Avrupa’nın en büyük liman kentlerinden biri olan Hamburg, Almanya‘nın en büyük ve en pahalı şehirlerinden. En az Berlin ve Münih kadar pahalı olan bu şehirde konaklama için çok fazla seçenek bulunuyor. Yüzlerce otel ve dairelere sahip Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulmak için de, şehirdeki popüler mahalleler/semtler arasından iyi bir seçim yapmak gerekiyor.

Şehirdeki kimi bölgeler tarihi ve turistik cazibe merkezlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunurken, kimi bölgeler ise daha çok ucuz otelleri veya gece hayatına yakınlığı ile tercih ediliyor. Bu bölgelerde hostellerden lüks otellere kadar birçok farklı konseptte hizmet veren tesisleri bulabiliyorsunuz. İster bütçeli isterseniz de lüks bir Hamburg gezisi planlıyor olun, herkese göre konaklama birimini bu şehirde bulabilirsiniz.

Hamburg’daki en popüler olan bölge ”Altstadt” adı verilen bölgedir. Burası, ”Eski Şehir Merkezi” olarak da bilinir ve şehirdeki otelleri büyük bir bölümüne ev sahipliği yapar. Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olsa da, şehirdeki en iyi bölge olarak bilinir. Bu bölgeye alternatif olabilecek diğer bölgeler ise, Neustadt, St Pauli, Altona ve St Georg bölgeleridir…

Hamburg’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

 • Altstadt (Eski Şehir Merkezi) ; Hamburg’da nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevaptır. Şehrin kalbi burada atar ve buradan şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerine kısa bir yürüyüş sonrası ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun konaklama birimi bulabilirseniz, Hamburg’daki en iyi bölgedir.
 • Neustadt (Yeni Şehir Merkezi) ; Bu bölge de şehir merkezi sınırları içerisinde yer alır. Fakat Altstadt’a nazaran daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapar.
 • St Pauli ; Hamburg gece hayatı için planınız varsa, şehirdeki barların ve gece kulüplerinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bu bölgede konaklayabilirsiniz.
 • Altona ; Hamburg iş seyahatleri için en çok tercih edilen bölge. Şehir merkezine 1.5-2 km uzaklıkta olan bu bölgeden de, şehirdeki bazı turistik cazibe merkezlerine yürüyerek ulaşabilirsiniz.
 • St Georg ; Şehirdeki en uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapan bölge. Konum olarak şehir merkezine ve gezilecek yerlere de çok uzak değil.

1.Altstadt – Eski Şehir Bölgesi

Altstadt - Eski Şehir Bölgesi

Altstadt – Eski Şehir Bölgesi

Hamburg pahalı demiştik. Fakat Altstadt olarak bilinen şehrin eski şehir bölgesi, şehirdeki en pahalı otellere ev sahipliği yapan yer. Bu, bölgenin kötü yanı. İyi yanı ise, şehrin kalbi. Yani Hamburg’daki hemen her yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Altstadt, eski şehir bölgesi, eski şehir de şehir merkezi demektir. Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü pahalı olsa da, bütçeli birkaç oteli de burada bulabiliyorsunuz.

Eğer her şey yanı başımda olsun diyorsanız, Hamburg’da konaklama için en iyi, en ideal ve en merkezi bölge burasıdır.

Bu bölgedeki turistik yerler ; Hamburg Belediye Binası, Kunsthalle Hamburg, St. Nikolai Anıtı, Jungfernstieg, Rathaus, St. Michael Kilisesi.

Altstadt’ta bulunan en popüler otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Hamburg Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Hamburg Room ; Bu bölgedeki en ekonomik otellerden. Hamburg’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna popüler bir cevap olsa da, 7+ gibi düşük bir konuk değerlendirme puanına sahip.
 • Barceló Hamburg – 4 Yıldız ; Eski kent bölgesinin, yani şehir merkezinin en havalı ve en lüks otellerinden biri olan bu tesis, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, şehirde dilediğiniz birçok yere bu tesisten rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, bütçe sıkıntısı olmayan her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir otel.
 • Fraser Suites Hamburg – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks ve en popüler otellerden biri olan bu tesis, Miniatur Wunderland’a sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehir merkezindeki konumu ve fiyatlarıyla ünlü olan bu oteli de, lüks bir Hamburg gezisi için düşünebilirsiniz.

