Gent’te nerede kalınır ? sorunuza en popüler ve en güzel cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

Gent, Belçika‘nın diğer popüler şehirlerinden olan Brüksel ve Brugge kadar pahalı bir şehir. Bu yüzden de, şehir merkezinde otel seçimi yaparken biraz daha dış kesimlerde yer alan tesislere göz atmanız da yarar var.

Gent’te konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında en popüler, en merkezi ve en ideal olan 3 bölge; Binnenstad (Şehir Merkezi), Elisabethbegijnhof-Papegaai ve Stationsbuurt Noord bölgeleridir. Her bölge, farklı bütçeye ve zevke hitap ettiğinden dolayı kısaca aşağıdaki bölgelerin özetlerine göz atmanızda yarar var.

Gent’te Hangi Bölgede Kalınır ? – En Popüler 3 Bölge

1.Binnenstad (Şehir Merkezi) ; Eğer Gent’te sadece 1 gün konaklamayı planlıyor ve turistik yerlere çok yakın olmak istiyorsanız, şehir merkezinden daha iyi bir bölgeyi bulamayabilirsiniz. Bu bölge, Gent’te gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Tek sıkıntı, bölgenin diğer semtlere nazaran biraz daha pahalı olması. Bölgedeki en popüler oteller, 3 yıldızlı ibis Gent Centrum St. Baafs Kathedraal ve 4 yıldızlı NH Gent Belfort olsa da, daha ekonomik otelleri de bulabiliyorsunuz.

2.Elisabethbegijnhof-Papegaai ; Şehir merkezine ve turistik noktalara biraz daha uzak bir konumda olan bu bölge, Binnenstad bölgesine alternatif olarak düşünebileceğiniz bölgelerden. Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü, şehir merkezine 400-900 metre uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de, şehir merkezine nazaran biraz daha uygun denebilir. Eğer bütçenize uygun bir konaklama birimini merkezde bulamazsanız, ikinci seçenek olarak dilerseniz buraya da göz atabilirsiniz. Bölgedeki en popüler oteller ise, Hotel Gravensteen ve 4 yıldızlı Pillows Grand Hotel Reylof adlı tesistir.

3.Stationsbuurt Noord ; Bu bölge, şehir merkezine ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani turistik yerlere ve popüler cazibe merkezlerine bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla ulaşamıyorsunuz. Fakat bölge, Gent’teki en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. Bu bölgede, pansiyon tarzı konukevleri, otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulmak da mümkün. Eğer Gent’te 2 gün veya daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, bu bölgeye de mutlaka göz atın deriz. Bölgenin en popüler otelleri ise, 3 yıldızlı Hotel Carlton ve 4 yıldızlı NH Gent Sint Pieters adlı tesistir.

NOT : Yukarıdaki 3 bölge de, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. En pahalı olan bölge Binnenstad ve en ucuz olan da Stationsbuurt Noord bölgesi. Aşağıda bu bölgelere özel en popüler konaklama tavsiyelerini bulabilirsiniz.

1.Gent Şehir Merkezi Otel Önerileri

Gent Şehir Merkezi

Gent Şehir Merkezi

Gent şehir merkezi, Gravensteen’deki Orta Çağ kalesi, Patershol’un yaya şeritleri, Graslei ve Korenlei rıhtımları ve Art Nouveau mimari tarzının en güzel örneklerini, birbirinden eski tarihi binaları ve şehrin önde gelen restoran-kafelerini bulabileceğiniz yer. Bu yüzden, bu bölgede konaklayacak bütçeniz varsa başka bir yere göz atmanıza da gerek kalmayabilir.

Ayrıca şehir merkezi, Gent’in gece hayatının kalbinin attığı yer olarak biliniyor.

Gent şehir merkezi popüler otel tavsiyeleri ;

  • Ghent River Hotel ; 4 yıldızlı bu otel, Binnenstad bölgesindeki en lüks konaklama birimlerinden. Cuma pazarının hemen yanında bulunan bu tesis, zarif dekorasyon ve modern olanaklarla tercih edilebilecek en şık otellerden. Barı ve terası olan bu tesise göz atarak başlayabilirsiniz.
  • 1898 The Post ; Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis ”Gent’in tam kalbinde” yer alıyor. Biraz pahalı bir otel olsa da, lüks otel arayanları hayal kırıklığına uğratmayacak bir tesis. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu lüks otelde aile odaları ve özel otoparkta bulunuyor.
  • Parkhotel ; 3 yıldızlı bu ekonomik otel, biraz daha düşük bütçe ile seyahat eden gezginlerin tercih edebileceği otellerden. Gent Zuid Alışveriş Merkezi‘ne 5 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde olan otelin, terası, barı ve özel otoparkı da bulunmaktadır.

