Merhaba,

Seyahat sürecinin en zor kısmının konaklama olduğunu düşünerek bu yola çıkan bir 5 kişilik bir ekibiz. 2019 yılında çıktığımız bu yolda, neredekalinir-oteller.com’u hayata geçirmeye karar verdik. Bu site ile gezip gördüğümüz ülkelerdeki konaklama şartlarını, otelleri, hostelleri ve diğer konaklama seçeneklerinden edindiğimiz tecrübeleri ve araştırmalarımızı paylaşıyoruz. Sitede konaklama dışında bulunduğumuz yurt dışı şehirlerinin gezip görülecek yerlerinden, ne yenir, ne içilir gibi tecrübelerimize de yer veriyoruz.

Sitede genel olarak nerede kalınır ? sorusuna bölgeler ve otel önerileri ile cevap veriyoruz. Çoğu gittiğimiz şehirlerden oluşuyor olsa da, yine de Tripadvisor, Booking, Hostelworld, Hotels.com gibi sitelerin konuk yorumlarına ve değerlendirme puanlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Kaynak olarak yabancı siteleri kullanıyoruz ve bu kaynaklar yardımı ile gidilecek şehirdeki en ideal, en popüler ve en uygun fiyatlı konaklama bölgelerini buluyoruz. Evet, öncelikle bölgeler ile başlıyoruz. Çünkü her bölge farklı bütçeye ve zevke hitap ettiğinden dolayı, ilk olarak bölge konusunu hallediyoruz. Şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden, en az tercih edilene ve turistik yerlere en yakın olan bölgeleri de listemize ekliyoruz.

Bölge seçiminden o bölgedeki en ucuz otelden en popüler otele kadar önerilerde bulunuyoruz. Çoğu otel ve diğer konaklama birimleri Booking ve Tripadvisor konuk yorumlarına, değerlendirme puanına ve bulunduğu konuma göre seçilmektedir. Tabii her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimi bulmak kolay olmadığından otellerin yanı sıra, popüler hostellerden, dairelerden ve pansiyonlardan da bahsediyoruz.

Bu Site Size Nasıl Yardımcı Olacak ?

Gitmek istediğiniz şehirde konaklama için araştırma yaparken, hazırladığımız Nerede Kalınır Rehberleri ile şehirdeki en popüler, turistik yerlere en yakın ve en ucuz olan bölgelerden bahsederek, öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yardımcı olmaya çalışırız. Her bölgenin altına o şehirlerde Booking, Tripadvisor ve forumlarda yapılan yorumlara ve değerlendirme puanlarına göre, bütçeli, orta bütçeli, lüks ve süper lüks otel önerilerini ekleriz. Bu sayede şehirdeki en çok tercih edilen bölgeleri ve oteli bulmanıza yardımcı oluruz.

Sitemizde verilen linkler genellikle Tripadvisor, Booking ve Hotels.com adlı sitelerin linkleridir. Bu 3 site dışında başka bir site önerisi isterseniz de, Expedia.com da otel veya diğer tesis rezervasyonları için düşünülebilecek seçeneklerden olabilir.

Bize sormak istediklerinizi veya önerilerinizi iletişim sayfamızdan veya iletisim@neredekalinir-oteller.com adlı adresine mail atarak ulaştırabilirsiniz.