2.Neustadt – Yeni Şehir Bölgesi

Neustadt - Yeni Şehir Bölgesi - Hamburg da Nerede Kalınır

Neustadt – Yeni Şehir Bölgesi

Eski şehir bölgesinin hemen yanı başında, şehir merkezinin kuzeybatısında bulunan bu bölge daha çok restoranları ve mağazaları ile ünlü alışveriş bölgesi olarak bilinir.

Bölge, toplu taşıma araçlarının en iyi bağlantısına sahip yerlerden biri. Bu sayedede şehirde dilediğiniz hemen her yere çok çabuk ve kolay bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Eski şehir bölgesine nazaran biraz daha uygun konaklama şekli sunan yeni şehir bölgesi de, Hamburg’da konaklama için en ideal yerlerdendir.

Bu bölge de, şehir merkezi olarak geçer. Yani Hamburg şehir merkezi, eski ve yeni olmak üzere ikiye ayrılmış. Konum olarak çok büyük farklılıklar olmasa da, otel fiyatları konusunda az da olsa farklılıklar var (Yeni şehir bölgesi daha ucuz)

Yeni Şehir Bölgesi’nde bulunan en popüler otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Yeni Şehir Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Motel One Hamburg am Michel – 3 Yıldız ; Hamburg otelleri arasında orta bütçeli tesislerden biri olan Motel One, eski şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca bölgedeki en bütçeli otellerden biri.
 • Ruby Lotti Hotel Hamburg – 4 Yıldız ; Hem eski hem de yeni şehir bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunan bu otel, şehirdeki en merkezi otellerden biri. Terası da olan bu otelin bazı odaları biraz küçük. Bu yüzden de şehir merkezindeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri.
 • Scandic Hamburg Emporio – 4 Yıldız ; Hamburg’da kalınacak en popüler otellerden biri. 4 yıldızlı olmasına rağmen Hamburg’daki en uygun fiyatlı otellerden. Otel, Hamburg’un ana bulvarlarından Jungfernstieg caddesine 10 dakika yürüme mesafesinde.

3.St Pauli 

St Pauli Hamburg Nerede Kalınır

St Pauli

Hamburg’de nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan St Pauli bölgesi, Neustadt’ın yanında, Elbe Nehri‘nin sağ kıyısında yer almaktadır.

Hamburg’daki red light district bu bölgede bulunuyor. Yani daha çok Hamburg gece hayatı için bu şehirde plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden biri.

Reeperbahn bu bölgenin ana caddesi ve şehirdeki kulüpler, kumarhaneler ve barlar için en çok tercih edilen yer.

Burası, ailenizle konaklamak istemeyeceğiniz bölgelerden biri olabilir. Özellikle çocuklarınız ile Hamburg’u ziyaret ediyorsanız bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Ayrıca bu bölge, şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bölgedir. Yani Red Light District’i dert etmiyor ve bütçeli bir Hamburg gezisi planlıyorsanız, mutlaka bu bölgeye de göz atın.

St Pauli Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

St Pauli Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Luckys Inn – 3 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, eski şehir bölgesine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Aziz Micheal Kilisesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Red Light District’e çok yakın olmadığından dolayı da, Hamburg gece hayatı ile ilgilenmiyorsanız bile tesise göz atabilirsiniz.
 • Hotel Commodore – 3 Yıldız ; Bölgedeki bir diğer 3 yıldızlı otel ise, Reeperbahn’daki gece hayatı mekanlarına 3 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan Commodore hoteldir. Bu otel, biraz daha gece hayatına yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği tesislerden biri.
 • IntercityHotel Hamburg Dammtor-Messe – 4 Yıldız ; Eski şehir bölgesine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Hamburg’un en ucuz otelleri arasında. Gece hayatı için popüler olan noktalara yürüme mesafesinde olan bu otel şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden.
 • ARCOTEL Onyx Hamburg – 4 Yıldız ; St Pauli Limanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde, merkezi bir konumda bulunuyor. Şık ve modern odalarıyla hizmet veren otelin aile odaları da var.

4.Altona

Altona Hamburg Nerede Kalmalı

Altona

Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olan Altona, şehir merkezine ve St Pauli’ye nazaran sessiz ve sakin bir bölgedir.