2.Elisabethbegijnhof-Papegaai Otel Önerileri

Gent Konaklama Rehberi

Gent

Şehir merkezi ile Stationsbuurt Noord bölgesi arasında çok büyük bir fiyat farkı yok. Ayrıca bu bölgeden de Gent’teki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında bölge, şehir merkezinin biraz daha dışında bulunduğundan 4-5 yıldızlı lüks oteller biraz daha uygun olabiliyor.

Bu bölgede çok fazla otel olmasa da, birçok farklı konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Bölgenin en gözde otellerinden bazıları ise ;

  • Room&Moor ; Gent’te en ucuz nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesis, şehirdeki en ekonomik otellerden. Oldukça modern ve şık bir tesis olmasına rağmen, bulunduğu merkezi konuma göre otelin fiyatı gayet uygun.
  • Ghent Marriott Hotel ; 4 Yıldızlı bu lüks otel, çiftlerin favori tesislerinden olsa da, geniş aile odalarını da bu otelde bulabilirsiniz. Tarihi cazibesini modern tasarımla bir araya getiren otel, Lys Nehri kıyısında bulunuyor.

3.Stationsbuurt Noord Otel Önerileri

Gent

Gent-Sint-Pieters İstasyonu‘na yakınlığı ile tercih edilen bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü, yukarıda da bahsettiğimiz gibi şehir merkezine biraz uzak. Fakat yürüyerek merkeze ulaşmak isterseniz de imkansız değil.

Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden şehir merkezine ve Gent’teki turistik noktalara 25-35 dakika içerisinde yürüyerek gidebiliyorsunuz. Yürümek istemezseniz de, bölgede birçok toplu taşıma araçlarını da bulabilirsiniz.

Yukarıdaki otellere ek olarak aşağıdaki ekonomik otelleri de inceleyebilirsiniz.

  • Hotel The Lord ; 2 Yıldızlı bu otelin şehirdeki en popüler otellerden biri olmasının en önemli nedeni, tesisin fiyatı olsa da, gayet şık bir tesis olduğundan dolayı fiyatı sizi tereddüte düşürmesin. Barı, terası, aile odaları, spa ve sağlık merkezi olan bu otel, düşük bütçeli bir konaklama sunuyor.
  • Europahotel ; Biraz daha modern bir otel olan bu 3 yıldızlı tesis, Gent-Sint-Pieters İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otel, bölgenin biraz daha dış kısmında bulunduğundan fiyatı oldukça uygun.
  • Best Western Hotel Chamade ; Bir diğer 3 yıldızlı otel ise, Gent-Sint-Pieters Tren İstasyonu‘na 2 dakika yürüme mesafesindeki bu tesistir. Tarihi merkeze 20 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel diğerlerine nazaran biraz daha merkezi bir konuma sahip diyebiliriz.Booking.com

Gent Otel Fiyatları Hakkında Bilgiler

Gent Nerede Kalınır

Gent

Gent otel fiyatları, ortalama 70€’dan başlıyor. Bu fiyata, şehir merkezine 3-5 km ve çok düşük konuk değerlendirme puanına sahip olmayan otellerden bahsediyoruz. Yoksa merkeze biraz daha uzak konumda bulunan 60€’ya kadar oteller bulunabiliyor. Ancak Gent’te 1 veya 2 gün konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinin çok fazla dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem.

Bu şehirde ucuz bir otel için en azından 70€’yu gözden çıkarmanızda yarar var. Güzel bir konuma sahip modern bir otel için de en azından 95-115€‘yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii 70€’nun altında birkaç konaklama birimini de bulmak mümkün. Fakat oteller yerine pansiyon tarzı konukevlerine, dairelere veya diğer tesislere göz atmanız gerekiyor.

Gent’te hostelde konaklamak isterseniz de, 20€’nun altında dorm/paylaşımlı odaları bulabilirsiniz. Hostel için, şehirdeki en popüler ve en güzel konuma sahip olan Hostel Uppelink‘e göz atabilirsiniz.

Gent’te otel rezervasyonu için de biraz erkenci olmanız gerekiyor. Yani bu şehir, ertesi güne otel bulabileceğiniz bir şehir değil. Bulursunuz da, çok daha yüksek fiyatlara, kıyıda köşede kalan otelleri. Özellikle yüksek sezonda bu şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaptığınızdan da emin olun.

