Almanya’nın en büyük şehri ve Avrupa’nın en büyük liman kentlerinden biri olan Hamburg, ülkenin birçok şehri konaklama bakımından oldukça pahalı olan şehirlerinden biri. Ayrıca, bu şehirde hangi tesiste konaklayacağınızdan çok hangi bölgede kalacağınız daha önemli. Yani, aile olarak gidip gece hayatına yakın bir yerde konaklamak istemeyeceğiniz gibi, kültür gezisi için de gidip ”İş Bölgesi”nde konaklamanın da pek anlamı olmuyacak.
Hamburg’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini, bölgelere özel otel tavsiyelerini, şehirdeki en ucuz ve Hamburg şehir merkezi arasında en çok tercih edilen tesisleri bulabilirsiniz.

Hamburg’da Nerede Kalınır ? – Bölgeler

Hamburg’da konaklama için birçok bölge bulunuyor. Fakat, bunların hepsi de gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgeler değil.

Bu şehirde, şehri ziyaret amacınıza, bütçenize ve kiminle bu şehri ziyaret ettiğinize göre farklılık gösteren 4 bölge, Altstadt, Altona, St Pauli ve Neustadt bölgeleridir.

1.Altstadt – Eski Şehir Bölgesi

Altstadt - Eski Şehir Bölgesi

Altstadt – Eski Şehir Bölgesi

Hamburg pahalı demiştik. Fakat, Altstadt olarak bilinen şehrin Eski Şehir Bölgesi, şehirdeki en pahalı otellere ev sahipliği yapan yerlerden. Bu bölgenin kötü yanı. İyi yanı ise, şehrin kalbi. Yani, Hamburg’daki hemen hemen her yere bu bölgeden çok rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Altstadt, Eski Şehir Bölgesi ve Eski Şehir de şehir merkezi demektir. Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü pahalı olsa da, bütçeli birkaç oteli de burada bulabiliyorsunuz.

Eğer her şey yanı başımda olsun diyorsanız, Hamburg’da konaklama için en iyi, en ideal ve en merkezi bölge burasıdır.

Altstadt’ta bulunan otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Hamburg Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Barceló Hamburg – 4 Yıldız ; Eski Kent Bölgesi’nin, yani şehir merkezinin en havalı ve en lüks otellerinden biri olan bu tesis, turistlerin en çok tercih oteller arasında. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, şehirde dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, bütçe sıkıntısı olmayan her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir otel.
 • Fraser Suites Hamburg – 5 Yıldız ; Bölgedeki en lüks ve en popüler otellerden biri olan bu tesis, Miniatur Wunderland’a sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehir merkezindeki konumu ile ve fiyatlarıyla ünlü olan bu oteli de, Lüks bir Hamburg gezisi için düşünebilirsiniz.

2.Neustadt – Yeni Şehir Bölgesi

Neustadt - Yeni Şehir Bölgesi - Hamburg da Nerede Kalınır

Neustadt – Yeni Şehir Bölgesi

Eski Şehir Bölgesi’nin hemen yanı başında, şehir merkezinin kuzeybatısında bulunan bu bölge daha çok restoranıyla ve mağazaları ile ünlü alışveriş bölgesi olarak bilinir.

Bölge, toplu taşıma araçlarının en iyi bağlantısına sahip yerlerden biri. Bu sayedede şehirde dilediğiniz yere çok çabuk ve kolay bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Eski Şehir Bölgesi’ne nazaran biraz daha uygun konaklama şekli sunan Yeni Şehir Bölgesi de, Hamburg’da konaklama için en ideal yerlerdendir.

NOT : Bu bölge de, şehir merkezi olarak geçer. Yani, Hamburg Şehir Merkezi Eski ve Yeni olarak ikiye ayrılmıştı. Konum olarak çok büyük farklılıklar olmasa da, otel fiyatları konusunda az da olsa farklılıklar var (Yeni Şehir daha ucuz)

Yeni Şehir Bölgesi’nde bulunan otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Yeni Şehir Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Motel One Hamburg am Michel – 3 Yıldız ; Hamburg otelleri arasında orta bütçeli tesislerden biri olan Motel One, Eski Şehir Bölgesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca bölgedeki en bütçeli otellerden biri.
 • Ruby Lotti Hotel Hamburg – 4 Yıldız ; Hem Eski hem de Yeni Şehir Bölgesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan bu otel, şehirdeki en merkezi otellerden biri. Terası da olan bu otelin bazı odaları biraz küçük. Bu yüzden de şehir merkezindeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri.