Alan, şık görünümlü, sokaklar ve eski konutlarla doludur. Ayrıca bu bölge, şehirdeki bütçe dostu bölgelerden biridir. Eğer Hamburg’da hostelde konaklamayı planlıyorsanız da bu bölgeyi inceleyebilirsiniz.

Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna merkezi bir cevap arıyor ve uygun fiyatlı otellerde konaklamak istiyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz. Bölgedeki oteller merkeze ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olduğu gibi, şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Altona Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Altona Otel Tavsiyeleri

 • IntercityHotel Hamburg Altona – 3 Yıldız ; Bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri olmasına rağmen, en şık ve modern tesislerden biri olan IntercityHotel, daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak biliniyor. Rahat ve temiz odalarıyla dikkat çeken bu oteli de bütçeli bir Hamburg gezisi için düşünebilirsiniz.
 • prizeotel Hamburg-St.Pauli – 3 Yıldız ; Eski şehir bölgesine 2 km uzaklıkta olan bu otel, Hamburg’da gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara kolay bir ulaşım ağı sunan bir yerde bulunuyor. Otelden şehirdeki önemli cazibe merkezlerine yürüyerek gitmek biraz zaman alıyor. Fakat otel çevresindeki toplu taşıma araçlarının duraklarını bulabilirsiniz.
 • NH Hamburg Altona – 4 Yıldız ; Bölgedeki en ideal konuma sahip otellerden biri olan bu tesisin en güzel yanı, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde, 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz. Bornkampsweg otobüs durağı otelin karşısındadır. Buradan geçen otobüsler ile şehirdeki önemli noktalara da çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hamburg Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Hamburg da ucuza nerede kalalim

Hamburg’da otel ücretleri genel olarak 55€‘dan başlamakta ve 300€‘ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 65-145€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsat indirimleri ile şehirdeki tüm 4 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki 5 yıldızlı otel ücretleri genel olarak 160€‘dan başlamaktadır. Tabii bu fiyatın altına erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak birkaç 5 yıldızlı oteli de bulabilirsiniz.

Şehirdeki ucuz oteller genel olarak merkeze 3-5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Buralarda 60-90€ arasına güzel 3 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Fakat 60€’nun altında bir bütçeniz varsa, otellerde konaklamak yerine hostelleri tercih edin deriz. Çünkü bu şehirdeki hostellerin büyük bir bölümü oteller kadar konforlu ve rahat. Ayrıca çok daha uygun fiyatlı.

Bunun yanında Hamburg otel rezervasyonu için de Booking.com’u kullanın deriz. Çünkü erken rezervasyon fırsatlarını en iyi görebileceğiniz otel arama sitesi Booking’dir. Alternatif olarak Agoda, Hotels.com veya Expedia.com’a göz atabilirsiniz.

Hamburg Otel Tavsiyeleri

Hamburg otel tavsiyesi için, en ideal ve en ucuz olarak aşağıdaki otel önerilerine göz atabilirsiniz. Ucuz olup da şehrin hiç bilinmedik yerlerindeki otellerden değil, şehirde konaklanabilecek en ideal ve en ucuz otellerden bahsedeceğiz.

En ideal ve en popüler Hamburg Otel Tavsiyesi ;

NH Hamburg Mitte – 4 Yıldız ;

Hamburg Otelleri

Hamburg Otelleri

Bu otel, şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yukarıdaki bahsettiğimiz bölgelerden biri değil, Eimsbüttel Bölgesi‘nde bulunan bir otel. Bu tesisten toplu taşıma araçları ile şehirdeki turistik yerlere ve şehrin tam merkezi olan eski şehir bölgesine çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Otelin gecelik konaklama ücretleri 140€’dan başlamaktadır. Oteli incelemek için tıklayın

Hamburg Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.a&o Hamburg Hammer Kirche

Ao Hotel - Hamburg Otel Tavsiyesi

Ao hotel – Hamburg da Kalınacak Yerler

Hamburg’un ucuz otelleri arasında olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 55€’dan başlıyor. Ayrıca 7€ gibi bir ücrete de açık büfe kahvaltısını alabiliyorsunuz. Otel konum olarak, şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Ucuz olduğu için düşünülebilecek tesislerden. Oteli incele