Rezervasyon için Booking’in yanı sıra, Tripadvisor ve Hotels.com adlı sitelere de göz atabilirsiniz.

En Ucuz Gent Otel Tavsiyeleri

Gent’te ucuz bir otel tercihi yaparken, nerede, hangi bölgede konakladığınızdan da emin olun. Bazı bölgeler, şehrin çok ücra köşelerinde olabiliyor. 2-3 gün bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız bu bölgeler de düşünülebilir. Ancak şehir merkezine ve gezilecek yerlere de toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gidebildiğinizden de emin olun.

Aşağıdaki oteller şehirdeki konaklanabilecek, en uygun ve en merkezi otellerden.

1.13 O’clock Hostel Ghent

13 O'clock Hostel Ghent

13 O’clock Hostel Ghent

Öncelikle bu hostel, bir otel tarzında. Yani tesisin çift kişilik odaları da var. Gayette şık, modern ve popüler. Bu tesiste odalar 1-2 ay öncesinden doluyor. Çünkü tesis, şehirdeki en uygun fiyatlı çift kişilik odalara sahip. Fakat yataklar Twin. Yani Double bed yerine iki yatak var. Tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 65€‘dan başlıyor ve bu tesis tam olarak şehrin kalbinde yer alıyor.

Bu hostelden şehrin tam merkezi 200 metre uzaklıkta. Bu yüzden de, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. Hostelde konaklamayı dert etmiyor, şehir merkezinde konaklamak istiyor ve ucuz bir tesis arıyorsanız, 13 O’clock Hostel Ghent‘ten daha iyisini bulamayabilirsiniz.

2.ibis budget Gent Centrum Dampoort

ibis budget Gent Centrum Dampoort

ibis budget Gent Centrum Dampoort

Gent Nerede Konaklamalı

ibis budget Gent Centrum Dampoort

Bu otelin gecelik konaklama ücretleri de 65€‘dan başlıyor. Fakat otel, şehir merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Otoparkı, barı, aile odaları ve kahvaltısı olan bu otel de, düşük bütçede seyahat eden turistlerin göz atabileceği bir tesis.

Olumlu konuk yorumlarına ve 8+ konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli seveceksiniz.

3.Edville Studio – 3 Yıldız

Edville Studio

Edville Studio

Gent Nerede Kalmali

Edville Studio

Eğer oteller yerine dairede konaklamak isterseniz de, şehirdeki en popüler tesislerden olan Edville Studio‘ya göz atabilirsiniz.

Tesisin gecelik konaklama ücretleri 70€’dan başlıyor ve Eski Kente 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Stüdyo daireler gayet şık ve modern. Fakat tesisin vergi ve ek ücretleri fazla. Bu yüzden tesis fiyatına göz attıktan sonra, ek ücretlere göz atmayı da unutmayın.

NOT : Yeri gelmişken; Belçika’nın ve hatta Avrupa’nın hemen hemen tüm şehrinde ek ücret ve vergi adı altında bir ücret talep edilir. Bu birçok Avrupa şehrinde olduğundan normaldir. Fakat bazı oteller ve daireler bu ücreti abartabilmektedir. Bu yüzden, Booking üzerinden fiyatın hemen altındaki ek ücrete göz atmayı da unutmayın.

4.Parkhotel – 3 Yıldız

Parkhotel

Parkhotel

Parkhotel

Yukarıda otel tavsiyelerinde bahsettiğimiz bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 100€‘dan başlamaktadır. Süper ucuz olmasa da, 100€ ve altındaki fiyatları bu şehirde ucuz olarak nitelendirebilirsiniz.

Bu otel, şehir merkezinde oldukça merkezi bir konumda bulunuyor. Bu yüzden fiyatı bulunduğu konuma göre gayet normal. Terası, barı, kahvaltısı ve özel otoparkı olan bu tesise de göz atmayı unutmayın.

5.Room&Moor

Room&Moor

Room&Moor

Bu otel, şehirdeki en ekonomik otellerden ve şehir merkezinin tam kalbinde bulunmaktadır. Otelden çok, pansiyon tarzı bir konukevine benziyor olsa da, oldukça şık ve modern bir tesis. Ayrıca otelin restoranı, barı ve terası da bulunmaktadır. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 60€‘dan başlamaktadır.

Gent’te nerede kalınır ? sorunuza cevap olabilecek daha birçok otelden bahsetmek mümkün. Ancak, şehirde sadece 1 gün konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeler ve otel önerileri, aradığınız tesisi bulmak için yeterli olacaktır.

BENZER İÇERİKLER