3.St Pauli 

St Pauli Hamburg Nerede Kalınır

St Pauli

Hamburg’de nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan St Pauli Bölgesi, Neustadt’ın yanında, Elbe Nehri’nin sağ kıyısında yer almaktadır.

Hamburg’daki red light district bu bölgede bulunuyor. Yani, daha çok Hamburg gece hayatı için bu şehirde plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden biri.

Reeperbahn ana caddesi ve şehirdeki kulüpler, kumarhaneler ve barlar için en popüler cadde.

Burası, ailenizle konaklamak istemeyeceğiniz bölgelerden biri olabilir. Özellik çocuklarınız ile Hamburg’u ziyaret ediyorsanız, bu bölgeyi es geçin deriz.

Ayrıca bu bölge, şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bölgedir. Yani, Red Light District’i dert etmiyor ve bütçeli bir Hamburg gezisi planlıyorsanız, mutlaka bu bölgeye de göz atın.

St Pauli Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

St Pauli Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Luckys Inn – 3 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Eski Şehir Bölgesi’ne 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Aziz Micheal Kilisesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Red Light District’e çok yakın olmadığından dolayı da, Hamburg gece hayatı ile ilgilenmiyorsanız bile bu tesise göz atabilirsiniz.
 • Hotel Commodore – 3 Yıldız ; Bölgedeki bir diğer 3 yıldızlı otel ise, Reeperbahn’daki gece hayatı mekanlarına 3 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan bu tesistir. Bu otel, biraz daha gece hayatına yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği tesislerden biri.
 • IntercityHotel Hamburg Dammtor-Messe – 4 Yıldız ; Eski Şehir Bölgesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Hamburg’un en ucuz otelleri arasında, yani en ucuz 4 yıldızlı otellerinden biri. Gece hayatı için popüler olan noktalara yürüme mesafesinde olan bu otel şehirdeki en popüler otellerden.

4.Altona

Altona Hamburg Nerede Kalmalı

Altona

Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olan Altona, şehir merkezine ve St Pauli’ye nazaran sessiz ve sakin bir bölgedir.

Alan, şık görünümlü, sokaklar ve eski konutlarla doludur. Ayrıca bu bölge, şehirdeki bütçe dostu bölgelerden biridir. Eğer Hamburg’da hostelde konaklamayı planlıyorsanız da, bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Altona Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Altona Otel Tavsiyeleri

 • IntercityHotel Hamburg Altona – 3 Yıldız ; Bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri olmasına rağmen, en şık ve modern tesislerden biri olan IntercityHotel, daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak biliniyor. Rahat ve temiz odalarıyla dikkat çeken bu oteli de bütçeli bir Hamburg gezisi için düşünebilirsiniz.
 • prizeotel Hamburg-St.Pauli – 3 Yıldız ; Eski Şehir Bölgesi’ne 2 km uzaklıkta olan bu otel, Hamburg gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara kolay bir ulaşım ağı sunan yerde bulunuyor. Otelden şehirdeki önemli cazibe merkezlerine yürüyerek gitmek biraz zaman alıyor. Fakat otel çevresinde toplu taşıma araçlarının duraklarını bulabilirsiniz.
 • NH Hamburg Altona – 4 Yıldız ; Bölgedeki en ideal konuma sahip otellerden biri olan bu tesisin en güzel yanı, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde, 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz. Bornkampsweg Otobüs Durağı otelin karşısındadır. Buradan geçen otobüsler ile şehirdeki önemli noktalara da çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hamburg Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Hamburg’da otel ücretleri genel olarak 40£’dan başlamakta ve 400£’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 65-140£ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsat indirimleri ile şehirdeki tüm 4 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki 5 yıldızlı otel ücretleri genel olarak 190£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyatın altına erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak birkaç 5 yıldızlı oteli de bulabilirsiniz.

Şehirdeki ucuz oteller genel olarak merkeze 3-5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Buralarda 50-80£ arasına güzel 3 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Fakat 50£’nun altında bir bütçeniz varsa, otellerde konaklamak yerine hostelleri tercih edin deriz. Çünkü bu şehirdeki hostellerin büyük bir bölümü oteller kadar konforlu ve rahat. Ayrıca çok daha uygun.

Bunun yanında Hamburg otel rezervasyonu için de Booking.com’u kullanın deriz. Çünkü erken rezervasyon fırsatlarını en iyi görebileceğiniz otel arama sitesi Booking’dir.

Hamburg Otel Tavsiyeleri

Hamburg otel tavsiyesi için, en ideal ve en ucuz olarak aşağıdaki otel önerilerine göz atabilirsiniz. Ucuz olup da şehrin hiç bilinmedik yerlerindeki otellerden değil, şehirde konaklanabilecek en ideal ve en ucuz otellerden bahsedeceğiz.

