölgenin şehir merkezine ve turistik noktalara 3-4 km uzaklıkta bulunuyor olması.

Bölge, şehirdeki en lüks otellerden bazılarına da ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Eğer lüks bir otel arıyor ve biraz daha uygun olsun diyorsanız, bu bölgedeki tesislere mutlaka göz atın.

Bu bölge, birbirinden güzel yapılacak turistik aktiviteleri ve görülecek yerleriyle de, güzel bir kültür gezisi sunar.

NOT : Bu bölgede sadece konaklama birimleri değil, yeme, içme, marketler de şehirdeki en ucuzlar arasındadır. Bunun yanında ünlü ”Ladies Market”te (Kadınlar Pazarı)  burada bulunuyor. Burasının Kowloon Adası’nda yer alan bir bölge olduğunu da unutmayın.

Göz At : Mong Kok Otelleri

Mong Kok Otel Tavsiyeleri

Royal Plaza Hotel – 5 Yıldız

Hong kong da nerede kalınır

Royal Plaza Hotel

Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan bu tesis, lüks bir konaklama sunuyor. Yüzme havuzu, havaalanı servisi, barı ve fitness merkezi ile hizmet veren bu tesisin konumu, bölgedeki en merkezi yerlerden. Kadınlar Pazarı’na 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otelin geniş aile odaları da bulunmaktadır.

Cordis, Hong Kong – 5 Yıldız – Süper Lüks

Cordis, Hong Kong

Çok daha lüks bir konaklama birimi arıyorsanız, şehirdeki en iyi ve en lüks otel olarak çok kez seçilmiş bu tesise de göz atabilirsiniz. Daha çok Hong Kong’un romantik otellerinden biri olarak bilinse de, tesisin geniş aile odaları da bulunmaktadır. 9+ konuk değerlendirme puanıyla, kusursuza yakın bu tesisi de inceleyebilirsiniz.

The BEACON – 3 Yıldız

The BEACON - Hong Kong da nerede kalınır

İlginç mimarisiyle dikkat çeken bu tesis, Kadınlar Pazarı‘na ve Sneakers Caddesi‘ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Mong Kok MTR İstasyonu ise, otele sadece 100 metre uzaklıkta. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip bu tesisi bütçeli bir konaklama olarak inceleyebilirsiniz.

L’etoile de Mer Mong Kok – Kapsül Otel

Hong Kong Kapsül otelleri

L’etoile de Mer Mong Kok

8+ konuk değerlendirme puanı, merkezi konumu ve modern odalarıyla hizmet veren bu tesis, bölgedeki en ekonomik otellerden biridir. Düşük bütçeli bir tesis arıyorsanız, göz atmaya değer.

Hong Kong Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Mong Kok - Hong Kong da Kalınacak Yerler

Mong Kok

Hong Kong’da otel ücretleri, 35€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi ortalama 65-110€ arasında bir ücrete, çok merkezi olmayan şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz.

Bu şehirde otel ücretleri konuma ve erken rezervasyona göre ciddi anlamda değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden, şehirde 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezindeki otellerde konaklamanıza da sanırız gerek yok. Çok daha lüks otelleri daha uygun fiyatlara diğer bölgelerde bulabilirsiniz.

Hong Kong’da hostel fiyatları ise, 19€’dan başlamaktadır. Fakat bu şehirdeki hosteller çok dar odalara sahip olduğundan, kapsül oteller çok daha mantıklı olabilir.

Hong Kong Şehir Merkezi

Hong Kong

Şehirde otel rezervasyonu için de, Booking, Hotels.com ve Expedia.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Tabi erken rezervasyon otel fırsatları ve son dakika fırsatlarını en iyi görebileceğiniz sitenin Booking olduğunu da unutmayın.

Hong Kong Ucuz Otel Tavsiyeleri

iclub Mong Kok Hotel – 4 Yıldız

iclub Mong Kok Hotel

iclub Mong Kok Hotel

Hong Kong da Nerede Kalınmalı ?

iclub Mong Kok Hotel

4 yıldız ve ucuz. Sebebi de basit. Yeni bir otel ve Hong Kong gibi yüksek bir otel piyasasına sahip olan yerde tutunmaya çalışıyor. En azından 1-2 sene daha ucuz olarak devam edeceğini düşündüğümüz bu tesiste konaklama ücretleri 45€’dan başlamaktadır.

Otel, konum olarak Mong Kok bölgesinde yer alıyor. Yani iş seyahatleri için de ideal bir otel.

Best Western Hotel Causeway Bay – 4 Yıldız

Best Western Hotel Causeway Bay

Best Western Hotel Causeway Bay

Hong Kong da Nerede Kalınır

Best Western Hotel Causeway Bay

Çok ucuz bir otel, fakat bu tesisi gönül rahatlığıyla öneremiyoruz. Çünkü ciddi anlamda düşük bir konuk değerlendirme puanına sahip. Ancak çok iyi servise ihtiyacınız yoksa, seçici biri değilseniz geceliği 45€’dan başlayan bu tesise de göz atın deriz.

Otel şehrin kalbinin attığı yerlerden biri olan Times Square’nın hemen yanında yer almaktadır.

B P International – 4 Yıldız 

B P International

B P International

Hong Kong da Nerede Kalmalı

B P International

Bir diğer lüks fakat uygun olan otel ise, Kowloon Park’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan B P International adlı bu tesistir.

Konumu iyi. Konuk değerlendirme puanı idare eder ve gecelik konaklama ücretleri ise 50€’dan başlamaktadır. Modernliğine göre fiyatı da gayet uygun. Hong Kong’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ekonomik ve en ideal tesislerden biri.


Booking.com

İLGİLİ YAZILAR ;