Hem tarih hem kültür turizmi için Türkiye‘nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Gaziantep, dillere destan mutfağıyla hem göze hem mideye hitap eden popüler destinasyonlardan. Özellikle son yıllarda Türkiye’de en rağbet gören şehirlerden biri. Çok sayıda otele, pansiyona ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yaptığından Gaziantep’te nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak şart. Şehirdeki otellerin büyük bir bölümü lüks otellerden oluşuyor olsa da, bütçeli butik otelleri de fazlasıyla bu şehirde bulmak mümkün.

Güneydoğunun sıcacık kenti Gaziantep, özellikle gurmelerin çok çabuk sevebileceği bir şehir. Tarihi sokakları, müzeleri ve turistik cazibe merkezleriyle de eşsiz bir kültür gezisi sunan şehir, Osmanlı döneminde ”Ayıntap” olarak anılıyormuş. Gazi sıfatını ise, Milli Mücadele dönemindeki kahramanlıklarından dolayı almış. Aynı anda hem Anadolu hem de Mezopotamya kültüründen izler taşıyan Gaziantep’te konaklama için en çok tercih edilen yerler merkez ve çevresi olsa da, merkezin biraz dış kısımlarında bulunan 4 ve 5 yıldızlı otellerde oldukça rağbet görüyor.

Gaziantep’te Nerede Kalınır ? 

Gaziantep’in kalbinin attığı yer olarak bilinen Gaziantep Kalesi, Tahmis Kahvesi ve Bayazhan şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Şehirdeki otellerin büyük bir bölümü de merkez çevresinde toplanmaktadır. Şehirdeki turistik noktalara rahatlıkla ulaşabilmek ve şehrin en ünlü restoranlarına ve cafelerine yakın bir konumda olmak istiyorsanız, merkez çevresindeki otellere göz atarak başlayabilirsiniz.

En Popüler Gaziantep Otel Tavsiyeleri

Şirehan Hotel

Şirehan Hotel

Şirehan Hotel

Büyük bir avlu ve portakal ağaçları içeren bahçesiyle ünlü olan bu otel, Şirehan Alışveriş Merkezi‘ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yöresel lezzetler sunan restoranıyla da öne çıkan bu otelden Almacı Pazarı, Tahmis Kahvesi, Boyacı Camii ve Mevlevi Müzesi gibi şehrin önde gelen turistik cazibe merkezlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz otopark hizmeti, barı ve geniş aile odaları da olan otel, Gaziantep’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal tesislerden.

Hampton By Hilton Gaziantep – 3 Yıldız 

Hampton By Hilton Gaziantep te Nerede Kalınır

Hampton By Hilton Gaziantep

Havaalanı servisi durağına birkaç adım uzaklıkta bulunan bu otel şehirdeki en modern otellerden biri olmasına rağmen, en uygun fiyatlı tesislerden biri. Fitness merkezi ve ücretsiz otoparkı da olan otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Konum olarak Gaziantep’in merkezinde Arkeoloji Müzesi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu otel daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, Gaziantep Ticaret Odası‘na yakınlığından dolayı, iş amaçlı Gaziantep’i ziyaret edenlerin de en çok tercih ettiği otellerden biri.

Ibis Gaziantep – 3 Yıldız

Ibis Gaziantep

Ibis Gaziantep

Gaziantep’in merkezinde turistik ve tarihi yerlere yakın bir konumda bulunan bu ekonomik otel, şehirdeki en çok satan tesislerden biri olarak biliniyor. Konum olarak Gaziantep Arkeoloji Müzesi‘ne 3 dakika yürüme mesafesinde yer alan otelin geniş aile odaları da bulunmaktadır. Havaalanı servislerinin ve tramvayın hemen otelin önünde duruyor olması da, tesisin öne çıkan özelliklerinden.

Gaziantep Kalesi‘ne ve Mutfak Müzesi‘ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelden, Gaziantep’te gezilecek ve görülecek birçok yere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Gaziantep Lüks Otel Tavsiyeleri

Gaziantep’teki otellerin büyük bir bölümü de lüks otellerden oluşuyor. Özellikle 5 yıldızlı çok sayıda oteli bu şehirde bulmak mümkün. Ancak lüks otellerin büyük bir çoğunluğu şehir merkezine ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

–Tugcan Hotel – 5 Yıldız

Tugcan Hotel Gaziantep te Nerede Kalınır

Tugcan Hotel

Gaziantep’teki en merkezi lüks otellerden biri. Konum olarak şehrin kalbinin attığı yere 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelin, 8+ konuk değerlendirme puanı ve geniş aile odaları da var. Modern ve konforlu odalarıyla öne çıkan bu tesiste, fitness merkezi, bar, yüzme havuzu ve ücretsiz otopark hizmeti gibi olanaklarda bulunmaktadır. Daha çok çiftler tarafından tercih edilen otel, Gaziantep Müzesi‘nin hemen yanı başında yer alıyor.