En İdeal Hamburg Otel Tavsiyesi

NH Hamburg Mitte – 4 Yıldız ;

Hamburg Otelleri

Hamburg Otelleri

Bu otel, şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yukarıdaki bahsettiğimiz bölgelerden biri değil, Eimsbüttel Bölgesi’nde bulunan bir otel. Bu tesisten, toplu taşıma araçları ile şehirdeki turistik yerlere ve şehrin tam merkezi olan Eski Şehir Bölgesi’ne çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Otelin gecelik konaklama ücretleri 140£’dan başlamaktadır. Oteli incele

Hamburg Ucuz Otel Tavsiyeleri

Ao Hotel - Hamburg Otel Tavsiyesi

Ao Hamburg da Kalınacak Yerler

 • a&o Hamburg Hammer Kirche ; Hamburg’un ucuz otelleri arasında olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 50£’dan başlıyor. Ayrıca 7£ gibi bir ücrete de açık büfe kahvaltısını alabiliyorsunuz. Otel konum olarak, şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Ucuz olduğu için düşünülebilecek tesislerden. Oteli incele
 • Hotel Lilienhof ; Eski Şehir Merkezi’nde bulunan bu otel en merkezi ve en ucuz otellerden biri. Yani bulunduğu konumu dikkate alacak olursanız, fiyatı gayet ideal. Ayrıca hostel olarak da faaliyet gösteren bu otelde gecelik konaklama ücretleri 55£’dan başlamaktadır. Bu otel, sadece ucuz otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Yani otel konusunda seçici biriyseniz bu oteli es geçin. Oteli incele

Hamburg Şehir Merkezi Otelleri

Hamburg şehir merkezi otelleri için yukarıdaki Yeni ve Eski Şehir Bölgesi’ndeki otellere göz atabilirsiniz. Bu iki bölge de şehir merkezi olarak bilinir ve Hamburg’daki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde veya kısa bir toplu taşıma yolculuğu uzaklığında bulunur.

Hamburg Aile Otelleri ;

1.Hotel Atlantic Kempinski Hamburg – 5 Yıldız 

Hotel Atlantic Kempinski Hamburg da Konaklama

Hotel Atlantic Kempinski Hamburg

Göl manzaralı odalarıyla popüler olan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri. Eski Şehir Bölgesi’nin tam kalbinde yer alan bu otelden şehirde hemen hemen her yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Oldukça yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu otel Hamburg’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Oteli incele 

2.SIDE Design Hotel Hamburg – 5 Yıldız 

SIDE Design Hotel Hamburg

SIDE Design Hotel Hamburg

Hamburg’un aile otelleri arasında en lüks ve en çok tercih edilen oteli olan bu tesis, şehrin tam merkezinde bulunuyor. Eski Şehir Bölgesi’nin tam kalbine 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Oteli incele

3.AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt – 4 Yıldız 

AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt

AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt

Eski Şehir Bölgesi’nin tam merkezinde bulunan bu lüks otel, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. Konum olarak şehirdeki turistik yerlere yakınlığı ile ünlü olan bu otelin oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incele

Hamburg Hostel Tavsiyeleri

Generator Hamburg – 3 Yıldız ;

Generator Hamburg Hostel Tavsiyeleri

Generator Hamburg

Hamburg’un en iyi hostelleri arasında olan bu tesis, Eski Şehir Bölgesi’nin kalbinde yer alıyor. Konum olarak şehirdeki en merkezi Hostel/Otellerden biri.  Hamburg Tren İstasyonu’nun hemen yanında yer alan bu hostelin gecelik dorm ücretleri 18£’dan başlıyor. Hosteli incele

MEININGER Hotel Hamburg City Center – 3 Yıldız 

MEININGER Hotel Hamburg City Center

MEININGER Hotel Hamburg City Center

Bir diğer lüks hostellerden biri olan MEININGER, Altona Bölgesi’nde yer alıyor. Yani şehir merkezine azıcık uzak. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise 14£’dan başlamaktadır. Yani biraz daha bütçeli bir Hamburg hosteli arıyorsanız, bu tesise göz atabilirsiniz. Hosteli incele

Göz At : Berlin’de nerede kalınır ? 

Hamburg’da nerede kalınır ? adlı bu yazıdaki konaklama bölgelerine ve otel tavsiyelerine ek olarak birkaç yer daha eklemek mümkün. Fakat, seçimin kolay olması adına Hamburg otel araştırmanıza bu bölgeler ve otel tavsiyelerinden başlayabilirsiniz.


Booking.com