2.Hotel Lilienhof

Hamburg da nerede kalınır

Hotel Lilienhof

Eski şehir merkezinde bulunan bu otel en merkezi ve en ucuz otellerden biri. Yani bulunduğu konumu dikkate alacak olursanız, fiyatı gayet ideal. Ayrıca hostel olarak da faaliyet gösteren bu otelde gecelik konaklama ücretleri 60£’dan başlamaktadır. Bu otel, sadece ucuz otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Yani otel konusunda seçici biriyseniz bu oteli es geçin. Oteli incele

3.MEININGER Hotel Hamburg City Center – 3 yıldız

Hamburg da nerede kalınır

Meininger

Hamburg’da kalınacak en güzel otellerden biri olan Meinenger, hostel olarak da hizmet veriyor. Yani bu tesisin dorm (paylaşımlı) odaları da var. Hem şehir merkezinde konaklamak istiyor, hem de ucuz bir otel arıyorsanız bu tesise göz atabilirsiniz. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

4.Hotel Imperial

Hamburg da nerede kalınır

Hotel Imperial

Şehir merkezine 2 km uzaklıkta olan bütçeli otellerden biri. Oldukça şık ve modern odalara sahip bu otelin 7+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. St Pauli bölgesinde, yani Hamburg gece hayatının kalbinin attığı merkezi bir yerde bulunan bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

5.Hotel-Fink – 1 yıldız

Hamburg da nerede kalınır

Hotel-Fink

Hamburg’daki ucuz otellerden biri olan hotel fink, şehir merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Hamburg Üniversitesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelden, şehirdeki gezip görülecek yerlerden bazılarına da yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Hamburg Şehir Merkezi Otelleri

Hamburg şehir merkezi otelleri için yukarıdaki yeni ve eski şehir bölgesindeki otellere göz atabilirsiniz. Bu iki bölge de şehir merkezi olarak bilinir ve Hamburg’daki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde veya kısa bir toplu taşıma uzaklığında bulunur.

Hamburg Aile Otelleri ;

1.Hotel Atlantic Kempinski Hamburg – 5 Yıldız 

Hotel Atlantic Kempinski Hamburg da Konaklama

Hotel Atlantic Kempinski Hamburg

Göl manzaralı odalarıyla popüler olan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri. Eski şehir bölgesinin tam kalbinde yer alan bu otelden şehirdeki hemen her yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Oldukça yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu otel Hamburg’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Oteli incelemek için tıklayın

2.SIDE Design Hotel Hamburg – 5 Yıldız 

SIDE Design Hotel Hamburg

SIDE Design Hotel Hamburg

Hamburg’un aile otelleri arasında en lüks ve en çok tercih edilen otellerinden olan Side Design, şehrin tam merkezinde bulunuyor. Eski şehir bölgesinin tam kalbine 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli incelemek için tıklayın

3.AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt – 4 Yıldız 

AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt

AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt

Hamburg’un tam merkezinde bulunan bu lüks otel, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. Konum olarak şehirdeki turistik yerlere yakınlığı ile ünlü olan bu otelin oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incele

Hamburg Hostel Tavsiyeleri

Generator Hamburg – 3 Yıldız ;

Generator Hamburg Hostel Tavsiyeleri

Generator Hamburg

Hamburg’un en iyi hostelleri arasında olan bu tesis, Altstadt’ın kalbinde yer alıyor. Konum olarak şehirdeki en merkezi Hostel/Otellerden biri.  Hamburg tren istasyonunun hemen yanında yer alan bu hostelin gecelik dorm ücretleri 21€’dan başlıyor. Hosteli incele

MEININGER Hotel Hamburg City Center – 3 Yıldız 

MEININGER Hotel Hamburg City Center

MEININGER Hotel Hamburg City Center

Hamburg da ucuz nerede kalınır

Bir diğer lüks hostellerden biri olan MEININGER, Altona bölgesinde yer alıyor. Yani şehir merkezine azıcık uzak. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise 17€’dan başlamaktadır. Yani biraz daha bütçeli bir Hamburg hosteli arıyorsanız, bu tesise göz atabilirsiniz. Hosteli incele

Hamburg’da nerede kalınır ? adlı bu yazıdaki konaklama bölgelerine ve otel tavsiyelerine ek olarak birkaç yer daha eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına Hamburg otel araştırmanıza bu bölgeler ve otel tavsiyelerinden başlayabilirsiniz.


Booking.com

İLGİLİ ;