–Divan Gaziantep – 5 Yıldız

Divan Gaziantep

Divan Gaziantep

Gaziantep merkezine yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunan bu lüks otel, merkezdeki birçok 4-5 yıldızlı otele nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama sunmaktadır. Özellikle erken rezervasyon otel fırsatlarından yararlanacak olursanız, aynı otelde %25’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak mümkün. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, spa ve sağlıklı yaşam merkezi, yüzme havuzu, fitness merkezi ve bar gibi olanaklara da sahip.

Şehirdeki turistik yerlere ve merkeze yürüyerek bu otelden gidemiyor olsanız da, toplu taşıma araçlarını kullanarak 5-10 dakikada merkeze çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

–The Green Park Gaziantep – 5 Yıldız

The Green Park Gaziantep

The Green Park Gaziantep

Gaziantep’in merkezine yaklaşık 1 km uzaklıkta yer alan bu otel, İmam Çağdaş Restoranı‘na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Konum olarak, diğer 5 yıldızlı otellere nazaran daha merkezi bir yerde bulunuyor. Modern ve konforlu odaları, yüksek konuk değerlendirme puanı ve olanaklarıyla düşünülebilecek tesislerden.

–Teymur Continental Hotel – 5 Yıldız

Teymur Continental Hotel

Teymur Continental Hotel

Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ne 15-20 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak merkeze biraz uzak bir yerde bulunuyor. Aile odalarıyla öne çıkan bu otel, 8+ konuk değerlendirme puanı ve birçok olumlu konuk yorumuna sahip. Fitness merkezinde egzersiz yaptıktan sonra, spa ve sağlıklı yaşam merkezinde rahatlayabilir ya da masaj hizmetleri ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Sauna ve Türk hamamı otel bünyesinde mevcuttur. Otel Gaziantep’teki diğer 5 yıldızlı otellere nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama sunmaktadır.

Grand Hotel Gaziantep – 5 Yıldız

Grand Hotel Gaziantep te Nerede Kalınır

Grand Hotel Gaziantep

Gaziantep’teki en iyi bilinen otellerden biri. Konum olarak merkeze ve turistik noktalara biraz uzak bir yerde bulunuyor olsa da, Gaziantep Arkeoloji Müzesi ve Gaziantep Müzesi gibi şehrin önde gelen yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Grand Hotel Gaziantep’in açık yüzme havuzu otelin en üst katındadır. Bir fitness odası, sauna, buhar banyosu ve masaj olanakları da otelde mevcut. Ayrıca tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Gaziantep Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Gaziantep de nerede kalalım

Gaziantep’te otel fiyatları ortalama 180 TL’den başlıyor. Şehirdeki otel fiyatları merkeze ve merkezin dışına göre de oldukça değişiklik gösterebilmektedir. Şehir merkezinin dışındaki otellerin büyük bir bölümü 4-5 yıldızlı otellerden oluştuğundan dolayı, bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız ilk olarak şehir merkezine göz atabilirsiniz. Merkez bölgesi hem pansiyonlara hem de bütçeli butik otellere ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep Otel Rezervasyonu için de Trivago ve Tripadvisor gibi sitelere göz atabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz bu sitelerin yanı sıra, ETS ve En Uygun gibi siteler de rezervasyon için göz atabileceğiniz sitelerden.

Gaziantep’te Kaç Gün Kalmalı ?

Gaziantep Otel Tavsiyesi

Daha çok yeme içme keyfi yapmak için Gaziantep’i ziyaret ediyorsanız, en azından 2 gün bu şehirde konaklayın deriz. Ayrıca gezilecek tarihi ve turistik cazibe merkezlerini de görmeyi planlıyorsanız, 3 gün Gaziantep için en ideal süre olabilir.

Gaziantep günübirlik gezilecek bir şehir değil. Yani en azından 2 gün bu şehirde konaklayın. Türkiye’deki en iyi kahvelerden en iyi yemeklere her şeyi bulabileceğiniz bu şehir için yeteri kadar vakit ayırın.

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

Gaziantep’te nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak turistik yerlere yakın bölgelerde de cevap arayabilirsiniz. Şehrin önde gelen  turistik noktalarından bazıları ;

  • Bakırcılar Çarşısı
  • Almacı Pazarı
  • Zincirli Bedesten
  • Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi
  • Hamam Müzesi
  • Kaleoğlu Mağarası
  • Gaziantep Oyuncak Müzesi
  • Bayazhan  Kent Müzesi
  • Kurtuluş Camii
  • Zeugma Mozaik Müzesi

Gaziantep’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok otel ve diğer konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Ancak şehirdeki en çok tercih edilen otellerden olan listedeki konaklama birimleri ile araştırmanıza başlayın deriz. Hem ekonomik bir oteli hem de lüks bir oteli listede bulabileceğiniz gibi, turistik yerlere çok yakın konumda olan tesisleri de yukarıdaki oteller arasında bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER